Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby zoxx » 03 Oct 2014, 20:11

Slavisak wrote:Ima Milica naslednice, nije frka.


svi imaju naslednike, samo kakve... :beyond:

milica je klasa. vuce kad svi stoje, daje kad svi mase... da ne pricam da je, iako najiskusnija ( iskusno izbegao drugi termin :biggrin: ) najagresivnija, najvise trci, najvise grize.

veliki respekt za nju.

Spoiler: pokaži
a i strasna je cka. eto, sirovina sam, nisam mogao da izdrzim :lollol: miiiilliiiiiiiceeeeeeeeeeeeeeee :okk:
diretktno sa dna kace
zoxx
 
Posts: 2290
Joined: 10 Dec 2013, 00:12

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby AirBall » 03 Oct 2014, 20:13

Svaka im cast, nema se sta zameriti...

Cestitke prevashodno Marini koja je ozivela zensku kosarku koja je umirala u Srbiji, zatim sestrama Dabovic koje su lokomotiva reprezentacije, a onda i svim ostalima...

Fali nam jedan centar razbijac za najvise domete, nije slucajno sto gotovo sve reprezentacije koje ''kradu'' medalje poput Turske i Spanije naturulizuju Amerikanke na toj poziciji...

Sve u svemu ni zrno im se ne moze zameriti...

Prelep rezultat i igra...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby treci » 03 Oct 2014, 20:27

Mogao bi nas savez kad bi imao sluha da u narednim godinama organizuje neko ep za basketasice. Dogodine je u Madjarskoj i Rumuniji, sad proverih. M Dabovic svakako daje veliku energiju repki.
treci
 
Posts: 761
Joined: 13 Aug 2012, 17:54

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 03 Oct 2014, 20:53

Tako blizu, a tako daleko. Imale smo ih, ali tako se završava utakmica kada sve igračice hoće da postignu koš. Bezveze smo šutirale u pojedinim trenucima, ishitreno. Bez potrebe. Ja se ubijam za svaku loptu, a ovamo... Primale smo poene kad nije trebalo, u poslednjim sekundama smo pravile faulove. Nesmotreno! Neke igračice bi trebalo da se zapitaju šta ovde rade. Pravile smo gluposti, nedopustive. Pa ljudi, Turkinje su tri puta lošije od nas, to je toliko očigledno. Ne mogu ovo da prežalim, ubijena sam sada u pojam. Jednom u životu se igra ovakva utakmica i mi propustimo da pobedimo. Zašto ne bismo igrale za drugo, treće mesto? Neću za šesto, sedmo, osmo...Ide mi se kući. Ovo nisam želela – ogorčena je Milica Dabović.

Auu kakva izjava naseg kapitena :question: pa i sama je pravila glupe faulove, ovako ne bi trebao da se ponasa vodja reprezntacije. Imacemo mi vrhunskog centra vrlo brzo :okk: Samo Spanija ima mozda boljeg i to opet naturalizovanog.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby bolesni od ljubavi » 03 Oct 2014, 21:03

U pravu je.. Sa 32 godine ginula je najvise na terenu..
bolesni od ljubavi
 
Posts: 2267
Joined: 07 May 2014, 22:43
Location: Kragujevac

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby treci » 03 Oct 2014, 21:12

M Dabovic je i ko osoba inace preimpulsivna ovo izjavu je dala vruce glave. Jbg verujem da joj je stvarno krivio imali smo bas priliku a ona je na zalasku karijere, ginula je bas na terenu i igrala srcem videlo se. Ne treba joj zameriti. Jedna je Milica!
treci
 
Posts: 761
Joined: 13 Aug 2012, 17:54

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Andreja » 03 Mar 2015, 13:28

Izvor. B92, Tanjug
Američka košarkašica Danijel Nikol Pejdž rekla je da je uzbudjena što će imati priliku da zaigra za reprezentaciju Srbije.


http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2015&mm=03&dd=03&nav_id=964129
She's sixty-eight, but she says she's twenty-four
User avatar
Andreja
 
Posts: 1064
Joined: 26 Aug 2013, 15:08
Location: Lion

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby octopus » 03 Mar 2015, 13:43

Da smo doveli stranca u muskoj kosarci, bas bih se osetio uvredjenim i ponizenim. Za zene me, zanimljivo, ovo uopste ne pogadja. Sta vise, simpaticno mi je. Ovo je mozda i jedini nacin da se zene kvalifikuju za OI, jer imamo jako uzak roster, a i najbolje igracice cesto znaju da zakazu. Bas nam treba neko pouzdano krilo, a svakako bismo sa njom i eventualno jednim solidnim centrom imali vrhunsku repku.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby AirBall » 03 Mar 2015, 13:51

Nije pitanje uskog rostera vec medjusobne komunikacije pojedinih igracica sa selektorkom i izmedju sebe..

Nekoliko ponajboljih srpskih igracica vec godinama ni ne razmatra da igra za reprezentaciju poput Sonje Petrovic, Matovicke itd...

Smem da potpisem na slepo da je Sonja Petrovic za klasu bolja igracica od ove Amerikanke...

Pogledajte njen ucinak od pre malo manje od mesec dana, uz to ima iskustvo igranja u najjacim ruskim klubovima kao i u WNBA, nije karijeru afirmisala u Dunavu iz Bugarske

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj1EsyH5rjn2.teamID_92459.compID_jr6ZiXqeGhMBtfq1yxqV83.season_2014.roundID_9683.playerID_48840.coid_E-zyQNmaGwQafZU1l7tnc2.articleMode_on.html
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby octopus » 03 Mar 2015, 14:28

Bez obzira na sve njene mane, Marina je i stvorila ovu reprezentaciju. Dok ona nije dosla, nikoga nije zanimala zenska kosarka. Sonjina prica u nacionalnom timu je odavno ispricana. Mene ne zanima sta stoji u pozadini. Bitno je da ovoj ekipi malo nedostaje da bude prava.
Gledam ovu odlicnu statistiku, nema sumnje da je mnogo bolja od Amerikanke.
User avatar
octopus
 
Posts: 5237
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 03 Mar 2015, 16:04

Sramota, pored toliko mladih igracica koje obecavaju , oni dovode amerikanku :wacko: Ovo je samo uvod , ocekujem za koju godinu stranca i u muskoj seniorskoj reprezentaciji , ne igraca naseg porekla, nego nekog crnca.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Slavisak » 03 Mar 2015, 16:08

Da, Sonja Petrovic je odlicna igracica, ali cini mi se da je nedavno izjavila da ubrzo zavrsava karijeru , zbog ozbiljnih problema sa povredama , i da su je te povrede sprecile da ostavi dublji trag u reprezentaciji.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby AirBall » 03 Mar 2015, 16:10

octopus wrote:Bez obzira na sve njene mane, Marina je i stvorila ovu reprezentaciju. Dok ona nije dosla, nikoga nije zanimala zenska kosarka. Sonjina prica u nacionalnom timu je odavno ispricana. Mene ne zanima sta stoji u pozadini. Bitno je da ovoj ekipi malo nedostaje da bude prava.
Gledam ovu odlicnu statistiku, nema sumnje da je mnogo bolja od Amerikanke.


Ne kazem da ona nije stvorila reprezentaciju i apsolutno nemam nijednu jedinu kritiku na njen minuli rad, iskljucivo sam konstatovao da nije istina da nemamo dovoljno kvalitetnu bazu i to potkprepio konkretnim primerima...

Cinjenica je da je ogroman problem da Srbi sednu za sto, da se nesto dogovore i naprave kompromis, ali to ne menja cinjenicu da kao nacija imamo i talentovanijih i kvalitetnijih igracica od ove Amerikanke...

Da ona podize kvalitet ekipe za 20% pa onda bi mozda moglo da se diskutuje o svrsishodnosti poteza, iskreno sumnjam da ce nasa reprezentacija s njom biti kvalitetnija nego sto je bila do sad...

Slavisak wrote:Da, Sonja Petrovic je odlicna igracica, ali cini mi se da je nedavno izjavila da ubrzo zavrsava karijeru , zbog ozbiljnih problema sa povredama , i da su je te povrede sprecile da ostavi dublji trag u reprezentaciji.


To je izjavila pre 2-3 godine
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22



PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 29 guests