Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 21:12

Lakerit wrote:Није баш одиргала без грешке али је одиграла добро. Али опет она је купљена и нема никакве везе са Србијом. Како би прошли без ње, не знамо.


Napisao sam "skoro bez greske", imala je one korake pred kraj regularnog dela i onu loptu sto ju je pogodila u glavu za tursku kontru. Ali cinjenica je da je devojka odigrala sasvim dobro.


Lakerit wrote:Никог у свету не занима претерано уопште када се узимају медаље у женској кошарци или одбојци, да се не лажемо. Куповина играча који никакве везе са Србијом немају није решење већ прикривање запостављања женског спорта у Србији.


Pa sto se onda uopste igraju ta takmicenja, ako nikog ne zanimaju? Daj da oduzmemo onda nacionalna priznanja devojkama koje su vec osvojile medalje. :roll: Po istoj logici bi se to moglo reci i za vaterpolo, gde u svetu nema vise od 30 reprezentacija, od kojih je 7-8 konkurentno.

Olimp wrote:Bas tako, ja sam promijenio mišljenje oko toga, prije sam i ja bio protiv.
Ali...izgubimo finale od Slovenaca u košarci i onda nas oni zajebavaju, koga briga što je igrao Rendolf. Pola drzave napada Saleta što je izgubio tu utakmicu, a čudo je da smo i bili egal sa Doncicem Dragicem i Rendolfom s onakvim timom.
Divimo se Mađarima na OI, a naša Nataša im donijela 7-8 medalja, Hrvatima Pešalov, i ko te pita jesu li ih kupili. Naše su kupovali drugi najbolje, pa nek i mi nekog kupimo.
Ja sam da se takve stvari zabrane ali ako rade drugi idemo i mi, što da mi stalno teramo neki ponos, a drugi ga nemaju.


Bas sam te sportiste pomenuo kada je slicna rasprava zapocela za mogucnost igranja one Kubanke za odbojkasice, ali dzaba sve, ocito je da je pojedinima draze da ne uzimamo medalje, nego da ih uzimamo sa etnicki necistim igracima... Idite pa kazite Madjarima da im ne priznajete Natasine medalje, zivo me zanima sta bi vam rekli?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby bezvezarije » 14 Nov 2020, 21:17

Jedan crnac nije problem, ja bi razmislio i o Jordanu Loydu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 14 Nov 2020, 21:33

Фредерик Хаус.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby White Mamba » 14 Nov 2020, 21:38

bezvezarije wrote:Jedan crnac nije problem, ja bi razmislio i o Jordanu Loydu.

Bosko ne kenjala leba ti :D
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby bezvezarije » 14 Nov 2020, 21:52

White Mamba wrote:
bezvezarije wrote:Jedan crnac nije problem, ja bi razmislio i o Jordanu Loydu.

Bosko ne kenjala leba ti :D


Da bi osvojio zlato treba ti neki mamojebča na pg/sg.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bogun » 14 Nov 2020, 22:02

Jer nemamo Bogdana i Micića na tim pozicijama. :laugh:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32493
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby veljkos161 » 14 Nov 2020, 22:03

tremi08 wrote:Andersonovic!

:truce:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby octopus » 14 Nov 2020, 23:00

I ja sam promenio mišljenje. Doziran broj stranaca (1 max) u ekipnim sportovima nije problem. Ne medalja po svaku cenu, ali kad ti malo nedostaje, zašto da ne.
Ovo me podseća na one priče sa kraja prošlog veka kada je određen broj Srba govorio da im nikako ne treba mobilni telefon i da je to najveća glupost, a danas isti ti ne mogu bez androida. Prosto, neke stvari se neminovno menjaju. Zašto da 200 godina budemo derviši, pa da na kraju poslednji prihvatimo tekovine globalizacije. Svet se spaja u jedno selo, nacije polako gube na značaju. Nažalost.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2020, 23:31

Šta napravi crnkinja Anderson, kakvu frku na forumu :biggrin:

Jbg, idemo u korak sa savremenim trendovima. Jedan stranac može da bude k'o nijedan a može da donese i prevagu što se danas videlo, više stranaca i ne može u tim, možda u fudbalu, to da, ali u basketu ne može više od jednog naturalizovanog igrača u timu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2020, 00:05

octopus wrote:I ja sam promenio mišljenje. Doziran broj stranaca (1 max) u ekipnim sportovima nije problem. Ne medalja po svaku cenu, ali kad ti malo nedostaje, zašto da ne.
Ovo me podseća na one priče sa kraja prošlog veka kada je određen broj Srba govorio da im nikako ne treba mobilni telefon i da je to najveća glupost, a danas isti ti ne mogu bez androida. Prosto, neke stvari se neminovno menjaju. Zašto da 200 godina budemo derviši, pa da na kraju poslednji prihvatimo tekovine globalizacije. Svet se spaja u jedno selo, nacije polako gube na značaju. Nažalost.


Užasno poredjenje.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby octopus » 15 Nov 2020, 00:19

Možda jeste ako gledaš situaciju isključivo iz sopstvenog ugla. Ali ako prebaciš na perspektivu iz koje će gledati tvoja deca i unučad, onda će tvoje razmišljanje biti retrogradno za par decenija. Retko ko će tako razmišljati za par decenija. Pogledaj prosečnog Srbina pre 100 godina i sad, nebo i zemlja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2020, 00:22

То је тренутни тренд, у појединим лигама већ размишљају да ограниче број странаца на терену, негдје та ограничења постоје јер то лоше утиче на домаћу производњу играча. То размишљање ће се пренијети и на репрезентације, засад може један да се натурализује и даље се неће ићи од тога. Тако да то невидим дугорочно као нешто што ће се развијати и либерализовати до максимума.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby octopus » 15 Nov 2020, 00:24

Daj bože. I ja kažem da nisam za više od jednog stranca i to samo kad prigusti, kad je kriza u kvalitetu ili nam malo fali za medalju. Ali ne pričamo o istim stvarim. Pojam stranac će vremenom sve manje da zvuči rogobatno. Pre 25 godina je bila atrakcija da crnac igra za neki naš klub, danas ih ne možemo pobrojati. Sve se polako menja.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 01:03

octopus wrote:Možda jeste ako gledaš situaciju isključivo iz sopstvenog ugla. Ali ako prebaciš na perspektivu iz koje će gledati tvoja deca i unučad, onda će tvoje razmišljanje biti retrogradno za par decenija. Retko ko će tako razmišljati za par decenija. Pogledaj prosečnog Srbina pre 100 godina i sad, nebo i zemlja.


Како можеш знати шта ће бити у будућности?
А да се Срби од пре 100 година и данас разликују је тачно, нажалост сада су лошији. Неко би рекао да је у Србији све што вреди изгинуло од 1914-1918 па остали потомци јајара. Нећемо тако далеко ићи али ето има и таквих размишљања.
Елем, куповина играча није добра јер она спортски скрива нерад. Где је барем једна добар клуб у женској кошарци, одбојци, рукомету? То су све спортови који су доносили медаље претходних година. За то не треба неки велики новац. Како се ради са девојчицама у млађим категоријама? Је л постоји уопште лига?
Дај онда да купујемо као Катар. Шта нас брига, освајамо медаље, то је најважније.
Ето ја размишљам тако, можда сам ретрогадан, шта да се ради.
Last edited by Lakerit on 15 Nov 2020, 01:09, edited 1 time in total.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 15 Nov 2020, 01:04

octopus wrote:Daj bože. I ja kažem da nisam za više od jednog stranca i to samo kad prigusti, kad je kriza u kvalitetu ili nam malo fali za medalju. Ali ne pričamo o istim stvarim. Pojam stranac će vremenom sve manje da zvuči rogobatno. Pre 25 godina je bila atrakcija da crnac igra za neki naš klub, danas ih ne možemo pobrojati. Sve se polako menja.


Прво ће бити један а онда ће их бити више јер то тако иде тј. врши се рационализација: a што не би могло више када је био један?
Уосталом само један странац је само ретоградно. То ће причати генерације после нас.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests