Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 23 May 2021, 23:23

Turska ima los sastav za EP, vrlo lako ce ispasti vec u grupnoj fazi. Po meni ozbiljni favoriti naravno domacini FRA i ESP i Belgijanke, posle njih mi. Svedjanke dosta lose, jer im nece igrati Zahui.

Ono sto je dobra stvar po nas je sto za Spaniju nece igrati zena koja nam je uvek pravila probleme Laura Nichols (Jaka 4/5) i naravno Marta Xargay koja nam je sasula tad 15 poena cini mi se. Videcemo hoce li za FRA igrati Gruda, ako budu bez nje bice dosta slabije.

Mislim da se sastav naseg tima zna, verovatno nedoumica za 1 mesto.
Verovatno:
PG: Anderson+ (Miljkovic)
SG: Cadjo (2/3), Dabovic, Jovanovic (1/2/3 bukvalno), Butulija
SF: Sonja (3/4)
PF: Brooks, Crvendakic (3/4), Skoric
C: Krajisnik, Stankovic + (Krnjic)

Dakle, jedine dileme Miljkovic/Krnjic ili mozda kao iznenadjenje da otpadne Skoric, da odu Sara i Maja ili Nogic. Mada da sam na mestu Marine, ja bih kao 12tu vodio Racu.

Svakako posle OI verovatno ostajemo bez Butulije, Dabovic, Sonje, Brooks, Skoric vrv. Tako da ce vec na SP sansu dobiti Raca, Dugalic, Zec, Milic, Turudic.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 27 May 2021, 20:15

Nogic je po meni najbolji cist suter u ovoj reprezentaciji , steta sto je uopste ne forsiraju.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 30 May 2021, 05:58

tremi08 wrote:Turska ima los sastav za EP, vrlo lako ce ispasti vec u grupnoj fazi. Po meni ozbiljni favoriti naravno domacini FRA i ESP i Belgijanke, posle njih mi. Svedjanke dosta lose, jer im nece igrati Zahui.

Ono sto je dobra stvar po nas je sto za Spaniju nece igrati zena koja nam je uvek pravila probleme Laura Nichols (Jaka 4/5) i naravno Marta Xargay koja nam je sasula tad 15 poena cini mi se. Videcemo hoce li za FRA igrati Gruda, ako budu bez nje bice dosta slabije.

Mislim da se sastav naseg tima zna, verovatno nedoumica za 1 mesto.
Verovatno:
PG: Anderson+ (Miljkovic)
SG: Cadjo (2/3), Dabovic, Jovanovic (1/2/3 bukvalno), Butulija
SF: Sonja (3/4)
PF: Brooks, Crvendakic (3/4), Skoric
C: Krajisnik, Stankovic + (Krnjic)

Dakle, jedine dileme Miljkovic/Krnjic ili mozda kao iznenadjenje da otpadne Skoric, da odu Sara i Maja ili Nogic. Mada da sam na mestu Marine, ja bih kao 12tu vodio Racu.

Svakako posle OI verovatno ostajemo bez Butulije, Dabovic, Sonje, Brooks, Skoric vrv. Tako da ce vec na SP sansu dobiti Raca, Dugalic, Zec, Milic, Turudic.


Apropo one price oko keca, mislim da bi trebalo da u 12 bude Miljkovic, bez obzira na sve mane. Anderson ne moze 40 minuta, ako je ova odmeni to apsolutno oslobadja Anu i posebno Sonju da se trose i da igraju samo na protivnickoj polovini
Sa ostalim se apsolutno slazem
A majku mu, vreme je da dobijemo i tu ESP

Inace, zvanicno smo 3. favorit iza FRA i BEL, iza nas su Spanija, Slovenija, Italija itd.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 30 May 2021, 12:46

Nase igraju na nekom prijateljskom turniru u Belgiji, izgubile dva meca tesno, prvo od Belgijanki 63-64, a onda i od Nigerije 56-59.

https://kss.rs/%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0 ... %86%d0%b8/
https://kss.rs/%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0 ... %98%d0%b5/

Danas od 17h treci mec sa Portorikom.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5118
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 01 Jun 2021, 19:05

Ana Dabović najavila moguće ostajanje u dresu Srbije i posle OI:

Ja ne razmišljam o prestanku. Razmišljam samo o onome što sada sledi. Dobila sam poziv u reprezentaciju i želim na maksimalnom nivou da odigram na Evropskom prvenstvu i Olimpijskim igrama. Najvažnije mi je da budem zdrava i u formi. Volim da igram za reprezentaciju i dok god budem mogla da igram na svom nivou igraću za Srbiju.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 02 Jun 2021, 23:28

Ako i Brooks bude odlucila da igra do 2024., imacemo prilicno konkurentan tim imajuci u vidu da Spankinjama polako odlaze kljucne igracice a mladje nisu na tom nivou.

Steta za Sonju ali se ona povlaci verovatno pre svega zbog silnih povreda, a potom i stvaranja porodice verovatno. Ali, sa Anom i Jelenom uz Crvendakic cemo i dalje biti u evrospkom vrhu.

Sto se tice samog turnira, pa i ja bih pre vodio Maju Miljkovic jer ima dosta iskustva i znaci nam da neko menja Anderson, iako ce ona igrati verovatno 35 minuta po mecu, zato je velika steta sto nema vise Miljane Bojovic, mogla je da saceka jos ovu godinu jer bi nam znacila samo tako. Za 2 nedelje je EP pa cemo videti kako ce to sve da izgleda.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 04 Jun 2021, 18:44

Nase dobile Ruskinje u novoj pripremnoj utakmici. Nije naravno bilo gde da se gleda, ali opet Jelena najjefikasnija i Tina opet dobra. Andersonova 12 poena. Sledeca je opet protiv Rskinja u subotu i ako i tu Andersonova bude igrala, a Nikolina ne, mislim da ce to biti jasan znak ko ide na EP. Miljkovic takodje bila u 12
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 06 Jun 2021, 07:40

Poraz nasih od Ruskinja u poslednjem pripremnom mecu pred Spaniju
Ovoga puta, nisu igrale Sonja, Jelena, Tina, sansu dobile Stankovic i Jankovic i po statsima i onome sto sam kao cuo odigrale ok. Ana igrala vise i bila veoma dobra.
Nikoline opet nije bilo i kao sto sam vec rekao kontam da je to to, ako je bilo dileme oko strankinje...
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 08 Jun 2021, 23:04

EP samo na kanalima SK, tako da onaj ko uzme eon paket za fudbalski EURO može gledati i košarkašice usput.

RTS je prs'o načisto.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 09 Jun 2021, 05:34

Pa to je bilo jasno odavno, postepeno su gubili prava na sve, sad im nije ostalo nista. Ne znam samo za OI, tu mozda budu imali nesto
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 09 Jun 2021, 14:25

Bice i na RTS-u tako stoji na sajtu EP. Ali ce RTS prenositi samo mec, dva dnevno a SK sve meceve kao i prosli put. Makar cemo imati sta da gledamo narednih 20 dana. Bice kvalitetno prvenstvo, ima dosta dobrih ekipa i prilicno je ujednaceno gde svako svakog moze da dobije
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bogun » 09 Jun 2021, 14:52

Kada počinje EP?

Edit: Hvala. :okk:
Last edited by Bogun on 09 Jun 2021, 14:56, edited 1 time in total.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32844
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 09 Jun 2021, 14:55

17.6.-27.6.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 09 Jun 2021, 17:21

Bas me zanima koga ce Marina povesti od visokih igracica (verovatno Tina i Dragana kao centri, Sara vrv ispada jer ce Brooks cesto ici na 5) i ko ce otici kao 11 i 12. igrac (Maja Miljkovic, Nogic, Raca, Dugalic ili mozda Masa Jankovic koja je fenomenalno odigrala pripreme). Maja Miljkovic je tu verovatno najsigurnija.

Bice interesantno ako Marina krene sa visokom petorkom, prvi put da to i vidimo posto je uvek neka falila (ako je igrala Tina, nije Sonja i obrnuto): Ivon-Dabovic-Sonja-Jelena-Tina. Izuzetno visoka petorka, suterski odlicna i verovatno bi to zadavalo problema svima, jedina mana bi bila to sto su sporije dosta.

Mi smo generalno u dosta zajebanoj grupi. Grcku cemo verovatno dobiti sa 5+ razlike (tu nema kvalitetnih igracica sem Spanu koja nam je pravila probleme). Sa CG ce biti paklen mec, vratila se Dubljevic koja ce sigurno dati sve od sebe da nas pobedi, imaju crnkinju, imaju Milicu Jovanovic, ako budu na svom nivou moze biti opasno. I na kraju Italija, nezgodna selekcija, podmladili su se malo, tu je Zandalasini, odlicna igracica, na centru imaju mladu crnkinju i jednu Albanku, mislim da ih mozemo dobiti ako zatvorimo kos i odbranimo Zandalasini.

Ako odemo kao prvi u grupi, imacemo otvoren put do medalje. U PF bi isli verovatno na Belgiju ili mozda Sloveniju, sto mislim da mozemo da dobijemo obe ekipe.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 10 Jun 2021, 04:35

Ako ciljamo na medalju, ne bi smele ni CG ni Italija da nas prestignu
Sto se tice 11-12, vec sam rekao da bih voleo Miljkovic, 12. ne znam. Ni ja ne verujem da ce Krnjic ici
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Chuck and 24 guests