Board index Košarka Američka košarka

Avangarda NBA Fantasy

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby Pit Bull » 29 Dec 2019, 14:28

Bitna divizijska pobeda ove sedmice... Uhvatio sam kontinuitet dobrih rezultata nakon 2-3 nesrecna poraza na startu sezone.


Meni su divizije super, evo ja sam recimo ove sezone u daleko najtezoj diviziji, ali izgovori su bezveze, meni je ovako interesantnije. Ako ne mozes imati top8 rezultat u ligi nevezano za raspored, onda ne trebas ni igrati plej-of.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby ilika99basket » 29 Dec 2019, 15:51

U istoj smo grupi ako nisi provalio

Videcemo koliko ce ti biti zanimljivo na kraju ukoliko ne prodjes u plej of. Divizije jesu zanimljive ako su timovi podjednaki tipa imaš neke šešire u odnosu na rezultate u prethondnim sezonama, i onda je glupo žaliti se. A ovako smo rendom rasporedjeni i onda je glupo reći
Pit Bull wrote:Ako ne mozes imati top8 rezultat u ligi nevezano za raspored, onda ne trebas ni igrati plej-of.

Ja ću sutra imati skor 6-2 sa ekipama koje nisu u mojoj, tj našoj diviziji, a u ostala 4 meca ocekujem 3 pobede. Potencijalni skor 9-3 van divizije, i kad bi recimo racunali samo po jednu sa svakim iz divizije, tj 15 kola svako sa svakim ja bih realno imao skor 10-5. Mislis da sa tim skorom ne bih mogao da udjem u PO da nema divizija?
I nije bitno da li cu ti biti ja, ili ces ti ili Fantom ili Manes ako udje u formu ali neko ce na kraju nezasluzeno ostati bez plej ofa
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby Pit Bull » 29 Dec 2019, 15:54

A zasto ne mozemo sva cetvorica u plej-of?

A ako ne mozes da se izboris u top3 u svojoj divziji (ja mislim da ce min. 3 iz nase ici u PO), ne trebas ni igrati kao sto sam rekao.


Sledece sezone ce prilikom pravljenja divizija biti gledanje po plasmanu, zajedno u diviziji 1-8-9-16, ove godine sam se vodio samo postovima na forumu jer sam prvu godinu preuzeo komisionarsku poziciju.

Tako da ce biti realnije divizije po rezultatskom plasmanu.


I kakve veze ima ovo prvo sto si rekao? Znam da smo zajedno, samo kazem da su meni divizije super, pa i da ne udjem u plej-of, svakako se necu zaliti.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby ilika99basket » 29 Dec 2019, 17:03

Pazi ja se nadam da cemo svi proci jer mislim da svi zasluzujemo, samo sto ce neki timovi biti u mnogo laksoj situaciji od nas.

Pit Bull wrote:A ako ne mozes da se izboris u top3 u svojoj divziji (ja mislim da ce min. 3 iz nase ici u PO), ne trebas ni igrati kao sto sam rekao.

Snaga nasa divizije je nerealna. Pa Manes koji je odigrao 400 meca do sad sa ovim mejlom je trenutno 4. Isti taj Manes je bio prvi prosle sezone u regularnom delu(bar je meni tako ostalo u pamcenju).

Nije problem sto smo zajedno svi u grupi na to se ne zalim ali cinjenicaje da ce konkurenti van grupe imati mnogo laksi raspored. I moze se vrlo lako desiti da tim iz nase grupe ima vise pobeda u zamisljenih 15 kola svako sa svakim i da ostane bez plej ofa od tima koji ce uci plej of. I tu ne mozes reci da je pravedno. E to meni smeta mozda se na kraju i ne desi to ali opet.

I da posto si komisionar evo jedno pitanje, zasto se tim Difovca ne dodeli nekom ko ce bar da ga namesta? Evo ja bih prihvatio da vodim ako nece niko jer sam odigrao sa njim, a neka trejdovi budu zabranjeni izmedju Difovca i mog tima.
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby Pit Bull » 29 Dec 2019, 17:15

Ponudjeno je na temi bilo da neko preuzme tim, ne secam se da se neko javio.

Ne moze isti forumas voditi 2 tima.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby ilika99basket » 29 Dec 2019, 18:23

Ja iskreno ne vidim problem, posto sam odigrao, a svaki trejd neka bude odbijen, i na taj nacin ne mogu nikako uticati na regularnost takmicenja. Tj regularnije je ngo ovako.

Niko se neće javiti jer nema motiva, ja imam jer mogu sa tim timom da dobijem nekog :beyond:
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby kecman » 29 Dec 2019, 22:16

Što se tiče divizija, mislim da je dobro da se uvede pravilo da su raspoređene po plasmanu ili broju bodova u prethodnoj sezoni, tako da svako, čak iako ima lošiju sezonu ima motiv da što bolje radi kako bi sledeće sezone imao bolju početnu poziciju. Takođe milsim da bi bilo dobro da uvedemo neku vrstu ohrabrenja za timove van plejofa da održavaju kvalitet rostera (draft pozicija u narednoj sezoni ili ispadanje ili nemam pojma šta bi još moglo).

Što se tiče timova koji se ne nameštaju, da li možemo umesto da nađemo novog vlasnika za ovu sezonu samo da uvedemo da ti kao komisionar za taj 1 ili 2 tima na početku svake nedelje samo klikneš da igraju aktivni igrači, kako bi bilo manje nefer?
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby Pit Bull » 29 Dec 2019, 22:23

Ne mogu da kliknem da svi aktivni igraju, morao bih rucno sve editovati.

Bilo bi dobro da neko preuzme.


A ja sam saglasan sa idejom, sto se mene tice mozemo i naredne sezone da podesimo draft pozicije tako da onaj ko osvoji ligu ima najslabiju draft poziciju sledece sezone, a onaj najgori prvu.

Jedino bi slabiju draft poziciju od prvoplasiranog imali novi igraci koji bi zamenili druge igrace.

Ne znam da li se i ostali slazu sa tim...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby kecman » 29 Dec 2019, 22:26

Pit Bull wrote:Ne mogu da kliknem da svi aktivni igraju, morao bih rucno sve editovati.

Bilo bi dobro da neko preuzme.


A ja sam saglasan sa idejom, sto se mene tice mozemo i naredne sezone da podesimo draft pozicije tako da onaj ko osvoji ligu ima najslabiju draft poziciju sledece sezone, a onaj najgori prvu.

Jedino bi slabiju draft poziciju od prvoplasiranog imali novi igraci koji bi zamenili druge igrace.

Ne znam da li se i ostali slazu sa tim...


Meni se to ne sviđa ako liga nije keepers, jer onda to praktično znači da ti sledeće sezone nemaš nikakvu osnovu. Ali možemo videti kako drugačije da napravimo da to ima smisla da svako nastavi da se takmiči do kraja (plus imao bi tek onda timove koji tankuju ako bi zadnje mesto značilo prvu poziciju na draftu).

EDIT: Zar ne možeš da kličneš na start active players kao za timove koje sami vodimo što možemo da uradimo?
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby ilika99basket » 29 Dec 2019, 22:54

Pa ako nastojimo da se svi takmice do kraja onda najbolju draft poziciju treba da dobije najbolja ekipa, jer bi ove slabije nastojale da igraju lose i samim tim bi se narusio kvalitet lige
ilika99basket
 
Posts: 1425
Joined: 10 Aug 2017, 15:54

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby kecman » 29 Dec 2019, 22:55

ilika99basket wrote:Pa ako nastojimo da se svi takmice do kraja onda najbolju draft poziciju treba da dobije najbolja ekipa, jer bi ove slabije nastojale da igraju lose i samim tim bi se narusio kvalitet lige


Ovako nešto recimo ima puno više smisla, slažem se.
Prosto to je jedna vrsta nagrade za dobre igre, da dobijaš bolju početnu poziciju naredne godine, ako već ne igramo sa zadržavanjem igrača :)
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby Pit Bull » 29 Dec 2019, 22:59

Pa pojma nemam onda, mozda da oni koji budu pozicionirani 9-12 mesta da imaju garantovane top8 pikove sledece godine?

Samim time bi se povecala sansa da ostanu u igri svi do kraja.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby СрбинПодгорица » 30 Dec 2019, 12:29

После дуже времена добра недеља.
Када покренули причу о пиковима, онда овако 9,10,11,12 прва 4ти пика.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby kecman » 30 Dec 2019, 16:59

Ja bih iskreno više podržao predlog kolege ilika99basket ili ukoliko je to tehnički moguće stavio da oni koji imaju mesta od 9-12 imaju recimo zagarantovanog pika u TOP 10, ali obzirom da nije keepers liga mislim da bi bilo loše kažnjavati ekipe koje imaju dobre rezultate u sezoni pre.
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Avangarda NBA Fantasy

Postby СрбинПодгорица » 31 Dec 2019, 19:45

Повреде никако да ме заобићу вечерас Ембид аут. Старе повреде још не пролазе а нове увијек стижу.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17022
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests