Board index Košarka Američka košarka

NBA Draft

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 15 May 2019, 09:46

Posle svega, mislim da je NO u najboljoj poziciji da napravi nesto vise. Tu pritom ne mislim iskljucivo na pravo na pick #1, nego i stav Obrve da po svaku cenu zeli da ode. Sobzirom da je jedan od najcenjenijih igraca u ligi, moze se svasta dobro dobiti za njega, a svakako dobijas novog LeBron-a. Na sve to, imas i Jrue Holiday-a koji je odlican PG.

Ono cemu se iskreno nadam jeste da Memphis nece izabrati Ja Morant-a. Krs od ekipe.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 15 May 2019, 10:13

Pa nije valjda poenta da dobri igrači idu u dobre ekipe :beyond:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 15 May 2019, 10:34

Radonjaa wrote:Pa nije valjda poenta da dobri igrači idu u dobre ekipe :beyond:

Mozda pre 25 godina. Sad se prave super timovi. Mada to nije bilo ono sto sam hteo da kazem. Da izuzmemo to da sam ja misljenja da neke fransize ne bi trebalo da postoje, poenta moje primedbe jeste da Ja Morant u Memfisu nema sa kim da igra. Nesto kao Kemba Walker u Hornetsima. Jednostavno po meni su to fransize koje ne sluze ku*cu, osim da "osakate" solidne igrace.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 15 May 2019, 10:51

Probaj da uključiš logiku, viđećeš da nema mnogo smisla to što govoriš
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 15 May 2019, 11:14

Radonjaa wrote:Probaj da uključiš logiku, viđećeš da nema mnogo smisla to što govoriš

Umesto sto meni govoris sta da radim, uzmi pa iznesi svoja razmisljanja. Necu ja da nagadjam sta ti mislis. Ne vidim zasto je to toliko komplikovano.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 15 May 2019, 11:52

Ne znam odakle da počnem, prilično drugačije gledamo na stvari, čak nisam nikad čuo razmišljanje slično tvom.

Ne znam na osnovu čega zaključuješ koja franšiza bi trebalo da postoji, ali i pored toga:

Grizliji nisu nikakva seljačka franšiza, koja služi da popuni broj, nego imaju identitet i kulturu, kao i nesreću da se nalaze u izuzetno jakoj zapadnoj konferenciji, što je pogotovo pakao za mala tržišta, kao što su oni.

Druga stvar, Tenesi nije baš najatraktivnije mjesto za život, pa je izuzetno teško privući slobodne superstarove.

I pored toga, tebi je logično da tim koji je u takvom položaju ne treba da dobija kvalitetne igrače ni sa drafta, jer ,,nemaju sa kim da igraju''.
Šta onda da rade? Da dovode superstarove iz Evrope?

Zanemarimo to što si previdio da bi Morant u Memfisu imao priliku da igra sa jednim od najboljih plejeva lige (za razliku od raspalih ekipa poput Finiksa, Klivlenda, Njujorka, đe trenutno zaista nema sa kim da igra, ni od koga da uči), ali mi objasni kako su nastajali ti super timovi.

Sa kim je igrao Kari kad je došao u Golden Stejt? Je li to bila bolja ekipa od sadašnjeg Memfisa? Kako je formiran današnji Golden Stejt? Kako su izgrađeni Siksersi? Kako je jedna ekipa iz drugog plana, poput Milvokija, uspjela da ugrabi MVP kandidata i izgradi ekipu oko njega?

Kad već dade primjer, i taj Kemba Voker je neozbiljan igrač, niti je lider, niti pravi ozbiljnu razliku. Ima li jedan Lilard baš toliko bolju ekipu da ih predvodi do 50+ pobjeda i finala konferencije na zapadu, a da Kemba ne može da uzme 40 pobjeda ušunja se u plejof na mrtvom istoku?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby Pit Bull » 15 May 2019, 12:01

Bgm. po ovom pitanju Radonja izdominirao :okk:

Ja se isto nadam da ce preskociti Moranta, jer mi se Beret uopste ne svidja, a bice ili on ili Morant za moje Nikse.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA Draft

Postby Tufi » 15 May 2019, 12:18

Onda da se rasformiraju sve ekipe koje nicemu ne sluze i da svi igraci popune ove super timove i da igra tih 4-5 ekipa i to je to.

Plus Memfis je do prije dvije sezone igrao PO redovno
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 15 May 2019, 12:43

Memphis ima identitet i kulturu? U kom to univerzumu? Trofeja ukupno 0. Najveci igraci u istoriji fransize koja postoji epohalne 23-24 godine su Zack Randolph, Pao i Marc Gasol. Nema sta, Celtic-si da se posrame takvih velicina.

Radonjaa wrote:Druga stvar, Tenesi nije baš najatraktivnije mjesto za život, pa je izuzetno teško privući slobodne superstarove.

Ovde si apsolutno u pravu. Zasto bi onda Morant imao motiva da igra tamo? Ili bilo koji drugi igrac. Svi jedva cekaju da odu. Je*es tu pricu.
Radonjaa wrote:Zanemarimo to što si previdio da bi Morant u Memfisu imao priliku da igra sa jednim od najboljih plejeva lige (za razliku od raspalih ekipa poput Finiksa, Klivlenda, Njujorka, đe trenutno zaista nema sa kim da igra, ni od koga da uči), ali mi objasni kako su nastajali ti super timovi.

NIsam prevideo, nego smatram da je to vise problem nego prednost. Morant je takodje play, sto znaci da bi morao ili da deli minutazu sa Conley-jem ili da igra beka(sto bi bilo strasno). To sto on moze da uci od malopre pomenutog, ne znaci nista za fransizu, ako za 5-6 godina zatrazi trade. Niksi koliko god bili raspali su Niksi i uvek ce biti, Finiks za razliku od Memphisa ima identitet i kulturu, pa cak i Cleavland bolje stoji na tom polju od Memphisa.
Sto se tice super timova, uopste nije bitno kako nastaju, nego da su prisutni, samim tim fransize kao Memphis nemaju sta da traze u nekoj ozbiljnijoj prici, a to samo moze da demoralise ono malo kvalitetnih igraca koje imaju.
Radonjaa wrote:Sa kim je igrao Kari kad je došao u Golden Stejt? Je li to bila bolja ekipa od sadašnjeg Memfisa? Kako je formiran današnji Golden Stejt? Kako su izgrađeni Siksersi? Kako je jedna ekipa iz drugog plana, poput Milvokija, uspjela da ugrabi MVP kandidata i izgradi ekipu oko njega?

Da, bila je bolja ekipa od sadasnjeg Mephisa. Monta Elis i Curry su bili preteca sadasnjih Splas Brothersa, a bilo je jos par kvalitetnih kosarkasa pored njih. Ovaj deo za Sixerse cu da preskocim, posto ocigledno ne znas sta pises.

Kemba Walker je strasn igrac, samo ima tu nesrecu da igra u smrdljivoj fransizi, najslicnijoj ovoj iz Memphisa.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Radonjaa » 15 May 2019, 12:48

Mislim da se nikako ne razumijemo, pa ću se suzdržati od daljeg objašnjavanja, samo ćemo se vrtjeti u krug.

Samo moram priznati da me nasmijalo ovo ,,preteče Splash Brothersa'', u 3 zajedničke sezone, najbolji rezultat im 12. mjesto u konferenciji :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA Draft

Postby ilika99basket » 15 May 2019, 18:26

Imace Morant u memfisu mnogo bolje saigrace ove sezone nego Kari u svojoj ruki sezoni,

Sta mislite sta rade Lejkersi, trejduju ili dizu pika?
moje misljenje ako dizu pika da je to Dzeret Kalver, jer im Rui Hacimura i ne treba bas pored Lebrona,Kuzme i Ingrama.

Zanimljivo ce biti videti koga uzima Atlanta, mislim da mogu da uzmu ovog Hantera i Litla sto bi bilo bas zanimljivo
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: NBA Draft

Postby Pit Bull » 15 May 2019, 18:30

Ja mislim da ce Lejkersi podici Redisa.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA Draft

Postby Poison and Remedy » 15 May 2019, 18:42

Lakersi su u mnogo boljoj situaciji nego pre same lutrije. Moje misljenje je da ce "napasti" Obrvu. Drugim recima trade.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: NBA Draft

Postby Bolkonski » 15 May 2019, 18:52

Lejkersi su uradili najgori moguci posao za sve ove godine, pocinju da lice na tim bez smisla.
Tankovali su dosta sezona i sve pikove ce dati budzasto.
Poklonili Rasela, izgubili jednu od najboljih cetvorki ( po meni najbolju ) lige, Rendla, bacili pik na Lonza Bola, Ingram im stagnira, jedino od Kuzme neka vajda.
Da ih covek pita gde su im onoliki top pikovi ...
Bolje im je bilo da su napravili petorku: Bol, Rasel, Ingram, Kuzma i da dignu Rendla na pet, nego ovo sto rade.
Znam da su oni dali Rasela za pika kojim su digli Kuzmu, ali to je 27. pik, dobili bi ga i za manje od Rasela.
Sada neka pokusavaju da ukradu Obrvu, to im je jedina samsa da ponovo zalice na ozbiljnu fransizu. Ujedno, naredne sezone je poslednja sansa za Lebrona sa uzme titulu kao vodeci igrac ekipe.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: NBA Draft

Postby AirBall » 15 May 2019, 18:52

Poison and Remedy wrote:Lakersi su u mnogo boljoj situaciji nego pre same lutrije. Moje misljenje je da ce "napasti" Obrvu. Drugim recima trade.


Vece sanse za titulu ima Obrva ukoliko ostane u New Orleansu...

LeBron ima punih 35 godina, sledece sezone 36...

Nece on jos dugo biti na ovom nivou dok New Orleans sa Williamsonom, Randle-om i Holidayom je bas ozbiljna prica u najavi...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 13 guests