Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Nov 2020, 01:06

Baza, pogotovo za zensku kosarku je premala, i zato i u prvoj ligi glavnu rec vode strankinje sem u Kraljevu ( a i tamo su prosle godine).U Spartaku dve najbolje su crnkinje, Korac isto tako, Radnicki KG...Jednostavno je slabiji kvalitet u mladjim selekcijama sto govore i rezultati nasih ekipa poslednje 2-3 godine jako, jako lose. Ovo sto dolazi je verujte jos gore, tu nema sem 2-3 igracice kvalitetnih mladih devojaka koje su veoma talentovane.

Nama fali kvalitetan centar vec 10+ godina (negde od Ivane Matovic), pokusavano je ali ocigledno da ni Krnjic ni Ajdukovic ni Stankovic pa ni Tina ne uspevaju da pruze kvalitetne partije (uvek smo napunjeni bili pod kosom od 2013. pa ovamo). Sad nam postaje problem i plej, posle odlaska Dabovic M., Radocaj, Miljkovic i Bojovic, ostaje samo Ana Dabovic, zato se mora ici na ovu varijantu, ako hocemo jos koju godinu da iskoristimo kvalitetne igracice (Ana, Sonja, Jelena, Crvendakic) i pokusamo da uzmemo jos neku medalju, posle toga nam sledi raspad verovatno 10tak godina minimum.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 01:08

Дакле слабо се ради са девојчицама. Нема новца, нема лиге. И сада ће то да маскирамо куповином? Па мораће много више од једне играчице да се пазари на тржишту.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Nov 2020, 01:14

Nema se para, pa treba da se iskoriste jos ove 3,4 godine da se nesto uradi i uzme neka medalja, posle toga se vracamo u period do 2011. godine, i u kosarci i u zenskom rukometu. Malo ko prati vidi da je to jasno kao dan.

Vratimo EP, pa OI, pa SP. Samo 3-4 igracice prave poene (Dabovic, Sonja, Jelena) i evo sada Crvendakic, a prve tri imaju 32 jos malo, to znaci kraj karijere veoma brzo, mozda i nakon OI.

Prosto da izbacimo iz rostere, sad vec igracice koje ce se verovatno povuci iz ekipe posle OI ili za dve godine, ovako bi nam roster izgledao:
PG: Stanacev, Mandic, I.Katanic
SG: Jovanovic, Zec, Bogicevic,
SF: Nogic, Turudic, Topuzovic,
PF: Crvendakic, Tina Jovanovic (4/5), Raca, Dugalic, Djordjevic
C: Milic, Krnjic, Stankovic, Ajdukovic, Mitrovic
Last edited by tremi08 on 15 Nov 2020, 01:22, edited 1 time in total.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 01:17

Е видиш ту се не слажем. Зато што ће те медаље да направе лажну слику а то ће бити куповином страног играча. А реална слика је суморна.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2020, 01:22

Stižu Raca i Turudic, koje imaju talenta, Dugalic takodje ima talenta. Za dvije- tri godine, punoljetne postaju, Avlijas, Milanovic...tako da ima materijala da se za vrlo kratko vrijeme premosti odlazak velike trojke. Crvendakić, Nikolina, Stankovic, Turudic, Raca, Dugalic...možda uskoro prikljuciti Matić koja se ravija u SAD, uskoro i onim najmladjim dati ubrzo sansu sa 18 godina i graditi ekipu. Dakle, za dvije godine nam odlaze ove najbolje, a onda ce nam trebati jos dviije-tri da stasaju ove najtalentovanije. Dakle, mozda cemo imati nekog praznog hoda dvije-tri godine godine poslije odlaska najboljih.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8575
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 01:36

Ако нема клубова оне се неће правилно развијати.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Radonjaa » 15 Nov 2020, 02:09

Foteljas wrote:
Ne kapiram, ti bi ocito vise voleo da je Milic bila u rosteru, a da su nase ostvarile oba poraza i time se verovatno pozdravile od EP?


Apsolutno
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13406
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby boki111 » 15 Nov 2020, 03:27

Svako ima svoje neko misljenje po pitanju stranaca u reprezentaciji. Meni generalno u svim sportovima to smeta, ako je ovakva situacija da neko nikakve veze nema sa zemljom za koju igra.
Ali iz nekog razloga, navijao sam i pratio reprezentaciju kada je igrala Pejdz, i vo sada isto radim. Valjda sam slab na ovu generaciju od one Marinine sezone-dve u Partizanu sa nekoliko reprezentativki (Nevena, Cadjo, Radocaj, Butulija, Milica koja je prolupala nesto).

Za musku reprezentaciju sam siguran da ne bih navijao kada bi doveli tako nekoga sa strane. Pa neka Slovenci zajebavaju 100 puta vise, ali ja titulu sa Rendolfom ne bih mogao da slavim. Ja imam zelju da 12 Srba bude najbolje u kosarci, sve drugo ne bih smatrao uspehom. Ne postoje dzabe klupski i reprezentativni sport.

Inace, ova Anderson je simpaticna, i ocigledno je odlican igrac. Nisam gledao sa Litvanijom, a i ovo sam gledao od poluvremena, ali mi se cini da je Neca malo izgubila agresivnost, ono njeno da je u stavu non stop kao pit bull.

I da, jebem ti zenski sport, ceo zivotjeSonja bila Petrovic i sada treba da se navikavam na Vasic...Milovanovic postade Brooks, kaoda imamo dve amerikanke u sastavu :biggrin:
boki111
 
Posts: 1131
Joined: 23 Mar 2015, 21:30

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2020, 06:21

Моју подршку никада неће добити концепција која има за циљ претварања репрезентације у чисти бизнис и освајање трофеја по било коју цијену.

Репрезентацја није клуб већ светиња на којој су се васпитавале многе наше генерације кошаркаша, било да су живјеле у земљи или ван ње. Нешто што има свој препознатљив печат и шмек на далеко, нешто што је произвело велику славу као посљедицу која је комбинације нашег урођеног талента и школе за коју су чули и која упада у очи и најбољим НБА тренерима. Када тренери у НБА кажу то је српска школа кошарке, када констатују да су српски играчи специфични, да имају несакидашњи таленат, сваки љубитељ кошарке осјети понос због те аутентичности и оргиналности коју наши асови носе и која их издваја по неком икс фактору од других!

Ако се одрекнемо тога одрекли смо се српске кошарке као БРЕНДА, одрекли смо се СЕБЕ!

Та аутентичност се ствара годинама ослањајући се на наш природни дар и особену школу коју гајимо! Зато репрезентација даје генералну слику тога што смо МИ! Дакле, самог талента, као и система у којем се наш кошаркаш развија. Стврање тог НАШЕГ, аутентичног и различитог од других идентитета креће од малих ногу, од пионира, кроз кадете, јуниоре до прелаза у сениоре и играње вишег нивоа кошарке. То је једноставно процес васпитавања! То се не пстаје доласком у сениоре из дугих система или породица које се не ослањају на ову нашу српску кошаркашку традицију и који нису подизали своју дјецу на начин да су са пет година скандирали пјесме "ми имамо свога Бога име му је Бодирога"! Срећом, многе спрске породице ван земље васпитавају нашу дјецу на такав начин!


Зато у националну селекцију требају да иду они који су од малена сањали да обук дрес Србије, а не они који до јуче нису чули за њу. Они коју су кренули да тренирају кошарку збоог Бодироге, Дивца, Даниловића, Паспаља, Соње Петровић, Ане Дабовић и који су на таквом кошаркашком шмеку одрастали и стасавали као кошаркаши. А не они којима је Србија прелазно или друго-треће рјешење јер нису могли да се изборе за позицију у матичним земљама које им заиста јесу у срцу!

Чувајмо љубоморно кошаркашку посебност коју смо деценијама стварали, не уништавајмо је зарад инстант успјеха.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8575
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Nov 2020, 10:16

tremi08 wrote:Nema se para, pa treba da se iskoriste jos ove 3,4 godine da se nesto uradi i uzme neka medalja, posle toga se vracamo u period do 2011. godine, i u kosarci i u zenskom rukometu. Malo ko prati vidi da je to jasno kao dan.

Vratimo EP, pa OI, pa SP. Samo 3-4 igracice prave poene (Dabovic, Sonja, Jelena) i evo sada Crvendakic, a prve tri imaju 32 jos malo, to znaci kraj karijere veoma brzo, mozda i nakon OI.

Prosto da izbacimo iz rostere, sad vec igracice koje ce se verovatno povuci iz ekipe posle OI ili za dve godine, ovako bi nam roster izgledao:
PG: Stanacev, Mandic, I.Katanic
SG: Jovanovic, Zec, Bogicevic,
SF: Nogic, Turudic, Topuzovic,
PF: Crvendakic, Tina Jovanovic (4/5), Raca, Dugalic, Djordjevic
C: Milic, Krnjic, Stankovic, Ajdukovic, Mitrovic


Dzaba sto sve lepo, argumetovano i racionalno objasnjavas. To sto bi sa ovim rosterom verovatno prosli kao na EP 2017. pojedincima uopste nije bitno, po njima je bolje ispadati u osmini finala i ne igrati na SP ili Olimpijadi nego uzimati medalje (samo sto bi onda verovatno takodje opljuvali i kukali zasto nema medalja i boljeg plasmana). Ja ne znam da li takav rezon postoji igde drugde u svetu, ali dobro, to smo mi Srbi, zato kao narod i prolazimo kako smo prolazimo zadnjih 100 i kusur godina...

Ovo si lepo primetio, nama je troje glavnih igracica vec u 32. godni zivota. Za zene je to vec dosta, one verovatno hoce da se ostvare i kao majke, nisu one Gasol da igraju do 40 i neke... Ranije sam pisao da bi bilo lepo da pokusaju da izbore plasman na SP 2022 i da se tu oproste, zasluzile su jos jednu sansu da pokusaju da kompletiraju riznicu medalja.

Radonjaa wrote:
Apsolutno


Bilo kakva dalja racionalna polemika je onda izlisna.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5108
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 10:41

Зашто немамо наследнице за генерације које су узимале медаље без натурализованих играчица?
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Nov 2020, 10:45

Koliko znam, nijednu od tri medalje u zenskoj kosarci (2015, 2016, 2019) nismo uzeli bez "naturalizovane igracice"...
A pitanje je inace u rangu onog zasto u muskoj kosarci ne mozemo da uzmemo zlato vec dve decenije...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5108
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 10:46

Мислим и на пранији период а не само када је била Пејџ.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Nov 2020, 11:49

Pa ranije nije ni bilo medalja, bila je samo ona "drvena" na EP 2013, ali su u oba meca u zavrsnici bile glat porazene sa preko 20 razlike. Posle na SP 2014. malo je falilo da dobijemo Turkinje u cetvrfinalu. Tu negde se ustalio deo kostura ove danasnje ekipe - Dabovicke, Brooks, Cadjo, Nevena Jovanovic, Radocaj... ali tek kada se Sonja vratila 2015. i kada smo uzeli Pejdz, konacno se sve skockalo za sam vrh, za medalje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5108
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2020, 18:29

Главне звиједе, односно суперстарови у освајању медаља су биле Соња Петровић, Ана Дабовић, Миловановић, донекле Милица(док је играла). Све остале су биле помоћна радна снаг а не некакакв фактор који је превагнуо. Тако да прича о томе како је нека наутализована играчица била одлучујући фактор је ван сваке памети.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8575
Joined: 13 May 2017, 19:34

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests