Board index Košarka Američka košarka

NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Hajzenberg » 14 Apr 2024, 20:44

Nije baš da sam totalno neupućen mada ne pratim toliko pomno NBA (ovde se na bavim kalkulacijama :biggrin: ovo što Radonja radi je frapantnije i od Uefa računanja a ni Pit ne zaostaje mnogo za njim na ovoj temi) nego me zanima da li je Klivlend ''namerno'' izgubio od Šarlota imajući u vidu 14:32 u zadnjem kvartalu i tako osvojio četvrto umesto drugog mesta i ako sam dobro skontao sad ide na Orlando u 1/4 Konferencije i da li mu to nzm kako da se izrazim, bolje leži nego da kao drugoplasirani čeka pobednika Fila-Majami gde ekipa sa Floride kao kao gost može bez problema da pobedi u tom meču. Ali onda ga opet čeka Boston u polufinalu.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7904
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 14 Apr 2024, 20:56

Denver na ovu utakmicu izašao sa stavom kao puškom da je nateran.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33100
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Eddie Brock » 14 Apr 2024, 21:27

Koliko negledljiv teren, svetlo sa svetlim :truce:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18745
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby grobar_Zvornik » 14 Apr 2024, 21:38

Клиперси на Мевсе.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31771
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby fontaneros » 14 Apr 2024, 21:40

Ladno ce mrtva oklahoma da bude prva na zapadu

Jedva cekam da ih Lebron ometla
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44645
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Гроф Тинторето » 14 Apr 2024, 21:46

Efesovanje Dalasa
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32110
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 14 Apr 2024, 21:48

Valjda efempeovanje.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33100
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 14 Apr 2024, 21:54

Sve su prilike da ce ovako biti:

1. OKC

2. Denver

3. Minnesota

4. Clippersi

5. Mavsi

6. Sunsi

7. Pelicansi

8. Lakersi

9. Kingsi

10. Warriorsi
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8688
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Hasselbaink » 14 Apr 2024, 22:38

Ako ikog zanima moram da se "pohvalim", pogledao sam sve jokiceve meceve u sezoni :biggrin:
Black & White
User avatar
Hasselbaink
 
Posts: 3270
Joined: 23 Feb 2022, 04:30

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby veljkos161 » 14 Apr 2024, 22:42

Hasselbaink wrote:Ako ikog zanima moram da se "pohvalim", pogledao sam sve jokiceve meceve u sezoni :biggrin:

Sve to kao uvertira za ispaljivanje reprezentacije za koji mesec :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7427
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 15 Apr 2024, 01:08

Hajzenberg wrote:Nije baš da sam totalno neupućen mada ne pratim toliko pomno NBA (ovde se na bavim kalkulacijama :biggrin: ovo što Radonja radi je frapantnije i od Uefa računanja a ni Pit ne zaostaje mnogo za njim na ovoj temi) nego me zanima da li je Klivlend ''namerno'' izgubio od Šarlota imajući u vidu 14:32 u zadnjem kvartalu i tako osvojio četvrto umesto drugog mesta i ako sam dobro skontao sad ide na Orlando u 1/4 Konferencije i da li mu to nzm kako da se izrazim, bolje leži nego da kao drugoplasirani čeka pobednika Fila-Majami gde ekipa sa Floride kao kao gost može bez problema da pobedi u tom meču. Ali onda ga opet čeka Boston u polufinalu.


Eto, a meni UEFA kalkulacije kvantna fizika u odnosu na NBA :biggrin: Nisam gledao utakmice večeras, ali mi pada na pamet da su se Kavalirsi uspaničili kad su vidjeli da Njujork gubi u četvrtoj (Milvoki je do tad uveliko izgubio svoju utakmicu). Jer bi u toj varijanti oni išli na drugo, odnosno na pobjednika plej-ina Filadelfija - Majami u prvoj rundi, pa na Milvoki u drugoj, što je definitivno najteži mogući put na istoku. Sigurno bi radije bili treći nego četvrti, ali su vjerovatno odlučili da ne rizikuju da pobjedom završe drugi, i da makar u prvoj rundi imaju zicer za prolaz. Ironija, ali Boston će izvjesno imati osjetno lakši posao u drugoj (ako prođu) nego u prvoj rundi, makar meni ni Klivlend ni Orlando ne djeluju na nivou Majamija, kamoli Filadelfije

Žao mi je što nisam gledao pa sad ne znam je li Minesota puštala zbog neke svoje računice ili su ih Sansi stvarno deklasirali. To će biti jedna od zanimljivijih serija prve runde, iz razloga što i jedni i drugi imaju visoke ambicije, tj dosta da izgube, sigurno će biti visoke tenzije. Minesoti je ovo plej-of u koji ulaze sa najvišim očekivanjima u poslednjih 20 godina, a Finiks je franšiza koja je žrtvovala čitavu budućnost za ovih par godina trojke Bil-Durent-Buker, tj za instant rezultat.
Što se tiče Denvera, iz jednog ugla su dobro prošli, iz drugog i ne baš. Dobro su prošli u smislu da ih je Finiks ,,ispoštovao'' i da ih poraz od San Antonija nije bacio na treće mjesto, a izbjegli su Oklahomu, Dalas i Kliperse do finala. A prošli su loše u smislu da je i Pelikansima i Lejkersima bio realniji plasman za poziciju gore nego ovaj trenutni. Jedni su poslednjih 12/13 utakmica igrali bez Ingrama (koji se vratio baš noćas i biće spreman za PO), drugi su dva ključna poraza pretrpjeli bez Lebrona, odnosno Dejvisa. Ali svakako, i da je uletio Finiks, ne bi bilo neke razlike, tj možda bi im posao bio i teži.
Vjerujem da prolaze prvu rundu ko god da dođe, druga i treća će biti ozbiljna borba.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13475
Joined: 22 Nov 2017, 14:16


Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Pit Bull » 15 Apr 2024, 01:40

Moji Niksi su imbecili.

Klivlend rutinski pustio kako i treba. Njima kao hljeb nasusni treba druga runda plej-ofa jer bi jos jedan neuspjeh sa top 4 pozicije vrv. znacio i otkaz za Bikerstafa, a mozda i sut karta Micelu u trejd paketu. Ovako ce prolaskom u drugu rundu predstaviti odredjen progres i vrv. ce sve ostati isto. Tako da je njima Orlando idealan izbor.

Niksima je ocito svejedno bilo i igralo se za #2 iako je po meni to suludo. Ako Embid bude zdrav, mislim da je 0% sansi da Niksi prodju Filadelfiju, mada Embid vrlo lako moze da propusti par meceva. I protiv Orlanda je klecnulo koljeno u finisu prvog poluvremena. A opet nije nemoguce i da Majami prodje i bude #7 koji je opet sam po sebi mina, ali nisu me ubijedili da su ove sezone mocni i mislim da ovaj put nece uspjeti da prave cuda u PO. Svakako da izbacivanje Niksa ne bi bilo cudo, ali dalje od toga ne vjerujem da bi isli.


Lebron odigrao vrhunski mec veceras, potpuna kontrola i dominacija jednog igraca. Na oba kraja parketa su bili pametni. Ovamo su Zionu zatvorili koridore i odsjekli pozicije gdje se on osjeca komforno, pustali su ove rotacione igrace da sutiraju tj. odatle su rizikovali i kad je sut pao, propali su i Pelikani. U napadu je Lebron citao mismeceve, kreirao prave situacije i vjerujem da ce Lejkersi nece previse odstupiti ni u utorak. Pitanje je koliko se uopste Pelikansi mogu prilagoditi da dobiju Lebrona u ovakvom mecu.

Golden Stejt mi bas ne uliva povjerenje da oni mogu preokrenuti sezonu. A opet, ako bi usli sa #8, ne da ne bi bili bez sanse nego bi meni bili i favoriti na iskustvo protiv OKC-a kao lani protiv Sakramenta. I njima sigurno dosta znaci taj mec sa Pelikansima iz kojeg imaju sta nauciti, ali morace prije toga opet da dobiju odlucujuci mec u Kaliforniji kao lani. Bez Monka i Hertera, Kingsi definitivno nisu toliko mocni, ali ni GSW ne izgleda mocno. Ja licno unazad mjesec dana navijam da udju i Lejkersi i GSW naustrb Kingsa i Pelikana, to bi napravilo bas bas mocan Zapad i svi okrsaji bi bili top. Valjda tako i bude.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58378
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Deran991 » 15 Apr 2024, 09:06

Neverovatno koliko je Zapad izjednačen i teži od Istoka. Ove plej in zapadne ekipe bi lagano izborile plejof na Istoku.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1229
Joined: 27 Jul 2023, 23:12


PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Everton804 and 2 guests