Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby grobar_Zvornik » 12 Feb 2024, 02:18

Имам осјећај да меч траје четири сата и да је сутра судњи дан.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31507
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby kocha popovich » 12 Feb 2024, 02:18

Fala kurcu vise

grobar_Zvornik wrote:Имам осјећај да меч траје четири сата и да је сутра судњи дан.


Vala bas. Koje ludilo na kraju. Kosmicka pravda da su ove mesarke ispale.

I da su usle u produzetak, cela petorka im imala 4 licne. 32 faula. :laugh:
Last edited by kocha popovich on 12 Feb 2024, 02:20, edited 1 time in total.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby cole » 12 Feb 2024, 02:19

Konačnoooooooooo!
Idemo u Pariz! :jupi: :jupi: :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 12 Feb 2024, 02:19

Mars u p. m.

Bravo devojke! :jupi: :jupi: :jupi: :hatman: :hatman: :hatman:
Nepravda bi bila da ove mutantkinje krmace idu na igre umesto vas!
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5134
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 12 Feb 2024, 02:19

Bravo! Zasluzeno smo otisli!
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Milutinov Tata » 12 Feb 2024, 02:20

Bravo devojke :okk: Nista gore od ovoga kada zavisis od drugih, srecom zavrsilo se odlicno po nas.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby kocha popovich » 12 Feb 2024, 02:21

Ne mogu jos ni da se radujem zbog nasih ono pravo. Pariz nas ceka, to je jedino vazno!
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 12 Feb 2024, 02:47

Moram još jednom da izrazim :blue: Marini Maljkovic.

Šta je ta žena napravila od ženske košarke i šta i dalje radi pa to je prosto neverovatno,bukvalno madjionicar :blue: Evo 11 god.kako smo u vrhu,drugu generaciju polako izvodi na put i idemo na treće OI :okk: .

I to u kakvim uslovima,bez para,bez profi klubova,bez ičega. Valjda ce se neko setiti i ženske košarke.Nek večiti samo daju pare umesto za jednog od gomile stranaca u ženske košarkaške sekcije.Da se ove igračice vrate u zemlju.Vidim ima i Mega ženski klub,možda se i Miško uključi aktivnije .

Treba reći da je ova generacija neuporedivo slabija od prethodne i zato je ovaj uspeh još veći.Medjutim odlika svih Marininih ekipa je sjajna timska igra,borbenost do maksimuma .Napraviće ubrzo Marina i od ovih cura sampionke.

Jako dobar turnir je odigrala Stanković ,Tina odlična u poslednjem meču,Ivon samo u ova dva meča se isplatilo njeno angazovanje :okk: Od novih igračica Nogic se sve više nameće kao neki lider,meni se dopada kako igra Dugalic.

Inače bas stresan turnir za gledanje :biggrin: Ona trojka Cadja,ili sl.bacanje Race ,tesko je reci sta je odlučilo na kraju.Uspele su devojke da budu bolje i protiv rivala,sudija ,grube igre.

U Parizu će biti jače za Crvendakic nadam se.Verujem da tamo mogu da dodju do 1/4 što bi bio dobar rezultat.

Još jednom veliko bravo.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Storm » 12 Feb 2024, 06:36

Zaspao sam posle prvog poluvremena prateci na rezultatima.
Uh, dobro se sve zavrsi na kraju.
Cestitke igracicama, Marini i strucnom stabu na plasmanu na OI u Parizu. Zasluzeno!
Storm
 
Posts: 290
Joined: 04 Oct 2023, 15:14

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 12 Feb 2024, 09:15

Marina Maljkovic je apsolutno prvo ime nase kosarke u ovom trenutku, kada se uzme uticaj koji ima i na rezultate i na razvoj igraca.
Tri OI u nizu (plus plasmani dosad) je uspeh za skoro sve zemlje na svetu u bilo kom sportu, kod nas u tome moze da parira samo vaterpolo.
Naklon do poda po ko zna koji put :blue:
Zasluzeni plasman, a tamo cemo videti. Ne otpisujem nikada ove devojke :okk:
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby mmarko28 » 12 Feb 2024, 09:57

Svaka čast Marini i devojkama. Ovo što Marina radi u ženskoj košarci je ravno čudu. Bukvalno cedjenje suve drenovine. Mi nemamo ni normalnu ligu a ona nekako uspeva da pravi rezultate uprkos tome. Sama činjenica da igramo egal mečeve sa Australijom je neverovatna. Australija ima preko 400.000 igračica, nisam siguran da Srbija ima 4 hiljade.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby kocha popovich » 12 Feb 2024, 11:39

Lepo ste ovo napisali. Sve potpisujem. Marina je stvarno madjionicar kako od stapa i kanapa pravi rezultate. Meni se posebno dopada stil kosarke koji forsira gde se jos uvek igra vise na vestinu nego na sirovu snagu. U zenskoj kosarci toga je sve manje i manje. Ovaj tim ce jos da raste. Uskoro ce nam trebati i zamena za Yvonne, njoj su 33 vec.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 12 Feb 2024, 11:55

Mislim da ce se Ivon, Tina, Nevena Jovanovic i Cadjo verovatno oprostiti od reprezentacije nakon Pariza.
Taman da se udje u novi olimpijski ciklus sa mladjim igracicama.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5134
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Veljkona22 » 12 Feb 2024, 13:08

Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7450
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby mijajlo » 12 Feb 2024, 14:07

Za razliku od prvog , istorijskog ciklusa , kada je Marina , iskoristivši pravo "naturalca" , uzela igračicu na unutrašnjim pozicijama (Pejdž) iako je na četiri imala neprikosnovenu Bruks (Milovanović) , sada se opredelila za pleja - poentera , Anderson . Fali nam poena spolja ( Vasić, Dabović, Butulija, plus ove što su tu , ali mlađe, poput Čađo i Jovanović ) .

Sada imamo tih igračica na 3-4 (Dugalić, Raca, Mina Đorđević , Crvendakić ) , ali fali čistih šutera ,šuterki , kako god. Centarski tandem Stanković - Krajišnik kombinacija razlčitosti , ali dobar tandem . E sad, kukamo kako nemamo igračica , a ova velika Australija na onoliko igračica još uvek zove u tim Lorin Džekson i Kajlu Džordž, dve tetke sa strašnim karijerama... Jednostavno , tu su i šta sad... Kao što su i Bird, Taurasi, Grajner igrale do iznemoglosti , iako su neke od njih pola godine provodile po Evropi, pola u WNBA . Alba Torens je još uvek u Španiji ... Ipak, drago mi je da mi vršimo smenu generacija .

Nikolina Milić , koja sada igra za Minesotu, a posle WNBA će igrati za francuski projekat Karol , ima tu "nevolju" jer može za nas da igra samo kao "naturalka", a tu već imamo Anderson, može samo jedna na utakmici .... Mislim, bila je onda deo ekipe, ali je većinu utakmica provela u trenerci, kad god je Ivon bila u timu....

Sve u svemu, SAD će biti prve u Parizu, za ostale dve medalje će se boriti nekoliko reprezentacija , pa i ova Australija i Španija i Belgija i Kanada .... Za nas veliki uspeh , kontinuitet učešća na svetskim smotrama ... Uzgred, Marina , po ugledu na tata Božu, još uvek ne koristi tablu na tajm autima....
mijajlo
 
Posts: 99
Joined: 21 Jan 2021, 11:37

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 80 guests