Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby albiongate » 16 Mar 2011, 16:16

Sinanović je prošlost, Kuzmić budućnost

Bh. repka uskoro će imati sjajnog centra

Kada neko neće onda ga je teško na nešto natjerati, ali bi svakako bilo lijepo kada bi u rosteru reprezentacije BiH na «Eurobasketu 2011» u Litvaniji stajalo ime Nedžada Sinanovića, gorostasa iz Zavidovića.

No, ovaj 222 cm visoki centar Unicaje ne želi da nastupi za BiH niti ga interesuje bh. pasoš, budući da se nada da će uskoro dobiti špansko državljanstvo za koje je još davno podnio neophodnu dokumentaciju.

Sinanović je bio jedan od ključnih igrača Unicaje u pobjedi nad Lietuvos Rytasom, u 3. kolu Top-16 faze Eurolige, za kojeg nastupa Kenan Bajramović. U samo 12 minuta postigao je nevjerovatnih 15 koševa (bez promašaja za dva poena - sedam od sedam!), te dodao 8 skokova za index - 27. Kažimo da su Bajramović i Sinanović svojevremeno branili boje Zenice Čelik, no Sinanović je vrlo brzo «nestao sa lica zemlje».

Ako je Sinanović prošlost, onda je Ognjen Kuzmić (215 cm visine, 1990. godište) naša budućnost što pokazuje u mečevima Lige 13. Mladi Dobojlija kojeg je Unicaja posudila Čeliku, trebao bi i morao biti glavno oružje bh. tima u reketu, u nekim narednim kvalifikacijama, prvenstvima.

Kuzmić će za koju godinu biti jedan od najboljih centara Evrope, igrač oko kojeg će se otimati klubovi...



Bosanski srbin Ognjen Kuzmić do sada nije nikada nastupao za mlade reprezentacije BIH. Ognjen je dokaz da je skauting srpskih klubova u RS na vrlo niskom nivou.
albiongate
Guest
 

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby bekrinjo » 16 Mar 2011, 16:18

albiongate wrote:
Sinanović je prošlost, Kuzmić budućnost

Bh. repka uskoro će imati sjajnog centra

Kada neko neće onda ga je teško na nešto natjerati, ali bi svakako bilo lijepo kada bi u rosteru reprezentacije BiH na «Eurobasketu 2011» u Litvaniji stajalo ime Nedžada Sinanovića, gorostasa iz Zavidovića.

No, ovaj 222 cm visoki centar Unicaje ne želi da nastupi za BiH niti ga interesuje bh. pasoš, budući da se nada da će uskoro dobiti špansko državljanstvo za koje je još davno podnio neophodnu dokumentaciju.

Sinanović je bio jedan od ključnih igrača Unicaje u pobjedi nad Lietuvos Rytasom, u 3. kolu Top-16 faze Eurolige, za kojeg nastupa Kenan Bajramović. U samo 12 minuta postigao je nevjerovatnih 15 koševa (bez promašaja za dva poena - sedam od sedam!), te dodao 8 skokova za index - 27. Kažimo da su Bajramović i Sinanović svojevremeno branili boje Zenice Čelik, no Sinanović je vrlo brzo «nestao sa lica zemlje».

Ako je Sinanović prošlost, onda je Ognjen Kuzmić (215 cm visine, 1990. godište) naša budućnost što pokazuje u mečevima Lige 13. Mladi Dobojlija kojeg je Unicaja posudila Čeliku, trebao bi i morao biti glavno oružje bh. tima u reketu, u nekim narednim kvalifikacijama, prvenstvima.

Kuzmić će za koju godinu biti jedan od najboljih centara Evrope, igrač oko kojeg će se otimati klubovi...



Bosanski srbin Ognjen Kuzmić do sada nije nikada nastupao za mlade reprezentacije BIH. Ognjen je dokaz da je skauting srpskih klubova u RS na vrlo niskom nivou.



Jel bilo kontakta sa njim iz naseg Saveza?
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby albiongate » 16 Mar 2011, 16:31

Ne verujem. Jedino znam da nikada nisu kontaktirali Stefana Djurasinovica (krilo 203 1995) koji je takodje iz Doboja i koji sada igra za kadetski tim Estudijantesa iz Madrida.
albiongate
Guest
 

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby irriducibili » 17 Mar 2011, 18:00

albiongate wrote:Ne verujem. Jedino znam da nikada nisu kontaktirali Stefana Djurasinovica (krilo 203 1995) koji je takodje iz Doboja i koji sada igra za kadetski tim Estudijantesa iz Madrida.

Da li je moguce da smo toliko slepi kod ociju? Namecu mi se kao logicna pitanja, sta rade ljudi iz Saveza, koje su njihove obaveze, da li je neko zaduzen za skauting? Posto su, usled samo njima znane politike, propustili neke kosarkase iz CG (mislim samo na one ciji je prvi izbor bio Srbija), sada se niko ne bavi ni Srbima iz RS i Federacije. Sramotno, a puna im usta interesa srpske kosarke
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Talicni Tom » 17 Mar 2011, 18:09

To samo govori o nepostojanju sistema u savezu.
Ljudi ovdje u RS imaju jaku želju i osjećaj pripadnosti prema Srbiji, ali ne može se očekivati od djeteta 14-15 godina da zateže i postavlja uslove ako bude pozvano za BiH selekciju. A kada jednom zaigraju bude kasno.
A ne treba puno. Nekoliko turnira juniorskog i kadetskog nivoa, par trenera i skauta na platnom spisku saveza, po neki kamp na Jahorini, Hercegovini i okolini Banja Luke i stvari bi bile drugačije.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Diktator » 17 Mar 2011, 18:26

Da od loseg(KSS) ima i gore dokaz je rad kosarkaskih funkcionera u Bosni.
Oni su toliko obogaljeni igranjem njihovih igraca za reprezentacije Slovenije,Hrvatske i Turske da to tesko moze da se meri i sa jednom od ex yu republika.
Tesko se to moze i nabrojati,od Planinica,preko Baraca,B Bogdanovica,Preldzica,Begica,Sinanovica,itd..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 17 Mar 2011, 18:30

Aleksa wrote:Da od loseg(KSS) ima i gore dokaz je rad kosarkaskih funkcionera u Bosni.
Oni su toliko obogaljeni igranjem njihovih igraca za reprezentacije Slovenije,Hrvatske i Turske da to tesko moze da se meri i sa jednom od ex yu republika.
Tesko se to moze i nabrojati,od Planinica,preko Baraca,B Bogdanovica,Preldzica,Begica,Sinanovica,itd..


Takva je struktura klubova u Bosni(a narocito u Hercegovini) gde se jedan Siroki zove HKK(hrvatski kosarkaski klub) da Bosna nema sanse da licencira i jednog igraca hrvatske nacionalnosti koji vredi... Jos u najranijem periodu oni se opredeljuju da igraju za Hrvatsku... Takvih primera ima na tone... Rozic je isto iz Mostara...

U generaciji koja je osvojila svetsku bronzu u19 hercegovci su Bubalo i Planinic... Mislim da su igrali i Bilinovac i Ramljak... Mrzi me sad da proveravam...

Sve u svemu to je mission impossible...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Talicni Tom » 17 Mar 2011, 18:36

Bogdanović sada bode oči svima u BiH. On je isto iz Hercegovine.
Barać, Bariša Krasić i drugi.
Ipak meni je najjače da u Širokom mogu da igraju samo Hrvati i stranci.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby albiongate » 17 Mar 2011, 20:18

irriducibili wrote:Da li je moguce da smo toliko slepi kod ociju? Namecu mi se kao logicna pitanja, sta rade ljudi iz Saveza, koje su njihove obaveze, da li je neko zaduzen za skauting? Posto su, usled samo njima znane politike, propustili neke kosarkase iz CG (mislim samo na one ciji je prvi izbor bio Srbija), sada se niko ne bavi ni Srbima iz RS i Federacije. Sramotno, a puna im usta interesa srpske kosarke


Sekretar svih muskih selekcija, inace bivsi trener u mladjim kategorijama Partizana, ne radi nista. Ja sam im ranije volonterski javio za neke igrace (tj. mejl adrese igraca, brojevi telefona roditelja) ali nisu nista uradili. Od igraca iz CG, najveci propust je svakako Mirotic. :cry:
Last edited by albiongate on 17 Mar 2011, 22:03, edited 1 time in total.
albiongate
Guest
 

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby irriducibili » 17 Mar 2011, 21:49

albiongate wrote:
irriducibili wrote:Da li je moguce da smo toliko slepi kod ociju? Namecu mi se kao logicna pitanja, sta rade ljudi iz Saveza, koje su njihove obaveze, da li je neko zaduzen za skauting? Posto su, usled samo njima znane politike, propustili neke kosarkase iz CG (mislim samo na one ciji je prvi izbor bio Srbija), sada se niko ne bavi ni Srbima iz RS i Federacije. Sramotno, a puna im usta interesa srpske kosarke


Sekretar svih muskih selekcija, inace bisve trener u mladjim kategorijama Partizana, ne radi nista. Ja sam im ranije volonterski javio za neke igrace (tj. mejl adrese igraca, brojevi telefona roditelja) ali nisu nista uradili. Od igraca iz CG, najveci propust je svakako Mirotic. :cry:

Evidentno je da je Savezu neophodna kompletna rekonstrukcija, neverovatan je ovakav nerad i nezainteresovanost. Neko je napomenuo cinjenicu da svi Hrvati iz Federacije, naravno oni koji to kvalitetom zasluzuju, igraju iskljucivo za Hrvatsku. I to nije slucaj samo u kosarci. A nasi etnicki Srbi ne dobijaju mogucnost izbora. Mi cemo, kao u fudbalu, radije traziti nase momke u Nemackoj ili Svajcarskoj, nego u neposrednom okruzenju. Sta reci do tuzno i sramno
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 27 Mar 2011, 14:38

Kosarkas FMP-a i bivsi srpski reprezentativac Mile Ilic je gostovao danas na S radiju i izjavio je da ima ponudu Bosne i Hercegovine da nastupa za njihovu reprezentaciju i ozbiljno je razmatra, jer je razocaran odnosom ljudi iz KSS prema njemu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Filipusis » 27 Mar 2011, 15:27

AirBall wrote:Kosarkas FMP-a i bivsi srpski reprezentativac Mile Ilic je gostovao danas na S radiju i izjavio je da ima ponudu Bosne i Hercegovine da nastupa za njihovu reprezentaciju i ozbiljno je razmatra, jer je razocaran odnosom ljudi iz KSS prema njemu...


A je l' ga u tome nece spreciti to sto je igrao na SP 2006 za SCG?
User avatar
Filipusis
 
Posts: 195
Joined: 17 Mar 2011, 15:35

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 27 Mar 2011, 15:35

Filipusis wrote:
AirBall wrote:Kosarkas FMP-a i bivsi srpski reprezentativac Mile Ilic je gostovao danas na S radiju i izjavio je da ima ponudu Bosne i Hercegovine da nastupa za njihovu reprezentaciju i ozbiljno je razmatra, jer je razocaran odnosom ljudi iz KSS prema njemu...


A je l' ga u tome nece spreciti to sto je igrao na SP 2006 za SCG?


Ne, ukoliko mu savez da ispisnicu... Slicna situacija je bila i sa Vardom...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby bekrinjo » 29 Apr 2011, 17:22

Preldžić i Rizvić odbili igrati za BiH

Zbog propusta košarkaških čelnika u prošlosti, ali i mnogih drugih okolnosti, mnogi košarkaši rođeni i odrasli u Bosni i Hercegovini nastupaju za druge države.

objavljeno danas u 12:50; autor: Igor Marinović

Rijetki su javno govorili da bi zaigrali za repku matične domovine, poput Fenerbahčeovog Emira Preldžića ili Uniksovog Hasana Rizvića koji su reprezentativci Slovenije.
No, iznenada je Košarkaški savez Slovenije dopustio bh. Savezu da pregovara s Bosancima koji igraju za Sloveniju. Dobili su odgovor koji nisu očekivali – Preldžić je neodlučan, a Rizvić je odbio.

“Rizvićeva odluka za mene je moralna i ljudska katastrofa. Spomenuo je nekakve stvari iz prošlosti zbog kojih više ne želi igrati za BiH, iako mu je to slab alibi. Zbog toga mi je žao što takve i slične ljude mi doživljavamo kao naše, proživljavamo njihove uspjehe kao svoje, a ustvari smo mi za njih na zadnjem mjestu”, kazao je glavni tajnik KS-a BiH Harun Mahmutović, prenosi Oslobođenje.

Još veću neugodnost Mahmutoviću je zadao Žepčak Preldžić. Svojevremeno je izjavio kako, ako ne bude igrao za BiH neće igrati ni za jednu reprezentaciju, a sada kada su mu Slovenci pustili da se odluči – on je neodlučan.

“Nije mi ponudio nikakav konkretan odgovor, osim da će razmisliti. Međutim, vremena za to nema previše. Kada sam ga kasnije ponovo pokušao dobiti, nije se javljao na telefon, ali ja se nekako romantičarski nadam da će ispuniti svoje obećanje”, dodao je Mahmutović.

Čini se da je ovim propao plan reprezentacije BiH da se pojača za Eurobasket u Litvi.
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby serbianhoops » 09 May 2011, 16:16

Spisak igraca za U20 selekcije Bosne i Hercegovine.
Na prvobitnom spisku je bilo 24 igraca ali je otpao snazni centar Djoko Salic (208 1995) koji je odlucio da konkurise za U16 repku Srbije. Od 23-irce, 13 igraca srpske narodnosti. Medju kojima sestorica su ponikli u Leotaru (Kovacevic, Vukovic, Crnogorac, Rikalo, Glogovac, Bodiroga).


Mirko Kovacevic
(SF 200 1992 Leotar)
Obrad Vukovic (SG 194 1991 Leotar)
Aleksandar Crnogorac (SF 202 1991 Leotar)
Marko Rikalo (PG 185 1994 Leotar) Strasan plej koji je pre nekoliko nedelja ubacio 50 poena u pobedi protiv juniora Bosne.
Adin Vrabac (SG/SF 202 1994 Spars)
Emir Demir (C 211 1993 Spars)
Stefan Glogovac (F 203 1994 Spars)
Eldar Merdanovic (G 200 1993 Celik)
Dino Begagic (SG 193 1992 Celik)
Nebojsa Maksimovic (PG 180 1992 Celik)
Mirza Bulic (SF 205 1992 Sloboda)
Goran Bodiroga (PG 195 1993 Zrinjski) on i Dejan Bodiroga su u rodbinskoj vezi
Filip Petrovic (SF 202 1992 Zrinjski)
Dejan Sakotic (SG 194 1993 Mega Vizura) Odlican trojkas. Jedan od glavnih igraca juniorskog tima Mege, skidao se par puta za prvi tim.
Marko Vukovic (G 190 1994 Bosna) Odlican combo-bek. Kaparisao ga Misko Raznatovic.
Nermin Buza (PF 205 1991 Bosna)
Ali Demic (SF 200 1991 Bosna)
Ernad Mujic (PF/C 207 1992 Bosna)
Mladen Lukic (C 208 1991 Tübingen) bivsi junior Zvezde. Pruzao je dobre partije u Svarcarskoj, potom je otisao u Nemcakoj
Ante Leko (KC 200 1992 Posusje)
Miralem Halilovic (F 205 1991 Zagreb)
Nikola Gajic (SG 195 1991 Jacksonville college JuCo - SAD )
Srdjan Loncar (PG 186 1991 Borac)
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Next

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 12 guests