Board index Košarka Američka košarka

Srbi u NBA

Re: Srbi u NBA

Postby Niksicanin » 09 Jun 2021, 14:16

Radonjaa wrote:Jokić je iz Sivca, ali je interesantno da u tolikom Sivcu postoje tri ,,grupe'' Jokića: Bačvani, koji su tu 250-300 godina (doselili se iz drugih djelova Vojvodine) i slave Nikoljdan, a ima i kolonista iz sjeverne Dalmacije (Đurđevdan) i Jokića iz Velike, ispod Čakora, sa same granice CG i Metohije. Čuo sam priču da su Nikolini sa obije strane porodice kolonisti iz Dalmacije, a čuo sam i da pripada ovoj prvoj grupi, ne znam šta je tačno. :biggrin:

Ne znam koliko je poznato da je Nemanja Bjelica sa same granice Crne Gore i Republike Srpske (Nikšić - Bileća), iz sela Vrbica, kroz koje prolazi granica. Odatle su njegovi otišli u Gajdobru. Zanima me zna li neko sa koje strane granice su njegove Bjelice (inače slave Jovanjdan) i je li istina da mu se otac izjašnjava kao Crnogorac, čuo sam taj trač prije par godina. :biggrin:

Bjelica je iz Golije, a slave Svetu Petku. Nije Nikšić-Bileća nego Nikšić-Gacko.
Svejedno.
Ovaj moj drugar, amaterski košarkaš, sa ekipom iz Nikšica ide na turnire. Upoznao je dosta bivših i poznatih košarkaša. I titulu najludjeg je osvojio znameniti Mirko Milićević.
Niksicanin
 
Posts: 5794
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 09 Jun 2021, 14:38

Ron Swanson wrote:Oho, imamo i forumaše iz Slovenije. :D

Dragić je iz Republike Srpske. :okk:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23421
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Radonjaa » 09 Jun 2021, 14:40

Niksicanin wrote:Bjelica je iz Golije, a slave Svetu Petku. Nije Nikšić-Bileća nego Nikšić-Gacko.
Svejedno.
Ovaj moj drugar, amaterski košarkaš, sa ekipom iz Nikšica ide na turnire. Upoznao je dosta bivših i poznatih košarkaša. I titulu najludjeg je osvojio znameniti Mirko Milićević.


Sto posto si siguran? Ovaj koji mi je to pričao je bio ubijeđen da je iz Gornje Vrbice. Nisam detaljno upoznat sa geografijom
:biggrin: , ali sam shvatio da je to južnije od Gacka, bliže Vraćenovićima, vrlo moguće da sam nešto pomiješao. Za slavu već ne mogu da tvrdim, čini mi se da je rekao Jovanjdan, ali davno bješe.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Srbi u NBA

Postby bwa » 09 Jun 2021, 14:44

Niksicanin wrote:
Radonjaa wrote:Jokić je iz Sivca, ali je interesantno da u tolikom Sivcu postoje tri ,,grupe'' Jokića: Bačvani, koji su tu 250-300 godina (doselili se iz drugih djelova Vojvodine) i slave Nikoljdan, a ima i kolonista iz sjeverne Dalmacije (Đurđevdan) i Jokića iz Velike, ispod Čakora, sa same granice CG i Metohije. Čuo sam priču da su Nikolini sa obije strane porodice kolonisti iz Dalmacije, a čuo sam i da pripada ovoj prvoj grupi, ne znam šta je tačno. :biggrin:

Ne znam koliko je poznato da je Nemanja Bjelica sa same granice Crne Gore i Republike Srpske (Nikšić - Bileća), iz sela Vrbica, kroz koje prolazi granica. Odatle su njegovi otišli u Gajdobru. Zanima me zna li neko sa koje strane granice su njegove Bjelice (inače slave Jovanjdan) i je li istina da mu se otac izjašnjava kao Crnogorac, čuo sam taj trač prije par godina. :biggrin:

Bjelica je iz Golije, a slave Svetu Petku. Nije Nikšić-Bileća nego Nikšić-Gacko.
Svejedno.
Ovaj moj drugar, amaterski košarkaš, sa ekipom iz Nikšica ide na turnire. Upoznao je dosta bivših i poznatih košarkaša. I titulu najludjeg je osvojio znameniti Mirko Milićević.

Bjelice iz Golije su iz Abramovici iz Bjelica, Katunska nahija ( potomci Pavla Orlovica ).
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Srbi u NBA

Postby Ron Swanson » 09 Jun 2021, 14:49

Ćoba wrote:
Ron Swanson wrote:Oho, imamo i forumaše iz Slovenije. :D

Dragić je iz Republike Srpske. :okk:



Čovek je Slovenac, sam se tako izjašnjava.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Srbi u NBA

Postby grobar_Zvornik » 09 Jun 2021, 14:54

Етнички је Србин.
А да дођеш једно љето у Зворник испред локалне продавнице би схватио и какав. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Srbi u NBA

Postby bwa » 09 Jun 2021, 15:01

grobar_Zvornik wrote:Етнички је Србин.
А да дођеш једно љето у Зворник испред локалне продавнице би схватио и какав. :biggrin:

Pije li brat pivo ispred prodavnice?
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Srbi u NBA

Postby grobar_Zvornik » 09 Jun 2021, 15:03

Понекад. Без блама. Нормалан лик. Као и цијела породица. Родитељи му живе у једном зворничком насељу. Истина Зоран је чешће ту, него Горан.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Srbi u NBA

Postby ИлићКапитен22 » 09 Jun 2021, 15:04

Јел пева Војводи Момчилу Ђујићу кад улети у пола гајбе пива?
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Srbi u NBA

Postby bwa » 09 Jun 2021, 15:05

grobar_Zvornik wrote:Понекад. Без блама. Нормалан лик. Као и цијела породица. Родитељи му живе у једном зворничком насељу. Истина Зоран је чешће ту, него Горан.

Sad mi je jos gotivniji :okk:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Srbi u NBA

Postby grobar_Zvornik » 09 Jun 2021, 15:11

ИлићКапитен22 wrote:Јел пева Војводи Момчилу Ђујићу кад улети у пола гајбе пива?


Незванично, ова му је омиљена. :biggrin:

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Srbi u NBA

Postby Sezione » 09 Jun 2021, 15:12

Ron Swanson wrote:Oho, imamo i forumaše iz Slovenije. :D

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13726
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby Zappa » 09 Jun 2021, 15:34

Lučić i Bjelica su zemljaci... Hercegovci.. kolonizovani u isto mesto..
A bravo za Dragiće što nisu zaboravili odakle su.
Mnogo je Srba iz njegovih krajeva otišlo za Sloveniju pre rata..
I Oliver Stević (bivši košarkaš Zvezde) je sa tih prostora..
Ti krajevi su odlazili u Sloveniju ili u Zvornik

A zna li se odakle je budući NBA igrač Micić.
Crnogorac ili ??
Last edited by Zappa on 09 Jun 2021, 15:49, edited 3 times in total.
Zappa
 
Posts: 7473
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Srbi u NBA

Postby grobar_Zvornik » 09 Jun 2021, 15:39

Колико знам Оливерова мајка живи пар десетина метара од моје зграде. Чак ми се чини да су купили пар станова у истој згради...

Све у свему да не офтопичарим. Импресивно признање за Јокића и велика част за српску кошаркашку школу. Тек трећи Европљанин у историји НБА. :blue:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Srbi u NBA

Postby Bogun » 09 Jun 2021, 15:41

Pa kako to da je Đani Grk, a Dragić nije Slovenac? :D
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Grobar89 and 7 guests