Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija CG

Re: Reprezentacija CG

Postby Tufi » 30 Oct 2015, 18:54

Čini mi se da je Tanjević otvoreno podržavao nezavisnost CG, i da je super prijatelj sa vladajućim ljudima u CG košarci.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Reprezentacija CG

Postby Pit Bull » 02 Nov 2015, 20:02

Evo ga Bosa gost kod Edina i Koleta :roll:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58106
Joined: 08 Jan 2013, 04:32


Re: Reprezentacija CG

Postby tremi08 » 26 Apr 2016, 16:08

Plejevi:Ivanovic,Pavlicevic,Rajs
Bekovi:Popovic,Vranjes,Mihailovic,Sehovici,Radoncic
Krila:Djurisic,Ilic,Hadzibegovic
Krilni centri:Sekulic,Bjelica,Radovic,Dasic,Nikolic,Maras
Centri:Pekovic,Vucevic,Dubljevic,Todorovic,Nikolic,Bacovic.

Pekovic je vec otkazao za ovu godinu i kao igrace EP 2017 a siguran sam da nece. Premalo igraca na kecu i dvojki. Ocekivanih 12:Ivanovic,Rajs,Mihailovic,Sehovici,Radoncic,Djurisic,Bjelica,Radovic,Sekulic(Nikolic),Dubljevic,Todorovic,Vucevic. Prosecan tim zbog losih igraca na kecu i dvojki.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 26 Apr 2016, 18:22

Nadam se da ce nasi iz saveza da se izdrkavaju sa Radoncicem dok ne napuni 21 godinu, dosta smo im pravili igrace po klubovima.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 26 Apr 2016, 20:24

Inace mislim da je miki maus i kao igrac i kao potencijal, gradjen je kao da ima 25 godina a ne 16 i to za sada eksploatise.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija CG

Postby tremi08 » 26 Apr 2016, 22:40

Nikolica im mi napravili,Ivanovica im mi afirmisali,Tanjevic je veci Turcin nego ono sto jeste...
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 27 Apr 2016, 04:02

Pekovic,Bjelica,Golubovic a bice ih na zalost jos u buducnosti sto kod Miska sto kod u nasa dva najpopularnija kluba. Posto se dovode i u mladjim kategorijama a zahvaljujuci genijalcima iz saveza oni se vise ne uslovljavaju nastupanjem za reprezentaciju Srbije, tako da vise nece biti ni Besovica,Rondovica,Jaramaza itd. Jbt mi smo uvek njima uzimali klince bez neke velike perspektive, dok su ovi najperspektivniji zavrsavali u Spaniji, tako da nam je i skauting oduvek bio nikakav.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija CG

Postby Tufi » 27 Apr 2016, 09:53

Ja ne vjerujem sta vi pricate. Kao da je to igranje u Srbiji koristilo samo reprezentaciji Crne Gore, Mega nije imala nikakve koristi od toga?

Vidim pominjete i Peka, je li samo on imao koristi od odlaska u Srbiju?
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Reprezentacija CG

Postby Zlaja » 27 Apr 2016, 10:30

Gluposti.
Ni Teo, ni Beli, i još puno, puno drugih nisu postali ovo sto jesu u Srbiji.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46894
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 27 Apr 2016, 17:11

Nemoj da se zezamo, igrama u Srbiji i za reprezentaciju Srbije oni su se preporucili drugim klubovima i dalje napredovali i postali to sto jesu danas . Kao da bi Teodosic bio danas to sto jeste da se nije nasao u FMP-u, debitovao tamo , pa iste te sezone postao MVP u20 prvenstva evrope i onda presao u Olimpijakos. Sta bi tek bilo sa Bjelicom da ga Pesic nije doveo na pipreme iz Austrije pa ga forsirao u onoj orginalnoj Zvezdi, cak mu davao ovlascenja na poziciji jedan , nije on postao igrac u Fenerbahceu, tu mu je bila finalna obrada.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 27 Apr 2016, 17:25

Tufi wrote:Ja ne vjerujem sta vi pricate. Kao da je to igranje u Srbiji koristilo samo reprezentaciji Crne Gore, Mega nije imala nikakve koristi od toga?

Vidim pominjete i Peka, je li samo on imao koristi od odlaska u Srbiju?

Ja ovde govorim sa stanovnistva reprezentacije nase drzave. Nasi klubovi su imali i imaju koristi od svih tih nabrojenih crnogorskih igraca , ali reprezentacija nije imala apsolutno nista. Golubovic,Bjelica i Pekovic su od kosarke , sve naucili u Srbiji,Crna Gora je ulozila nula vremena i resursa u njihov razvoj , a oni su na kraju odlucili da zaigraju za CG, ovde govorim od juniorskog uzrasta pa sve do seniora. Ja licno mogu da svarim crnogorske igrace u nasim klubovima koji su prosli mladje kategorije u CG, poput Radovica,Nikolica ,Ivanovica itd. Ali ovo sto se radi u nasim kadetskim i juniorskim ligama uopste nije dobro, skolujemo igrace drugim reprezentacijama, za mene je to tragedija .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija CG

Postby Nowitzki.ct » 27 Apr 2016, 18:31

To sto ti govoris se granici sa fasizmom. Ne mozes reci - koristili su sprski klubovi crnogorskim igracima u njihovom razvoju, odvajajuci cinjenicu da su koristili i crnogorski igraci itekako uspjehu tih navedenih srpskih klubova. Ne znam kakvo je to selektivno gledanje na stvari kad je simbioza izmedju ta dva elementa ocigledna i neophodna. Slobodno trziste radne snage je sjajna stvar, a nametanje etnicki ciste price e to je za mene tragedija.
Black and white till the end of days, Gravediggers for all your prayers, Partizan reign to last for aeons.
User avatar
Nowitzki.ct
 
Posts: 7003
Joined: 20 Nov 2012, 15:19

Re: Reprezentacija CG

Postby Tufi » 28 Apr 2016, 00:47

Sport nije samo reprezentacija, a nisu samo ni klubovi. Fino ti je Novicki rekao, ne mozes odvajati to.

Cijenim da ti Cavic nije smetao iako je Srbija u njega ulozila O eura, ili sad Novak.

Da zakljucim, svi ti klubovi su imali debele koristi od tih igraca. Iskreno se nadam da ce se nastaviti tradicija dolaska Crnograca u Partizan, i da cemo uskoro imati dostojen nslednike za Japanca, Pedju i Nikolu.
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Reprezentacija CG

Postby Slavisak » 28 Apr 2016, 03:53

Nowitzki.ct wrote:To sto ti govoris se granici sa fasizmom. Ne mozes reci - koristili su sprski klubovi crnogorskim igracima u njihovom razvoju, odvajajuci cinjenicu da su koristili i crnogorski igraci itekako uspjehu tih navedenih srpskih klubova. Ne znam kakvo je to selektivno gledanje na stvari kad je simbioza izmedju ta dva elementa ocigledna i neophodna. Slobodno trziste radne snage je sjajna stvar, a nametanje etnicki ciste price e to je za mene tragedija.

Ovo sto sam ja napisao nema nikakve dodirne tacke sa fasizmom , promasio si ceo fudbal. Mene zanima interes srpske kosarke , tj. da neko od te dece iz CG ili bilo koje druge drzave ne uzima mesto i trenersko vreme posveceno nekom nasem talentovanom klincu u domacim klubovima. Zasto da neko nase dete propada ili bude zapostavljeno na ustrb nekog stranog deteta u nasim klubovima, znaci ne smeta mi samo crnogorac, nego i onaj gruzijac u megi, kinez u Vizuri itd. Mi smo mala i siromasna zemlja i samtram da treba da se posvetimo razvoju nasih klinica, znaci ono malo kapitala sto ima treba da se ulaze u domace klince , mislim da je ovaj nakaradni sistem sa strancima u mladjim kategorijama gde se strani klinci broje kao domaci poguban po srpsku kosarku . Nismo mi ekonomski mocni kao spanci ,italijani,nemci itd. pa da mozemo da priustimo tako nesto, pa pogledajte samo koliko je mladih igraca iz afrike,juzne amerike itd. naturalizaovano tamo. Mislim da ovakvu glupost ne cini nijedna zemlja u regionu, osim nas. Razumem tvoje negodovanje, posto si crnogorac pa ti ovaj rusvaj u srpskoj kosarci odgovara , ali ja kao veliki navijac nase kosarkaske reprezentacije se zestoko protivim ovom sitstemu, nadam se da ce se sto pre promeniti i vratiti na staro.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests