Board index Košarka Američka košarka

Srbi u NBA

Re: Srbi u NBA

Postby Slavisak » 12 Nov 2017, 21:08

Vecina forumasa ovde je fizicki necvrsto , tri kruga oko svoje zgrade nisu u stanju da otrce :biggrin: Jokic sabija, moze zmurke da ubaci preko 40 poena kada hoce a moze da dominira i bez poenterskog ucinka, bas onako poseban igrac . Odlican je i u odbrani, pricao sam o njegovom instinktu da iskoprca zivu loptu protivniku , nije sve u lupanju blokada.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby Malterego » 12 Nov 2017, 21:14

Jokić je dobar igrač, all star kalibar ako nastavi ovako. Međutim, nikad ne bih gradio tim oko njega ako mi je cilj titula, a svakom timu treba da bude. Vidi li iko njega kao igrača koji može da bude najbolji igrač u šampionskoj ekipi?
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Srbi u NBA

Postby mudrovsukilo » 12 Nov 2017, 21:16

-Stefan- wrote:Tako stoje stvari sad sto se tebi to ne svidja tvoj problem...

Lepo sam naglasio kad hoce moze da odigra odbranu sasvim fino...

Nesposoban je zato sto nema cvrstinu?

Koliko znam posprdao se sa pola lige ( igracima na poziciji 5 ) i ugurao i jace igrace. ( Jedino mu Nurkic pravio problem evo za 2 sezone koliko gledam ali je Nurk jak kao crna zemlja, naravno tekme kada je trejdovan u Portland )

A za ostali deo posta mi ne pada na pamet da komentarisem, klasican NBA ljubitelj koji ujutru uz kafu i novine otvori ESPN ili NBA sajt i gleda statistiku i po neki highlight.

:lollol: ocigledno da ne znas sa kime pricas :biggrin: tako da ti necu zameriti

nesposoban je zato sto je slina :beyond:

jokic i odbrana :pop:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Srbi u NBA

Postby Tufi » 12 Nov 2017, 21:33

Pa u ligi ima samo 4-5 igraca oko kojih mozes graditi sampionski tim u naredne 2-3 sezone(LBJ, KD, Kari i Kavai). Nije to neka zamjerka :D

Za par sezona ce se taj broj mozda popeti na 7-8, a pitanje je oce li Jokic biti tu. Iskreno ja ga tu ne vidim, ali kao neka druga ili treca opcija sto da ne, ionako se sad prave te big trojke i cetvorke.

Ne zanosim se time da Jokic moze biti u to 5 igraca lige, ili MVP finala, ali da moze biti visestruki AS moze itekako.

Siguran sam da Jokic nije nas da bi odje pojedini svrsavali na njegove brojke bolio bi ih kurac za neigranje odbrane i neposjedovanje cvrstine. Ono sto ja znam je to da je Jokic unikatan igrac i kao takvog treba da se postuje i uziva u njegovim igrama
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Srbi u NBA

Postby Bojdo » 12 Nov 2017, 21:45

Od Cosica se takakv igrač nijep pojavio.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Srbi u NBA

Postby Malterego » 12 Nov 2017, 22:08

@Tufi ne mislim samo u naredne 2-3 sezone već long term, ali bez obzira ostaje ista stvar. Kapiram da je cilj da Jokić dobije max deal od Denvera? Ja ne vidim zašto bi bilo koji igrač u ligi dobio max deal ako ne može da vodi tim ka borbi za titulu. Mada kad vidim da Millsap, Conley, Lowry imaju ovolike pare, daj svima onda...
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Srbi u NBA

Postby mudrovsukilo » 12 Nov 2017, 22:19

Bojdo wrote:Od Cosica se takakv igrač nijep pojavio.

jokic koza :blue:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Srbi u NBA

Postby Tufi » 12 Nov 2017, 22:33

Onda bi samo 3-4 igraca dobilo Max Deal.

Pored KD, Karija I Lenarda koji ce tu biti i za 5 godina u dobroj formi mozda ce jos samo Grik Frik moci da vodi ekipu do borbe za titulu. Eventualno bi tu mogao da se KAT pridoda. Ja iskreno ne vidim kako bi npr Zingis vodio ekipu do titule.
Da se ogradim, ne kazem da nisu bolji od Nikole. Sva trojica su prica za sebe i kao sto rekoh uzivati u predstavama koje nam pruzaju.

Ne bi isao ja toliko daleko da tvrdim da od Cosica nije bilo takvog igraca, ali od kad ja pratim kosarku igraca sa ovakvim karakteristikama, kao Nikola nije bilo. Naravno da je bilo boljih, i igraca koji su imali to nesto sampionsko u sebi, ali ovakvih karaktersitka nije bilo
User avatar
Tufi
 
Posts: 8062
Joined: 01 May 2013, 08:02

Re: Srbi u NBA

Postby Bojdo » 12 Nov 2017, 22:44

Jokic je daleko od svog vrhunca.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8439
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 12 Nov 2017, 22:51

Pravi smo Srbi.:D Toliko uspljuvasmo momka koji ce gotovo sigurno biti najbolji Srbin u NBA.

A glavni argument je da nece biti sampionski igrac, pa ne bi ni KD bio koji je tata igrice da nije otisao u GSW. Gluposti.

Ispao je sisica sa repkom i to se ne oprasta, a igrac je vanserijski bez dileme.
Last edited by Ćoba on 12 Nov 2017, 22:53, edited 3 times in total.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23409
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Malterego » 12 Nov 2017, 22:51

Ima ih dosta koji mogu biti najbolji igrači na kontenderu, sve zavisi šta postaviš oko njih. Ako staviš Zubca i Nwabu naravno da nisu kontender, ali ako imaš oko tog igrača još dva all star kalibra onda je to druga priča. Harden, KD, Curry, LBJ, KAT, Harden, Westbrook, Giannis, Embiid, Leonard... Naravno ne u ovim ekipama u kojim trenutno igraju. Neće ovakav Milwaukee nikada biti šampion, ali Giannis kroz 2-3 godine uz dva igrača kraj sebe koji su all star kvalitet, ali ne superstar, može da bude šampion.

Primjer Pau Gasol nikad ne bi bio najbolji igrač u šampionskoj ekipi, ali je bio druga violina u šampionskim Lakersima. E tako otprilike mogu da vidim Jokića kroz koju godinu u najboljem slučaju, što je sjajno opet.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Srbi u NBA

Postby mudrovsukilo » 12 Nov 2017, 22:57

Ćoba wrote:Pravi smo Srbi.:D Toliko uspljuvasmo momka koji ce gotovo sigurno biti najbolji Srbin u NBA.

A glavni argument je da nece biti sampionski igrac, pa ne bi ni KD bio koji je tata igrice da nije otisao u GSW. Gluposti.

Ispao je sisica sa repkom i to se ne oprasta, a igrac je vanserijski bez dileme.

glavni argument je ispisan mnogo ranije godina par ,istorijski gledano , jokic je napravio gresku u koracima kada je dosao u frizuru ,izgubio je najvise tada pre svega u trcanju ,i ucenju kosarkaske igre

pisao sam i godine prosle a nije na odmet ponoviti jokic nije centar ,on je krilni centar to su u denveru i znali kad su ga doveli ,i dali su mu citavu sezonu da probaju da od njega naprave top klasu pf top5 nba al ne do djavo vraga ,nesposban da brani stolicu na 4 ne moze da brani nikog i u toj silnoj nemogucnosti ,odlucili su se da idu linijom manjego otpora vrativsi ga na centra dobili samo jednog skracenoog vlade divca koji je za jokica bio doktor nauka kosarkaske igre pre svega u defanzivi kretanju postavljanju citanju

i nemoj se lozite vise djokic je koza :blue:
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Srbi u NBA

Postby fabricio » 12 Nov 2017, 23:10

Cim pokusavate da ga ponizite nekim manama znaci da je opako dobar igrac. Cim pokusavate da ga izmerite sa LeBronom dal moze da vodi ekipu do titule i dal bi vam bio u idealne petorke i sta ja znam, to mu onda jos vise digne imunitet...

Nole brate,mislis da je nekome bitno dal je sampionski igrac eli jok?
Sto mora da bude ajd reci mi?

Da,nije sampionski igrac, i ? Nije ni Durent,nije ni Irving...niti bi ikad poveli prosecnu ekipu do titule.

To je zamalo uspelo LeBronu godina 10 ranije i nikom vise. Mozda Kobi “one“ godine i to je to...

Sve vam ne valja a imamo brutalnog igraca u NBA :krsti:



Da je Amer,tamo bi kolaps nastao... Pisalo bi se o novom Pipenu i ostale gluposti. Znali bi oni tamo da ga prehajpuju do besvesti i da nam ga predstave kao bozanstvo. A mi pljujemo Jokica i Djokovica :blue:

Idi begaj

Edit:malo vise uzivajte u ovoj prelepoj igri,a malo manje patkometrisite :yes3:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Srbi u NBA

Postby Malterego » 12 Nov 2017, 23:14

Ja ga npr. ne pljujem, samo vodim normalnu diskusiju :) To što govorimo o njegovim manama i poredimo ga sa recimo LBJ ne znači da ne cijenimo njegove druge kvalitete.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Srbi u NBA

Postby fabricio » 12 Nov 2017, 23:18

Ma nisam ni video tvoj post,ja to generalno.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Starks and 12 guests