Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 24 Jun 2017, 13:35

AirBall wrote:EP pred OI je uvek znatno jace od EP nakon OI..

Bice to izuzetno jak turnir sa kog ce pobednik steci pravo da ide direktno na OI samim tim ce sve ekipe doci u najjacim sastavima..


Ne bi me iznenadilo da sve ove veteranke krenu i na EP 2019. Mi Milicu da vratimo :D
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Juancho » 24 Jun 2017, 13:37

tremi08 wrote:Sudjenje skandalozno kao i protiv nasih devojaka. Ne znam kako su Letonke zasluzile ovolike povlastice kod sudija, protiv nas su im dozvolili strasno jaku odbranu, udarce po rukama, nista im nisu sudili. Ovo daas je jos gore i FIBA treba da ih izbaci

Da je sudjenje bilo fer, mi bi Letonke dobili sigurno. Nema veze sto su bile umorne, drzali smo se do pred kraj, ona dva faula pri sutu na Sonji i Jeleni, direkt po ruci nisu sudjena kada smo imali +1


Slažem se, mada su naše imale očajan tretman kod sudija na svakoj utakmici po mom mišljenjenju, ne samo protiv Letonije. Ne mogu da zamislim kako je Italijankama sada, budala sa pištaljkom ih je bukvalno isterala sa Svetskog prvenstva.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Čekicar » 24 Jun 2017, 13:39

Sa Stevom zasluzujemo kanal kao i sa Lalatom...prosto je....zasluzujemo i da nas sudije iskasape....Nijedna devojka ne treba da se odazove..

Sonja place dok daje izjavu coveve....a dunster se zali na povrede...a Babkina nije ni rovita mogla da igra...kako ga nije sramota...Nije ispao od Spanije vec od osakacene Letonije...

Letonke bez prvog pleja,covek 2 puta nije odigrao presing po celom terenu...Totalni dunster,medju najgorim kosarkaskim trenerima sveta...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 24 Jun 2017, 13:44

Rächer wrote:Sa Stevom zasluzujemo kanal kao i sa Lalatom...prosto je....zasluzujemo i da nas sudije iskasape....Nijedna devojka ne treba da se odazove..

Sonja place dok daje izjavu coveve....a dunster se zali na povrede...a Babkina nije ni rovita mogla da igra...kako ga nije sramota...Nije ispao od Spanije vec od osakacene Letonije...

Letonke bez prvog pleja,covek 2 puta nije odigrao presing po citavom terenu...Totalni dunster,medju najgorim kosarkaskim trenerima sveta...


Jeste Steva kriv, ali ne i apsolutni krivac. Los je sistem prvenstva, jako los. Bez dana pauze se ide u odlucujuci mec, totalno pogresno. Letonke su imale bas bas veliku pomoc sudiju i protiv nas, a tek ovo danas (ne samo ova poslednja odluka, vec tokom celog meca). Mi smo i protiv Grkinja dosta osteceni, jedino je protiv FR bio ujednacen kriterijum.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 24 Jun 2017, 13:46

Mozda nisam u pravu, ali sudije prave veliku razliku u tretmanu prema Torrens i u tretmanu prema Sonji (a istog su kvaliteta, mozda je Torrens 5% bolji igrac). Ono sto se svira Torrens se nikad ne svira nasoj Sonji, pa videlo se protiv Letonki koliko puta su je gurnule, udarile po ruci, pogotovo pri skok-sutevima. Onda ono uletanje u noge protiv Slovenki cini mi se, jako los tretman.

Jedino sto je primetno i sto pozdravljam od strane sudija, na crnkinjama skoro nista ne sviraju.

Pritom i sam raspored plasmana na SP je smesan, u Evropi se igra najbolja kosarka posle SAD a imaju samo 6 mesta od 16, dok iz Azije i Okeanije ide 4!!! ekipa a realno imaju dve ekipe koje nesto znaju (Kina i Australija), Japan je dosta slab. Mislim da bi ova 2 mesta trebala da se dodele kao wc Srbiji i Italiji jer su to zasluzile.
Last edited by tremi08 on 24 Jun 2017, 13:51, edited 1 time in total.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Čekicar » 24 Jun 2017, 13:47

Los sistem prvenstva je alibi prica..Svima je isto...

Ni meni se ne svidja ali to je alibi prica....
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Nikola » 24 Jun 2017, 14:41

Steva je kurac to smo svi znali ali stoji i to da je nenormalno da iz grupne faze ides u baraz za cetvrtfinale dan kasnije. Sonja nije mogla da stoji, da je imala ceo dan sve bi bilo drugacije. I nije to ovo Ep, nego se odlucuje o putnicima za SP.
Kad sam video Sonju da place tacno sam osetio kako mi se nesto cepa u grudima
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8796
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 24 Jun 2017, 15:00

Stupio sam u kontakt sa Anom Jokovic i Oljom Krivokapic Dragicevic i izneo predloge vecine nas za crnkinju na 5, dao sam im i neka imena, o treneru nisam diskutovao, to je do Ane Jokovic. Pitao sam za Maricu Gajic, ali tesko iako i Marica nije mnogo voljna da igra za BiH, propustila je vec neke utakmice.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby mudrovsukilo » 24 Jun 2017, 15:51

tremi08 wrote:Mozda nisam u pravu, ali sudije prave veliku razliku u tretmanu prema Torrens i u tretmanu prema Sonji (a istog su kvaliteta, mozda je Torrens 5% bolji igrac). Ono sto se svira Torrens se nikad ne svira nasoj Sonji, pa videlo se protiv Letonki koliko puta su je gurnule, udarile po ruci, pogotovo pri skok-sutevima. Onda ono uletanje u noge protiv Slovenki cini mi se, jako los tretman.

Jedino sto je primetno i sto pozdravljam od strane sudija, na crnkinjama skoro nista ne sviraju.

Pritom i sam raspored plasmana na SP je smesan, u Evropi se igra najbolja kosarka posle SAD a imaju samo 6 mesta od 16, dok iz Azije i Okeanije ide 4!!! ekipa a realno imaju dve ekipe koje nesto znaju (Kina i Australija), Japan je dosta slab. Mislim da bi ova 2 mesta trebala da se dodele kao wc Srbiji i Italiji jer su to zasluzile.

torens nije bolji igrac od sonje :beyond:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 24 Jun 2017, 15:56

Juancho wrote:



Očigledno neki besni Italijan uređuje nalog Sportandu :truce:

Evo i snimka, zaista SKANDALOZNA odluka da se ovo dosudi kao nesportska na 9 sekundi do kraja, bukvalno je sudija eliminisao Italijanke sa SP

Skanadal je bila oruzana kradja fibe nad nama 2010-e godine u Turskoj, ovo je nista :roll:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby mudrovsukilo » 24 Jun 2017, 16:02

ne vidi se dobro al meni lici na nesportsku ,ne sme se protivnik udarati stisnutom pesnicom
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 24 Jun 2017, 17:49

Spankinje lagano sa pola snage protiv Belgijanki, mislim da bi jedini mi mogli da se nosimo sa Spanijom od svih ekipa na turniru i mozda Grcka.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Admiral » 24 Jun 2017, 19:04

Generalno kroz ceo turnir je jako lose sudjenje.

Ovo je skandal odluka sto su dunuli.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby B13 » 24 Jun 2017, 20:25

A šta je tačno kod ove odluke skandalozno?

To što je 9 sekundi do kraja nema nikakve veze. Igračica odbrane povlači igračicu napada za ruku prejakim intenzitetom, bez ikakve namere da igra na loptu. Pritom bi je okrenula i završila na košu jer su u mismeču.

Čak je i ovaj ugao očajan, dešava se sve na 2 m od sudije, sa fantastičnim "prozorom".

Dobra odluka.
B13
 
Posts: 4942
Joined: 19 Jan 2014, 16:22

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Гроф Тинторето » 24 Jun 2017, 21:17

Kad je Milutinov grvaljao Marjanovica onomad, ne secam se da su sudije svirale namernu, a kamoli namerne.
Dva dlana sudiji za ovu odluku.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31526
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest