Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 19 Apr 2024, 12:30

Radonjaa wrote:I ja sam stekao sličan utisak za Kalinića, bih bio iznenađen da bude na OI. Bilo bi šteta, jer ima najbolji odnos iskustva i kvaliteta na 3/4, na EB je bio dobar, pokriva obije pozicije i pritom igra dobru sezonu u Barseloni.
U toj varijanti bi ključ bio kod Dobrića, mnogo bi nam olakšalo život ako bismo mogli da se oslonimo na njegov doprinos na 3 i (već viđeni) Jovićev na 4, tj daleko manje bi ekipa zavisila od svingmena 3/4.
Moram da priznam da me strah Lučića u iole većoj ulozi. Prvenstveno u pogledu zdravlja, ali i u pogledu toga što može da ponudi na tom nivou u ovoj fazi karijere, posebno ako mu šut bude na nivou prethodna dva velika takmičenja.
Čak se ne bih iznenadio da Davidovac dobije prednost, valjda jedini igrač koji je poslednja 3 ljeta (a i zime) proveo sa reprezentacijom, pogotovo ako se podigne u svojoj omiljenoj disciplini, ABA ligi protiv Partizana. Čini mi se da mu Pešić dosta vjeruje, mislim da je na SP bio jedini naš igrač sa pozitivnim +- na svakoj utakmici, a i bio je utisak da se dešavaju dobre stvari kad je na parketu. Tačno, postoji pitanje njegove forme, ali vjerujem da bi ponovo mogao da se izbori za 10-15 minuta.

Alternativa tome bi mogao da bude Petrušev, ne mogu da se sjetim je li u reprezentaciji uopšte igrao na 4, ali vidjeh podatak da ga Olimpijakos ubjedljivo najviše stavlja u petorke sa Vrajtom/Falom/Milutinovom, imalo bi rezona da se proba.

Između Pokuševskog i Tristana nam je i trenutno i dugoročno daleko potrebniji tip igrača kao što je ovaj prvi (mada to vjerovatno važi za 95% reprezentacija na svijetu), pogotovo jer će Vukčević izgleda da gradi karijeru kao petica. Ali ako ćemo da vodimo nekoga da bi u Parizu mahao peškirom, stvarno bih volio da to bude neko zaslužniji od njih dvojice. Ako Pešić misli da u ovom momentu može da izvuče nešto od njih, onda je to druga priča, ali mi naročito za Pokuševskog djeluje nerealno da posle ovakve sezone dođe u reprezentaciju i bude iole upotrebljiv.

Šta mislite o spoljnoj liniji, umjesto koga Micić? Ili svih 6 od prošle godine i on?

Micić umjesto Jovića, Jović nema mjesta u 12.
Olimp
 
Posts: 3337
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby sho.bgpp » 19 Apr 2024, 13:25

Прошло СП је показало и доказало да је најважнија тимска хемија и да тих 12 момака требају заједно да добро функционишу. Да свако зна своју улогу и да се тога држи без егоистичних испада.

Надам се да ће се и ове године Пешић водити том логиком, а не оном да скупимо индивидуално 12 најбољих.

С тим у вези, може Покушевски, само ако ће допринети побољшању игре на нивоу тима. Или боље ровити Јовић подређен тиму, него "мрзи ме да се цимам у одбрани, ипак сам ја МВП Евролиге" Мицић.
User avatar
sho.bgpp
 
Posts: 451
Joined: 27 Apr 2013, 15:06
Location: Sombor

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 19 Apr 2024, 20:04

Na tim pozicijama nam je potrebna sveza krv (na svakoj poziciji je uvek dobrodosla sveza krv), tako da bi svakako i Pokusevski i Tristan mogli da dobiju poziv, a posle je na Kariju sta ce.

S tim u vezi, da se niko ne naljuti jer ni ne znam otkad stoji ova anketa, ali svakako je besmislena u ovom trenutku, pa bi mogla da se postavi neka nova
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8906
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 20 Apr 2024, 15:34

1.Micic, Avramovic, Topic, Jovic, Jaramaz
2.Bogdanovic, Guduric, Marinkovic, Nedovic, Bosnjakovic
3.Kalinic, Dobric, Djurisic, Davidovac
4.Lucic, Jovic, Petrusev, Pokusevski, Vukcevic
5.Jokic, Milutinov, Mitrovic, Smajilagic, Plavsic

Prva petorka, najbolje sto imamo, tu nema dileme, treba nam Kalina i Luca kapiten...

Sa klupe, Avram, Dobric, Jovic i Milutinov, igraci koji mogu da odrze ritam i pojacaju odbranu...klupa odlicna...

Vodio bih Topica, bez da se razmisljam jednu sekundu!

Za preostala dva mesta, to je vec odluka selektora, finese...taktika, iznenadjenja...

Guduric/Marinkovic
Petrusev/Mitrovic/Pokusevski

Misljenja sam da bi Jokic/Mitrovic saradjivali u reketu bez greske, mogli bi da drze skok, pritom bi Mitrovic mogao da cuva korpulentne cetvorke...dok bi Luca i Jovic mogli ove laganije i brze...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3614
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 20 Apr 2024, 17:49

A sta mislite da MIcic bude "vodja" druge petorke? Nisam siguran kao bi on funkcionisao sa Bogdanom i Jokicem kojima treba lopta u rukama, plus sto bi on i Jokic u odbrani mogli biti prevelika rupa protiv top selekcija koje su jake na pleju i centru.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 20 Apr 2024, 17:51

Tako i ja mislim, Avram treba igrati u prvoj.
Topića nikako nr bi vodio na OI.
Olimp
 
Posts: 3337
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 20 Apr 2024, 18:16

Olimp wrote:Tako i ja mislim, Avram treba igrati u prvoj.
Topića nikako nr bi vodio na OI.


Bez Topica ne bi ni isao na Olimpikadu!#?

On je buducnost nase kosarke, prvi play na sledecem takmicenju!
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3614
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 20 Apr 2024, 20:11

Da dobro kažeš budućnost ali ne i sadašnjost.
Ajde da je donekle odigrao nešto za Zvezdu pa i Bože pomozi.

Zar treba zbog njega da biramo između Gudurića i Marinkovića da da jedan od njih ne ode.
Od idućeg EP dapače ako će imati minute u NBA.
Ovo je kraj OI ciklusa, i treba ga završiti ko ga je i započeo.
Olimp
 
Posts: 3337
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 21 Apr 2024, 14:07

Uvek je bilo pravilo da se vodi bar jedan, cak i vise, talentovan klinac, koji je buducnost!

Ne treba gledati samo ovo takmicenje, vec i ono sto dolazi.Ovaj sastav sigurno nece igrati, jer ce bar jedan ili dva otpasti, pa ce biti mesta za sve...

Mi realno imamo 15 igraca i to je to, a Topic treba da se kali, ovo takmicenje je idealno za njega...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3614
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 21 Apr 2024, 23:19

Nisam baš tako optimističan da će Jokić uopšte i igrati,to sam rekao još prošle godine i i dalje sam pri tome da je upitan,pre svega jer ga zabole ko što već znamo.
Pogotovo ako Denver ode do finala.
Uz to,već je izjavio kako nigde nije rekao da će igrati i da mu se "ne trpaju reči u usta" i ono klasično,da završi sezona pa će videti s porodicom bla bla.
Očekujem da odjebe opet.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7400
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 22 Apr 2024, 07:29

Veliki znak pitanja za Jokica. Svakako su vece sanse da igra ako Denver ranije ispadne
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6128
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Rajs » 30 Apr 2024, 22:36

On je u razgovoru za "Sportal" otkrio da više neće igrati za reprezentaciju Srbije.

"Pa nisam iskreno. Ne, mislim da sam ja završio sa takvim učešćem. Nisam ni glavom ni telom, mislim da ne mogu više da izborim to na način koji je potreban. Ne je došlo vreme za neke mlađe momke da igraju i da pokažu. Pogotovo i nakon tog uspeha prošle sezone. Mislim da je tu sve jasno", rekao je Kalinić.
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25610
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 30 Apr 2024, 22:40

Ja koliko znam on nije jedini koji se zahvalio, još dvojica su.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34274
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lisica » 30 Apr 2024, 22:59

Ako se ne varam, javna tajna je da on nece zbog Pesica.
User avatar
Lisica
 
Posts: 418
Joined: 07 Feb 2021, 13:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 01 May 2024, 00:32

Seronja. Napravio je karijeru zahvaljujuci reprezentaciji, prvo kod Dude na EP 13' pa kod Saleta godinu dana kasnije na SP. Tad je bio igrac Radnickog KG
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6128
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests