Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 23 Nov 2019, 19:45

Kaminski ne bi bio naturalizovan igrač. Kao što ne bi ni Džastin Hamilton u Hrvatskoj.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20897
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 23 Nov 2019, 19:48

Jesi siguran? Znam za Klarksonov slučaj, on bi se računao kao naturalizovani igrač jer nije imao pasoš Filipina prije nego što je napunio 16 godina, da li bi to važilo i za Kaminskog?

Edit: Ili možda nisi ciljao na pravila :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13501
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 23 Nov 2019, 19:54

Деда по мајци му је Србин а по оцу Пољак, тако да има основа по том основу да игра за нас, е сада да ли би се видио као натурализовани нзм.
Сигурно да би допринуо тиму али видјећемо.
Last edited by СрбинПодгорица on 23 Nov 2019, 19:57, edited 1 time in total.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17213
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 23 Nov 2019, 19:55

Ma kakva crna pravila, ne interesuje me to, posto svakako necemo uzimati nekog Amerikanca pored njega.

Covek je cetvrtinom Srbin i ne bi mi bio manje drag od bilo kog drugog reprezentativca.

Veci je problem koliko nam je kosarkaski potreban. Ako nista drugo, znacio bi nam u slucaju Jokicevih prenemaganja kojih ce sigurno biti. Momak je za Fiba kosarku dusu dao.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20897
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 23 Nov 2019, 20:00

Са њиме Јокићем и Милутиновим имали добру центарску линију, плус ако се још који клинац као Смаилагић покаже за те позиције не треба да бринемо. Оно што мене су ниске позиције, ту чини ми се немамо калибар ни близу Богдана и Теа.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17213
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 23 Nov 2019, 21:25

Ako nam je toliko stalo do naše košarke i da ostanemo ''čisti'' što se tiče stranaca onda nećemo zvati Kaminskog.
Nit mu ime i prezime ima veze sa ovim prostorima, niti ima veze sa srpskom košarkom, a verovatno ni ne razume srpski niti je ikada bio u Srbiji.
On je 100% Amerikanac i produkt Amerike u svakom smislu, bez obzira šta mu neka baba bila.

Gde nam je zaista granica kada su ovakve situacije u pitanju?
Mnogo je veći korak napraviti od sadašnje situacije do Kaminskog nego sutra od Kaminskog do nekog crnog pleja Zvezde ili Partizana.
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 23 Nov 2019, 21:31

Nemam nista protiv Kaminskog...

Da li on moze na 4 i u paru sa Jokicem?

Ako moze, drugi par bi bio Bjelica / Milutinov, sto ne izgleda lose, naprotiv!
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3630
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 23 Nov 2019, 21:36

Ko god hoce da igra za Srbiju, dobrodosao je. Time se siri baza potencijalnih reprezentativaca, samim tim je lakse nadomestiti izostanak nekog ko je povredjen ili nece da igra. Videli smo na zadnja dva turnira da nas je roster diktiran ovim cinjenicama kostao boljeg uspeha.

Primera radi, nesto se ne secam da neko nije hteo da navija za devojke 2015. I 2016. godine jer je Amerikanka bila u rosteru, I to bitan sraf… Ne, nego smo se svi nervirali i radovali, a ona je pobrala pozitivne simpatije svih.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5210
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 23 Nov 2019, 21:38

Uopšte nije isto kada ti zaigra neki igrač koji ima domaće korene kao Kaminski i kada dovedeš nekog Rendolfa, Wilbekinq itd da ti igra za reprezentaciju.

Ako se dobro sećam jednog intervjua, on dobro zna svoje poreklo, tj da ima i srpske krvi u sebi.

Apsolutno sam protiv situacija kao Pejdž u ženskoj košarkaškoj reprezentaciji, ali dok neko ima srpsko poreklo ne vidim problem da igra za nacionalni tim.

Po ovoj logici, nijedan pripadnik nacionalnih manjina ne bi trebao da igra za Srbiju, jer nisu srpske nacionalnosti.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33176
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 23 Nov 2019, 21:43

Ni Josip Simunic nije rodjen u Hrvatskoj, nije ni ponikao u hrvatskim klubovima, u pocetku nije znao ni hrvatski jezik, pa se sve zavrsilo sa lomljenjem Sulejmanija i "Za dom spremni". Isto je sa bracom Kovac ili sa Kuzmanovicem i Suboticem kod nas.

Jedina razlika je sto su po ocu bili Hrvati/Srbi, sve ostalo je isto kao kod Kaminskog.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20897
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ilika99basket » 23 Nov 2019, 22:40

Po meni ako zna jezik, a vrv zna, dobrodosao je jer korene ima kakve veze ima kako se zove

@warlord

Da ne znam rekao bih da je Aleksej Pokusevski Rus, jer jbt imaju cudna imena i on i njegov brat, pa sta da li to umanjuje njegovo srpstvo, da li KSS treba da odustane od Tristana Vuckovica jer se zove Tristan, Nakić je kao 50% Srbin pa nam ni on ne treba?

Mi definitivno kao narod zasluzujemo Bircu kao startera
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 23 Nov 2019, 22:55

ilika99basket wrote:Po meni ako zna jezik, a vrv zna, dobrodosao je jer korene ima kakve veze ima kako se zove

@warlord

Da ne znam rekao bih da je Aleksej Pokusevski Rus, jer jbt imaju cudna imena i on i njegov brat, pa sta da li to umanjuje njegovo srpstvo, da li KSS treba da odustane od Tristana Vuckovica jer se zove Tristan, Nakić je kao 50% Srbin pa nam ni on ne treba?

Mi definitivno kao narod zasluzujemo Bircu kao startera


Ne misliš valjda stvarno da Kaminski zna srpski? :biggrin:

Nema potrebe da budeš bukvalista, jasno je na šta je čovjek mislio, nije problem u imenu, ali je ovo jedan dosta komplikovan korak. Recimo, Đorđević je na to pitanje veoma jasno rekao da je Kaminski stranac i da ne dolazi u obzir da bude pozvan. Kokoškov očigledno ima mekši stav prema tome, ali mislim da ovo nije pitanje koje treba da zavisi samo od Đorđevića ili Kokoškova ili ko god u nekom trenutku bio selektor, već KSS treba da zauzme stav prema takvim slučajevima i da ga se drži.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13501
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 23 Nov 2019, 23:21

Само би тотални телетабис и неко ко жели зло нашој репрезентативној кошарци бројио крвна зрнца и мјерио расну чистоћу потенцијалних репрезентативаца.
User avatar
stihl
 
Posts: 9045
Joined: 17 May 2011, 20:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Warlord » 23 Nov 2019, 23:48

Šimunić je odgajan kao Hrvat. Čisto sumnjam da je Kaminski zbog jedne babe odgajan kao Srbin.
I nema to veze sa krvnim zrncima. Ja ne znam da ikome smeta (meni sigurno ne) jedan Miralem Sulejmani ili Adem Ljajić u dresu Srbije, već čisto da se ukaže koliko su njegove veze sa Srbima minimalne.
Gledamo na sebe kao na košarkašku silu, a ovamo tražimo igrače po svetu ''po babine linije'' i to na poziciji na kojoj smo najjači.
User avatar
Warlord
 
Posts: 566
Joined: 06 Jul 2019, 00:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby stihl » 24 Nov 2019, 00:58

Значи све свјетске кошаркашке федерације су накарадне јер им у репрезентацијама играју играчи разних раса, вјера и нација?
Ја ћу радије у нашем дресу да гледам Kaминског, него Калинића.
User avatar
stihl
 
Posts: 9045
Joined: 17 May 2011, 20:42

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 1 guest