Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2020, 18:41

Bilo bi lepo da Turkinje izgube od Litvanki u zadnjem prozoru a mi da ''pustimo'' Litvanke pa ove da ispuše erdoganove, ali teško će se to desiti mada je pitanje da li će Turska i sa 2-2 biti među 5 najbolje drugoplasiranih od 9 ekipa.

Ništa, onda neka Milić igra na EP a Anderson na OI, to je sasvim logično rešenje. Na OI promenjen sistem u obe konkurencije, nema više 2 grupe po 6 nego 3 grupe po 4 tima, iz svake grupe po 2 idu u 1/4 finala i dve od tri trećeplasirane pa se žrebaju parovi za eliminacionu rundu. Neki četvrtfinale bi trebalo biti izvesno a posle je sve neizvesno. Znači, 3 utakmice samo u grupi umesto dosadašnjih standardnih 5, manje potrošnje energije, manje utakmica pa će valjda biti spremne za oba takmičenja u kratkom vremenskom periodu ali teško je formu tempirati da se odigra vrhunski i jedno i drugo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 18:59

Mislim da je Sarenac rekao da ni to EP naredne godine nije nebitno, jer samo prvih pet ekipa sa njega obezbedjuje plasman za SP 2022 u Australiji, tako da ce i tu morati da se zapne da se pojuri dobar plasman...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2020, 19:05

Foteljas wrote:Mislim da je Sarenac rekao da ni to EP naredne godine nije nebitno, jer samo prvih pet ekipa sa njega obezbedjuje plasman za SP 2022 u Australiji, tako da ce i tu morati da se zapne da se pojuri dobar plasman...


Prvih 5 će izgleda obezbediti ''samo'' kvalifikacije za SP ali ne i direktan plasman, pre sam tako čitao, jedino ako nisu i to promenili, FIBA želi da se igraju kvalifikacije za SP isto kao što i muškarci igraju. A naše nisu igrale 2018 SP jer su godinu dana ranije pod vođstvom Stevana Stoke Karadžića doživele debakl na EP. Baš ću kasnije videti kakav je sistem kvalifikacija za SP 2022.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 19:19

Po obicaju, FIBA genijalci nadmasuju sami sebe sa nebuloznim sistemima:

Ladno svega 12 ekipa ce ucestvovati na zenskom SP 2022:
The FIBA Women's Basketball World Cup 2022 will feature the world's top 12 women's national teams, with 38 games to be played across 10 days from September 22 - October 1, 2022 in Sydney, Australia.
http://www.fiba.basketball/womensbasket ... ion-system



Kvalifikacije kao i za Olimpijadu u februaru, 16 ekipa ucestvuje, a 12 ce ici na SP... :biggrin:
How to qualify
The new Women's National Team Competition System came into effect in November 2019, setting out the road to all of FIBA's main women's competitions over a four-year cycle, including the FIBA Women's Basketball World Cup 2022.

National teams will qualify for the FIBA Women's Basketball World Cup - FIBA's flagship women's competition - via four global FIBA Women's Basketball World Cup 2022 Qualifying Tournaments in February 2022. The qualifying tournaments will feature a total of 16 teams, determined by their results in the four FIBA Women's Continental Cups 2021.

The tournaments will feature four national teams each, with the top three from each qualifying for the FIBA Basketball World Cup 2022 to complete the 12-team field for the main event.

http://www.fiba.basketball/womensbasket ... to-qualify


Medjutim, to mu izadje manje-vise na isto. Ne verujem da ce Evropi dati vise od 5 ili 6 mesta za te kvalifikacije, sto znaci da ce svakako morati da se juri relativno dobar plasman na EP naredne godine.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 14 Nov 2020, 19:33

Bruka i sramota za srpsku košarku u kojoj Amerikanka ima glavnu riječ .Još ako Nikolina izvisi zbog Amerikanke na OI ili EP, onda stvarno .Okretati ledja Hercegovini koja je motor srpskog sporta je van svake pameti.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8584
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 19:44

Brate, kapiram da si nezadovoljan, ali zaista ga pretera malo sa tim jadikovkama za Nikolinom i napadima na Anderson. Objasnili su ti ljudi da njih dve igraju na totalno razlicitim pozicijama i da nam je plej a ne centar trebao kao lebac za ove dve utakmice, sto se i pokazalo.

Da nije bilo Amerikanke, nase bi vrlo verovatno ovo izgubile sa minimum 7-8 razlike danas. Devojka je veceras provela na parketu preko 47 minuta, ubacila 25 poena, peglala odbranu, dala kos da odemo u drugi produzetak, svo to vreme odigrala skoro bez greske i opet se nadje neko da je napada, srpska posla...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 14 Nov 2020, 19:51

Концепција у којој је Американка главна играчица је погрешна. Ајд баш да видим када се врати Дабовић хоће ли ову водити или ће послати у ПМ Николину која се одрекла БИХ и може бити у ростеру сваке репрезентације у Европи.

Ајде да увозимо Американце и у мушку кошарку ионако је то тренд, рецимо, фалио нам је на ЕП у Словенији један добар Амер.

Може у женску а не може у мушко? Не иде то тако или не увозимо нигдје или нарушавамо концепт националне селекције и правимо мјешавину.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8584
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Zlaja » 14 Nov 2020, 19:52

Može maksimalno 1.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 19:59

Bojdo wrote:Концепција у којој је Американка главна играчица је погрешна. Ајд баш да видим када се врати Дабовић хоће ли ову водити или ће послати у ПМ Николину која се одрекла БИХ и може бити у ростеру сваке репрезентације у Европи.

Ајде да увозимо Американце и у мушку кошарку ионако је то тренд, рецимо, фалио нам је на ЕП у Словенији један добар Амер.

Може у женску а не може у мушко? Не иде то тако или не увозимо нигдје или нарушавамо концепт националне селекције и правимо мјешавину.



Prvo, ovo su i dalje samo kvalifikacije. Bilo nam je strasno bitno da obezbedimo dve pobede i time bez kockanja obezbedimo plasman na EP. Niko ne garantuje ni Milic ni Andreson da ce igrati na istom, to ce zavisiti od Marine. Ne kapiram, ti bi ocito vise voleo da je Milic bila u rosteru, a da su nase ostvarile oba poraza i time se verovatno pozdravile od EP?

Drugo, sto se mene licno tice, moj stav je odavno poznat. Ako ce stranac da donese taj neophodni kvalitet koji nam treba (a Anderson ga je veceras donela), ako ce da gine za taj dres, neka ih i u muskoj selekciji bude i svih 12 crnaca/Eskima/Hrvata/Albanaca ako treba. Da smo u Sloveniji ili Kini imali tog dobrog Amera, bila bi dva zlata koja bi svi slavili. To sto mi igramo samo sa "domorodcima", to nikog u svetu ne zanima, za to se ne dobijaju nikakve pohvalnice, pisu se i pamte samo uspesi i medalje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 14 Nov 2020, 20:05

Боли ме она ствар што никога у свијету то не занима. То ми није никакав аргумент. Мени је важно да показујемо таленат и да играмо са домаћим па докле догурали, а за кошарку и одбојку имамо за бјелачку популацију одличне предиспозиције. Да смо Турци или Мађари па да разумијем, али да овај регион увози играче за кошарку и одбојку је ван сваке памети.



Јесте направимо легију странаца од репрезенттације нека постану клубови. Ужас.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8584
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Nov 2020, 20:10

Medalje nisu argument?
E pa izvini, tebi mozda nisu, ali meni, a koliko znam i vecem delu sveta jesu.

Za "legije stranaca" mogu da kazem da se ni meni to ne svidja preterano, ali pravila su takva kakva jesu. Ako ih drugi koriste u svoju korist, zasto i mi da to ne radimo? Ili da mozda u znak protesta napustimo sve i vratimo se u doba sankcija 1992-95, kada nismo igrali nista, mozda ce onda FIBA genijalci da zbog nas to promene?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 14 Nov 2020, 20:38

Ja u muskoj kosarkaskoj reprezentaciji ne bi mogao sa podneem stranca , to mi je ultimativni no no.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 14 Nov 2020, 20:44

Foteljas wrote:Brate, kapiram da si nezadovoljan, ali zaista ga pretera malo sa tim jadikovkama za Nikolinom i napadima na Anderson. Objasnili su ti ljudi da njih dve igraju na totalno razlicitim pozicijama i da nam je plej a ne centar trebao kao lebac za ove dve utakmice, sto se i pokazalo.

Da nije bilo Amerikanke, nase bi vrlo verovatno ovo izgubile sa minimum 7-8 razlike danas. Devojka je veceras provela na parketu preko 47 minuta, ubacila 25 poena, peglala odbranu, dala kos da odemo u drugi produzetak, svo to vreme odigrala skoro bez greske i opet se nadje neko da je napada, srpska posla...


Није баш одиргала без грешке али је одиграла добро. Али опет она је купљена и нема никакве везе са Србијом. Како би прошли без ње, не знамо.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lakerit » 14 Nov 2020, 20:48

Foteljas wrote:
Bojdo wrote:Концепција у којој је Американка главна играчица је погрешна. Ајд баш да видим када се врати Дабовић хоће ли ову водити или ће послати у ПМ Николину која се одрекла БИХ и може бити у ростеру сваке репрезентације у Европи.

Ајде да увозимо Американце и у мушку кошарку ионако је то тренд, рецимо, фалио нам је на ЕП у Словенији један добар Амер.

Може у женску а не може у мушко? Не иде то тако или не увозимо нигдје или нарушавамо концепт националне селекције и правимо мјешавину.



Prvo, ovo su i dalje samo kvalifikacije. Bilo nam je strasno bitno da obezbedimo dve pobede i time bez kockanja obezbedimo plasman na EP. Niko ne garantuje ni Milic ni Andreson da ce igrati na istom, to ce zavisiti od Marine. Ne kapiram, ti bi ocito vise voleo da je Milic bila u rosteru, a da su nase ostvarile oba poraza i time se verovatno pozdravile od EP?

Drugo, sto se mene licno tice, moj stav je odavno poznat. Ako ce stranac da donese taj neophodni kvalitet koji nam treba (a Anderson ga je veceras donela), ako ce da gine za taj dres, neka ih i u muskoj selekciji bude i svih 12 crnaca/Eskima/Hrvata/Albanaca ako treba. Da smo u Sloveniji ili Kini imali tog dobrog Amera, bila bi dva zlata koja bi svi slavili. To sto mi igramo samo sa "domorodcima", to nikog u svetu ne zanima, za to se ne dobijaju nikakve pohvalnice, pisu se i pamte samo uspesi i medalje.



Никог у свету не занима претерано уопште када се узимају медаље у женској кошарци или одбојци, да се не лажемо. Куповина играча који никакве везе са Србијом немају није решење већ прикривање запостављања женског спорта у Србији.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Olimp » 14 Nov 2020, 20:51

Foteljas wrote:
Bojdo wrote:Концепција у којој је Американка главна играчица је погрешна. Ајд баш да видим када се врати Дабовић хоће ли ову водити или ће послати у ПМ Николину која се одрекла БИХ и може бити у ростеру сваке репрезентације у Европи.

Ајде да увозимо Американце и у мушку кошарку ионако је то тренд, рецимо, фалио нам је на ЕП у Словенији један добар Амер.

Може у женску а не може у мушко? Не иде то тако или не увозимо нигдје или нарушавамо концепт националне селекције и правимо мјешавину.



Prvo, ovo su i dalje samo kvalifikacije. Bilo nam je strasno bitno da obezbedimo dve pobede i time bez kockanja obezbedimo plasman na EP. Niko ne garantuje ni Milic ni Andreson da ce igrati na istom, to ce zavisiti od Marine. Ne kapiram, ti bi ocito vise voleo da je Milic bila u rosteru, a da su nase ostvarile oba poraza i time se verovatno pozdravile od EP?

Drugo, sto se mene licno tice, moj stav je odavno poznat. Ako ce stranac da donese taj neophodni kvalitet koji nam treba (a Anderson ga je veceras donela), ako ce da gine za taj dres, neka ih i u muskoj selekciji bude i svih 12 crnaca/Eskima/Hrvata/Albanaca ako treba. Da smo u Sloveniji ili Kini imali tog dobrog Amera, bila bi dva zlata koja bi svi slavili. To sto mi igramo samo sa "domorodcima", to nikog u svetu ne zanima, za to se ne dobijaju nikakve pohvalnice, pisu se i pamte samo uspesi i medalje.

Bas tako, ja sam promijenio mišljenje oko toga, prije sam i ja bio protiv.
Ali...izgubimo finale od Slovenaca u košarci i onda nas oni zajebavaju, koga briga što je igrao Rendolf. Pola drzave napada Saleta što je izgubio tu utakmicu, a čudo je da smo i bili egal sa Doncicem Dragicem i Rendolfom s onakvim timom.
Divimo se Mađarima na OI, a naša Nataša im donijela 7-8 medalja, Hrvatima Pešalov, i ko te pita jesu li ih kupili. Naše su kupovali drugi najbolje, pa nek i mi nekog kupimo.
Ja sam da se takve stvari zabrane ali ako rade drugi idemo i mi, što da mi stalno teramo neki ponos, a drugi ga nemaju.
Olimp
 
Posts: 3335
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests