Board index Košarka Američka košarka

Srbi u NBA

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 05 Jan 2018, 23:19

Znaci ceracemo se jos.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Slavisak » 06 Jan 2018, 05:16

Lalyles presao Jokica po vaznosti u Denveru, neverovatno sa kolikom dozom kurcobolje igra ove sezone, u sezoni gde treba da dokaze da li vredi velikih novaca , mislim da se Denver zajebao sto je zadrzao njega a ne Nurkica, ovaj drugi barem ima ambiciju i neki drcan stav za razliku od ovog naseg mlakonje.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby Cicvara » 06 Jan 2018, 11:14

Slavisak wrote:Lalyles presao Jokica po vaznosti u Denveru, neverovatno sa kolikom dozom kurcobolje igra ove sezone, u sezoni gde treba da dokaze da li vredi velikih novaca , mislim da se Denver zajebao sto je zadrzao njega a ne Nurkica, ovaj drugi barem ima ambiciju i neki drcan stav za razliku od ovog naseg mlakonje.


Osecam da si ga igrao + sinoc :lollol:
Cicvara
 
Posts: 550
Joined: 20 Apr 2017, 07:59

Re: Srbi u NBA

Postby balzamen » 06 Jan 2018, 11:26

Jer u NBA pobedjuje stav. :blue:
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 06 Jan 2018, 11:37

Slavisak wrote:Lalyles presao Jokica po vaznosti u Denveru, neverovatno sa kolikom dozom kurcobolje igra ove sezone, u sezoni gde treba da dokaze da li vredi velikih novaca , mislim da se Denver zajebao sto je zadrzao njega a ne Nurkica, ovaj drugi barem ima ambiciju i neki drcan stav za razliku od ovog naseg mlakonje.

Cenim ja Divca kao igracku legendu ali Jokic je daleko veci talenat od njega, to je i sam Divac priznao . Jokic je centar to mu je primarna pozicija , igra je od kadetskih dana, stim da moze da i organizuje igru ekipe sa te pozicije, zato je jedan od unikatnijih igraca u danasnjoj kosarci.

Jokic sabija, moze zmurke da ubaci preko 40 poena kada hoce a moze da dominira i bez poenterskog ucinka, bas onako poseban igrac . Odlican je i u odbrani, pricao sam o njegovom instinktu da iskoprca zivu loptu protivniku , nije sve u lupanju blokada.

Porzingis Jokicu nije ni do muda, covek od 221 cm ima procenat suta ispod 50% plus nema ni dabl dabl u proseku, precenjen igrac i to je to :roll: Cuj unapredjena verzija Vucevica :laugh: pa ta dva igraca ne lice ni po jednom segmentu igre, kakvi sve likovi pisu o kosarci ovde :biggrin: Moram da priznam da Bogdan igra kao sisica otkako je prekomandovan u prvu petorku, boji se da sutira, igra alibi kosarku, morace mnogo vise da zapne, deluje mi kao da je NBA liga prebrza za njega.

Ja sam ti samo izneo statisticke fakte, plus Jokicev tim je daleko uspesniji od Porzingisovog za ove tri sezone otkako su oba igraca u NBA ligi, sramotno lose procente suta ima kao i broj skokova po mecu, eto bolji je atleta od Jokica,agilniji itd. ali inferiorniji od Jokare :roll: Jokic ima mozak ovaj ne :okk:

Porzingisu je nba karijera zavrsena ako mu se ne dao bog desi neka teza povreda noge, , vadi se na pokretljivost i atleticizam za toliko visokog igraca, ima ispodprosecan kosarkaski iq , napadacka igra mu je nista posebno , baca neke frljoke koje mu ulaze , post up igra mu je i dalje ispodprosecna,procenti suta iz igre sve govore. Jokic naravno ima daleko veci upside samo ako ikada vise odluci da se fizicki zategne kao sto se zategnuo u svojoj ruki sezoni.
Da je Jokic uzeo 24 suteva kao Porzingis veceras , verovatno bi ubacio 50 poena i Nagetsi bi dobili utakmicu , jednostavna taktika ali jebi ga Malone je trener , za njega je to nuklearna fizika. Ja sumnjam da ce taj covek docekati novu godinu na klupi Denvera, a ako bude ovi iz uprave Denvera su vece budale nego sto sam mislio da jesu .

Ko ti je hakovao profil???
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby Malterego » 06 Jan 2018, 12:07

Vidi se da rakija od jutros utiče na vas. :krsti:
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Srbi u NBA

Postby balzamen » 06 Jan 2018, 13:45

JOKIC MOZE ZMURKE DA UBACI PREKO 40 POENA AHAHAHAHAHHAHA

JA SAM TI IZNEO STATISTICKE FAKTE AHAHAHAHAAHAHAHAHA

Ne sramoti se prijatelju.
User avatar
balzamen
 
Posts: 6430
Joined: 05 Jan 2013, 23:31

Re: Srbi u NBA

Postby Cicvara » 06 Jan 2018, 16:02

@Coba

Au druze...I za kraj ovo za Melouna...Pa to je verovatno jedini trener u ligi koji bi dao ovakav prostor Jokicu,piku iz druge runde,i podredio citav tim njemu...
Cicvara
 
Posts: 550
Joined: 20 Apr 2017, 07:59

Re: Srbi u NBA

Postby Slavisak » 06 Jan 2018, 16:05

balzamen wrote:Jer u NBA pobedjuje stav. :blue:

Da moras da imas stav , da se dokazujes svako vece, ovo sto Jokic igra u nekih dvadesetak meceva ove sezone se zovi alibi kosarka, covek uzme sut ili dva za jedno poluvreme , oslobadja se lopte cim je primi u ruke. Dobio je sansu da bude vodja ove sezone a on je dopustio da ga potisne tamo neki Layles , Misko se prevrce u grobu .
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby Slavisak » 06 Jan 2018, 16:06

Cicvara wrote:@Coba

Au druze...I za kraj ovo za Melouna...Pa to je verovatno jedini trener u ligi koji bi dao ovakav prostor Jokicu,piku iz druge runde,i podredio citav tim njemu...

Pruzio bi mu kurac da se nisu desile povrede kao sto je slucaj sa Laylsom ove sezone, covek je duduk kada je u pitanju trenerski posao.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby wiper » 06 Jan 2018, 16:08

Na čemu zasnivate vaš stav da je Meloun duduk od trenera? Čovek koji bez all star igrača drži visoku 6. poziciju na ultra jakom zapadu..
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Srbi u NBA

Postby Slavisak » 06 Jan 2018, 16:11

Na tome sto svaku neizvesnu utakmicu obicno izgubi, treba da se dese povrede da bi prosirio rotaciju i sansu pruzio nekim igracima. To sto trenutno drzi sesto mesto na Zapadu je velika sreca, povrede su unistile Jutu i Kliperse ove sezone.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Srbi u NBA

Postby wiper » 06 Jan 2018, 16:36

Slavisak wrote:Na tome sto svaku neizvesnu utakmicu obicno izgubi, treba da se dese povrede da bi prosirio rotaciju i sansu pruzio nekim igracima. To sto trenutno drzi sesto mesto na Zapadu je velika sreca, povrede su unistile Jutu i Kliperse ove sezone.


A Denver nisu? Jedini "all star" je povređen, Jokić je takođe propustio 7-8 utakmica. A koliko je neizvesnih mečeva izgubio toliko ih je i dobio, na prvu loptu mi pada 5 takvih mečeva na pamet. Ne možeš meriti koliko je neko dobar trener na osnovu toga koliko je neizvesnih mečeva dobio/izgubio, a šta ćemo sa deklasiranjem Warriorsa, Portlanda, Detroita i to sve u gostima? Ah da, to je dobio sa puno razlike, to se ne računa :D
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Srbi u NBA

Postby Ćoba » 06 Jan 2018, 17:23

Cicvara wrote:@Coba

Au druze...I za kraj ovo za Melouna...Pa to je verovatno jedini trener u ligi koji bi dao ovakav prostor Jokicu,piku iz druge runde,i podredio citav tim njemu...

Pa ovo su postovi od Slaviseka. :D

Nisam htio da citiram da vidim hoce se prepoznati. Ovo je sve ono sto je on pisao prije dana danasnjeg kad ga je poceo pljuvati. :D

Idite nazad na ovom topiku i sve ce vam biti jasno.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23586
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Srbi u NBA

Postby garins » 07 Jan 2018, 01:17

Ćoba wrote:
Slavisak wrote:Lalyles presao Jokica po vaznosti u Denveru, neverovatno sa kolikom dozom kurcobolje igra ove sezone, u sezoni gde treba da dokaze da li vredi velikih novaca , mislim da se Denver zajebao sto je zadrzao njega a ne Nurkica, ovaj drugi barem ima ambiciju i neki drcan stav za razliku od ovog naseg mlakonje.

Cenim ja Divca kao igracku legendu ali Jokic je daleko veci talenat od njega, to je i sam Divac priznao . Jokic je centar to mu je primarna pozicija , igra je od kadetskih dana, stim da moze da i organizuje igru ekipe sa te pozicije, zato je jedan od unikatnijih igraca u danasnjoj kosarci.



Teško da je Jokić veći talenat, jedino može da bude veći radnik. Sad to što Divac od trejda iz Lejkersa u Šarlot nije potrčao na treningu (a ni pre toga nikada nije bio angažovan što se tiče rada na sebi), što preko leta ne bi pipnuo loptu ili tegove, osim ako bi to bilo leto kada bi igrao za reprezentaciju, a od '97 igrao je samo dva puta ('99, '02) i oba puta je nalazio načine da izbegne bazične pripreme, što je pušio kao Turčin i što se pored toga zadržao u ligi do 37. je pokazatelj tog talenta.

Nažalost većina domaćih NBA stručnjaka ga pamti iz ere Kingsa kada je već bio trut koji ne može da potrči i koji je izgubio svoje najveće kvalitete.

Jeste Jokić od njega ofanzivno daleko potentniji i talentovaniji, pre svega u šutu, ali Divac iz uvodne 3-4 sezone LAL perioda je bio najbolji P&R defanzivac na centarskoj poziciji u ligi. Onako kako je on trčao, njegove lateralne kretnje, mogućnost da preuzme beka i ne ispadne, brze ruke i dobar tajming bi od njega u današnjoj eri napravile Superstara. Da je Divac iz LAL danas u GSW umesto Zaze i Mekgija čitav svet bi pisao bajke o njemu i tome kako visok igrač može da se uklopi u takav sistem igre i to na obe strane terena, a oni bi gazili svakoga sa 4:0 i 20+. Jednostavno primer idealnog centra za košarku koja se igra danas :okk:
User avatar
garins
 
Posts: 348
Joined: 26 Dec 2017, 17:39

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Mightasheen and 44 guests