Board index Košarka Američka košarka

NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Bodi Bond » 08 May 2011, 14:57

Da je Bajnam zdrav, tj. da nema problema sa kolenima, nikada ga ne bih menjao za Hauarda.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby irriducibili » 08 May 2011, 15:01

alonzo wrote:To sam najavio pre all stara, cini mi se.

Sasvim logican potez. Lakersi moraju da renoviraju sastav za narednu sezonu.

Buynum i Odom za Howarda = najrealnija opcija.

Koliko sam cuo, sad je i Gasol opcija...Nije ni cudo, obzirom kako igra u zadnje vreme...Ili tako igra upravo zbog toga... :unsure:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Alonzo » 08 May 2011, 15:33

irriducibili wrote:
alonzo wrote:To sam najavio pre all stara, cini mi se.

Sasvim logican potez. Lakersi moraju da renoviraju sastav za narednu sezonu.

Buynum i Odom za Howarda = najrealnija opcija.

Koliko sam cuo, sad je i Gasol opcija...Nije ni cudo, obzirom kako igra u zadnje vreme...Ili tako igra upravo zbog toga... :unsure:


Jednostavno - losa forma.

Ne trebaju im i Buynum i Howard, 2 kvalitetna centra na istoj poziciji.

Sto se mene tice -> neka ode Gasol, a dodje Aldridge. :D
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby BLEJK » 08 May 2011, 17:22

Kad smo već kod Pau Gasola, ne mogu da zaboravim kako su ga neki ''viđeniji'' novinari u SAD kritikovali već posle prve utakmice u seriji sa Nju Orleansom. Veorvatno većina nas gleda emisije Around The Horn i Pardon The Interuption. Ja volim da gledam samo prvu, ali se dobro sećam kako je Gasol kritikovan od strane Tonija Kornhajzera u emisiji PTI. Čovek se maltene rugao igraču koji je bio ključni čovek u pobedi Lejkersa u sedmoj utakmici finala prošle godine(doduše uz pomoć sudija). Neverovatno kako ljudi brzo zaboravljaju. Čak se i Kobi ''I wanna be like Mike'' Brajant oglasio posle te utakmice kritikujući Gasola. Jedan night-off (i to u prvoj utakmici serije) i sve se zaboravlja. Nikad nisam bio obožavalac Pau Gasola ali me ovakve stvari nasmeju. Koliko se daleko ide u zaštiti NBA zvezda, to je neverovatno. Kad Brajant pretera sa soliranjem, niko ne postavlja pitanje koliko je šuteva uputio, koliko promašio, koliko lopti izgubio, i sl., jer on ima pravo na night-off. Ali , čim neko od ''epizodista'' zakaže na jednoj utakmici, onda u Brajantu proradi onaj ''džordanovski'', ''takmičarski'' menatalitet gde on javno kritikuje svoje saigrače. Gasol slabije igra u ovom plej-ofu, pa šta! Bez njega ne bi uzeli zadnje dve titule, nikako!

Da se osvrnem malo i na ove dve sportske emisije koje sam pomenuo. Izvinjavam se administratorima i Alonzu ako skrećem sa teme. Sve je stvar ukusa, ali ću ipak reći da PTI gotovo i ne gledam, a ATH gotovo ne propuštam. U ATH možemo videti neke argumente tipa, zašto će Majami pobediti Boston u ovoj seriji, nekada su argumenti statističke prirode, nekada se uglavnom svode na matchup-ove, itd. Ima i tu povlađivanja zvezdama, kontriranja kolegama da bi se osvojili poeni i ostvarila pobeda. Međutim ima više argumenata(sviđali se oni meni ili ne) nego ruganja nekim igračima(ja pratim samo NBA i NCAA), a one poruke koje na tabli ispisuje novinar Vudi Pejdž me uvek zabave. Voditelj Toni Reali je po meni uglavnom korektan a i ume često da postavi provokativna pitanja svojim kolegama. Nije moja omiljena emisija na televiziji, ali nekad me podstakne na razmišljanje zahvaljujući argumentima koje su učesnici emisije izneli u prilog svog stava.PTI je emisija sa pogrešnom scenografijom. Toni Kornhajzer i Majkl Vilbon izgledaju kao dva pajtosa koji sede za nekim šankom u sportskom baru, gledaju sportske vesti i komentarišu. Od nekih dva minuta koliko imaju da obrade neku temu ili vest, nekih 20 sekundi potroše na najavu, što je normalno, ali kad počnu da pričaju onda deluje kao da više opisuju nešto/nekoga vraćajući s e u prošlost,sa dosta ismevanja , pošalica i sl, a onda često ne iznesu argumente već samo mišljenje ko je kakav, ko je u pravu, ko bi mogao da pobedi, dobije seriju itd. U dva minuta ne čuje čovek maltene ništa. I naravno, reč najvećih NBA zvezda današnjice je zakon(Kobi, Lebran, Vejd,...). Najviše me nerviraju izrazi tipa ''They are done!'', kad neki tim gubi u seriji sa 2-0 ili 3-1. Ali kad Lebraan , pre 5. utakmicu serije protiv Filadelfije kaže ''In game 5 we will finish our beakfast, and prepare for lunch'', Vilbon i Kornhajzer kažu da ne znaju šta znači taj izraz ''breakfast''. To kao nije omalovažavanje protivnika. Sem ako ne sledite onu izreku da je ''doručak najvažniji obrok dana''. Ovoj dvojici ''viđenijih'' novinara Amerike ne treba sto za kojim sede i razgovaraju, već šank. Barmen može da bude Toni Reali. A možda im i ne treba barmen, dovoljni su oni sami.

''When I feel athletic, I go to a sports bar''
- jedan od zapisa na tabli Vudija Pejdža.
''If you're going down, go down shooting''.
-poslednje što je Majkl Džordan rekao Ronu Harperu(Lejkers) pred 7. meč
finala Zapada 2000. g. između Lejkersa i Portlanda(predvođenog Skotijem Pipenom)
User avatar
BLEJK
 
Posts: 31
Joined: 24 Mar 2011, 23:29

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby kocic » 09 May 2011, 15:21

alonzo wrote:To sam najavio pre all stara, cini mi se.

Sasvim logican potez. Lakersi moraju da renoviraju sastav za narednu sezonu.

Buynum i Odom za Howarda = najrealnija opcija.

odoma zadrzati pod obavezno... ne postoji mnogo takvih igraca koji ulaze sa klupe i imaju toliko uticaja na igru... prezahvalan igrac.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Alonzo » 10 May 2011, 08:26

@ Blejk

Kritikovali su i Lebrona prosle sezone kada je ispao sa Clevelandom. Wade do sada nije kritikovan, ali nije ni imao razlog za tako nesto.

Sto se Kobija tice -> on je u ovoj seriji protiv Dallasa takodje izolovan od kritika, mada su mnogi precutali njegovu ocajnu partiju u sedmoj utakmici protiv Bostona.

Znas i sam kakvi su mediji u USA -> gledaju samo zvezde, oko njih se sve vrti. Zato im nije bilo jasno kako to da Parker i Manu mogu do titule.

Nije im bilo jasno ni kako to da Nowitzkog niko ne moze da zaustavi, da bi na kraju prihvatili sve to kada su videli da drugacije ne moze.

Sto se Gasola tice -> on jeste bio ocajan u ovom plejofu. Jbg, slazem se da su kritike bile iznenadjujuce zato sto su dosle odmah posle prve tekme, ali su jednostavno zeleli da izvrse pritisak jer uvek neko postane meta u plejofu. Prosle sezone je to bio Artest, koji se tek probudio u odlucujucoj tekmi. Seti se samo 2008. kada su Celticsi bili sampioni, kako su kritikovali Allena zbog promasenih trojki (ako se dobro secam), da bi Allen proradio tek u finalu.

U USA se lako ide od fantasticnog talenta do omrazenog igraca -> Lebron James je pravi primer za to.

Ove emisije sto si nabrojao -> nemam vremena da gledam, zbog nedostatka vremena. Mozda sam ja otisao u dalji off, ali opet neka to budu - aktuelnosti, jer su aktuelna ispadanja u plejofu...:D

@ Kocic

Jeste zahvalan igrac, ali Howard ako moze da dodje -> mislim da se u tom slucaju treba osloboditi Odoma. U suprotnom -> treba da ostane.
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Stoxan » 11 May 2011, 16:56

Phil Jackson želi u New York Knickse?

Prema "dobro obaviještenom" NBA izvoru samo je jedna neostvarena želja u karijeri ponajboljeg trenera svih vremena.

objavljeno danas u 10:30; autor: Hrvoje Galić

Phil Jackson definitivno je završio priču s LA Lakersima ali navodno nije s trenerskim poslom. Odnosno, nije ako bi taj posao podrazumijevao klupu momčadi s kojom je 1970. i 1973. osvojio svoja jedina dva igračka naslova.

Dres New Yorka koji ga je izabrao 17. pickom drafta 1967. godine, nosio je dugih 13 sezona. "Ako mu se prezentira dobar projekat sigurno bih ga razmotrio. Knicksi su takav, a to je zbog velike i burne prošlosti njegov san", otkrio je izvor.

Zen Master je u prošlosti već očijukao s povratkom u MSG, uvijek ističući i nikad ne skrivajući ogromnu želju da krene stopama svog nekadašnjeg trenera i mentora Reda Holzmana.

http://kosarka.org/main.asp?dir=news&newsid=39761
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby bekrinjo » 11 May 2011, 19:07

Nisam znao gde da postavim pa cu ovde:

Robert Tractor Traylor pronadjen mrtav u svojoj hotelskoj sobi u Portoriku gde je igrao za Bayamon,preminuo je od infarkta...
Igrao je protiv Partizana na turneji po SAD...
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Traylor
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby AirBall » 11 May 2011, 19:09

Strasno... Neka mu je vecna slava!

Bio je 6. pick na draftu i izabran je ispred Nowitzkog i upravo za nemca je trade-ovan u Dallas, a on zavrsio u Milwaukeeju...

Imao je ogromnih problema sa kilogramima kroz celu karijeru...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 11 May 2011, 19:18

Neverovatno, jos jedna smrt sportiste u kratkom roku..
RIP Robert Traylor
Image
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Alonzo » 11 May 2011, 20:34

Uzas...rip Robert Taylor...


Btw...izbrisao sam ove postove o tome da li igrac sa 26 godina jeste talenat ili nije...:D, ovo nije odgovorajuca tema za takve postove.
User avatar
Alonzo
 
Posts: 9521
Joined: 15 Mar 2011, 01:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby KKP » 11 May 2011, 22:29

Bože, baš sam zanemeo kad sam pročitao ovo. Večna mu slava!
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby AirBall » 11 May 2011, 23:39

Jedna aktuelnost, ne toliko u vezi sa ovom sezonom, ali ce mozda neke fanove Chicago Bullsa zanimati... Nekadasnji igrac sampionske generacije Bullsa Ron Harper je postao trener reprezentacije Indonezije...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby AirBall » 13 May 2011, 00:37

Prema ESPN-u Lakersi su izuzetno zainteresovani za Adelmana...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby BLEJK » 13 May 2011, 18:51

AirBall wrote:Prema ESPN-u Lakersi su izuzetno zainteresovani za Adelmana...


Ironija...
''If you're going down, go down shooting''.
-poslednje što je Majkl Džordan rekao Ronu Harperu(Lejkers) pred 7. meč
finala Zapada 2000. g. između Lejkersa i Portlanda(predvođenog Skotijem Pipenom)
User avatar
BLEJK
 
Posts: 31
Joined: 24 Mar 2011, 23:29

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests