Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 12 Feb 2024, 22:01

Posle OI Nevena, Cadjo idu sigurno u penziju reprezentativnu, a Ivon i Krajisnik vrlo verovatno jer ipak imaju 33 i 34 godine. Dakle, gubimo 4 igracice.
Ove 3 se nisu pokazale puno, mozda malo Raca. Masa, Katanic i Mina jako slabo, vise ne mozemo da pricamo da su one mlade, Katanic ima 26 a ove godinu i dve manje, cak je Rosic vise pokazala i volje i zelje od Katanic i Mine. Na njih ne treba racunati nadalje. Dugalic iskoristila svoju sansu potpuno.

Sad treba dobro odmeriti da li traziti centra crnkinju ili pleja. Zasto razmisliti? Pa nama dolaze dve vrhunske igracice na 1 i 1/2 Popovic i Avlijas, 2005. i 2007. Avlijas ce sigurno dobiti sansu vec 2025., a na Popovic jos malo treba cekati ali im treba dati sansu.
Tu su i na granici prvog tima Rosic, Lana Maric, Milanovic, Zecevic i njih treba ukljuciti.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby kocha popovich » 13 Feb 2024, 21:26

Zanimljivo da ove sezone nemamo ja mislim nijednu igracicu u spanskoj prvoj ligi. U drugoj samo Milica Matic, Bojana Stevanovic, Nevena Dimitrijevic i Adrijana Knezevic. Igraju s promenljivom minutazom. Nekad nije bilo spanske ekipe bez bar jedne nase igracice.

To je ova razvojna liga koju su pre neku godinu umetnuli izmedju prve i druge. Druga je sada u stvari treca. Bas je sarenilo po kvalitetu. Skoro da svako svakoga moze da dobije. A ima kiubova i igracica koji su na totalno amaterski, i onih koji bi ladno mogli da igraju prvu ligu u Spaniji, a i bilo gde drugo po Evropi. Prosle godine Dimitrijevicka osvojila tu ligu sa Ferolom, ali promenila klub i ostala u razvojnoj.

Pisem ovo jer imam utisak da nam previse devojcica odlazi na koledze i odatle se vracaju ispovredjivane, bez pravog profesionalnog iskustva, a sa 23-24 godine mnoge igracice vec razmisljaju da napuste sport ili ga napustaju. Premale su par ebilo gde u Evropi da bi od toga moglo da se zivi ili planira neka buducnost. Nesto pokusavaju da ispregovaraju minimalnu platu. Ako uspeju to ce verovatno biti uspeh samo na papiru jer 2/3 tih klubova zivi od stapa i kanapa.
Last edited by kocha popovich on 13 Feb 2024, 21:36, edited 1 time in total.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Radonjaa » 13 Feb 2024, 21:32

Katarina Knežević u Gran Kanariji, ali je jedina
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13420
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby kocha popovich » 13 Feb 2024, 21:46

Radonjaa wrote:Katarina Knežević u Gran Kanariji, ali je jedina


Tako je! Nju sam zaboravio. A i verovatno ispadaju i oni u challenge. :(

Steta, spanska liga je odlicna za razvoj igracica jer imaju ogranicenje broja strankinja, valjda ti spanjolke moraju da budu na terenu.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3150
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby grobar_Zvornik » 13 Feb 2024, 22:17

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 17 Mar 2024, 06:57

Da dodamo i ovo:

Image
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 19 Mar 2024, 19:38

Odličan žreb rekao bih. :okk: Izvukli smo najslabiji tim iz 4 šešira i mislim da imamo ogromne šanse da uđemo u 1/4 što i jeste cilj. :okk:
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Olimp » 19 Mar 2024, 19:39

Španija Kina i Portoriko.

Dobar žrijeb, iako za košarkapice svejedno predaleko su od medalje.
I četvrtfinale bi bio lijep uspjeh.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 19 Mar 2024, 19:40

Da se nabije koš razlika protiv Portorika, neko treće mesto u grupi i onda su šanse 50 % da se igra protiv SAD u 1/4 finala, nebitno. Četvrtfinale puna kapa i prava mera.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 19 Mar 2024, 19:42

A tu pratite, ja postujem na olimpijskoj temi... :biggrin:
Definitivno je bilo bolje da smo odmah isli na SAD ovde ako zelimo plasman medju cetiri i borbu za medalje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5135
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 19 Mar 2024, 20:10

Image

Portoriko mora da se dobije, ove ostale dve... ko zna, ne mogu ni da hocu da otpisem ovu reprezentaciju
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 19 Mar 2024, 20:14

Mislim da je cilj ove ekipe 1/4 OI ,i da ako to devojke ostvare da će biti uspeh.Verujem da ubedljivom pobedom nad Portorikom možemo da ostvarimo cilj :okk: .

E sad tu su Kineskinje i Spankinje koje jesu jače,ali nisu nepobedivi.Eventualna pobeda nad jednom od te dve ekipe dalo bi nam nadu da možemo da mastamo i o čudu i plasmanu u 1/2 OI .
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby grobar_Zvornik » 20 Mar 2024, 10:14

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31512
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 20 Mar 2024, 15:04

Само наивни могу да мисле да се било где у мушкој или женској кошарци и у свим осталим спортовима неће појавити најбољи спортисти овога света


Marina potvrdila dolazak Jokica :hatman:
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8894
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 13 Apr 2024, 08:11

Gledam juče ovaj final four ženske EL.Neverovatno da Nikolina Milić ne može da igra za našu reprezentaciju :colera: .
Kakav je to propust bio.
S njom i sa zdravom Crvendakic mogli bi da se pobijemo za medalju.
Dexi
 
Posts: 17160
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests