Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 12 Jun 2021, 17:45

Nogaye Lo, centar Spanije povredjena.
Alba Torrens i Tamara Abalde pozitivne na COVID. Ako one ne budu igrale tih 10-15 dana, mi smo drugi favoriti za medalju. Bez Albe Torrens, tesko da one mogu da budu u vrhu.

Nadam se da su se nase vakcinisale. :biggrin:
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 12 Jun 2021, 18:12

Iako smo vec pisali o fenomenu da nasi sportisti po pravilu daju bolje rezultate na manje vaznim takmicenjima, mislim da bi ovakvu situaciju trebalo iskoristiti i mozda dati gas na EP da se napadne medalja, mozda i zlatna, a posle na OI sta bude.
Uzimanje medalje na EP svakako ne bi bilo negativno pred Olimpijadu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 12 Jun 2021, 20:13

Mnogo ce zavisiti u kom ce sastavu otici Australija pa i Kanada, ako budu pobedive onda smo favoriti za medalju. Pritom, sad nam glavni problem nije vise toliko izrazen kao nekad, mislim na nedostatak visine i lose centre (Dragana i Tina mogu da strpaju vise koseva i odbrane podosta, nego ranije Sara, Andjusic, Ajanovic, Matic itd.). Da imamo i Nikolinu, bio bih siguran da uzimamo medalju na OI jer bi imali tri dosta dobra centra (Milic i Tina igraju EL godinama, ove godine obe sjajne), a Dragana je bolja nego ranije pa i na pripremnim je dobra.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 14 Jun 2021, 17:02

Sastav: (malo je reci da sam sokiran, ali isto tako ne sumnjam u Marinine ideje)
PG: Anderson, Miljkovic
SG:Dabovic, Cadjo, Butulija,Jovanovic
SF: Petrovic, Nogic, Jankovic
PF: Skoric, Dugalic, Crvendakic, Brooks
C: Krajisnik

Dakle sa samo jednim centrom, po meni sululda ideja. Verovatno ce Brooks igrati cesto 5 sto je po meni pogresno jer su ona i Tina bile sjajne zajedno u Sopronu. Ovoliko bekova, a Anderson ce imati 35 min., kao i Dabovicka...
Sto se tice centra, Dugalic to ne moze da igra, ima visinu ali nema snagu, kao ni Skoric ni Crvendakic, tako da ce na 5 samo Krajisnik i Brooks.(UZAS)
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 14 Jun 2021, 18:39

Nema ni Stankovc iz RS, pored vec otpisane Milic...............Srbijo macehooooooooooo neka ti Ameriknke igraju umjesto igračica iz RS
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8438
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 14 Jun 2021, 19:23

tremi08 wrote:Sastav: (malo je reci da sam sokiran, ali isto tako ne sumnjam u Marinine ideje)
PG: Anderson, Miljkovic
SG:Dabovic, Cadjo, Butulija,Jovanovic
SF: Petrovic, Nogic, Jankovic
PF: Skoric, Dugalic, Crvendakic, Brooks
C: Krajisnik

Dakle sa samo jednim centrom, po meni sululda ideja. Verovatno ce Brooks igrati cesto 5 sto je po meni pogresno jer su ona i Tina bile sjajne zajedno u Sopronu. Ovoliko bekova, a Anderson ce imati 35 min., kao i Dabovicka...
Sto se tice centra, Dugalic to ne moze da igra, ima visinu ali nema snagu, kao ni Skoric ni Crvendakic, tako da ce na 5 samo Krajisnik i Brooks.(UZAS)


+1
Stvarno sam ocekivao Stankovic i licno ne znam sta ce joj Nogic i Skoric
Ali lepo si reko, samo lud covek moze sumnjati u Marinu
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 14 Jun 2021, 19:29

Kakva je igracica ova Anderson?Za ove koji prate zensku kosarku ,kakve su nam sanse?
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 14 Jun 2021, 19:33

Odlicna, zato je Marina i izabrala i odlicno je igrala ovo dosad.Zato smo se nadali da ce poci Miljkovic da skine pritisak sa Ane i posebno Sonje, jer nam je play deficitarna pozicija. Nas je iznenadio izbor unutra
Tremi ce ti sigurno bolje objasniti
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 14 Jun 2021, 19:49

Nikola wrote:Odlicna, zato je Marina i izabrala i odlicno je igrala ovo dosad.Zato smo se nadali da ce poci Miljkovic da skine pritisak sa Ane i posebno Sonje, jer nam je play deficitarna pozicija. Nas je iznenadio izbor unutra
Tremi ce ti sigurno bolje objasniti

Hvala na informacijama,znam da su nam ranije centarske pozicije bile kriticne,znam da je Page to pokrivala uspesno.Ove devojke neke i ne poznajem
Ipak i ja verujem u Marinu,uvek je pravila najbolji moguci rezultat,tako da ocekujem opet neki dobar rezultat.
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby grobar_Zvornik » 14 Jun 2021, 22:13

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 14 Jun 2021, 22:35

Dexi wrote:
Nikola wrote:Odlicna, zato je Marina i izabrala i odlicno je igrala ovo dosad.Zato smo se nadali da ce poci Miljkovic da skine pritisak sa Ane i posebno Sonje, jer nam je play deficitarna pozicija. Nas je iznenadio izbor unutra
Tremi ce ti sigurno bolje objasniti

Hvala na informacijama,znam da su nam ranije centarske pozicije bile kriticne,znam da je Page to pokrivala uspesno.Ove devojke neke i ne poznajem
Ipak i ja verujem u Marinu,uvek je pravila najbolji moguci rezultat,tako da ocekujem opet neki dobar rezultat.


Da, zato ju je Marina i zvala i igrali smo sa laznom peticom i plus ju je odlicno poznavala. Ali sada imamo centre i zato smo se zacudili otkud ovakav sastav, jer je za Anderson bilo jasno da ce igrati
Kao sto rekoh, u Marinu verujem sve da ne zove nijednog centra, ima sigurno nesto na umu.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Jun 2021, 00:57

Generalno nam nece biti problem to u grupnoj fazi sem sa mozda CG zbog crnkinje i Dubljevic. Ali ce nam biti problem u eventualnom delu sa Belgijom jer je Messeman dosta nezgodno.

Ja zamisljam da ce ona pokusati da igra Crvendakic na 3, Sonja na 4(ili obrnuto), Tina(Brooks) na 5, verovatno neku brzu igru. Drugo, jasno je da ce Anderson igrati 35 min po mecu, zato ne znam sto vodi ovoliko bekova (potpuno nepotrebno), a sad sa samo jednim centrom, Butulija, Nevena, Cadjo na 3 znaci da ce nam ispod kosa biti promaja i bice mnogo ofanzivnih skokova. Tina iako malo niza, ona igra odlicnu odbranu pod kosem, bar je igrala u EL iako se uvek borila sa crnkinjama mahom, tako da verujem da ce ona biti dobra.
Ali je ovo ozbiljan rizik, povredi nam se Brooks ili Tina, mi smo zavrsili prvenstvo. Jos ce sad verovatno napraviti glupost pa nece da povede Dugalic sa 193cm, nego ove nize. Ovoliko bekova, a Dabovic i Anderson ce igrati 30+ min. je po meni losa odluka, sem ako ne planira da igra zestoki presing kao 2015.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 15 Jun 2021, 03:46

To je jedino logicno objasnjenje. Jbg kad se nije mogla gledati nijedna pripremna, ali po statsima Dragana je bila medju najboljima i razumeo bih sve da je ona posla, a otpala ova jedna spolja
Ako bude kako kazes, mislim da ce Crvendakic biti vise na 4, Sonja mi je produktivnija na 3
I ja mislim da se ide na to - slicno kao 2015.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8821
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Jun 2021, 07:27

Na sajtu KSS pise da ce morati da otpadnu jos dve devojke sa ovog spiska, ima ih 14, to smo izgleda prevideli...

Селекторка Србије Марина Маљковић на пут је повела 14 играчица, од којих ће две морати да се врате у Београд после ПЦР тестирања, а пре техничког састанка у среду.
https://kss.rs/%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B0 ... BE-%D0%BF/


Sad, jedino logicno je da ce, ako smo poveli ovakav roster morati da otpadnu dve nize igracice. Jedna je verovatno Nogic/Jankovic, a druga neka od ovih bekova sa rezerve. Mada mozda se resi i da precrta i jednu od Dugalic/Skoric od visokih, ali onda bi bili totalno tanki na tim visokim pozicijama.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Jun 2021, 12:01

Da smo poveli i Stankovicku kao drugog centra, ja bih potpisao da uzimamo srebro ili bronzu. Ovako ova ideja mi se ne cini bas mnogo dobra, pogotovo jos i izbor ovih 3-4 od kojih ce 2 ispasti. Dragana je pogodnija da brani i Messeman i Gattling od Tine, zbog visine pre svega. Ovaj sastav mi izgleda razumljivo samo i jedino ako budemo igrali ono sto smo igrali do 2015., zestok presing i jurnjavu po terenu.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot], Gromiko and 10 guests