Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 03 Apr 2021, 02:36

Pa spomenuo sam ih u smislu neke blize buducnosti, dve,tri godine, taman kada se neki igraci oproste od seniorskog dresa. Ja sam uveren da je Jovic buduci NBA igrac, ako ga povrede zaobidju .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 03 Apr 2021, 10:22

Slavisak wrote:Pa spomenuo sam ih u smislu neke blize buducnosti, dve,tri godine, taman kada se neki igraci oproste od seniorskog dresa. Ja sam uveren da je Jovic buduci NBA igrac, ako ga povrede zaobidju .



Jovic 2003 godiste, 208 bek?

Moze malo vise informacija o ovom klincu?
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3600
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 03 Apr 2021, 18:24

Da 2003 godiste, u Juniorima pokriva od 1do 4, mislim da na seniorskom nivou ce verovatno biti trojka.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 04 Apr 2021, 18:07

Jovic opet odigrao odlicno, opasan potencijal :okk:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 10 Apr 2021, 11:32

Jbt, ja zaboravio sasvim da je Meloun pristao da bude dio strucnog staba na OI u Tokiju. Sad nesto razmisljam, vjerovatno ce i Ogi Stojakovic preuzeti selekciju jednog dana nakon Kokoskova, mozda ne odmah iza njega, vec nakon Miloja ili sl.

Bilo bi lijepo da se nastavi taj kontinuitet preuzimanja nac. tima od strane onih profesionalaca koji su upuceni u tehnike i metode moderne kosarke (kakva se najvise igra upravo preko bare)..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 24 Apr 2021, 08:56

Ako biste mogli na stranu da ostavite klupske afinitete, koga biste prije stavili u prvu petorku: Lucica ili Kalinu? Ko vam se od njih dvojice cini boljim kao defanzivac i kao cutter/backdoor igrac? Buduci da cemo igrati prakticno sa tri pleja (Micic, Bogi, Jokic), uloga cuterra ce biti od izuzetne vaznosti. Uzgred, utisak mi je vec da ce Beli biti najslabija karika medju starterima, posebno kad uzmemo u obzir i lose izdanje na posljednjem SP.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Eddie Brock » 24 Apr 2021, 09:08

Mislim da ce Petrusev tu na 4, Beli je bas u padu, a druge 4-ke bas i nema.
Meni su male razlike izmedju Luca/Kalina ne gubi se u odbrani nista, mozda je Luca bolji suter za nijansu, a imas i Poku-mana tu na 3.
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 24 Apr 2021, 09:53

Na stranu njegovo odlicno izdanje u kval-ama, ali dueli sa Gruzijom, Finskom, Austrijom.. nisu bas nikakav relevantanan reper, Petrusev prosto jos nije imao priliku da se odmjerava sa najjacim igracima na svojoj poziciji, a na OI tu ce da budu ale jedna do druge. Beli je i dalje vrlo solidan defanzivac, iako Petrusevu plafon jeste visi. Stavise mislim i da bilo primjetno ponizenje delozirati ga na klupu pored svega sta je dao selekciji prethodnu deceniju, i uz nagomilano iskustvo.

Takodje, Pokusevski je jos uvijek mnogo zelen, nestalan, krhak, a zazire narocito od ulazaka pod kos. Meni je akcenat u prethodnom komentaru upravo na toj cut/backdoor kosarci. Kalina je tu ulogu ipak izvrsno odradjivao kad smo pokupili ona srebra, dok je Luca za to vrijeme bio povrijedjen. Medjutim sad je omatorio, vuce stalno latentne probleme sa ledjima (uostslom kao i Luce), pa upada u oci da se stedi (nema vise onog brutalnog napadanja obruca i kucanja). S druge strane, Luce mi se ovu sezonu cini(o) bar za nijansu energicniji..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Desetka » 24 Apr 2021, 09:59

Meni bi i Kalinic i Lucic igrali prvu postavu. Micic, Bogdanovic, Lucic, Kalinic, Jokic. Ako bi se to lepo uigralo mislim da bi moglo sjajno da funkcionise. Jokic bi imao 3 odlicna sutera za tri poena kojima bi mogao da dodaje, mogle bi da se naprave akcije da Lucic i Kalina trce iza ledja protivnika gde bi im Jokic dodavao, takodje i Bogdan je to odlicno radio u Sakramentu, bila je akcija gde on prolazi vise blokova, dobija pas i zavrsava na ziceru. U odbrani bi isto trebalo mnogo bolje da funkcionise nego Bjelica i Jokic zajedno. Da sam na mestu Kokoskova, gledao bih da sto vise uparujem Bjelicu i Milutinova.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 24 Apr 2021, 10:02

Pitanje je da li će Milutinov biti zdrav za kvalifikacije za OI.

Ako jeste, Jokić, on i Petrušev su najbolji trio centara koji možemo da pošaljemo. Samo bez Bobija.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 24 Apr 2021, 10:15

Moze i tako da se gleda, samo sto bi sa Belim medju starterima imali bolji rim protector-faktor, upravo onde gdje je i Jokic najtanji.. S druge strane, ako bismo ga preselili u drugu petorku, a Kalinu i Lucu ostavili u prvoj, primjetno bi urusili defanzivu na perimetru (Teo, Nedo, Gudura, Jare - smijesno vec za pomisliti). Da sam selektor nastojao bi da obe petorke budu izbalansirane ( = defanzivno priblizno jednake), kako ritam ne bi padao cijelu utakmicu, bez vecih oscilacija dakle. Takodje, veliki je upitnik kako bi Luce i Kalina funkcionisali jedan do drugog, jer ih jos nismo vidjeli zajedno na parketu.

E da: -koliko puta je Kalina ove sezone uopste igrao na poziciji 4?! Nisam bas nesto pratio Valensiju..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 24 Apr 2021, 13:16

Igrao je je nesto, ali to nije ni bitno jer je u repki pokazao da moze. Slazem se, Pokusevski je isuvise zelen za ovu pricu
Mene samo brine povreda Milutinova i reakcija Jokica. Sa njima smo bukvalno najjaca repka na svetu na petici (ok US of A, ali ni tu ne znamo ko ce biti).
A sto se Luca/Kalina price tice, mislim da s obzirom na situaciju, obojica mogu dobiti slicne minute
Kao sto rekoh, najvise me brine centarska pozicija
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 24 Apr 2021, 13:18

Embid je Kanađanin, tako da smo na 5 jači od USA :biggrin:

I ja bih Kalinu na 4.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18215
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 24 Apr 2021, 13:46

Prvo da obezbedimo OI. Onda je najbitnije da nas zaobidju povrede, da Jokic dodje spreman, da Teodosic ne glumi serifa vec da se podredi timu, i da se nadje kombatibilan igrac sa Jokicem koji ce mnogo bolje stititi obruc od Bjelice
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6000
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 24 Apr 2021, 13:53

Mi ćemo igrati sa 4 "mala" i centrom u najjačem sastavu u to sam gotovo 100% siguran.

Kalinić i Lučić u tandemu su brutalan par na krilnim pozicijama za sve reprezentacije, osim Amerike u najjačem sastavu.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests