Board index Košarka Američka košarka

Srbi u NBA

Re: Srbi u NBA

Postby Rajs » 12 Nov 2017, 07:21

Porzingis nije Srbin u NBA.
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25500
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Srbi u NBA

Postby Poison and Remedy » 12 Nov 2017, 10:07

Jokic mozda nije najbolji, ali je svakako najraznovrsniji centar u ligi. Sto se tice odbrane, on nece da je igra i to je sve. Sa kosarkaskim IQ-om koji poseduje, ne moze niko da me ubedi da on ne razume nacela odbrane. A i sto bi u NBA igrao odbranu? Sta fali Hardenu? Jokic ce sa narednim ugovorom obezbediti sebe i svoju celu porodicu za narednih 5 pokolenja.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 12 Nov 2017, 10:15

Nadam se da ce se sjetiti i reprezentacije kad ih obezbijedi.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23515
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Poison and Remedy » 12 Nov 2017, 10:29

Ćoba wrote:Nadam se da ce se sjetiti i reprezentacije kad ih obezbijedi.


Nadam se i ja da ce igrati za reprezentaciju, ali ne mogu da mu zamerim i da ne igra. Ogroman je novac u pitanju, jos ako Denver bude gradio tim oko njega, rizik i pritisak ce biti preveliki.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 12 Nov 2017, 10:32

To nije nikakav argument, jer i ostale NBA zvijede su igrale. On kad potpise taj ugovor vise ga nemaju cime ucjenjivati.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23515
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Poison and Remedy » 12 Nov 2017, 10:41

Ćoba wrote:To nije nikakav argument, jer i ostale NBA zvijede su igrale. On kad potpise taj ugovor vise ga nemaju cime ucjenjivati.


U sustini nije ni vazno. Ako hoce da igra super, ako nece opet super. Ne mogu ja njemu nista da zameram, posto nisam u njegovim patikama.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 12 Nov 2017, 10:43

Ne mogu da mu zamjeram ali ga sigurno necu gledati istim ocima kao Bogdana, Tea i ekipu...
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23515
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Dylam Dop » 12 Nov 2017, 11:45

Poison and Remedy wrote:Jokic mozda nije najbolji, ali je svakako najraznovrsniji centar u ligi. Sto se tice odbrane, on nece da je igra i to je sve. Sa kosarkaskim IQ-om koji poseduje, ne moze niko da me ubedi da on ne razume nacela odbrane.


Odgledao sam samo 1-2 utakmice Nuggetsa ove sezone i prema onom sto vidjeh nije da Joka ne umije da se postavi (stavise, pozicioniranje mu je i Forte i zna da se bije kad hoce - sad bi me natjeralo da pogledam onu defanz. kosarkasku kliniku sto smo odigrali protiv Ozija u drugom susretu na OI da vidim bas kakav je bio ,koliko se sjecam i bradata mjesina je dala tu sve od sebe), i ima on sasvim solidan rad nogu (opet kad hoce), zna da zatvori stranu lateralno, ali s druge strane opet mnogo cesce izgleda kao teska ojebina kad nece apsolutno nimalo da se cima..


No, ono sto me kopka bas je: - koliko Nuggetsi ove sezone u prosjeku igraju duzi (pozicioni) napad u odnosu na proslu sezonu, kad je on na parketu?? Drugim rijecima: -koliko su unaprijedili protok lopte?! Uostalom, Milsap mi tu djeluje najprije kao klin-kocnica.. (s jedne strane to moz da bude jako pozitivno ako na tom usporavanju uspiju da izgrade tu pozicionu igru i pomenuti protok - rijecju: -uspiju u namjeri da angazuju max. ofanzivni potencijal citavog tima. Tu ce MM-duo na pleju morati jos da sazrijeva ipak prilagodjavajuci se Joka-Milsap osovini.

Rezime: -kljuc uspjeha vidim u tom balansu koji uspiju da pronadju izmedju Milsapovog "kocenja" igre (insistiranju dakle na toj duzoj pozic. igri) i Jokicevih ekspresnih pasova, cutt-ovanja i sl. Duzi napadi ostavljaju i Joki vise predaha i snage (nadasve i minutaze) da se na drugoj strani vise angazuje i u odbrani kad dojde vrijeme za do-or-die da se domognu plejof-a. Za sad, ovo sto pokazuju na parketu sasvim pristojno izgleda.


PS: Jokic mora da nauci da se kontrolise, bas ima buran temperament i kratak fitilj (npr. nocasnja epizoda sa Bijombom). Rekao bih ovako naslijepo da je to pokupio od burazera, a i da mu je slava malo udarila u glavu..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Srbi u NBA

Postby Poison and Remedy » 12 Nov 2017, 12:18

Dylam Dop wrote:

PS: Jokic mora da nauci da se kontrolise, bas ima buran temperament i kratak fitilj (npr. nocasnja epizoda sa Bijombom). Rekao bih ovako naslijepo da je to pokupio od burazera, a i da mu je slava malo udarila u glavu..


Ima tu i do protivnickog igraca. Ko zna sta mu je rekao, pa ono lupanje po grudima :question: , kao i stvari koje mi ne vidimo/ne cujemo preko malih ekrana(stipanja, trash talk...). Ali svakako bi trebalo da se smiri, posto ce naleteti na nekog ko ce ga iz principa nalaupati.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Srbi u NBA

Postby Фантом » 12 Nov 2017, 12:42

Ja sam Jokica prosle sezone mnogo vise gledao, i u pocetku se on dosta vise trudio u odbrani ali zbog nikakvog respekta mu je svirano sve i svasta i tada je totalno prestao da je igra.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Srbi u NBA

Postby Juancho » 12 Nov 2017, 13:30

Фантом wrote:Ja sam Jokica prosle sezone mnogo vise gledao, i u pocetku se on dosta vise trudio u odbrani ali zbog nikakvog respekta mu je svirano sve i svasta i tada je totalno prestao da je igra.

Tačno. Plus sam Jokić na terenu često ima stav nadurenog derišta, pa eto, on iz inata prestao da igra odbranu. Imao je ove sezone stvarno dobrih defanzivnih partija, ali i dalje preovladava kurcobolja.
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Srbi u NBA

Postby mudrovsukilo » 12 Nov 2017, 17:00

Tufi wrote:Plus ne zna da trci :D

Ali ce i kao taj nesampionsi igrac uzeti 200+ miliona u narednih 10 godina

zna da trci ne zna da brani pik ,nek uzme i 3 milijardi $ nikad sampionski igrac
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Srbi u NBA

Postby -Stefan- » 12 Nov 2017, 17:31

Serete da Jokic ne zna da igra odbranu a on je najbolji defanzivac u Denveru trenutno..po statistici.

I sinoc je odigrao odlicnu utakmicu, defanzivno naravno...kad hoce igra odbranu, kad mu se ne igra ne igra je i tjt.

Bitno da ste vi strucnjaci pogledali 2 utakmice Denvera i culi od nekog da Jokic ne igra odbranu pa sad ponavljate kao papagaji..
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3332
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Srbi u NBA

Postby mudrovsukilo » 12 Nov 2017, 19:18

-Stefan- wrote:Serete da Jokic ne zna da igra odbranu a on je najbolji defanzivac u Denveru trenutno..po statistici.

I sinoc je odigrao odlicnu utakmicu, defanzivno naravno...kad hoce igra odbranu, kad mu se ne igra ne igra je i tjt.

Bitno da ste vi strucnjaci pogledali 2 utakmice Denvera i culi od nekog da Jokic ne igra odbranu pa sad ponavljate kao papagaji..

a da se ugasi denver nagetsi ako im je jokic najbolji defanzivac :lollol: prvo nesposoban je nema cvrstinu da igra obranu na postu ,uzidava ga svaka prosecna baba , moze da iskace na piku al ne zna jer ga mrzi da trci ,nije dovoljno guma gurao

od denverevovih igraca obrane on se meri sa nekom pozicijom broj 9 po kvalitetu odbrane ,iza vila bartona verovatno jedinog iz rotacije koji je losiji od njega
Postby LBJ23 » 16 Dec 2016, 21:49

Kari 1na1 nije mogao da dobije Kevina Lava.

teglica » 04 Jan 2017, 00:38

Kakva malicioznost...
mudrovsukilo
 
Posts: 5987
Joined: 03 Nov 2016, 22:06

Re: Srbi u NBA

Postby -Stefan- » 12 Nov 2017, 20:38

Tako stoje stvari sad sto se tebi to ne svidja tvoj problem...

Lepo sam naglasio kad hoce moze da odigra odbranu sasvim fino...

Nesposoban je zato sto nema cvrstinu?

Koliko znam posprdao se sa pola lige ( igracima na poziciji 5 ) i ugurao i jace igrace. ( Jedino mu Nurkic pravio problem evo za 2 sezone koliko gledam ali je Nurk jak kao crna zemlja, naravno tekme kada je trejdovan u Portland )

A za ostali deo posta mi ne pada na pamet da komentarisem, klasican NBA ljubitelj koji ujutru uz kafu i novine otvori ESPN ili NBA sajt i gleda statistiku i po neki highlight.
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3332
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests