Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 26 Jun 2017, 00:10

tremi08 wrote:Mladje kategorije sem Salvadores su im prilicno lose, celo EP su igrale sa 8 igracica (jedna da im se povredila, tesko da bi uradili ovo), pritom samo sa jednim centrom. Bice na vrhu dok im je Torrens tu, pritom ce morati neku drugu da naturalizuju jer je Ndour prilicno losa bila na zadnjim takmicenjima pa i u EL

Samo dva zlata i jedno srebro prosle godine, nas nigde na tim prvenstvima a kao imamo zlatnu buducnost, mnogo se blamiras covece :biggrin:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 26 Jun 2017, 22:07

Slavisak wrote:
tremi08 wrote:Mladje kategorije sem Salvadores su im prilicno lose, celo EP su igrale sa 8 igracica (jedna da im se povredila, tesko da bi uradili ovo), pritom samo sa jednim centrom. Bice na vrhu dok im je Torrens tu, pritom ce morati neku drugu da naturalizuju jer je Ndour prilicno losa bila na zadnjim takmicenjima pa i u EL

Samo dva zlata i jedno srebro prosle godine, nas nigde na tim prvenstvima a kao imamo zlatnu buducnost, mnogo se blamiras covece :biggrin:


Pricam o igracicama koje mogu da budu u buducnosti u 12, sem Salvadores i jos 2 ostale su lose. Uzimaju medalje zato sto su ostale repr.dosta slabe. Mi nemamo razvijene mladje kategorije, tek smo poceli to da radimo a imamo par solidnih klinki za buducnost. Uostalom, uporedi nasu Crvendakic i njihovu Conde ili Qevedo(isto godiste), Crvendakic dominira u zenskoj EL(preko 10p prosecno) a ove dve je ni ne igraju, Conde nije odigrala 5 minuta na EP, Qevedo nije ni otisla.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 27 Jun 2017, 16:50

Pa mi smo profitirali od zlatne generacije rodjene 1989-e godine Petrovic i Milovanovic , moze tu da se doda i Dabovic, posto je ucestvovala sa tom generacijom na nekim takmicenjima ,Spanija non stop osvaja medalje ne samo na evropskim takmicenjima nego i na svetskim takmicenjima mladjih kategorija a njihove igracice ili su mvp-iji ili clanovi idealnih petorki prvenstva,reci da Spanija nema buducnost u zenskoj kosarci je obicna pristrasnost, vladace oni jos dugo Evropom, niko ne moze da im se priblizi u Evropi , ni fancuskinje ni ruskinje, a nas da i ne pominjem, mi smo tu treca liga kada su mladje kategorije u pitanju. Kadetkinje,juniorke i mlade su prosle godine na ep igrale najgoru kosarku, muka ih je bilo gledati, ne umeju da postignu kos. Od nasih igracica tu je zadovoljila samo Nogic, krilo sa veoma dobrim sutem, sestre Katanic su kao muve bez glave, imaju energiju ali prave uzasne greske a organizatorke su igre, visokih igracica nema ni na vidiku, Arsenic je mozda najcvrsca ali i njoj mnogo toga fali, sve u svemu veoma lose kada su u pitanju ove nadolazece generacije.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 03 Jul 2017, 14:25

dusan007 wrote:Svaka cast, kapa dole, a imaju i najlepsu kosarkasicu na prvenstvu


:stani:
Nije Sonji ni do kolena :nargile:

Elem, bas zbog ove price o mladjim kategorijama je steta sto je ovo prvenstvo proslo kako je proslo sto zbog povreda sto zbog idiotskog sistema takmicenja. Da smo se ugurali barem u pet imali bismo opet lepe sanse sledece godine. Ovako cekamo tu 2019. pa d se ova generacija pokusa oprostiti zlatom, a posle jbg, sta nam bude, necemo valjda opet cekati 25 godina

I dalje ne mogu da prezalim Letoniju... Znam, bolestan sam
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8796
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 03 Jul 2017, 15:43

Daa, bas steta. Cisto sumnjam da ce se ijedna od ovih oprostiti pre OI 2020. A posle cemo vrlo verovatno ostati bez Sonje i Radocaj a mozda i Jelene i Ane. Sonja, Jelena i Ana ce tada imati 31g i mislim da ce Jelena i Ana moci da odigraju bar jos jedan ciklus, za Sonju je to upitno zbog povreda. Do 35g. igraju mahom sve evropske igracice, Jelena cisto sumnjam da ce pre 33-4g napustiti kosarku kao i Ana.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 19 Jul 2017, 23:29

SONJA PETROVIC presla u DINAMO KURSK, Sampiona Evrope! Tamo su i Vadeeva, Ogwumike i jos par strasno dobrih igracica. Odlican potez za nju i verovatno borba za novu titulu.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby cole » 27 Aug 2017, 15:15

Ana Joković o stanju u ženskoj košarci, medaljama, talentovanoj deci: Želja mi je da žene napune Arenu

Nadam se da će se ispuniti. Samo da nas posluži zdravlje i da vidimo šta ćemo sa strancem, da li će se Pejdž oporaviti ili da uzmemo drugog - priča potpredsednica KSS
KADA je u maju 2011. godine Ana Joković prihvatila poziv Dragana Đilasa, na preporuku Marine Maljković, da uskoči u prostorije KSS rezervisane za ženske selekcije, u njima nije zatekla ni radni sto. Nešto više od šest godina kasnije zidovi njene ušuškane kancelarije ispunjeni su slikama ekipa koje su osvajači medalja.

Tokom Aninog potpredsedničkog mandata mlađe kategorije su donele tri odličja, dok su seniorke iskovale evropsko zlato i olimpijsku bronzu. Ženska košarka je zahvaljujući tandemu Joković-Maljković podignuta na visok nivo, uz pomoć tadašnjeg predsednika Đilasa.

- Hrabro sam prihvatila poziv, iako je to bio bauk za mene u tom trenutku. Posle tri godine rada shvatila sam da imam izvanredan status u Savezu – priča Ana, koja želi da ostane ipak, osoba iz senke. – Bežim od slikanja, ja to ne volim. Bavila sam se ovim sportom i ne nedostaje mi parket, postolje, svlačionica. Ne mogu protiv sebe, ne želim da se eksponiram. Otkad sam prekinula karijeru zbog teških povreda kolena, nisam loptu uzela u ruke. Vozim biciklu, plivam... A slavu prepuštam devojkama koje prave rezultat na terenu.
ČUDA SE DEŠAVAJU
OVOG leta tri mlađe selekcije su donele medalju. Devojčice su u juniorskoj konkurenciji bile srebrne na Evropskom prvenstvu.
-Tri do pet iz ove generacije će jednog dana biti u seniorskoj reprezentaciji. Nisam očekivala da ćemo proći Francusku, ali čuda se dešavaju. Već šest godina mi smo svedoci velikih čuda.

Jokovićeva nije rukovodilac iz fotelje, već bivši sportista koji želi svuda da stigne.

- Išla sam 12 puta na prvenstva mlađih kategorija. Svi me znaju i komesari, sudije, gledaju me čudno i pitaju da li je moguće da si uvek tu i da imaš toliko živaca. Za tako nešto moraš da imaš veliku ljubav, a meni je košarka bila i ostala ljubav broj jedan.

Velikim trudom Ana je uspela u Savezu da izjednači odnos predsednika prema muškoj i ženskoj košarci. Ove godine je postala i najmlađa funkcionerka koja je dobitnica Majske nagrade.

- Sad mi nije teško, ali na početku je bila borba. Sigurno da ne bih uspela bez finansijske podrške. Preko milion i po evra uloženo je u ženske selekcije. To nisu male pare. I Đilas i Maljkovićeva su pomagali i klubovima, tako da je sve to uticalo da dođemo do ovde. Kada je došao Danilović, sve se samo nastavilo. Razgovarali smo samo jedan minut i dao mi je odrešene ruke. Saša je bio u Pragu na EP seniorki i baš zavoleo devojke, bilo mu je teško kad su ispale. Ima dve ćerke, jedna je sportista, tako da je i to bitno za ovaj posao.

Taj rezultat iz Češke je teško pao kako igračicama, tako i potpredsednici koja je bila uz njih.

- Volela bih da mi neko kaže da Sonja Petrović, Danijel Pejdž i Ana Dabović prethodnih godina nisu igrale, da li bismo uzeli medalju. Tako da ne dam na njih. Nije se ušlo u četvrtfinale ali smo dobili domaćinstva 2019, što je dobro.

Evropsko prvenstvo u našem glavnom gradu je velika prilika da se Srbija vrati na pobedničko postolje.

- Imam ogromnu želju da naša ekipa napuni Arenu u nekoj bitnoj utakmici. Posle jedne konferencije 2011. u Savezu smo Marina Maljković i ja silazile niz stepenice, a pre toga smo rekle da ćemo jednom otići na OI, i ljudi su nam prilazili da kažu da nismo normalne. Tako da to mi je želja, nadam se da će se ispuniti. Samo da nas posluži zdravlje. Da vidimo šta ćemo sa strancem, da li će se Pejdž oporaviti ili da uzmemo drugog. Da Sonja Petrović, Ana Dabović, Jelena Milovanović budu zdrave. I da izberemo pravog selektora, ipak je on pokretač svega. To su bitne stavke.

Odlazak sa klupe Marine Maljković je poremetio sistem rada...

- Potpuno je poremetio seniorsku reprezentaciju. Imam neke ideje za ubuduće, videćemo, neću unapred da pričam. Marina poseduje izvanrednu psihologiju i pedagogiju. Dok su devojke igrale po Srbiji, onda je imala impozantnu posvećenost 24 sata dnevno. Mislila je o raznoraznim stvarima van košarke i treninga. Nadam se da se odmorila ovo leto, jer je rekla da je umorna.

Jokovićeva je jednom prilikom izjavila da u Srbiji nema trenutno trenera koji može da vodi Srbiju.

- I dalje stojim pri tome da osim jednog, dva mlada trenera, koji prave rezultate u mlađim kategorijama, mi nemamo adetekvatnog stručnjaka koji može da bude selektor igračicama koje vrede milion evra. Kad krenem da „kukam“ pred nekim ljudima iz muške košarke, oni kažu da je isto i kod njih.


Jedino za čim žali jeste medalja sa Svetskog prvenstva.

- Po mom mišljenju je to možda i najlakše takmičenje, zbog sistema, najslabijeg kvaliteta, ne računajući Amerikanke. Fali mi ta medalja. Na primer, meni je olimpijska bronza jača od evropskog zlata. To mi je broj jedan. Ja nisam imala sreću da kao igračica odem na OI, a to je zadesilo i mnoge vrhunske sportiste. Ali eto vidite sve se u životu vrati, sada na nekoj drugoj funkciji. Verujem da se svaki rad i trud isplati – zaključila je Jokovićeva.

KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE
STANjE u klubovima u Srbiji je veoma loše.
- Često deca dođu u nacionalni tim a da ne znaju osnovne stvari. Klubovi imaju budžete od 50-60 hiljada evra. A nekada su bili od 150 do 200 hiljada. Koliko para toliko muzike. Okosnica na primer juniorskog tima je u Zvezdi i Koraću, njima dugujemo ogromnu zahvalnost.


Večernje novosti
User avatar
cole
 
Posts: 1101
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 08 Nov 2017, 02:26

Nase dve reprezentativke, Ana Dabovic i Sonja Petrovic su trenutno u TOP 4 igracice u Evropi. Sonja Petrovic je trenutno najbolja igracica Evrope, izdominirala je u sva 4 kola Evrolige, bila zaista sjajna i verujem da ce biti proglasena za najbolju kosarkasicu Evrope na kraju sezone.

Treba istaci i sjajne igre Crvendakic, Tine Jovanovic, Milovanovic u Sopronu, Dragana Stankovic je igrac oktobra u dobroj poljskoj ligi (na 5 meceva oko 15 blokada ima i preko 10p), Cadjo igra dobro u Turskoj.

Ostaje veliki zal sto ne idemo na SP.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby mudrovsukilo » 08 Nov 2017, 07:57

sonja petrovic osvaja evroligu ,onu istu sto joj je izmakla godine prosle
bila u slaboj ekipi na jednu loptu protiv top tima,sad igra u top timu
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 08 Nov 2017, 14:59

Kursk je sada najjaci tim u Evropi (Sonja, Ogwumike, McCougtrhy, Cruz, Prince...) i verovatno ce osvojiti EL. Ekaterinburg ima paklen tim (Griner, Sanders Taurasi, Torrens, Messeman, Baric...) ali vec imaju dva poraza u prva 4 kola, bas su lose krenuli.

Taman Sonja i Ana da iskoriste sledecu godinu i odu u WNBA, mozda i Milovanovic. Inace, Marica Gajic ce sigurno ici u WNBA sled.godine, na svakom mecu u Turskoj ima dabl-dabl, bas dominira.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 15 Nov 2017, 21:52

tremi08 wrote:Kursk je sada najjaci tim u Evropi (Sonja, Ogwumike, McCougtrhy, Cruz, Prince...) i verovatno ce osvojiti EL. Ekaterinburg ima paklen tim (Griner, Sanders Taurasi, Torrens, Messeman, Baric...) ali vec imaju dva poraza u prva 4 kola, bas su lose krenuli.

Taman Sonja i Ana da iskoriste sledecu godinu i odu u WNBA, mozda i Milovanovic. Inace, Marica Gajic ce sigurno ici u WNBA sled.godine, na svakom mecu u Turskoj ima dabl-dabl, bas dominira.


Ne znam sto je na ovoj temi ova relevatna?
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8339
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby werbatim » 18 Nov 2017, 19:29

Sto ne bi bila? Igra za reprezentaciju.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1521
Joined: 20 Mar 2011, 11:27


Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 06 Dec 2017, 14:40

To bi bio pravi potez pred EP u Beogradu i pred OI, treba Marinu pustiti do septembra, oktobra sledece godine pa joj onda dati i obaveze u reprezentaciji. Imamo tim da napadnemo zlato na EP i medalju na OI, jedino Marina moze to da slozi.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby dusan007 » 06 Dec 2017, 14:41

Jel snosio neke konsekvence Steva Paradajz za bruku i sramotu?
- Jeste vi videli fiziološki građu Vieire?

- Znate šta, Beograd je mnogo opasan grad za strance.

- On ima krive noge tako, kao da je jah’o burad. Obratite pažnju kad izlazi s terena. On ima krivlje noge nego Džon Vejn i Gari Kuper u “Tačno u podne”
User avatar
dusan007
 
Posts: 5537
Joined: 04 Oct 2014, 14:10

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests