Board index Olimpijske Igre Soči 2014

Soči 2014 - Opsta tema

Soči 2014 - Opsta tema

Postby Hezonja » 18 Dec 2013, 00:36

Tema vezana za predolimijska desavanja...
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Dare » 18 Dec 2013, 00:56

Da se ugrijemo malo.
Spoiler: pokaži
Čekamo Vučka da dođe i da donese prave fotografije. :okk:


Spoiler: pokaži
Image
Image
ImageImageImage
Image
Image
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13700
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Nezaboravni momenti iz istorije ZOI

Postby rabesandratana » 18 Dec 2013, 11:35

I mi bob za trku imamo

Srpski bob za MONDO: U Soči po medalju!
Autor: Predrag Vujić, Mladen Nikolić
Pilot srpskog bob tima Vuk Rađenović za MONDO o očekivanja na ZOI u Sočiju, treninzima, filmu "Cool Runnings", Bugarinu Pankovu potencijalnom članu srpskog tima...

Foto: Facebook/Srpski bob tim Prošlo je tačno 20 godina od čuvene filmske komedije "Cool Runnings" o bob timu sa Jamajke. Film zbog kojeg ste "padali sa stolice" od smeha bio je uvod u pisanje istorije - na Olimpijskim igrama u Kalgariju 1988. godine zaista je učestvovao i bob tim sa Jamajke!

Egzotika!

Zaljubljenik u ovaj sport Boris Rađenović bio je deo reprtezentacije nekadašnje SFRJ na Olimpijskim igrama u Sarajevu 1984. godine. Potom je, sa svojim sinom Vukom Zimskim OI u Solt Lejk sitiju 2002. godine, a osam godina kasnije bob četvorosed, prvi put pod zastavom Srbije, zauzeo je 18. mesto u Vankuveru što je bio ogroman uspeh, s obzirom na (ne)kvalitet boba.


Vuk Rađenović se priprema, zajedno sa ostalim članovima bob tima za Zimske Olimpijske igre u Sočiju. A cilj je... da se ekipa vrati sa medaljom!

"Ja bih lično bio nezadovoljan ako se plasiramo na 10. mesto. Tu negde, između trećeg i šestog mesta, to bi me zadovoljilo. Niko ne dovodi u pitanje naše kvalifikacije, radili smo vredno od Vankuvera i verujem da smo na nekom višem nivou. Ima mnogo ekipa koje 'pucaju' na medalju. Nema garancija, ali mi ćemo dati sve od sebe", kaže za MONDO stasiti Vuk, koji se priprema za svoje treće Olimpijske igre.

"Na prve ZOI, 2002. u Solt Lejk Sitiju sam 'upao' kao nov. Neki kažu zbog oca, ali ja sam na testiranju tom bio drugi zahvaljujući svojim predispozicijama. Na drugim ZOI u Vankuveru sam imao bolju ideju šta je bob, jer sam već 10 godina bio u tom sportu. Tada smo zauzeli 18. mesto, a staza je bila užasna. Sada imamo nikad bolju ekipu, koja je osvežena".

U zemlji u kojoj su fudbal, košarka, u poslednje vreme tenis, odbojka i neki drugi sportovi u žiži interesovanja, vožnja boba (dvoseda ili četvoroseda) zaista zvuči kao egzotika.

Ali, Vuk ne misli tako. Njemu je bob u krvi i nešto sasvim normalno, kao što je mnogima normalno da uzmu "bubamaru" i pikaju je ispred zgrade, na nekom terenu...

"Moj otac se bavio i bavi bobom, i to je u našoj porodici oduvek prisutno. Bob mi je bio bliži nego fudbal. Ja sam samo otišao na testiranje, prošao ga i odmah sam ušao u treninge. Tako da je meni sve to normalno", rekao je Vuk Rađenović.

Kako izgleda trening za bob i gde naš tim uopšte trenira?

"Bob je speficičan sport, kao Formula 1. U Ferariju, recimo, postoje četiri vozača, od kojih su dvojica test vozači. Slično je i ovde. Ima mnogo država koje nemaju bob stazu, ali u okviru Evropa kupa ili Svetskog kupa posoje staze koje se lede u određeno doba godine i svaki savez dobija svoj termin kada timovi mogu da dođu i da treniraju... Što se tiče ostalih priprema, isto je kao i u svakom drugom sportu - trčanje, dizanje tegova, simulacija vožnje boba...", kaže Vuk.


A neki specijalni režim ishrane, treninga?

"Zavisi od doba godine, nekad treniram 10 puta nedeljno, ponekad šest puta. Ne sme da bude ni pretreniravanja. Sada smo u fazi kada više nema podizanja forme, što je urađeno - urađeno je. Sad samo pazim da se ne ugojim".

On voli pomenuti film "Cool Runings", ali smatra da on nema mnogo veze sa istinom i realnošću.

"Ako se izvlači neka paralela između nas i Jamajčana... jeste toplo i ovde i tamo, ali mi smo za njih sila u bobu", kaže Vuk.

Koliko košta jedan bob?

"Lošiji košta oko 1.500 evra, a oni najbolji i do 60.000 evra. Mi imamo dva najbolja boba".

U srpskom bob timu možda ćemo gledati i jednog Bugarina - Veselina Pankova, atletičara koji je izrazio želju i spremnost da postane deo bob tima Srbije.

"Pankov je u procesu dobijanja našeg državljanstva, prijavljen je ovde. On ne bi trebalo da bude naš član samo za ove Olimpijske igre, već ima ambiciju da ostane duže vreme, kao važan član ekipe", kaže Vuk Rađenović.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10822
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 18 Dec 2013, 15:10

@Dare :okk:

Predstojece olimpijske igre ce poceti 6. feburara, a zavrsiti 23. istog meseca.

Soci je izabran kao domacin ovih ZOI 2007. ispred Pjongcanga(Juzna Koreja) i Salcburga.

Olimpijci ce se takmiciti u 15 sportova, a u odnosu na prethodnu Olimpijadu po prvi put ce se pojaviti 12 novih disciplina.

81 nacija je za sada obezbedila ucesce na ZOI u Sociju.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Pit Bull » 18 Dec 2013, 16:26

Ja mogu odraditi temu za ski skokove al' tek sledeci vikend ako nije kasno...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 18 Dec 2013, 16:29

Pit Bull wrote:Ja mogu odraditi temu za ski skokove al' tek sledeci vikend ako nije kasno...


Naravno da nije kasno.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Unexpected » 18 Dec 2013, 17:00

Hezonja wrote: 12 novih disciplina.

Imaš li podatak koje su discipline u pitanju, da ne tražim?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 18 Dec 2013, 17:12

Unexpected wrote:
Hezonja wrote: 12 novih disciplina.

Imaš li podatak koje su discipline u pitanju, da ne tražim?


Image
Last edited by Hezonja on 18 Dec 2013, 17:15, edited 1 time in total.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Pit Bull » 18 Dec 2013, 17:15

Unexpected wrote:
Hezonja wrote: 12 novih disciplina.

Imaš li podatak koje su discipline u pitanju, da ne tražim?


ženski ski skokovi, timsko umetničko klizanje, mešovite štafete u biatlonu, paralelni slalomi u snoubordingu u muškoj i ženskoj konkurenciji, kao i akrobatski skokovi u snoubordingu i skijanju, štafeta u sankanju…
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58066
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: U susret Sočiju

Postby Unexpected » 18 Dec 2013, 17:54

Hvala na odgovorima...

Pit Bull wrote:štafeta u sankanju…

Kako to izgleda?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: U susret Sočiju

Postby Choda » 18 Dec 2013, 19:15

Koliko se nasih sportista kvalifikovalo za ucesce na ZOI?
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 18 Dec 2013, 19:19

Choda wrote:Koliko se nasih sportista kvalifikovalo za ucesce na ZOI?


6+ Senka Bajic koja ne moze da ide, jer nije ucestovala na nekom svetskom kupu koji je obavezan, jer nije imala para.

A tu je i bob, bice skoro sigurno dvocifren broj ucesnika.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 24 Dec 2013, 21:14

ZOI: Biće snega i previše


Organizatori Zimskih olimpijskih igara (ZOI) u Sočiju ne strahuju da će biti nedostatka snega, već da će ga biti i previše.

ZOI u Sočiju održaće se od 7. do 23. februara 2014. godine.

"Biće dovoljno snega. Ali, postoji zabrinutost da će biti previše snežnih padavina i da će one poremetiti takmičenja u Sočiju", rekao je šef Ruskog meteorološkog servisa Aleksander Frolov.

On je dodao da je vreme u subtropskim zonama, kao što je Soči, veoma nestabilno i da snežne oluje mogu da traju i po tri dana u nizu, ali da Ruski meteorološki servis predvidja da nevreme neće trajati duže od dva dana za vreme igara.

Srbiju će u Sočiju predstavljati oko deset učesnika.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby Hezonja » 25 Dec 2013, 23:08

Pluščenko: Ekipno zlato cilj na ZOI


Ruski klizač Jevgenij Pluščenko rekao je da će se na predstojećim Zimskim Olimpijskim igrama u Sočiju fokusirati na ekipno takmičenje.

Pluščenko je na proleće imao tešku operaciju kičme, zbog čega je propustio Svetsko prvenstvo u Kanadi, a na šampionatu Rusije je osvojio drugo mesto, iza Maksima Kovtuna.

“Mislim da ću se u Sočiju fokusirati na ekipno takmičenje, a da ću u pojedinačnoj konkurenciji prepustiti mesto mladom i perspektivnom klizaču”, rekao je Pluščenko.

31-godišnji Rus bio je razočaran srebrom na Igrama 2010. u Vankuveru, iza Evana Lajzačeka, žaleći se da je Amerikanac osvojio zlatnu medalju uprkos tome što nije izveo četvorostruki skok.

Pluščenko je prethodno osvojio olimpijsko zlato 2006. u Torinu i srebro 2002. u Solt Lejk Sitiju.

Na Igrama u Sočiju, od 7. do 23. februara, ekipno takmičenje u umetničkom klizanju biće prvi put u olimpijskom programu.
Hezonja
 
Posts: 15231
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: U susret Sočiju

Postby -Lepi- » 26 Dec 2013, 00:06

Nadam se da ce Aleksej Voevoda uzeti zlato u bobu.Lika sam upoznao preko armwrestlinga da bi posle saznao da se takmici i u bobu.Decko je prava atleta, ima srebro u cetvorosedu sa OI 2006 i bronzu u dvosedu 2010.Nadam se da ce na OI u Sociju osvojiti zlato.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexey_Voyevoda
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Next

Return to Soči 2014

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest