Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 21 Feb 2021, 15:34

Sam poraz od Svajcarske, gubiti od njih 13 razlike dva puta na ovoj poslednjoj utakmici, poraz protiv Gruzije kod kuce, sasvim nesigurno je vodio ove kvalifikacije, razumem da je fond igraca kakav, takav, malo veremena za pipreme itd. Ali moralo je ovo mnogo bolje, zajebi instrukcije, Milojevic je vodio utakmicu, vrsio zamene i motivisao igrace , malo Kokoskov ima zasluge za tu pobedu protiv Gruzije.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 21 Feb 2021, 15:35

Kokoskov selektor vec godinu i po dana, a fakticki nijednom nije vodio prvi tim...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5297
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 21 Feb 2021, 15:42

Da li smo se plasirali na EP? Ja koliko vidim cilj je ispunjen.

Sledeći cilj je plasman na OI, to je pravi test, nadam se da ga nećemo polagati u kombinovanom sastavu.

Nisam ni ja najzadovoljniji igrom kroz kvalifikacije, ali ajde da se čoveku da adekvatna šansa, lako će se opljunuti ako nešto stvarno uprska.

A te priče asistent je zaslužan kada ekipa pobedi dok je on vodi pričaj nekom drugom, to kod mene ne prolazi. Da smo izgubili od Gruzije, pljuvao bi se Kokoškov, a ne Miloje.

Ovo što kaže Foteljas, čovek nijednom nije vodio najjači sastav reprezentacije, čak se nismo ni okupili.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33453
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 21 Feb 2021, 16:04

Igrali ili ne igrali na OI, osvojili medalju u Tokiju ili ne, ovaj reprezentativni život sa drupozivcima i trećepozivcima se nastavlja već od jeseni kada startuju i kval.za SP gde nas čeka neka vrsta muke kao i u prošlim kvalifikacijama. Ove kvalifikacije za EP i ne treba posebno komentarisati kad od 4 ekipe 3 idu na prvenstvo, bilo je tu dosta prostora i za poraze, manevrisanje i šta sve ne, ali u kval.za SP nema prostora ni za kalkulacije ni za neke neplanirane poraze.

Biće jedan prozor u drugoj polovini novembra ove godine, jedan narednog februara i jedan krajem juna 2022 i to je prva faza od 6 utakmica gde od 4 ekipe 3 idu dalje u drugu fazu koja se igra u avgustu i novembru 2022 i februaru 2023. Prva faza nije za problem proći grupu ali sa što više pobeda i manje kikseva jer se bodovi prenose i za drugu fazu a svi znamo kako je prošli put bilo gusto, da smo bili iza Nemačke i Grčke i tek protiv Izraela vadili vizu za Kinu.

Ima mnogo dakle do ovog EP što smo sada izborili a sve zbog pomeranja kalendara izazvanog koronom. Prvo ovaj olimpijski ciklus pa onda čak 8 utakmica u kvalama za SP koje prethode evropskom prvenstvu. Taj kraj avgusta 2022 g. kada kreće drugi ciklus mondijalskih kvalifikacija treba iskoristiti da igra najjači tim jer odmah par dana posle toga kreće i EP a možda bi i pre toga, krajem juna i početkom jula 2022 kada se igra treći prozor prve faze kvalifikacija za SP mogli da imamo prilično respektabilan sastav na raspolaganju kako zbog samih tih kvalifikacija tako i zbog pripreme za EP. Treba nam baš širok roster, mnogo mečeva od kraja juna ove do novembra sledeće godine, a 3 različita takmičenja u pitanju.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 21 Feb 2021, 16:20

Što se kvalifikacija za SP tiče, ključno je pobediti sve 4 utakmice u terminima kada je moguće okupiti najjači tim. Prošlog puta nam je pakao napravio poraz od Nemačke u Novom Sadu, pa i neutreniranost ekipe pred gostovanje Grčkoj.

Puno je logičnije da B ekipa izgubi od Belgije ili Poljske u skoro najjačem sastavu, nego da A tim gubi od Turaka, Nemaca i Italijana.

Ako u najjačem sastavu skupimo 4 pobede, rezervistima će verovatno trebati samo 3 u preostalih 8 mečeva.

Ali prioritet je obezbediti sve zdrave igrače za kvalifikacije i onda se na miru spremiti za Tokio. FIBA, loša priprema za Kinu i korona prave takav ambijent da deluje kao da 10 godina čekamo medalju, a ne samo 1 takmičenje. I mnogo je važno da se nastavi taj kontinuitet uz ubacivanje igrača 2000. i 2001. godište.
Last edited by Tegi on 21 Feb 2021, 16:28, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 21 Feb 2021, 16:27

Tegi wrote:Što se kvalifikacija za SP tiče, ključno je pobediti sve 4 utakmice u terminima kada je moguće okupiti najjači tim. Prošlog puta nam je pakao napravio poraz od Nemačke u Novom Sadu, pa i neutreniranost ekipe pred gostovanje Grčkoj.

Puno je logičnije da B ekipa izgubi od Belgije ili Poljske u skoro najjačem sastavu, nego da A tim gubi od Turaka, Nemaca i Italijana.


Upravo tako, a dosta zavisi i od žreba, odnosno informacije protiv kojih ćemo rivala igrati te 4 utakmice sa najjačim timom. Mogu da nam zapadnu kući neke utakmice koje bi dobili i sa B timom, valjda smo prošli put dobili Estoniju u Pioniru sa A ekipom posle tih poraza od Nemaca i Grka, tako nešto. A Nemačka se svakako morala dobiti, posle tog poraza smo upali u problem i koliko se sećam posle poraza Izraela u Gruziji onda nismo morali da jurimo razliku protiv Izraela u Pioniru nego samo bilo kakvu pobedu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 21 Feb 2021, 17:42

Bogun wrote:Sledeći cilj je plasman na OI, to je pravi test, nadam se da ga nećemo polagati u kombinovanom sastavu.


Najjaci svakako nece biti. Milutinov nece igrati 100%, Jokic vrlo verovatno nece, za Bogdana je veliko pitanje. Bez njih to vec nije prvi tim.
OStaje da se vidi za Bjelicu i Marjanovica da li ce doci. Uz ove igrace iz EL ostaje da se vidi da li ce uspeti da se izbore za OI.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5297
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 21 Feb 2021, 17:45

Ceo taj turnir i cela godina će stati u taj meč sa Azurima, bilo da je u pitanju polufinale ili finale. Što bi rekao brat Srbin PG, plaši se teorije velikih brojeva :biggrin:

Valjda će neko od naših vedeta biti spreman za taj turnir a nadajmo se i barem možda 5 hiljada duša da može gledati taj meč, daleko je kraj juna, mislim na koronu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8006
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 21 Feb 2021, 18:15

Foteljas wrote:
Bogun wrote:Sledeći cilj je plasman na OI, to je pravi test, nadam se da ga nećemo polagati u kombinovanom sastavu.


Najjaci svakako nece biti. Milutinov nece igrati 100%, Jokic vrlo verovatno nece, za Bogdana je veliko pitanje. Bez njih to vec nije prvi tim.
OStaje da se vidi za Bjelicu i Marjanovica da li ce doci. Uz ove igrace iz EL ostaje da se vidi da li ce uspeti da se izbore za OI.


Da i ja mislim da će Milutinov to preskočiti zbog ove povrede na meču sa Bajernom. Inače šta je tačno povredio? Dobio je udarac od Rejnoldsa, ako se dobro sećam u predelu lopatice, potom završio utakmicu, a sutradan izašla vest da je verovatno aut do kraja sezone.

Jokić će igrati PO, ali ako budu ušli sa pozicija 6, 7 ili 8 verovatno idu na LAL, LAC ili Utah gde im se putešestvije najverovatnije i završava. Što za nas i nije loše.

Bogdan bi trebao da se vrati do kraja regularne sezone, čitam da je počeo u teretani da radi. Pa samo jako u oporavak i nadam se što pre na parketu.

Po mom mišljenju, to su nam tri najbolja igrača, bili bi znatno oslabljeni neigranjem jednog, a kamoli sve trojice, ipak mislim da će bar jedan igrati, a mislim da su najveće šanse da to bude Bogdan.
Opet mislim da možemo i bez njih da napravimo vrlo jak tim za OI kvalifikacije:

Nešto tipa:

Micić, Teodosić, Nedović,
Gudurić, Marinković,
Lučić, Kalinić,
Bjelica,
Petrušev,

Plus probrati šta valja: Nakić?, Avramović, Jaramaz, Anđušić, Dobrić, Davidovac, Micov, Pokuševski, Smailagić, Raduljica, Marjanović.

Ako sam nekog igrača zaboravio, nije namerno.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33453
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 21 Feb 2021, 18:25

Verovatno ce da zove Marjanovica ili Raduljicu za te kvalifikacije, moramo da imamo nekog iskusnijeg na centru.
Andjusic i Avramovic su na svojim plecima izvukli ove kvalifikacije, tako da mislim da ce i oni dobiti sansu za olimpijske kvalifikacije.

Inace, Finci dobili Gruzine 78-70 i time nas jos izbacili na prvo mesto u grupi na kraju. :okk:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5297
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 21 Feb 2021, 18:27

Eto, gospodin Kokoškov uzme prvo mesto u grupi, a ovde drvlje i kamenje. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 33453
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 21 Feb 2021, 19:11

Image

Obožavam ovog čoveka. Labudova pesma jedne države i jednog nekada junačkog naroda. Sin Srbije i Jugoslavije.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 21 Feb 2021, 21:57

Tegi wrote:Image

Obožavam ovog čoveka. Labudova pesma jedne države i jednog nekada junačkog naroda. Sin Srbije i Jugoslavije.

Slažem se on i Novak dva naša najveća i meni najomiljenija sportista.
Olimp
 
Posts: 3401
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 22 Feb 2021, 07:02

Bogdan je cini mi se najgurniji tu da igra. Ako bude mogao, siguran sam da nece propustiti (naravno nije sve do njega).
To bi bilo dovoljno da se kvalifikujemo, a jos ako bi upao jedan od ove dvojice ne bi bilo nikakvih problema.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9092
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 22 Feb 2021, 08:54

Baš tako Bogdan nam je najvažniji, na centru još i Bože pomozi, Italiju bi i Bobi unakazio na petici.
Olimp
 
Posts: 3401
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests