Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grobar89 » 18 Apr 2024, 07:45

Pokuševski bi da igra za reprezentaciju
Grobar89
 
Posts: 6301
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 18 Apr 2024, 10:51

Igrač od 22,5 godine sa NBA iskustvom svakako ima mjesta na širem spisku, a sad za 12 to je pitanje.
Ja bih mu našao mjesta zbog budućnosti.
Olimp
 
Posts: 3335
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 18 Apr 2024, 11:12

2021. odbio poziv da bi se ,,fokusirao na fizičku pripremu'', 2022. ne samo što nije došao, nego je izmislio da ga Oklahoma ne pušta, pa je šutnut iz Oklahome na klupu u jednoj od 2-3 najgore ekipe u ligi, i sad se preko novina stavlja na raspolaganje.
Našao bih mu mjesto u 12 protiv Danske u kvalifikacijama, ili kad odigra nešto u NBA. Niti je trenutno dovoljno dobar, niti obećava kao što je obećavao prije 2-3 godine, a pogotovo mu reprezentacija ništa ne duguje da bismo ga vodili u Pariz na rehabilitaciju.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 18 Apr 2024, 11:16

Plus mu je da se pojavio na pripremama kad je odbio. Barem je pokazao to poštovanje.

Svakako ima mjesta na širem spisku pa ako se pokaže...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23603
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 18 Apr 2024, 11:54

Da, pojavio se i prošlog ljeta kad je otpao zbog povrede. Ne gajim iluziju da u današnjoj košarci možeš da donosiš odluke preko koljena, pogotovo sa igračima visoke klase (mada sam sto puta pisao da bih se zahvalio Jokiću i završio sa tom sagom :biggrin:), toga je sigurno svjestan i Pešić, ali Pokuševski je i u kanalu sa karijerom, i ima istoriju odbijanja reprezentacije, ni po jednom ni po drugom kriterijumu se ne bih trudio da mu nađem mjesto u 12, a pogotovo ne po osnovu potencijala, ipak su OI.
Naravno da ga treba voditi ako na pripremama bude osjetno bolji od konkurencije, ali on od 1. januara 2023. ima 3 ozbiljne povrede i 400-450 minuta košarke, veliko pitanje je da li je u ovom trenutku ispred Tristana, kamoli ispred iskusnih igrača koji su već igrali u Pešićevom sistemu.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 18 Apr 2024, 11:58

Apsolutno tacno. Niti ima prethodnog kredita, niti je nesto eksplodirao u igrama da bi mu se sada klanjali.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5148
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grobar89 » 18 Apr 2024, 12:04

Tu je jedino siguran Bogdan, ostali kako im dodje :biggrin:
Grobar89
 
Posts: 6301
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 18 Apr 2024, 14:34

Imamo veliki broj upitnika na pozicijama 3 i 4, tako da ne bih nikoga otpisivao dok se situacija ne iskristališe do kraja juna i početka jula.

Da li autošovinista Kalinić želi da igra za reprezentaciju, Lučićeve povrede i godine, Dobrićeva mala minutaža u Virtusu, Davidovčeva jako loša sezona u Zvezdi, da li Kari ima volju da Tristanu gleda kroz prste i da li glasine o igranju za Grčku imaju osnova...

Na te dve pozicije imamo tri upražnjena mesta, jedino je mlađi Jović siguran, mada i njegova uloga zavisi od toga da li će druga opcija na 4 biti Lučić ili neko od ove dvojice garbage timera.

Mislim da bi nam najviše kvaliteta donela kombinacija Kalinić-Dobrić na 3 i Jović-Lučić na 4. Mada utiska sam da Kalinić ne želi da igra i da će Kari to rado iskoristi da ubaci još jednu svežiju snagu na tim pozicijama, pošto deluje da Topić iz nekoliko razloga nema šansu da ide na OI.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20812
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 18 Apr 2024, 14:46

Pod svežiju snagu misliš na Đurišića/Pokuševskog?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18561
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 18 Apr 2024, 14:49

Treba gledati i na budućnost a bogami i na svježu krv.

Mnogo tu zavisi i da li ide Jokić i koji ćemo stil košarke igrati.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23603
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 18 Apr 2024, 15:12

Cvele wrote:Pod svežiju snagu misliš na Đurišića/Pokuševskog?

Redom, na Pokuševskog i Tristana.

Ne verujem za Đurišića. Da ga Kari baš toliko ceni, dao bi mu veću ulogu u prozorima. A i već imamo buljuk kvalitetnih 2 na 3 igrača.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20812
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 18 Apr 2024, 15:39

Đurišić nema mjesta zasad u reprezentaciji ali treba ga pomalo ubacivati u sistem.
Olimp
 
Posts: 3335
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 19 Apr 2024, 01:19

Tegi wrote:Imamo veliki broj upitnika na pozicijama 3 i 4, tako da ne bih nikoga otpisivao dok se situacija ne iskristališe do kraja juna i početka jula.

Da li autošovinista Kalinić želi da igra za reprezentaciju, Lučićeve povrede i godine, Dobrićeva mala minutaža u Virtusu, Davidovčeva jako loša sezona u Zvezdi, da li Kari ima volju da Tristanu gleda kroz prste i da li glasine o igranju za Grčku imaju osnova...

Na te dve pozicije imamo tri upražnjena mesta, jedino je mlađi Jović siguran, mada i njegova uloga zavisi od toga da li će druga opcija na 4 biti Lučić ili neko od ove dvojice garbage timera.

Mislim da bi nam najviše kvaliteta donela kombinacija Kalinić-Dobrić na 3 i Jović-Lučić na 4. Mada utiska sam da Kalinić ne želi da igra i da će Kari to rado iskoristi da ubaci još jednu svežiju snagu na tim pozicijama, pošto deluje da Topić iz nekoliko razloga nema šansu da ide na OI.


I ja sam stekao sličan utisak za Kalinića, bih bio iznenađen da bude na OI. Bilo bi šteta, jer ima najbolji odnos iskustva i kvaliteta na 3/4, na EB je bio dobar, pokriva obije pozicije i pritom igra dobru sezonu u Barseloni.
U toj varijanti bi ključ bio kod Dobrića, mnogo bi nam olakšalo život ako bismo mogli da se oslonimo na njegov doprinos na 3 i (već viđeni) Jovićev na 4, tj daleko manje bi ekipa zavisila od svingmena 3/4.
Moram da priznam da me strah Lučića u iole većoj ulozi. Prvenstveno u pogledu zdravlja, ali i u pogledu toga što može da ponudi na tom nivou u ovoj fazi karijere, posebno ako mu šut bude na nivou prethodna dva velika takmičenja.
Čak se ne bih iznenadio da Davidovac dobije prednost, valjda jedini igrač koji je poslednja 3 ljeta (a i zime) proveo sa reprezentacijom, pogotovo ako se podigne u svojoj omiljenoj disciplini, ABA ligi protiv Partizana. Čini mi se da mu Pešić dosta vjeruje, mislim da je na SP bio jedini naš igrač sa pozitivnim +- na svakoj utakmici, a i bio je utisak da se dešavaju dobre stvari kad je na parketu. Tačno, postoji pitanje njegove forme, ali vjerujem da bi ponovo mogao da se izbori za 10-15 minuta.

Alternativa tome bi mogao da bude Petrušev, ne mogu da se sjetim je li u reprezentaciji uopšte igrao na 4, ali vidjeh podatak da ga Olimpijakos ubjedljivo najviše stavlja u petorke sa Vrajtom/Falom/Milutinovom, imalo bi rezona da se proba.

Između Pokuševskog i Tristana nam je i trenutno i dugoročno daleko potrebniji tip igrača kao što je ovaj prvi (mada to vjerovatno važi za 95% reprezentacija na svijetu), pogotovo jer će Vukčević izgleda da gradi karijeru kao petica. Ali ako ćemo da vodimo nekoga da bi u Parizu mahao peškirom, stvarno bih volio da to bude neko zaslužniji od njih dvojice. Ako Pešić misli da u ovom momentu može da izvuče nešto od njih, onda je to druga priča, ali mi naročito za Pokuševskog djeluje nerealno da posle ovakve sezone dođe u reprezentaciju i bude iole upotrebljiv.

Šta mislite o spoljnoj liniji, umjesto koga Micić? Ili svih 6 od prošle godine i on?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 19 Apr 2024, 08:41

Ne bih otpisivao Pokuševskog ako ide Mićić, valjda su se malo uigrali za ovo vreme u Šarlotu.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3142
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 19 Apr 2024, 09:04

Ne treba ga otpisivati, ali mora da se prethodno dokaze da zasluzuje mesto u 12, s obzirom da je bez reprezentativnog iskustva.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5148
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest