Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 24 Feb 2012, 14:12

Po pisanju Givony-ja Ognjen Kuzmic je potencijal za NBA ligu...

Tuzno je da se Slovenci vise bave sa njim nego nas savez... Ko zeli moze da procita o tome vise na ovom linku...

http://kosarka.si/se-en-bosanski-igralec-z-moznostmi-za-nba/
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby serbianhoops » 28 Feb 2012, 16:50

User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 02 Apr 2012, 14:58

Plejmejker Bilbao Basketa Aaron Jackson ce po svoj prilici dobiti bosansko drzavljanstvo, jer se Domercant najverovatnije povlaci iz reprezentacije...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby mali_buda » 03 Apr 2012, 18:48

Odbio Aaron...
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby bekrinjo » 29 Apr 2012, 13:35

Zack Wright se spominje kao novi reprezentativac BiH...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Stoxan » 02 May 2012, 20:01

bekrinjo wrote:Zack Wright se spominje kao novi reprezentativac BiH...


Рајту дрес селекције БиХ
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 03 May 2012, 23:42

Савовић: Никад странац у мојој Србији

Нови селектор, нова клима око тима, тотално другачија прича и – нови играчи. А, онда је из Хрватске стигла вест да је Александар Петровић, од недавно кормилар репрезентације Босне и Херцеговине, заинтересован да у екипи коју очекују квалификације за ЕП 2013. жели и Бориса Савовића.

Image

Како и не би? Иза крилног центра Галатасараја је одлична сезона, посебно њен први део када је захваљујући сјајним партијама у Хемофарму Штади дуго био МВП АБА лиге, што му је донело и уговор са евролигашем из Истанбула, у коме сада игра сасвим солидно.

Осим тога, Савовић је рођен у Требињу. Иако је већи део живота провео у Србији, кошаркашки стасао у Вршцу, до сада није био у плановима селектора ниједне наше селекције. У његовим више није репрезентација Црне Горе за коју је играо не ЕП младих 2007.

Ситуација јесте компликована, постоје и ФИБА правила која морају да се поштују, али договор федерација све може да реши. Како на све гледа Савовић?

- Мене нико није звао, али знам да су из босанског савеза контактирали мог менаџера. Искрено, у овом тренутку не размишљам о томе. Максимално сам фокусиран на Лигу, где нас ускоро очекује плеј-оф. Осим тога, током лета желим да индивидуално радим и припремим се за следећу сезону, али и да решим неке неодложиве приватне обавезе када се вратим у Србију. Посебно јер је ова сезона баш дуга. Потребно ми је време да се одморим. Тако да од репрезентације БиХ нема ништа.

И није ту крај разлога због којих Савовић не жели да обуче дрес земље у којој је рођен.

- Што се тиче репрезентације, моја жеља је само национални тим Србије. Најбитније ми је да за њега могу да играм.

Србију такође очекују квалификације за Евробаскет у Словенији. Да ли се можда нада позиву селектора Ивковића, против чијег је Олимпијакоса ове сезоне два пута играо?

- Веровали или не, не размишљам о томе. Само не желим да будем странац у Србији. Па како год буде.


Zurnal
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby bekrinjo » 28 May 2012, 12:46

Na spisku od 15 košarkaša, kojima su upućeni pozivi za pripreme, nalaze se: Zak Rajt (Cibona - Hrvatska), Muhamed Pašalić (Kavala - Grčka), Nemanja Gordić (Virtus Rim - Italija), Nihad Đedović (Galatasaraj - Turska), Nemanja Mitrović (Portland NCAA, SAD), Ante Mašić (Zagreb - Hrvatska), Ivan Opačak (Cedevita - Hrvatska), Edin Bavčić (Kantu - Italija), Mirza Teletović (Kaha Laboral - Španija), Dalibor Peršić (Široki Wwin), Elmedin Kikanović (Enisej - Rusija), Nedžad Sinanović, Ognjen Kuzmić (Unikaha - Španija), Jozo Brkić (Čapljina), Jusuf Nurkić (Cedevita, Hrvatska).
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby mali_buda » 28 May 2012, 23:32

Ocigledno je da je dolazak Ace Trice privukao i mnoge igracke hrvatske nacionalnosti da zaigraju za reprezentaciju. Od starih igraca, nema Varde, nema ni Gorana Ikonica...
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby irriducibili » 29 May 2012, 00:08

Privukao je one koji ni u snu ne bi imali mesta u hrvatskoj reprezentaciji...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 29 May 2012, 00:15

Bosanska kosarka je u ogromnoj krizi, sve i da hoce nema koga da dovede...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby bekrinjo » 20 Jun 2012, 14:56

http://www.dnevniavaz.ba/sport/kosarka/ ... o-bih.html

Wright i zvanicno postao drzavljanin BiH
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 07 Jul 2012, 00:35

Serbianhoops je u vise navrata pisao o njemu, Srbin iz Bosne, NBA potencijal koga smo mi naravno propustili i igrace za Bosnu... Njegova zivotna prica...

ŽIVOTNA PRIČA Ognjen Kuzmić, 52. pick NBA drafta: U Olimpiji su mi rekli da nisam za košarku

Image

Kuzmić: Zanimljiv košarkaški put Ognjen Kuzmić (22 godine), 52. pick ovogodišnjeg NBA drafta od strane Golden State Warriorsa, došao je u Sarajevo, gdje individualno radi sa svojim trenerom Zlatkom Sedićem i priprema se za početak priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Sloveniji 2013. Ovaj 214 cm visoki Dobojlija je imao zaista zanimljiv košarkaški put. Ispričao nam je kako se počeo baviti košarkom.

- Počeo sam da treniram košarku sa 15 godina u KK Findo u Doboju, gdje sam bio dvije sezone, a potom sam bio u Borcu pola godine, odakle sam otišao u Olimpiju iz Ljubljane. Tamo sam bio tri mjeseca i rekli su mi da nisam za košarku jer sam anemičan, nemam dovoljno željeza u krvi. Potom sam se vratio u Grabovicu, gdje nisam trenirao pola godine, a onda sam otišao u Finsku 2008. godine. Prvo sam igrao u Korihaitu, a onda u Lapuanu. U Finskoj sam bio dvije godine, te sam upoznao Kostu Jankova, koji mi je postao menadžer i odveo me u Čelik, kojeg je trenirao Ivica Marić - kaže Kuzmić u intervjuu za novi broj Avazovog "Sporta".

Najbolji u Rinconu

Potom slijedi potpis za Rincon, filijalu Unicaje, te nakon ove sezone postajem čaln i španskog prvoligaša i nedavno sam šotpisao ugovor - priča Kuzmić.

U Rinconu je imao uspješnu sezonu, te se profilirao u najboljeg igrača kluba.

- Imao sam prosjek od 11 poena i 9 skokova, te 2,5 blokade. Sa mnom u ekipi je bio i Dejan Todorović, mladi košarkaš iz Mrkonjić-Grada, koji ima odlične fizičke predispozicije, visok je 200 cm, ima 18 godina i odličan šut. Pred njim je velika karijera - govori Kuzmić.

Nedavno je Kuzmić boravio u San Franciscu, gdje je bio u kampu Golden State Warriosa.

- Bio sam sedam dana i trenirao sa ostalim kandidatima za draft. Sa nama su radili pomoćni treneri Golden Statea. Što se tiče uslova, fasciniran sam. Mnogo je bolje organinizovano nego u Evropi. Tamo je za svakog igrača zadužen po jedan trener - otkriva nam impresije Kuzmić.

Dvije gdoine u Unicaji

O samom izboru na draft ovaj 22-godišnjak kaže:

- Sretan sam što sam izabran u NBA ligu, ali, kako sam saznao, ove godine neću ići tamo jer mi je cilj da prvo dobro odigram u reprezentaciji, a onda i u Unicaji. Iduće godine ću ići na njihovu Ljetnu ligu, a naravno da bih volio, kao i svaki košarkaš, oprobati se u najjačoj ligi na svijetu - kaže Kuzmić i dodaje:

- Nedavno sam potpisao ugovor sa Unicajom na dvije godine, sa mogućim produženjem ugovora na još dvije, tako da u NBA ligu planiram otići tek za dvije sezone - govori Kuzmić.

Kuzmić je, iako je mogao da igra za reprezentaciju Srbije, odlučio da igra za Bosnu i Hercegovinu.

- Rekao sam sebi da ću igrati za reprezentaciju koja me prva pozove. Da su mi se javili Bugari, igrao bih za Bugarsku - iskren i bez dlake na jeziku je Kuzmić
.

Kaže da je upoznao selektora Aleksandra Petrovića i generalnog sekretara Haruna Mahmutovića. Osim Nedžada Sinanovića nikoga ne poznaje lično od bh. igrača.

- Upoznao sam selektora Petrovića koji je, kako sam čuo, bio odličan košarkaš, a i dobar je trener jer je prošle sezone proglašen najboljim trenerom u Eurocupu. Što se tiče grupe, ona nije nimalo bezazlena, ali mislim da možemo da se plasiramo na EP, samo moramo ozbiljno shvatiti svaku utakmicu. Nema opuštanja kad je reprezentacija u pitanju - kaže Kuzmić.

Teletović će uspjeti

Mirza Teletović će karijeru nastaviti u NBA ligi. Kuzmić smatra da naš kapiten može uspjeti.

- Mirza je jedan od najboljih košarkaša Evrope i kao takav može igrati u NBA ligu. Brz je, igra poziciju krilnog centra, a ima odličan šut. On će, siguran sam, vrlo brzo uspjeti tamo - kaže Kuzmić, koji ima neobičan hobi.

- Obožavam čitati knjige, a najviše volim djela Pearl Bucka. Također, u slobodno vrijeme slušam muziku.

Sve volim, ali sam u duši roker, tako da najviše volim grupu Van Gogh - kaže Ognjen Kuzmić, velika nada bh. košarke.

Baka Koviljka najveća podrška

- Moja porodica se sastoji od oca Milana, majke Božane, sestre Olivere. Baka Koviljka mi je najveća podrška u životu.

Kad sam razmišljao da batalim košarku, kad sam vraćen iz Olimpije, ona me je bodrila - kaže Kuzmić.

Obišao zatvor u Alcatraz

- San Francisco je lijep grad. Nisam imao mnogo vremena za razgledanje, vidio sam čuveni most Golden Gate.

Posjetio sam sam i nekadašnji zatvor Alcatraz. Volio bih živjeti u San Franciscu.


Dnevni Avaz
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby serbianhoops » 07 Jul 2012, 17:18

Kuzmić je, iako je mogao da igra za reprezentaciju Srbije, odlučio da igra za Bosnu i Hercegovinu.

- Rekao sam sebi da ću igrati za reprezentaciju koja me prva pozove. Da su mi se javili Bugari, igrao bih za Bugarsku - iskren i bez dlake na jeziku je Kuzmić.


Bože moj, kakav bolid. :facepalm:

Izgleda da su nam svi centri poreklom iz Bosanske Krajine, potpuno ludi.

Image

Image
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby serbianhoops » 19 Jul 2012, 19:01

Centar Unicaje Ognjen Kuzmić napustio je pripreme reprezentacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu.

Kuzmić je u dogovoru sa čelnim ljudima našeg Saveza i selektorom Acom Petrovićem napustio pripreme kako bi se što bolje spremio za novu sezonu i individualnim treninzima poboljšao svoju igru. U Savezu su istakli kako u budućnosti računaju na Kuzmića, ali da je sada bolje da se posveti individualnom treningu i napretku svoje igre.

Kuzmić je prije mjesec dana potpisao dvogodišnji ugovor sa Unicajom, a prethodno je nastupao u filijali ovog kluba Rinconu. Također, 22-godišnji 214cm visoki centar je izabran krajem prošlog mjeseca na NBA draftu od strane Golden State Warriorsa.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 83 guests