Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Domwla » 30 May 2016, 17:36

Ja smatram da nama u reprezentaciji mnogo vise fali Lucic na poziciji Simona, nego sto nam fali Dragan na dvojci

Ocekujem od Tea znacajnu minutazu na poziciji 2

Jedina nedoumica mi je koga ce da vodi od visokih

Teo, Jov, Mar, Bog, Ned, Dan, Kal, Sim + visoki
User avatar
Domwla
 
Posts: 1506
Joined: 14 Sep 2012, 09:19

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 30 May 2016, 17:47

Jokic ce ovog ljeta da izraste u prvog centra, a vjerujem da ce biti starter barem u 50% utakmica. Pored Tea i Bjelice, ocekujem da neke kljucne lopte idu njemu.. Bogdana vidim ipak kao 4-tu opciju i samo mozda u trenucima kad se bude trazila trojka. Decko i dalje ne umije mnogo oko obruca, ali volio bih da vidim neki upjesan P&R/Alley-oop sa Bobijem, eventualno sa Kalinom ili Dangubom, onako kako je znao to da napravi sa Veselim i Judom u Feneru.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Domwla » 30 May 2016, 17:56

Jokic je defanzivna crna rupa. Na 4 vise gubimo sa njim u odbrani nego sto donosi u napadu , a na 5 moze da bude interesantna opcija, problem je opet odbrana, niti moze da brani pik, niti niski post

I da Novica uvek ispred Macvana u svim mogucim solucijama, mnogo nam fale, po mom misljenju Luca i Novica
User avatar
Domwla
 
Posts: 1506
Joined: 14 Sep 2012, 09:19

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 30 May 2016, 18:14

Domwla wrote:Jokic je defanzivna crna rupa.

A tek Bradule i Bobi nisu crne rupe? :D Ja sam i pricao samo o poziciji 5. Onoliko koliko sam gledao Denver ove sezone, mnogo bolje zatvara reket od obojice prvopomenutih. Bobi npr. mnogo vise kasni, a Bradulja je tek black hole..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 30 May 2016, 18:53

Jokic naravno nije odbrambena crna rupa, igra je sasvim dobro, sto svedoci i broj osvojenih lopti u ruki sezoni , ima veoma aktivne ruke, cesto i bekovima izbije loptu iz ruku ili im presece pas, dosta je dobio na brzini, ima veoma dobar raspon ruku, nije vrhunski bloker ali ume efektivno da isprati i niske igrace, zasmeta im prilikom prodora itd. veoma inteligentan igrac u oba pravca.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 30 May 2016, 19:06

Nikolica Hobotnica! :wink3:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Reprezentacija Srbije

Postby familija » 31 May 2016, 03:26

Domwla wrote:Jokic je defanzivna crna rupa. Na 4 vise gubimo sa njim u odbrani nego sto donosi u napadu , a na 5 moze da bude interesantna opcija, problem je opet odbrana, niti moze da brani pik, niti niski post

I da Novica uvek ispred Macvana u svim mogucim solucijama, mnogo nam fale, po mom misljenju Luca i Novica


Druze...morao sam da repliciram...Ako si gledao veveras utakmicu FMP-Partizan..morao si da vidis...
Ja sam veliki fan Novice Velickovica..ali on se raspada...nije toonaj stari Novica...nema od njegs nista...
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3985
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Domwla » 31 May 2016, 10:54

Da, sinoc je odigrao jako losu utakmicu. Ja bih njega kod nas voleo da vidim u malo drugacijoj ulozi. Znas brate,nije bas jednostavno igrati u onakvoj koncepciji kakva je trenurno kod nas. Njega bi u reprezentaciji iskljucivo video u def varijantama , a kao pomocnog srafa u napadu. Sa druge strane imas Macvana koji je neupotrebljiv u odbrani , a nedoboljno dobar da se na njemu bazira i da nosi igru u napadu. To je moje vidjenje
User avatar
Domwla
 
Posts: 1506
Joined: 14 Sep 2012, 09:19

Re: Reprezentacija Srbije

Postby manes » 31 May 2016, 20:34

Ali Simon 3 prvenstva zaredom da igra, koliko mi je to nenormalno...
Dobro pamtim sve, sve sto bilo je...
User avatar
manes
 
Posts: 6063
Joined: 24 Dec 2012, 14:36

Re: Reprezentacija Srbije

Postby familija » 31 May 2016, 23:21

Realno gledano...mi mozemo da se busamo da smo kosarkaska zemlja, da imamo igrace, da imamo reprezentaciju...
Mi i dalje imamo mladih talenata..to nije problem..
Recimo Bogdan, Besovic i ekipa su igrali egal PE sa Litvancima u finalu...Pa Micic, Jankovic, Andric su igrali SP finale U19 sa Amerima na jednocifrenu razliku..A recimo pre samo 9 godina smo bili prvaci sveta U19 u Novom Sadu..Macvan, Markovic, Raduljica, Keselj, Bobi.....Drugi su bili Ameri a treci Francuzi..Jel se secate ko je igrao za njih??
Kari i De andre Dzordan!!1 Prva petorka upravo zavrsene NBA sezone..a za Francuze Batum, Anelka, Dio, Edvin Dzeksom, Kim Tili....
Dakle nasa liga je slaba ili sve vise slabi (bilo ABA bilo KLS)..para ima sve manje ili ih uopste i nema..ti nasi igraci kada prelaze iz juniora u prvi tim gotovo da nemaju gde da igraju i da se razvijaju (mislim na nase klubove)..a kada odu u inostranstvo, oni ne mogu dobiti tu sansu da ih neko trpi..vec su samo jedinke u moru stranaca..samo retki opstanu..
Tako trenutno imamo veliki problem na pozicijama 3 i 4..jer nemamo kvalitetnih igraca...
3. Kalinic, Micov, Lucic...tu se prica zavrsava..ovo Simon i Keselj ne vredi ni komentarissati...naravno nisam brojao ove mladje.oni tek dolaze (Guduric i Zagorac..eventualno Dangubic)..Micov je u svadji sa selektorom a Lucic ima hronicne probleme sa ledjima..Dakle pozicija mora da se popunjava sa nekim budi bog zna...
4. Bjelica, Macvan, Erceg, Novica, Mitrovic....tu jos veci problem...jedino Macvan sto je nesto i igrao..ovi ostali ili se raspadaju (Novica) ili nisu igrali (Erceg) ili su zbog povreda vrlo malo igrali (Bjelica, Mitrovic...naravno Bjelica i zbog konkurencije)...
Ostali smo na Bjelici i da Jokic eventrualno popunjava...ili Kalinic...Mada ja volim Macvana jer igra basket glavom...
A ovde recimo nema mladjih igraca ni u najavi..
Neko je pomenuo neki dan..dok nam je Teo tu, igracemo nesto..kada on ode..igracemo hrkljus...bice bas veselo...
"NIJE VAZNO KOLIKO PUTA PADNES, VAZNO JE DA SVAKI PUT USTANES!"
User avatar
familija
 
Posts: 3985
Joined: 12 Feb 2013, 12:15

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Admiral » 02 Jun 2016, 10:43

http://www.sportklub.rs/boban-marjanovic-osiguran-na-tri-miliona-dolara

"Našli smo način da osiguramo Marjanovića. Ne postoji više nijedan razlog da ne igra za reprezentaciju", rekao je prvi čovek KSS u kratkoj izjavi.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Reprezentacija Srbije

Postby BlackOwl » 02 Jun 2016, 10:58

Ovo je potpuno neverovatno, savez daje pare da se neki igrač osigura u korist kluba, ludilo mozga, oni kao da imaju norveški naftni fond..
Imali smo prošle godine najveći budžet u istoriji, sada će biti još veći. Neka navijači ne brinu - O.M. 23.07.2023.
User avatar
BlackOwl
 
Posts: 16992
Joined: 27 Nov 2012, 23:42

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 02 Jun 2016, 11:55

Marjanovic nije najbolji srpski centar, Jokic ga je prestigao prosle sezone, da ne govorim o prostoru za napredak kod dva igraca.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Sani » 02 Jun 2016, 12:02

''Problem'' je što Jokić i nije centar, i u Denveru očekuju od njega da poradi na svojoj odbrani pre svega, da bi mogli da ga spuste da igra četvorku u nastavku karijere. I Bobi i Jokić imaju svoje prednosti i mane.

I zajebite te 'defanzivne rupe', ljudi igraju u NBA, brane vrhunske protivnike u svojim ruki sezonama - Bobi nije bio rupa u svom poslednjem mandatu u Evropi.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 02 Jun 2016, 13:41

Jokic je centar i njegova buducnost u NBA ligi je na toj pozziciji.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests