Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Desetka » 28 Feb 2021, 21:44

Ono sto je neophodno uraditi pred naredno takmicenje je da strucni stab i savez naprave analizu, zasto su nas prebili na svetskom prvenstvu i zasto nismo bili ekipa koja je u stanju izrovari pobedu, vec smo bili ekipa koja utakmice sa velikom razlikom rutinski odradi, ali cim se dogodi egal, ekipa je pucala i to nije ni bilo blizu maksimuma.
Da li smo bili previse mekani dole, sa Bjelicom koji je imao ogromnu zelju, ali je bio daleko od njegovih najboljih partija i Jokicem koji je odigrao skromno prvenstvo? Njih dvojica nikako nisu kompatibilni po mom misljenju, previse sire za moj ukus i pre bi mi bili parnjaci bili Jokic Kalinic i Milutinov Bjelica.
Ovo sto je Tegi napisao je veoma dobar koncept i verovatno je to buducnost srpske reprezentacije, ako njih dvojica budu zelela da igraju u repki, ali mislim da bi na narednom prvenstvu ponovo postojala opasnost da naa prebiju ako bi nam to bila primarna opcija na unutrusnjim pozicijama. U svakom slucaju treba probati i videti kako funkcionise.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3079
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 28 Feb 2021, 21:59

Ma bre, samo dobro vodjstvo i gazimo sve sem Amerikanaca, pod uslovom da smo kompletni.
Da se taj Jokic brani prebijanjem u Nba bi ga neutralisali odavno :biggrin:
Dakle, svi na svoje pozicije, dobro podeljene uloge i uigranost i imacemo poeziju od igre siguran sam.
Valjda je Kokoskov sposoban za tako nesto, secamo se sta je sa Slovenijom uradio kad ih je poslozio, a ovde ima jos kvalitetniju ekipu na raspolaganju.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 28 Feb 2021, 22:26

Jokićev problem nije bilo prebijanje, što kaže veljkos da je tako odavno bi on završio sa NBA ligom. Pa koliko puta sav u štraftama i pečatima od mlaćenja pa strpa 30+ uz neki tripl dabl.

Dečko je došao skroz nespreman i sa brat bratu 15 kg više nego u plejofu što je imao i tu sva priča počinje i završava se. Vidno je bio nervozan jer mu celo prvenstvo ništa nije polazilo za rukom što je uobičajeno radio u NBA.

Zato kažem, ako dođe nespreman, pokazati mu put vrata, i to mislim za sve najbolje igrače, Bogdana, Micića, Milutinova itd.

Bolje 12 prosečnih igrača spremnih i maksimalno motivisanih nego 12 najboljih a da igraju preko one stvari. Pogledati pod fudbalska reprezentavija Srbije, čast izuzecima. :biggrin:

Da ne pričam da su nam jedina dva krilna igrača došla povređena u Kinu, dobro tu su bili i Simon i Birča. :laugh:

Ekipa nije bila spremna za fajt i to je to, osim Bogdana, Jovića, Milutinova i Marjanovića. Videlo se najbolje to protiv Argentine.

Lučić i Bjelica došli povređeni. Raduljica je tada već treću godinu bio bivši košarkaš. Miciću umrla majka pred prvenstvo. Simon i Birča nemaju kvalitet za fajt na tom nivou košarke za više od 5 minuta. Gudurić upao u kanalčinu od starta, a i on nije radilica tip igrača da ga defanziva i agresivnost izvade iz kanala. Za Jokića sam već rekao.

Ključne stavke su se desile pre prvenstva:
1. Precrtavanje Kalinića - Obrni okreni on je neko ko će uvek izginuti na terenu, najbolji "đubretar" na poziciji 3/4 u Evropi u tom trenutku.
2. Povreda Milosavljevića - Neko ko je trebao da radi prljav posao u odbrani, a u napadu da ćoškari i čeka svoju šansu, on i Luča su izneli defanzivno EP 17.
3. Povreda Teodosića - Prvobitno sam mislio da neće biti toliki problem jer nije igrao 8 meseci pre toga i bio je zapušten, ali u kakvoj formi/kanalu su bili ostali, značio bi na 10/15 minuta da rastereti Bogdana i povuče kada svi stanu.
4. Praktično kraj karijere Mačvana - Još jedan igrač koji na tuču ume da odgovori tučom, a to nam je baš falilo.

I manite me sa Nedovićem ako ga se neko seti, lik se operisao pred prvenstvo, a posle pametovao. :laugh:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 01 Mar 2021, 05:42

Tegi wrote:Pročitaj ponovo šta sam napisao.

Igraš sa dve petice gde obe mogu podjednako dobro i spolja i iznutra, uz vrhunske dodavačke sposobnosti. Rađa i Divac, iako fenomenalni dodavači, skoro sve poene su ubacivali na samom obruču, uz izrazito glomazne konstitucije i visinu od 215-16.

Sale je pokušavao da upari Jokića sa Raduljicom, ali ovaj više nema nikakvu igru na postu, očajan je skakač i nije imao plejmejkera koji bi ga razigrao iz pikenrola. Praktično mu je ostao samo šut sa poludistance i dodavanje sa visokog posta.


Da, oni su zavrsavali mahom ispod, Divac je doduse umeo da pripali pokoju trojku, ali to je druga prica. :biggrin: Ja vise mislim na ovo sto je Bogun napisao, a to je pitanje odbrane ako uparimo njih dvojicu
Naravno da bi u napadu pravili cirkus
Ali i ovo su sve prazne price jer je veliko pitanje ko ce doci. Ako bi nekim cudom igrali njih dvojica i Milutinov, mi bukvalno imamo najjacu centarsku liniju na svetu i to mali Petrusev tek treba da se razvije, a vec sad je zver

Teova povreda nas je unistila, jer Vasa nije mogao nista posle svega sto mu se desilo. 10 njegovih minuta bi podiglo citav tim, a narocito centre. On se nikada nije ni oslanjao na fizicku spremnost, on ima kosarku malom prstu (kao i Jokic na svojoj poziciji), relativno cesto je odmaran u CSKA da bi izdrzao ritam EL.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8888
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 01 Mar 2021, 14:14

Da, mozemo pricati sta god ali Teo je i dalje jako bitan igrac ove generacije.
Ja sam prvi mislio da nece puno faliti jer su Jokic i Bogdan postali to sto jesu a i Micic je i 2019 vec bio bolji igrac koji igra na visem nivou.
Prevario sam se.
Uprkos Saletovim pizdarijama ko zna kako bi se sve odvilo da je Teo bio tu.
Genije :blue:
Pravo bogatstvo je imati takvog majstora kao neku petu sestu napadacku opciju, i za ulazak sa klupe.
Trebalo je da podje na turnir umesto jebenog Bircevica makar sekunde ne ulazio u igru ali eto. Birca isao da bude u petorci :roll:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 01 Mar 2021, 15:09

Umesto Birče ili nekog od 6 centara koje smo imali u sastavu je trebao da se povede Petrušev.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby JoJo » 01 Mar 2021, 15:13

Kalinic MVP Evrolige za Februar...

15 p, 6 asis, 4 skoka, 1.3 ukradene lopte...

Igra u oba pravca...

Sve se samo kaze...on i Beli na 4...nema zime...

O poziciji 5 ne treba trositi reci, Joker, Milutin i Petrusev... nek se spreme ameri...
KK Partizan ce osvojiti sve u sezoni 21/22!
User avatar
JoJo
 
Posts: 3607
Joined: 20 Jun 2017, 21:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 01 Mar 2021, 15:32

Bogun wrote:Umesto Birče ili nekog od 6 centara koje smo imali u sastavu je trebao da se povede Petrušev.


Da je poveo cak i Avramovica sa sireg spiska kada su se povredili Teodosic i Milosavljevic bilo bi mnogo bolje...
Jbt, ni godinu i po dana kasnije ne mozemo da prezalimo svetsko prvenstvo... :crybaby:




JoJo wrote:O poziciji 5 ne treba trositi reci, Joker, Milutin i Petrusev... nek se spreme ameri...


Upitno je da li ce Milutinov uopste igrati, za Jokica se takodje ne zna, Petrusev sem dva meca protiv slabih protivnika nema reprezentativno iskustvo... tako da se ne treba zaletati sa pretnjama bilo kome, pogotovu iz razloga sto se jos nismo plasirali na igre.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5123
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 01 Mar 2021, 17:49

Foteljas wrote:
Bogun wrote:Umesto Birče ili nekog od 6 centara koje smo imali u sastavu je trebao da se povede Petrušev.


Da je poveo cak i Avramovica sa sireg spiska kada su se povredili Teodosic i Milosavljevic bilo bi mnogo bolje...
Jbt, ni godinu i po dana kasnije ne mozemo da prezalimo svetsko prvenstvo... :crybaby:

To necu prezaliti nikad, makar za mog veka jos 5 puta budemo prvaci sveta :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 01 Mar 2021, 21:49

Foteljas wrote:
Bogun wrote:Umesto Birče ili nekog od 6 centara koje smo imali u sastavu je trebao da se povede Petrušev.


Da je poveo cak i Avramovica sa sireg spiska kada su se povredili Teodosic i Milosavljevic bilo bi mnogo bolje...
Jbt, ni godinu i po dana kasnije ne mozemo da prezalimo svetsko prvenstvo... :crybaby:




JoJo wrote:O poziciji 5 ne treba trositi reci, Joker, Milutin i Petrusev... nek se spreme ameri...


Upitno je da li ce Milutinov uopste igrati, za Jokica se takodje ne zna, Petrusev sem dva meca protiv slabih protivnika nema reprezentativno iskustvo... tako da se ne treba zaletati sa pretnjama bilo kome, pogotovu iz razloga sto se jos nismo plasirali na igre.

Sta je trebao da igra protiv Jokica, Sabonisa itd. u tres kvalifikacijama za EP. Decko je odigrao odlicno i bio je verovatno nas najboilji igrac u kvalifikacijama, bez njega tesko da bi dobili i jednu od te dve utakmice , Shermadini je dosta iskusan centar , igrao je u mnogo dobrim klubovima kroz karijeru i Petrusev je odlicno odigrao protiv njega , Petrusev vec sada moze da pomogne najboljoj A selekciji i uveren sam da ce biti deo tima , osim ako ne zapali u NBA i ostane tamo da se piprema za novu sezonu. Zamisli njega u saradnji sa dobrim plejmejkerima poput Teodosica . U Megi su plejmejkeri obican prosek ali opet puni konstantno kroz celu sezonu, sto govori o njegovom vrhunskom napadackom kvalitetu .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 01 Mar 2021, 22:20

Slažem se, nije Šermadini boranija. Odličan centar razbucao nas u Beogradu.

Meni je žao što nije odmerio snage i sa Šengelijom, čovek je u 3 najbolje četvorke u EL, ako ne i najbolja. Igrao je Filip i na 4 u te dve utakmice, e to bi mu bio odličan test.
Pre svega defanzivno sa pozicije 4.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 03 Mar 2021, 18:29

Najbitnije ce biti da napokon klikne osovina Jokic-Micic (ovaj drugi da nadomjesti istu ulogu koju Marej ima u Denveru). Igrali su zajedno vec u Megi i to bi trebao da bude vec Milojev zadatak da ih ponovo dovede u sinhronizovani ritam. To je osovina koja ce (ako proradi kako treba, а male su sanse da zataji) moci da nosi rep's'taciju i u iduca dva olimp. ciklusa. To je primarni zadatak, a svi ostali manje-vise mogu da se gledaju kao sljakerska ispomoc. Luce, Kalina, Nedo, pa cak i Smajli na 4-ci su izuzetni za cut-ovanja/backdoor proigravanja. Pogotovo ovaj posljednji vjerujem da bi se sjajno nadopunjavao sa Jokicem, narocito kad bi ovaj drugi izlazio iz reketa. Dobar je Smajli i u defanzivi, skocan, vidim prednost u zastiti obruca, sto je Jokicu rak-rana. Naravno, Beli takodje tu jos moze da pruzi. Bice prostora i za Bogija da igra svoju igru. A Teova je druga petorka. Vjerujem da obe petorke mogu da se sklope na nacin da ritam ne pada cijelu utakmicu, Ali takodje i jednako, (=solidno) defanzivne.

Jos nesto: -organizovanje defanzive cijenim da je Igorova ahilova peta, stoga opet to vidim kao primarno Milojev zadatak.

Boze, samo povrede da nas mimoidju.. :pray:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby СрбинПодгорица » 18 Mar 2021, 14:20

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1448803 ... srbin.html

Пазити да се не понови Дончић!
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17037
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Desetka » 18 Mar 2021, 14:33

Ne postoji sansa da nisu stupili u kontakt sa njim, kao i sa Doncicem ranije, tako da u principu od njegove odluke zavisi.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3079
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 18 Mar 2021, 14:41

Давно се са њим ступило у контакт, морају се средити папири јер је неки проблем настао са грчком кођаркађком федерацијом.

Што се тиче Дончића, он је мамин син. Тата се није хтио мјешати у његов избор.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8579
Joined: 13 May 2017, 19:34

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests