Board index Košarka Reprezentacije

Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby AirBall » 06 Jul 2011, 15:01

Amerikanac Steve Burtt je dobio ukrajinsko drzavljanstvo i ocekuje se da zaigra za ovu zemlju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Napredpartizan » 10 Jul 2011, 12:53

User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Odin » 16 Jul 2011, 23:08

Citao sam pre neki dan da je Serz Ibaka dobio dozvolu FIBA da igra za Spaniju.

Spoiler: pokaži
Povodom toga, zeleo bi da se najebem mile majke svima u FIBA, jebem vam sve zivo i mrtvo, dabogda crkli svi do jednog, lopovcine jedne! :sick:

PS. ne otvaraj ako ne volis psovke :biggrin:

E sad, postavlja se pitanje da li je Spaniji potreban Kongoanac? Da li je Spanija kosarkaska nacija u razvoju? Ili je to pak Kongo? Mislim, ako je to bilo obrazlozenje zbog cega Maric ne moze igrati za Srbiju, a mora za Australiju, onda bi isto trebalo da vazi za spanske cigane i Ibaku. NEVEROVATNO da je prvacima sveta ovo dozvoljeno, da uzme igraca koji nema veze sa Spanijom ili opsto Romima, a nama nije dozvoljeno da nam igra Srbin. Kako nas jebu covece, tacno da mi se smuci kosarka...

A nas savez, ako uopste i postoji, ni da reaguje na ovo? :facepalm: Pa jbt, mislio sam da smo neko i nesto u FIBA... Izgleda da smo obican qrac.
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby nolinjo » 17 Jul 2011, 00:34

Odin wrote:Citao sam pre neki dan da je Serz Ibaka dobio dozvolu FIBA da igra za Spaniju.

Spoiler: pokaži
Povodom toga, zeleo bi da se najebem mile majke svima u FIBA, jebem vam sve zivo i mrtvo, dabogda crkli svi do jednog, lopovcine jedne! :sick:

PS. ne otvaraj ako ne volis psovke :biggrin:

E sad, postavlja se pitanje da li je Spaniji potreban Kongoanac? Da li je Spanija kosarkaska nacija u razvoju? Ili je to pak Kongo? Mislim, ako je to bilo obrazlozenje zbog cega Maric ne moze igrati za Srbiju, a mora za Australiju, onda bi isto trebalo da vazi za spanske cigane i Ibaku. NEVEROVATNO da je prvacima sveta ovo dozvoljeno, da uzme igraca koji nema veze sa Spanijom ili opsto Romima, a nama nije dozvoljeno da nam igra Srbin. Kako nas jebu covece, tacno da mi se smuci kosarka...

A nas savez, ako uopste i postoji, ni da reaguje na ovo? :facepalm: Pa jbt, mislio sam da smo neko i nesto u FIBA... Izgleda da smo obican qrac.

:+1: :bravo: :goodpost:
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Unexpected » 17 Jul 2011, 00:41

Odin wrote:Citao sam pre neki dan da je Serz Ibaka dobio dozvolu FIBA da igra za Spaniju.

Spoiler: pokaži
Povodom toga, zeleo bi da se najebem mile majke svima u FIBA, jebem vam sve zivo i mrtvo, dabogda crkli svi do jednog, lopovcine jedne! :sick:

PS. ne otvaraj ako ne volis psovke :biggrin:

E sad, postavlja se pitanje da li je Spaniji potreban Kongoanac? Da li je Spanija kosarkaska nacija u razvoju? Ili je to pak Kongo? Mislim, ako je to bilo obrazlozenje zbog cega Maric ne moze igrati za Srbiju, a mora za Australiju, onda bi isto trebalo da vazi za spanske cigane i Ibaku. NEVEROVATNO da je prvacima sveta ovo dozvoljeno, da uzme igraca koji nema veze sa Spanijom ili opsto Romima, a nama nije dozvoljeno da nam igra Srbin. Kako nas jebu covece, tacno da mi se smuci kosarka...

A nas savez, ako uopste i postoji, ni da reaguje na ovo? :facepalm: Pa jbt, mislio sam da smo neko i nesto u FIBA... Izgleda da smo obican qrac.


Nemoj misliti da branim FIBA-u, ali Marić je igrao za Australiju. Ako Ibaka nije igrao za Kongo, ond je po propisima sve OK.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Odin » 17 Jul 2011, 01:37

Maric je igrao za juniorsku reprezentaciju Australije, sto nije isto kao A-selekcija. Uostalom, nisam siguran da li to pravilo uopste postoji u FIBA, da igrac ne moze da promeni reprezentaciju, kao sto je bio slucaj sa Maricem. Ionako ih menjaju svaki dan, kako ko plati...

U svakom slucaju, oni su obrazlozili da Maric ne moze da igra za nas jer Srbija "nije kosarkaska nacija u razvoju", dok Australija jeste. Ali 'ajde, i to sam nekako progutao vremenom. Realno, i nije im toliko los razlog... Ali me je sada ovo iznerviralo, poludeo sam kad sam procitao. :colera:

Zamisli, evropskim prvacima je potreban Kongoanac, a Kongo je inace, za neupucene, svetska sila u kosarci, kakva "kosarkaska nacija u razvoju", kakvi bakraci, sta ce cima NBA-igrac, bolje da ga "daju" Spanskim ciganima. Jeste po propisima sve OK, ali zasto su nama pricali jednu pricu prosle godine, a sada kod POTPUNO ISTE SITUACIJE (ako ne i gore) ta prica vise ne vazi. :sick:

Imam utisak da je ovde prste ugurao onaj govnar na klupi Spanije, samo njemu nije dovoljna ekipa koju ima od ranije da osvoji SP, pa je trazio pojacanja.

Mislim da mnogi nisu ni svesni ove nepravde koja nam je nacinjena, a niko prstom da mrdne. Niko da reaguje... a posle cemo da se setimo kad nas u finalu EP Ibaka bude punio, samo sto ce tad biti kasno.
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby kocic » 17 Jul 2011, 19:05

maric i ibaka nisu isti slucaj.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Odin » 17 Jul 2011, 21:41

Izvini sto pitam, ali sta tu nije isto? Naravno, sem sto je Maric Srbin koji hoce da igra za Srbiju, dok je Ibaka Kongoanac koji hoce da igra za Spaniju. Koliko je on zapravo i igrao u Spaniji, ne vise od 2-3 godine?

Mada sta ti znas, ipak je po tebi Rnic igrac za Partizan. :okk:
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby kocic » 18 Jul 2011, 12:48

postoji starosna granica posle koje vise nema povratka (za te slucajeve vazi pravilo koje si naveo - popularizacija kosarke...)... maric je presao tu granicu dok ibaka nije.
jasnije?

p.s. i dalje mislim da je rnic pravi covek za partizan.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Odin » 18 Jul 2011, 14:32

Sve dok mi sami padamo na fore i lazi koje stizu iz FIBA, nama nema pomoci. I dalje ce da nas jebu na sve nacine... Ali jbg, Spanija je u pitanju, a oni imaju svoje ljude na vaznim pozicijama. :sick:

PS. Jeste, ali kao rezerva.
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby serbianhoops » 18 Jul 2011, 22:30

kocic wrote:postoji starosna granica posle koje vise nema povratka (za te slucajeve vazi pravilo koje si naveo - popularizacija kosarke...)... maric je presao tu granicu dok ibaka nije.
jasnije?


Posle slucaja Emira Preldzica, slucaj Ibake je jos jedan dokaz da je Generalni Sekretar FIBE, Partick Baumann korumpiran.

Image


Ibaka je 2006 godine igrao za selekciju Konga na U18 prvenstvo Afrike.

RSA - South Africa lost 71-46 to a superior Congo
DURBAN (FIBA Africa U18 Championship)
Their Man of the Match was undoubtedly the tall[color=#FF0000] Serge Ibaka-Ngobila who top-scorwed with 23 points (19 rebounds, 4 blocks)
with Meryl N'Sangou scoring 14 points (7 rebounds) and ably assisted by the dynamic Franck M'Batchy (7 assists) who repeatedly carved holes in the South African defence with his electrifying bursts out of defence.


http://www.fiba.com/pages/eng/fc/new...4456/arti.html


Zvanicno tada nije bio napunio 17, sto mu navodno omogucava da igra za drugu reprezentaciju. Ali pravila FIBE su jasna. Igrac moze promeniti kosarkasko drzavljanstvo jedino da bi se vratio zemlju porekla, i to samo uz dozvolu Generalnog Sekretara FIBE ako on proceni da je to u korist popularizacije kosarke u toj zemlji. Dakle u slucaju Preldzic, to jeste BIH (a ne Turska). A u slucaju Ibake, ta zemlja porekla i ne postoji jer je on upravo igrao za Kongo.

A player who has played in a main official competition of FIBA (see article 2-1) after having reached his seventeen (17) birthday may not play for a national team of another country. However, in exceptional circumstances the Secretary General may authorise such a player to play for the national team of his country of origin if he is ineligible to play for such country according to this article 3-23 and if this is in the interest of development of basketball in this country. An administrative fee as stipulated in article 3-305 and decided by the Secretary General is payable to FIBA

Strana broj 9.

http://www.fiba.com/downloads/Regulatio ... ook3AG.pdf


Zadnji razlog koji bi trebao da onemoguci igranje Ibake za Spaniju jeste njegovo godiste koji je predmet rasprave. Pouzdano se zna da je on stariji nego sto ukazuju zvanicni podaci jer je Ibaka vec bio napunio 18 godina kada je zaigrao za U18 selekciju Kongo.

Somebody on twitter asked DX's Jonathan Givony about Ibaka's age.

"@andrewmohr: Think Ibaka is older than his stated age?

@DraftExpress: Yes, but no more than a year or two. Don't think he knows his actual age either."


http://www.nbadraft.net/forum/serge-ibakas-age
Last edited by serbianhoops on 18 Jul 2011, 22:54, edited 1 time in total.
User avatar
serbianhoops
 
Posts: 643
Joined: 27 Mar 2011, 23:18

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Odin » 18 Jul 2011, 22:50

serbianhoops wrote:Posle slucaja Emira Preldzica, slucaj Ibake je jos jedan dokaz da je Generalni Sekretar FIBE, Partick Baumann korumpiran.


Tako je, majstore! :bravo:

Znao sam da se tu nesto kuva, ali nisam ocekivao da Spanci tako nisko padnu da coveku "smanje" godine kako bi igrao za njih. Na EP cu, naravno, navijati za nase, a posle "protiv Spanije". Jedva cekam da dobijemo ciganska govna u finalu. :nargile:
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby kocic » 19 Jul 2011, 13:53

@serbianhoops
zaboravljas da bosnjaci dozivljavaju tursku kao homeland pa im je na ime toga i omogucena ova zajebancija... dok je ibaka u medjuvremenu stekao pasos i izabrao spance (ne ulazim dal je lazirao krstenicu ili ne)
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby mali_buda » 20 Jul 2011, 12:30

As reported by Marca, FIBA announced that for Eurobasket 2011, any National Team can be composed by 12 players and not 14, as previously ruled.
The 12 names have to be announced the day before the beginning of the competition.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vesti, aktuelnosti, dogadjaji

Postby Napredpartizan » 20 Jul 2011, 17:52

Sta je ovo, sad opet promenili odluku,sad je 12 igraca !

Ova FIBA je najveca smejurija na svetu !
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 98 guests