Board index Košarka Američka košarka

NBA Draft

Re: NBA Draft

Postby ilika99basket » 16 May 2019, 20:27

Poison and Remedy wrote:
ilika99basket wrote:Kakav je ovaj Garland, neki ga kotiraju u top5?

Dobar, ali je doziveo povredu i morao da operise meniskus, zbog cega je propustio celu (i jedinu u koledz kosarci) sezonu 18/19. U srednjoj je bio zverka, osvojijo je 4 uzastopna state championshipa, a kao senior u proseku po mecu imao 27.6 poena, 5 skokova, 4.3 asistencije i 1.7 ukradenih lopti. Ljudi ga vide u Lakersima, posto ga zastupa Klutch sports, agencija u kojoj se dosta pita LBJ.

hvala na odgovoru, kakav je u poredjenju sa Sekstonom, bolji ili ne?
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 16 May 2019, 23:41

Bolkonski wrote:Rendl smesan igrac?
Visedimenzionalan igrac sampionskog kova.


Rendl je sve sem višedimenzionalan, u odbrani maše rukama dok ga zaobilaze, a u napadu gura na silu i snagu, jedini način da postigne koš :biggrin:
Dobar za šestog čovjeka, ali daleko od šampionskog igrača.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby Bolkonski » 17 May 2019, 00:05

Eh, nema ga Mudrov/Nolinjo da pojasni, a ne mogu da ga pitam na sviteru, blokirao me kad sam napisao da je Kobi klasa iznad Vejda :biggrin:

Na prvom mestu, odlican skakac. Predispozicije plus talenat za skok, sto kazu komentatori “ pada mu lopta u ruke “.
Defanzivno upitno. I to zato sto decko igra u defanzivnim ruinama od ekipa, ne moze tu da ss vidi koliko je neko dobar defanzivac, u takvim ekipama i dobar defanzivac izgubi volju i primi kulturu ekipe, a licno mislim da bi Rendl mogao da bude solidan defanzivac u nekoj solidnoj defanzivnoj ekipi.

U napadu, zna da odigra ledjma, na silu, na snagu, guzicom, ali moze da unese protivnika. Ima dobar sut s poludistance, ima domet i za tri, sposoban da napadne licem. Na sve to, ima dobar pregled igre i dobre povratne lopte, cesto razbija odbranu dobrim pasom. To su maltene sve dimenzije :biggrin:
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 17 May 2019, 00:51

Ima domet za tri, dobar sa poludistance, sve su to neke paušalne procjene, onda možemo reći i da je Bobi raznovrstan napadač jer povremeno pogodi trojku i poludistancu :D
Statistika kaže da je 45% svih Rendlovih pokušaja na samom obruču, a preko 70% u krugu 3 metra od koša
Image

Što se tiče skokova, jeste, dobar je skakač, ali nije ni tu elitan, po broju skokova za 36 minuta je neđe oko 50. mjesta u ligi, što je realno neka sredina kada su visoki igrači u pitanju.

Za defanzivu se nikako ne slažem, jeste da Pelikani nisu vrhunska defanzivna ekipa, ali je Dejvis bio u top 3 za DPOY, o Džruovoj odbrani priča cijela liga, nije da nema sa kim da igra odbranu, više ga boli uvo, takav je bio i u Lejkersima.

Mislim da njegova najbolja, a i jedina uloga u timovima koji ciljaju prsten, može da bude šesti, sedmi igrač koji donosi energiju, pravi problem na ofanzivnom skoku, ide na liniju penala... A i da nije tako, u ove Pelikane se nikako ne uklapa, pogotovo što je Zajon viđen na 4.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby DON » 17 May 2019, 12:07

Remy javlja da se Zajon uopste nije smorio i da nece ponovo na koledz, odusevljen je sto ce biti prvi pik i sto ce nositi Nju Orleans!
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: NBA Draft

Postby Frisky » 17 May 2019, 14:52

Poison and Remedy wrote:
Radonjaa wrote:Pa nije valjda poenta da dobri igrači idu u dobre ekipe :beyond:

Mozda pre 25 godina. Sad se prave super timovi. Mada to nije bilo ono sto sam hteo da kazem. Da izuzmemo to da sam ja misljenja da neke fransize ne bi trebalo da postoje, poenta moje primedbe jeste da Ja Morant u Memfisu nema sa kim da igra. Nesto kao Kemba Walker u Hornetsima. Jednostavno po meni su to fransize koje ne sluze ku*cu, osim da "osakate" solidne igrace.


Po toj logici su i Voriorsi do prije par godina bila ekipa koja služi kurcu. Sistem američkog sporta nije idealan, ali je po meni najbolji mogući, zapravo najkompetativniji mogući jer se preko draftova i seleri kepa pravi balan kako bi svi imali podjednake šanse. Najvažnije, nema privilegovanih - i tu su Niksi najbolji primjer.

Slažem se da je sada NOLA u najboljoj situaciji. Ako ne ostane Dejvis, opcija trejda za Bostonom (Tejtum, Braun i pikovi) izgleda najbolje, mada i ova priča sa Niksima oko RJ Bareta ima smisla.
User avatar
Frisky
 
Posts: 146
Joined: 03 Apr 2016, 17:10
Location: Banjaluka

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 18 May 2019, 18:35

Opasno se Džordan Boun ,,izreklamirao'' danas.


Pratio sam projekcije draftova, čak i top 100 liste, niđe ga nije bilo, posle ovih mjerenja, vjerujem da je završio u svim bilježnicama.
Koliko sam shvatio, drugi najbrži igrač svih vremena na draftu.
Mnogo zanimljiv igrač za Evropu, nisam siguran kako će se snaći u NBA, vjerovatno će dobiti neki dvosmjerni ugovor.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby ilika99basket » 18 May 2019, 20:50

gde ima to da se vidi i za ostale igrace
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 18 May 2019, 20:56

bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby ilika99basket » 18 May 2019, 21:21

Radonjaa wrote:https://stats.nba.com/draft/combine/


hvala
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: NBA Draft

Postby Withnail » 18 May 2019, 21:47

a ko je najbrzi svih vremena?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 18 May 2019, 22:03

Frisky wrote:
Poison and Remedy wrote:Mozda pre 25 godina. Sad se prave super timovi. Mada to nije bilo ono sto sam hteo da kazem. Da izuzmemo to da sam ja misljenja da neke fransize ne bi trebalo da postoje, poenta moje primedbe jeste da Ja Morant u Memfisu nema sa kim da igra. Nesto kao Kemba Walker u Hornetsima. Jednostavno po meni su to fransize koje ne sluze ku*cu, osim da "osakate" solidne igrace.


Po toj logici su i Voriorsi do prije par godina bila ekipa koja služi kurcu. Sistem američkog sporta nije idealan, ali je po meni najbolji mogući, zapravo najkompetativniji mogući jer se preko draftova i seleri kepa pravi balan kako bi svi imali podjednake šanse. Najvažnije, nema privilegovanih - i tu su Niksi najbolji primjer.

Slažem se da je sada NOLA u najboljoj situaciji. Ako ne ostane Dejvis, opcija trejda za Bostonom (Tejtum, Braun i pikovi) izgleda najbolje, mada i ova priča sa Niksima oko RJ Bareta ima smisla.


Ne, Warriors-i su do pre "par" godina bili trostruki sampioni NBA lige. Fransiza koja postoji oko 70ak godina i za koju je igrala plejada HoF igraca izmedju ostalih i Wilt Chamberlain. Bay Area u kojoj se nalazi Oakland i GSW je jedna od kulturoloski najzanimljivijih, najrazlicitijih i najvaznijih mesta u istoriji Amerike. To sve igra ulogu pri odabiru kluba/fransize.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Bolkonski » 18 May 2019, 22:38

Radonjaa wrote:Ima domet za tri, dobar sa poludistance, sve su to neke paušalne procjene, onda možemo reći i da je Bobi raznovrstan napadač jer povremeno pogodi trojku i poludistancu :D
Statistika kaže da je 45% svih Rendlovih pokušaja na samom obruču, a preko 70% u krugu 3 metra od koša
Image

Što se tiče skokova, jeste, dobar je skakač, ali nije ni tu elitan, po broju skokova za 36 minuta je neđe oko 50. mjesta u ligi, što je realno neka sredina kada su visoki igrači u pitanju.

Za defanzivu se nikako ne slažem, jeste da Pelikani nisu vrhunska defanzivna ekipa, ali je Dejvis bio u top 3 za DPOY, o Džruovoj odbrani priča cijela liga, nije da nema sa kim da igra odbranu, više ga boli uvo, takav je bio i u Lejkersima.

Mislim da njegova najbolja, a i jedina uloga u timovima koji ciljaju prsten, može da bude šesti, sedmi igrač koji donosi energiju, pravi problem na ofanzivnom skoku, ide na liniju penala... A i da nije tako, u ove Pelikane se nikako ne uklapa, pogotovo što je Zajon viđen na 4.


Kad sam gledao utakmice Lejkersa uzimao je on jedno 6-7 dugih dvojki po utakmici, kad ga ostave obavezno opali i trojku, ne moze to da se poredi sa Bobijem koji sutne jednom u tri utakmice.
Sto se skokova tice, on je mnogo bolji skakac nego sto to stastika pokazuje, ali ima pored sebe Dejvisa koji onim rukama skuplja sve kao hobotnica, plus sto i ekipa igra malo za njegovu statistiku.
Secam se kad je Lav bio u Minesti pa cela ekipa gradi da Lav pokupi skok :laugh: i on na kraju 20 skokova.
Moguce, vise ga znam iz Lejkersa nego iz Pelikana. Ali ga najbolje znam sa Kentakija. Gledao sa ga tamo i uopste nije bio los defanzivac, znao vrlo agresivno da zastiti obruc i pokrije stranu pomoci, da preuzme, ali otisao u Lejkerse koji igraju verovatno najgoru odbranu svih vremena, pa mozda malo i pokupio tu kulturu.
Za mene su on, Rasel i Ingram bili odlicni pikovi, a ova fransiza koja ide putem Minesote i slicnih nije iskoristila nista od njih.
Rasela poklonili Bruklinu, a decko je nosilac fransize, Rendla dali za dzabe Peliknima, a Ingram za sada nije razvio ni 60 posto potencijala.
Decko je imao potencijal da bude najbolji strelac lige, gledao ga na Djuku, meka ruka, brz i precizan sut, kako iz mesta, tako iz driblinga, ona visok 206, duge ruke, izduzeno telo, eksplozivan, ma sve predispozicije za top karijeru.
Od toga u Lejkersima nije razvio nista, sutira samo iz coskova kad dobije povratni pas, nije napredovao u igri 1 na 1, cak mu je i sut nekako poruzneo i nazadovao, deluje mi cak i da je izgubio onaj mentalitet strelca.
Stavise, najgore mi je delovao pod Voltonom, iako mozda ima najbolje brojke. Kao dokaz da i nisam mnogo pogresio vidim da je jedan od razloga otpustanja Voltona bio los rad sa mladim igracima.
Tu je i faktor LBJ-a i verovatno najveca zabluda u istoriji kosarke- da je LBJ idealan saigrac. Covek je jedan od najgorih saigraca, najveca primadona u istoriji sporta, igrac koji saigracima ubija svaku kreativnost, lucidnost i samosvojnost. Imam utisak da mu je Durant saigrac, to bi izgledalo tako sto se LBJ zalece u reket, a Durant ceka da mu mozda izbaci povratni pas da sutne.
Tako je i Ingram ove sezone kada je bio na parketu sa LBJ-om bio osudjen na coskarenje.
Zao mi je tog decka i voleo bih da ode negde gde se dobro radi sa mladim igracima dok jos nije kasno jer mislim da je medju mladim igracima lige najveci sirov potencijal. Najkvalitetnija, a potpuno sirova, neobradjena sirovina.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 18 May 2019, 23:59

ilika99basket wrote:hvala na odgovoru, kakav je u poredjenju sa Sekstonom, bolji ili ne?

Izvini, nisam uopste registrovao pitanje. Iskreno ne znam ko je bolji, zbog Garland-ove povrede i nedostatka utakmica na visem nivou, ne moze bas da se napravi poredjenje. Bar ja ne mogu. Srednjoskolski uspesi, koliko god bili zanimljivi, nisu merodavni.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Tufi » 19 Jun 2019, 20:09

User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests