Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 25 May 2019, 19:46

To sto neko zalepi neku bananu ne znaci da ima dobru stranu pomoci i zastitu obruca.
Decko je po konstituciji trojka, ali silom prilika igra neku strec cetvorku jer ne zna da igra trojku. Zarobljen izmedju pozicija.
Da zna da igra trojku mogli bismo reci da je atletska trojka, ali za poziciju 4, prosecan atleticizam i jos prosecnija zastita obruca i strana pomoci.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Гроф Тинторето » 25 May 2019, 19:54

Jokic pokvari koncepciju jbt, a taman smo se dogovorili kojih 12 ide :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ron Swanson » 25 May 2019, 20:25

User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby druga generacija » 25 May 2019, 22:33

Desetka wrote:Cekaj, iako zalizani laze juce na rtsu, ipak su ljudi secaju sta se desavalo. Jokic prvi poziv kulira jer mora da se spremi za nba. Znaci nikakav ugovor, praunuci, unuci, zetovi i snajke. Onda mu takodje puca pistolj da dodje da odigra kvalifikacije iako je bilo stani pani i iako je zavrsio sezonu u aprilu. Milutinov kulira reprezentaciju godinama.
Bobi izmisli povredu one prve sezone, tek je drugi poziv bio tada kada je potpisivao novi ugovor.
I za sve njih je nebitno, ali zato trebamo da vodimo Bircevica narednih deset godina zbog univerzijade.

Milutinov ja dosao bolestan da odigra zadnju utakmicu kvalifikacija protov Israela.
druga generacija
 
Posts: 681
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 26 May 2019, 02:48

Ja ne mogu docekati SP, ne pamtim kad me tresla ovakva euforija za reprezentacijom (ako je ikada) :D

Kao klinac sam uvek slusao o tom kultu reprezentacije u kosarci, ali taj neki period mog odrastanja 2003-2008 je vise bio obasut neuspesima i rezultatima daleko od borbe za medalju... Pa i ti uspesi sa Dudom nisu bilo "ono pravo".

Tek dolaskom Saleta je pocela ta neka sinergija oko reprezentacije i sve ono sto sam pravom mozemo nazvati kultom. I Sale kao takav je najzasluzniji, sumnjam da bi neki drugi selektor uspeo to tako da hendluje i kreira takvu atmosferu u javnosti.

Bitno je da svi budu zdravi, a sumnjam da ovo leto neko "ne zeli" da igra. Mislim da i igraci osecaju da je ovo sansa. Makar ja imam takav utisak da je "sazrelo" za zlato. Jesu Ameri Ameri, ali vala vec 13 godina nisu izgubili utakmicu na velikim turnirima, nadam se da je vreme da izgube. Naravno da cu biti odusevljen srebrom ili bronzom jer medalja je medalja i to se pise, ali zlato je zlato. I laze ko kaze "da srebro sija kao zlato". Mislim kad bi uzeli SP, da bi 200,000 ljudi docekalo sampione u Beogradu.

Vidim da su neki pisali da se plase Grega Popovica, on kad je bio dva puta u strucnom stabu SAD (2002, 2004), oba puta ostadose kratkih rukava. :nisamja: :nisamja:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 26 May 2019, 03:20

Jos nesto, o svojih "idealnih 12" sam pisao par puta za ovo SP, pa se necu ponavljati...

Ali, vidim na jednoj od prethodnih strana da se povela prica na temu "10, 11 i 12 igraca" i ko se god bavio sportom, zna koliko te pozicije mogu biti problematicne. U klubovima npr. ako se desi neko sranje, trenera ce uvek pokusati minirati ti igraci jer ne igraju kod njega i nadaju se da bi kod novog trenera mogli vise zaigrati... Tu pre svega mislim na pustanje prljavog vesa u medije ako on postoji i slicne stvari.

Doduse, to u nasoj reprezentaciji ne bi smeo biti problem jer Sale je tu vec 5 godina, zna se svako u dusu, pa se lako i tim moze skrojiti, imaju iskustva igranja zajedno maltene svi igraci koji su u kombinacijama za SP. Dobra atmosfera je preduslov za svaki uspeh u timskom sportu, bez dobre atmosfere nema rezultata koliko god bili kvalitetni (osim ako niste Ameri :D), pogotovo to vazi za reprezentacije jer se sve igra u 20 dana.

Ali isto tako nemojte biti iznenadjeni ako se ne bude zvalo 12 najboljih. Postoje igraci koji su mozda malo slabiji individualno od nekih drugih na svojim pozicijama, ali je to toliko zanemarljivo, a npr. se mozda puno bolje slazu sa ostatkom "ekipe", vedrog su duha i ona "Stimac" prica koju je Sale vise puta isticao kao pozitivan primer 12. igraca u reprezentaciji. Sigurno ti ne treba neko ko moze narusiti atmosferu potencijalno u ekipi, a vodis ga za manje od 10 minuta u proseku da igra. Kao sto rekoh gore, ne verujem da bi to mogao biti slucaj sa ovom grupom igraca, ali jbg. nikad ne znas... Ko se opece na mleko, i u jogurt duva... A ako je neko imao te cirkuse u odnosima unutar reprezentacije imali smo mi... Dovoljno se setiti 2005. kada smo bili dovoljno kvalitetni da idemo po zlato u Beogradu, sa najboljim evropskim trenerom ikada, pa ni do cetvrtfinala nismo dosli zbog narusenih odnosa u timu. Tako da ce sigurno Sale voditi racuna i o tome i o svakoj sitnici, kao sto je radio i do sada. Vise puta ponovljena da tim ne cini 12 najboljih, nego onih 12 koji najbolje funkcionisu zajedno. Naravno da su nezamenljivi (uslovno receno jer svako se moze zameniti sto smo videli i 2017. kad smo bez 4-5 nosilaca reprezentaciji otisli do finala) igraci poput Jokica, Bogdanovica, Teodosica ili Bjelice, ali sigurno da ce se svaka sitnica vagati kod igraca poput Milosavljevica, Gudurica, Nedovica ili Simonovica, tj. onih koji su na vagi da li ce ici ili ne. Ko se ikad bavio nekim kolektivnim sportom, zna koliko je atmosfera bitna, da ne kazem najbitnija uz kvalitet naravno.


E sad, da se vratim na onih potencijalnih 12. Posto sam o "svojima" vise puta pisao, inicijalna ideja posta je da napisem kako mislim da ce Sale odabrati:

Varijanta 1:

5: Jokic, Marjanovic, Milutinov, Raduljica
4: Bjelica
3: Kalinic, Lucic
2: Bogdanovic, (Milosavljevic, Guduric, Nedovic)
1: Teodosic, Micic, Jovic

Kao sto sam isticao vise puta, ja mislim da ce Raduljica ici. Bas zbog te atmosfere, Sale je 2014. isao sa 4 centra, pa se ne bih iznenadio da to i sada ucini. Tim vise sto Jokic moze na 4. Isto tako, ovo je ultra big ball, tako da ako ide sa 4 centra, nema bas logike da idu i Kalinic i Lucic koji mogu i na 4 da odigraju, ali otom potom. Te 2014. smo videli da bas logika ne funkcionise kada je u pitanju koliko sa koje pozicije da ide igraca :D

Ono sto sam isto poprilicno ubedjen je da ce ici sva tri plejmejkera.

Varijanta 2:

5: Jokic, Marjanovic, Raduljica
4: Bjelica, Macvan
3: Kalinic, Lucic
2: Bogdanovic, (Milosavljevic, Guduric, Nedovic)
1: Teodosic, Micic, Jovic

Varijanta sa dve klasicne cetvorke, ali verujem ako zaista bude isao sa dve cetvorke, da ce Macvan biti ta druga ako bude bio spreman da igra. Sale ga mnogo ceni, hoce i u Virtus da ga dovede, imao ga je u Bajernu, bio je kapiten reprezentacije... Ako postoji iole sansa da bude "fit" fizicki na pripremama, vise verujem u tu soluciju, pa da Milutinov otpadne.

Varijanta 3:

5: Jokic, Marjanovic, (Milutinov, Raduljica)
4: Bjelica, Macvan
3: Lucic, Guduric
2: Bogdanovic, (Milosavljevic, Nedovic)
1: Teodosic, Micic, Jovic

Ja imam neki cudan filing da Kalinica nece biti na ovom SP i pojma nemam sto je tako. Tako da cu ovu varijantu ostaviti bez nekog detaljnog objasnjenja. Cesto kuburi sa povredama, zbog jedne takve je propustio 2017. EP, znam da ce on uvek pokusati da igra ako moze, ali pojma nemam... Videcemo.



Ono sto mislim da je zacementirano:

5: Jokic, Marjanovic, Raduljica
4: Bjelica
3: Lucic, Kalinic
2: Bogdanovic
1: Teodosic, Micic, Jovic

S tim da kao sto rekoh, ja mislim da je i Jovic debelo debelo izvestan, bas zbog toga sto Teo nije fit, i da je sigurno pozeljnije igrati sa tri plejmejkera, jer Micic i Teodosic mogu i na SG da odigraju kvalitetno tj. da igramo sa dva pleja kada je Jovic u igri. Pa cak i Micic-Teodosic kombinacija. Izvodljivo je jer osim Jovica nisu oni cistokrvni plejmejkeri.

Bobi potpisuje novi ugovor ovo leto, ali mislim da sada to nece biti neki problem, jer i Milutinov isto treba da ucini. Tri centra ukljucujuci Jokica ce ici sigurno.

Ako racunamo i Kalinica kao sigurnog, tu imamo onda 10 igraca u perspektivi (moze i Milutinov umesto Raduljice ko ne veruje da Miroslav ide).

I to nas onda dovodi do dva mesta, verovatno izmedju trojca Milosavljevic-Guduric-Nedovic. Nekako mislim da ce Nedovic biti prekobrojan. Dosta povreda je imao ove sezone, drugi deo sezone je bas bas slab bio. Mislim da ce pre Milosavljevic biti nagradjen jer mi on vise deluje kao vojnik za tih 5-10 minuta i o vec pricanoj atmosferi. A o Guduricu sam pisao vise puta zasto mislim da treba biti u 12. Klasican game changer sa par trojki.

Ta neka prica bi onda bila:

5: Jokic, Marjanovic, Milutinov (Raduljica)
4: Bjelica
3: Kalinic, Lucic
2: Bogdanovic, Milosavljevic, Guduric
1: Teodosic, Jovic, Micic

Ali opet, smem da se kladim da nece ici 6 bekova. Pogotovo sto smo na ranijim turnirima videli da Sale vise voli da je siguran sa visokim igracima, da ne bi ostao tanak ako se neko povredi. Tako da, ako Jovic bude isao (u sto verujem), onda mi je logicno da se izmedju Milosavljevica, Gudurica, Kalinica i Lucica traze tri igraca, pa da recimo bude:

5: Jokic, Marjanovic, Milutinov (Raduljica)
4: Bjelica, Macvan (Bircevic, Jelovac, SImanic, bilo ko kao backup 4 ako Macvan ne moze)
3: Lucic (Kalinic), Guduric
2: Bogdanovic, Milosavljevic
1: Teodosic, Jovic, Micic




Sve u svemu, kombinacija ima mali milion.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hercegovac » 26 May 2019, 06:01

Nije mi jasno zašto daješ prednost Bobiju u odnosu na Milutinova,čovjek je najbolji centar evrolige?
Ja mislim da će se zahvaliti Bobiju i realno je naš tek 4-ti centar.Faking Gašpar Vidmar se usro u njega na evropskom,a tek kakve ga ale čekaju na svjetskom.
User avatar
Hercegovac
 
Posts: 1797
Joined: 29 Jul 2016, 16:45

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Krajisnik007 » 26 May 2019, 08:48

Treba uzeti u obzir i kombinaciju da idemo bez tri plejmejkera(Jovic) jer Bogdan i Nedo mogu pokriti ako zatreba kao treci a imas Jokica kao kreatora sa 5,pa se otvara prostor za Milosavljevic/Guduric
Krajisnik007
 
Posts: 237
Joined: 26 Jan 2019, 10:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 26 May 2019, 11:40

Pit Bull, svaka cast za analizu. :okk:

Sustinski, najvece enigme svode se na to da li ce Raduljica da upadne i ko ce biti prekobrojan na bekovima (s tim sto mislim da je Milosavljevic prilicno izvestan putnik).
Ali ima i ovo sto si lepo primetio, da ni Kalinic ne mora da bude toliko siguran (2015. ga je Sale prozvao, a skoro je imao i onu sramnu izjavu), pogotovu ako idu sva cetiri centra, jer onda definitivno nema mesta i za njega i za Lucica.
Nekako mi je najmanje izgledno da cemo pored Bjelice imati jos jednu klasicnu cetvorku ala Bircevic/Jelovac, jer to mogu da pokruju i Kalinic i Lucic i Jokic. Macvan bi dosao u obzir, ali on je bas dugo bio povredjen.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5015
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 26 May 2019, 12:03

Stefan Bircevic... Srebro na OI, srebro na SP, srebro na EP.
+ Kvalifikacije za OI i SP.

Borisa Simanić je dobar dečko.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Гроф Тинторето » 26 May 2019, 12:29

Birca nije bio na spisku 2015-te i medalja je izostala.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 26 May 2019, 13:03

Bircevic, Simonovic, i ostali da ljube u dupe Tea, Bogdana i ekipu, zbog toga sto su im osvojili medelje i time ih obezbedili do kraja zivota (msm na nac penzije)...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43947
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 26 May 2019, 13:03

Pit Bull wrote:Ja ne mogu docekati SP, ne pamtim kad me tresla ovakva euforija za reprezentacijom (ako je ikada) :D

Kao klinac sam uvek slusao o tom kultu reprezentacije u kosarci, ali taj neki period mog odrastanja 2003-2008 je vise bio obasut neuspesima i rezultatima daleko od borbe za medalju... Pa i ti uspesi sa Dudom nisu bilo "ono pravo".

Tek dolaskom Saleta je pocela ta neka sinergija oko reprezentacije i sve ono sto sam pravom mozemo nazvati kultom. I Sale kao takav je najzasluzniji, sumnjam da bi neki drugi selektor uspeo to tako da hendluje i kreira takvu atmosferu u javnosti.

Bitno je da svi budu zdravi, a sumnjam da ovo leto neko "ne zeli" da igra. Mislim da i igraci osecaju da je ovo sansa. Makar ja imam takav utisak da je "sazrelo" za zlato. Jesu Ameri Ameri, ali vala vec 13 godina nisu izgubili utakmicu na velikim turnirima, nadam se da je vreme da izgube. Naravno da cu biti odusevljen srebrom ili bronzom jer medalja je medalja i to se pise, ali zlato je zlato. I laze ko kaze "da srebro sija kao zlato". Mislim kad bi uzeli SP, da bi 200,000 ljudi docekalo sampione u Beogradu.

Vidim da su neki pisali da se plase Grega Popovica, on kad je bio dva puta u strucnom stabu SAD (2002, 2004), oba puta ostadose kratkih rukava. :nisamja: :nisamja:


Oba puta su ostatak sveta nisu uzeli za ozbiljno pa su 2002 igrali sa B ili C timom, ovim ne umanjujem nas uspeh pobedili smo amere sa nekim all star igracima ali ne najboljim a 2004 im je tim uzasno bio sklepan a Lebron,Anthony i Wade su tek zavrsili sa ruki sezonama bez ikakvog iskustva u Fiba takmicenjima, Otkako su su poceli ozbiljno da se bave sa nacionalnim programom samo su Spanci imali sa njima zanimljivu utakmicu u finalu , gde ishod nikada nije dovodjen u pitanje. Tesko da ih moze iko dobiti, oni mogu na SP da posalju dve prejake reprezentacije .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 26 May 2019, 13:27

Slavisak wrote:
Pit Bull wrote:Ja ne mogu docekati SP, ne pamtim kad me tresla ovakva euforija za reprezentacijom (ako je ikada) :D

Kao klinac sam uvek slusao o tom kultu reprezentacije u kosarci, ali taj neki period mog odrastanja 2003-2008 je vise bio obasut neuspesima i rezultatima daleko od borbe za medalju... Pa i ti uspesi sa Dudom nisu bilo "ono pravo".

Tek dolaskom Saleta je pocela ta neka sinergija oko reprezentacije i sve ono sto sam pravom mozemo nazvati kultom. I Sale kao takav je najzasluzniji, sumnjam da bi neki drugi selektor uspeo to tako da hendluje i kreira takvu atmosferu u javnosti.

Bitno je da svi budu zdravi, a sumnjam da ovo leto neko "ne zeli" da igra. Mislim da i igraci osecaju da je ovo sansa. Makar ja imam takav utisak da je "sazrelo" za zlato. Jesu Ameri Ameri, ali vala vec 13 godina nisu izgubili utakmicu na velikim turnirima, nadam se da je vreme da izgube. Naravno da cu biti odusevljen srebrom ili bronzom jer medalja je medalja i to se pise, ali zlato je zlato. I laze ko kaze "da srebro sija kao zlato". Mislim kad bi uzeli SP, da bi 200,000 ljudi docekalo sampione u Beogradu.

Vidim da su neki pisali da se plase Grega Popovica, on kad je bio dva puta u strucnom stabu SAD (2002, 2004), oba puta ostadose kratkih rukava. :nisamja: :nisamja:


Oba puta su ostatak sveta nisu uzeli za ozbiljno pa su 2002 igrali sa B ili C timom, ovim ne umanjujem nas uspeh pobedili smo amere sa nekim all star igracima ali ne najboljim a 2004 im je tim uzasno bio sklepan a Lebron,Anthony i Wade su tek zavrsili sa ruki sezonama bez ikakvog iskustva u Fiba takmicenjima, Otkako su su poceli ozbiljno da se bave sa nacionalnim programom samo su Spanci imali sa njima zanimljivu utakmicu u finalu , gde ishod nikada nije dovodjen u pitanje. Tesko da ih moze iko dobiti, oni mogu na SP da posalju dve prejake reprezentacije .

Ali nema sanse da ce ovaj put biti nepobedivi, pogledaj samo za koje igrace se vec sigurno zna da nece igrati :roll:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 26 May 2019, 13:29

Jeste da se zajebavaju u grupama, ali mi smo na OI bili na sut od pobede protiv njih...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests