Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Bivši igrači i treneri Crvene zvezde

Postby Skafi » 13 Jan 2017, 23:56

Raoul Duke wrote:Кузма је једини наш центар који игра одбрану. Било би јако глупо не користити га. Да не причам колико је напредовао и офанзивно. А Сале га зна.


Glavno je pitanje da li bi Sale mogao da iskoristi njega i Jovića u nekim specijalima, bar upola kao što to Radonjić radi. Bio je Kuzmić kod Saleta i u reprezenaciji i u klubu, pa se nije previše proslavio, ali ovo mu je povratnička sezona, pre svega napadačka. Za odbranu svi znamo kako igra. Bio bi zločin ne pozvati ga i da ne završi u 12.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby domingo » 15 Jan 2017, 14:45

Stvarno je prevelika guzva ispod kosa.
Raduljica,Jokic,Marjanovic,Kuzmic,Stimac,Musli Milutinov.
To je bukvalno sedan igraca od koji svi na neki nacin zasluzuju da budu u sastavu, poseban problem za Saleta(ako to mogu tako da nazovem) je sto od svih ovih igraca jedino Jokic moze da odigra cetvorku.

Ja bih licno sa ovog spiska otpisao Milutinova: da se razumemo on jeste potencijal i vec sada moze da donese neki odredjeni kvalitet xali niti je standardan u Oliju plus se nije odazvao prosle sezone uz sve to jos uvek bema neki potpuno jasan profilisan superkvalitet koji bi doneo nesto novo uz sve to jos je mlad pogotovo za svoju poziciju tako da bih njega prvog precrtao.


Od ostalih igraca precrtao bih Muslija jeste da ima odlicnu sezonu igra u solidnom klubu ,ali isto to ima i Stimac koji je ipak dobrano integrisan u grupu , Musli je takodje mlad za centra neka dobrim igrama izboksuje neki transfer recimo u Baskoniju i onda ce jednostavno morati da ga zove.
I jos nesto treba maksimalno eksplatisati one Jokiceve pasove sa vrha kapice kada u odbrani covek na coveka njegov saigrac sa pozivije 1-2 protrcava ka kosu i dobija pas u trku za prikucavanje ili polaganje. Od nasih igraca na toj poziciji vidim Nedovica koji bi brzinom mogao to da iskoristi i eventualno Bogdsnovic.

Treceg koga bih optisao sa ovog spiska je upravo Stimac odlicna sezona sigurno bajbolja u karijeri ali kada bih birao izmedju njega i Kuzmica u ovom trenutku svakako bih izabrao Kuzmica jer donosi jedan extra kvalitet ,a to jr odbrana i skok jedino ako Dtimac ima bas toliki slhemicarski uticaj u svlacionici onda ga ne treba dirati pa sve da se bira izmedju njega i Antoni Dejvisa za treceg centra.

E sad medju ovom cetvoricom treba traziti tri igraca Jokic je tu zabetoniran (samo ako ga pusti klub) i o tome ne treba raspravljati. Ostaju ova trojica da se bore za dva mesta ja bih licno odmah poveo Kuzmica zbog odbrane jer smo napadacki sa pozicije 5 i vise nego potentni i obda treba da se izabere izmedju Raduljice i Marjanovica a tu vec nisam pametan.
domingo
 
Posts: 1427
Joined: 15 Apr 2015, 10:05

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Фантом » 16 Jan 2017, 03:16

Izmedju Bobija i Raduljice ja bih pre izabrao Raduljicu. Iako ima uzasnu sezonu, covek se neverovatno dobro razume sa Teom plus je integrisan u ekipu i generalno se gotivi sa ostalima. Jokica ako puste je siguran. Meni je dilema Marjanovic ili Kuzmic. Ja sam za Kuzmica zbog prethodnih Bobijevih ispala.
10 igraca je sigurno ako ih zaobidju povrede, a 11-12ti igrac ce verovatno tek na pripremama da se odluce.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43


Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 18 Jan 2017, 18:10

Lele kakav ce on ugovor da zabije za dve sezone , oko njega ce Denver da gradi ekipu u buducnosti.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby pick&roll » 23 Jan 2017, 05:16

Jeste da ima još 7 meseci do prvenstva, ali interesuje me da li se i Vi slažete sa ovakvim spiskom...

Teodosić, Jović, Nedović
Bogdanović, Gudurić
Kalinić, Simonović
Jokić, Bjelica
Marjanović, Raduljica, Kuzmić

Ako se sa nečim ne slažete, voleo bih da čujem vaša mišljenja... ko bi mogao da bude eventualno iznenađenje na krajnjem spisku... šta mislite o šansama nekih igrača (poput Pena npr., umalo da napišem Pota :lollol: ).

NAPOMENA: I sam sam bio za to da se Bobi više ne poziva u reprezentaciju, ali mislim da je sa njim na spisku ovo upravo ono najjače što trenutno imamo... s obzirom da praktično ni nema minutažu u NBA, jedino da se pokuša kroz pripreme i pripremne utakmice vratiti u neku formu, pa ako to sve bude kako treba neka bude (konačno) na spisku putnika za ovo EP... da budem iskren ne pratim nešto posebno Armani ove sezone, ali kako čujem Raduljicina sezona je za sad blagi užas, mada on tako svake godine i onda kako se takmičenje privodi kraju on igra sve bolje i bolje... što se Kuzmića tiče smatram da zaslužuje da putuje na EP više od,pre svih, Štimca i Milutinova...
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 23 Jan 2017, 05:50

Teodosić, Jović, Radičević/Peno
Bogdanović, Nedović
Kalinić, Simonović
Bjelica, Mačvan
Jokić, Raduljica, Kuzmić

Obavezno voditi tri pleja, ne smemo se odreći igre sa dva pleja u petorci. A takmičenje je dugo. Mnogo fali jedan mladi igrač na 4. Mačvan je jedan od najpotcenjenijih evropskih košarkaša, ali ne treba ni njemu ni Saletu dva i po meseca za 7 minuta po utakmici. Da je Jokić ostao četvorka, sve bi bilo kao pod konac.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Oligarhstars » 23 Jan 2017, 13:25

Slazem se sa tim sastavom koji je napisan -

Teo, Jovic,
Bogdanovic, Nedovic, Guduric,
Kalinic, Simonovic,
Bjelica, Macvan
Jokic, Raduljica, Kuzmic

Samo sto mi je upitno da po meni postoji realna sansa da Dangubic dobije prednost kao defanzivni specijalac u odnosu na Gudurica, jer rekao bi da i za OI on je bio 13. putnik to jest blizi odlasku od Gudure. Po meni nema treceg pleja koji je realan da ide, velika velika steta za Stefana, mozda bude i veci hendikep nego sto ocekujemo, ali ocekujem svakako vecu minutazu Nedovica na jedinici. To jest bekovska rotacija ce biti 4 igraca Teo, Bogdan , Jovic, Nedovic gde manje vise mogu svi sa svima da igraju...

Ako svi budu zdravi bicemo jaki kao zemlja, ali otkaz ili povreda nekog od nosioca moze da nam jako zakomplikuje stvari...

Iskreno uopste ne ocekujem Bobija u ekipi, a kako Kuzmic igra bio bi greh ga ne pozvati, a i za Saleta je zicer da se zvezdasi malo umire, nema Bobija ali novi heroj delija je tu...

Peno i Radicevic jesu dobri, ali mislim da jos uvek nemaju iskustvo za takvo takmicenje.... ja bi mozda voleo Gagija Milosavljevica da vidim na tom mestu umesto Gudurica ili Dangubica, ali mislim da je to nerealno u ovom momentu. Ocekujem otkaz Zagorca i spremanje za sezonu u Memfisu, a i svakako u ovom momentu ne bi usao u 12...
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Skafi » 23 Jan 2017, 14:04

Gudurić trenutno ipak nema mesta ovde, mada sam ga video od prošle i na početku ove sezone kao nekoga ko je veoma blizu konačnih 12.

Ne zaboravite da Jokić nije siguran putnik, već se iz njegovih izjava vidi. Ako se ne varam na kraju ove sezone treba da potpiše novi, ovaj put višestruko unosniji ugovor,
a bilo je priče da će se sa njim na leto raditi i na jačanju mišićne mase. I kad se na sve to doda i Miškov interes u svemu tome, ali i nova želja za "osvetom" selektoru, jer loptica je trenutno na njegovoj strani, možda su i veće šanse da ne igra. Mada gore neko napisa da taj novi ugovor potpisuje tek za dve sezone, voleo bih da čujem potvrtu.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27824
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby lazpop » 23 Jan 2017, 14:19

Ако поново Денвер не уђе у ПО, сезона му је завршена у априлу. Имаће баш доста времена и за тренинг.
Република Српска воли Партизан
User avatar
lazpop
 
Posts: 2268
Joined: 03 Feb 2015, 16:19

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Oligarhstars » 23 Jan 2017, 14:41

Ne potpusuje novi ugovor na leto vec na leto 2019 godine postaje free agent s tim sto poslednju sezonu je team option zavisice od GM Denvera da li ce ranije leto 2018 odluciti da ponude novi ugovor sa boljim uslovima i sprece ga tako reci da izadje na slobodno trziste naravno ako prihvati ponudu... on ove godine tih problema nema, a i sto se te price tice sa ugovorima za neupucene rekao bih dobra poslovica:

Ko zeli nadje nacin. Ko ne zeli nadje izgovor!

Batum je potpisivao 6-7 puta veci ugovor od Bobija letos pa su on i selektor nasli zajednicki jezik...
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 23 Jan 2017, 15:07

Teo, Jovic, Micic
Bogdan, Nedovic
Simonovic, Lucic
Macvan, Bjelica
Jokic, Raduljica, Kuzmic
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5932
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby chodabg » 23 Jan 2017, 15:21

Iskreno mislim da Jokić neće igrati na EP.
chodabg
 
Posts: 545
Joined: 15 Jan 2016, 04:03

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Jan 2017, 15:25

Mozda i hoce ove godine , ovo je poslednje leto gde su reprezentativna prvenstva odrzavaju svake godine, kvalifikacije NBA igraci ionako nece moci da igraju od 2018 godine. Ja sam umereni optimista , kada je u pitanju njegov nastup ove godine.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Oligarhstars » 23 Jan 2017, 15:27

Igrace ako bude zdrav... od moje devojke koja je isto Somborka, njena buduca kuma je porodicni prijatelj sa Jokicem znaju se od detinjstva, ako bude zdrav igrace ne brinite, ovo je pravi inside info nikakvo nagadjanje...
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests