Board index Košarka Američka košarka

NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby LudkaoLud » 18 Aug 2017, 12:07

Da, i Gogo, docekali smo da otjeramo Kupcaka!!!
BOLEST KOJOJ NEMA LEKA
User avatar
LudkaoLud
 
Posts: 2416
Joined: 28 Jul 2014, 19:54
Location: Srpska Sparta

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Malterego » 18 Aug 2017, 12:13

Već duže vrijeme mi se vrzma po glavi ideja da pokrenemo neki blog, sajt, šta god, i da pišemo ozbiljne tekstove o košarci, ekipama, igračima, šta god kome padne na pamet od nas. Vjerujem da bi bilo ovdje zainteresovanih, ima i na drugim temama ljudi koji stvarno imaju ogromno znanje i šteta da se to ne prikaže negdje..
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Фантом » 18 Aug 2017, 12:33

Ja sam odavno hteo da vam dam predlog da napravite podcast, ti blogivi i generalno pisanija ima na svakom koraku, i na forumu ima dobih postova u blog duzini i fazonu, al' podcasta i nema bas na nasem.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Malterego » 18 Aug 2017, 12:42

Pa ne znam koliko podcast prolazi kod nas, nije toliko popularna priča. Ima pisanija raznih, ali malo je kvaliteta.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Фантом » 18 Aug 2017, 13:16

Sta znam, ja vise volim da poslusam podcast jer mi ne oduzima vreme, mogu da radim jos nesto pored toga.
Tekstovi su mi vise za neke price o istoriji nekih ekipa ili igracima, za podcast je ziva prica o trenutnim temama sa dosta licnih elementima, a uz to obicno dolazi i vristanje od smeha.
Ima ovde na forumu materijala za obe stvari :D
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Oligarhstars » 18 Aug 2017, 22:29

Svojevremeno sam pisao blog za jedan sajt basketplus... ali kratko je to trajalo... negde 2005-2006... mislim da je to interesantna i lepa aktivnost ko to voli i ima vremena za to

Inacr navijao sam sa za golden state i pre ovog mocnog tima...
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby delgado » 18 Aug 2017, 23:18

Licno nisam za to. Puca mi kurac da pisem NBA iz nekog strucnog ugla i budem objektivan, kad mi je cilj pracenje, lozenje i zajebancija. Cim ja to treba da posmatram realnije, gubi se draz pri gledanju tekmi, a to je vece zadovoljstvo i od seksa, buksni, alkohola, basketa. Da gledam NBA utakmice uzivo i da se lozim. Znaci ono, ko hoce, podrzavam, ali realno me boli uvo da pisem neke ozbiljne tekstove.

Irving ostaje :biggrin:
Teske price iz hooda!
User avatar
delgado
 
Posts: 6733
Joined: 07 Apr 2011, 21:24

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Oligarhstars » 19 Aug 2017, 08:01

Tako to i deluje negde realno sad.

Navodno draft noci na stolu je bio trejs 3 tima u igri gde bi Irving presao u Sanse za 4.pika i Bledsoa, a tsj 4.pik bi zavrsio u Indijani za George-a. Lebronu je postavljeno pitanje da li je spreman da se obaveze da ostaje i posle sledece sezone, ako jeste uradice taj trejd. On nije bio spreman i trejd je odbijen da se sacuva Irving posto i PG13 je free agent sledece sezone. Irvinga je to jako razljutilo je trazio je trejd izmedju ostalog mislio je da Lebroj zeli da on bude trejdovan.

Nekako sad najrealnije deluje da ce se dogovoriti da svi spuste tenzije i ego, Irving ostati da jos jednom napadnu titulu zajedno, a sledece leto ce biti kud koji mili moji ako ne uspeju u tome. U tom slucaju verovatno Lebron odlazi a tim nastavlja da se gradi oko Irvinga. To je neka ideja realna i pametna za Cavse.

Da li ce sve to funkcioniti videcemo. Ono sto je skoro izvesno Wade ce takodje pojacati Cavse. Odradice se otkup ugovora sa Bulsima. Da on i Lebron se opet ujedine. Cavsi cine sve da ucine LBJ srecnim ne bi li ostao i posle sledece sezone. Tako da ako Wade dodje i ostane Irving to ce biti toliko natrpan tim talentom da je to strasno:

Pg Irving, Rose, Calderon
SG Wade, JR Smith, Shumpert
SF James, Korver, Osman
PF Love, Green, Jefferson
C Thompson, Frye, Tavares

Verovatno sa dosta minuta Lebrona opet na 4, gde ce pomagati i Green i Jefferson takodje. Tim koji ima toliko kvalitetnih veterana da je to nezapmceno. Cavsima se ne moze zameriti nista doveli su puno toga sto je od njih LBJ trazio. Nisu oni krivi sto u ligi postoji ovakav Golden State. Spolja bezbroj kombinacija.

Wade bi trebao da bude kohezioni faktor i neko ko ce da udahne pobednicki duh ovoj ekipi. Takodje i igrac koji ce da igra verovatno minute da poveze ekipu kad je Lebron na klupi. Njima u sustini regularna sezona nije problem, pa ni verivatno da opet osvoje istok ovakvima, iako ima tu solidnih timova sad. Jedino pitanje svih pitanja za ovu druzinu je da li mogu da dobiju Warriorse.

Rose, Wade i Green su ipak igraci koji su ozbiljan upgrade u odnosu na proslogodisnji tim. Mislim da su Rose i Wade ipak u ovom momentu potcenjeni. Green je tip igraca 3-4 koji moze nekoliko minuta svaki mec da se trosi na KD.
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Holden » 19 Aug 2017, 09:04

Ko ti je izvor? Onaj za Tea i Jutu ili onaj za Pola i SAS?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Malterego » 19 Aug 2017, 09:25

Ostanak Irvinga bi dosta promijenio situaciju i dao im mnogo bolju šansu da se bore za titulu. To je praktično ista ekipa od prošle godine plus 3 jako dobra igrača. Sigurno upgrade dovoljan za makar 6 utakmica u finalu. Ako on ode raspada se sve, imaš u tom slučaju kao prve opcije na 1 i 2 likove koji su zbirno imali 60 povreda koljena i nepostojeći šut za tri poena.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Oligarhstars » 19 Aug 2017, 10:08

Holden wrote:Ko ti je izvor? Onaj za Tea i Jutu ili onaj za Pola i SAS?


247sports je izvor

Teo je bio planiran u Juti, ali promene u ekipi su promenile plan tima za sledecu godinu posle odlaska Haywarda. I otvorila se njemu licno bolja opcija igracki gledano Klipersi posle odlaska paula, on je to sam odlucio. Iako je od Jute imao finansijski nesto bolju ponudu.

Spursima nepotpisivanje CP3 je jedan od vecih failova u Popovom mandatu... cak nisu ni b targete privoleli da dodju Hilla i Lowry-a
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Oligarhstars » 19 Aug 2017, 10:11

Malterego wrote:Ostanak Irvinga bi dosta promijenio situaciju i dao im mnogo bolju šansu da se bore za titulu. To je praktično ista ekipa od prošle godine plus 3 jako dobra igrača. Sigurno upgrade dovoljan za makar 6 utakmica u finalu. Ako on ode raspada se sve, imaš u tom slučaju kao prve opcije na 1 i 2 likove koji su zbirno imali 60 povreda koljena i nepostojeći šut za tri poena.


Upravo to. Ako Irving ode nema nista od titule ove godine. Sa njim imaju sansu za jos jedan napad na titulu ovakvi. S obzirom na broj veterana ocigledno i jasno je da je to shortterm plan, pa da se rezovi povlace na kraju sledece sezone.

Wade ce se takodje verovatno sledece leto vratiti u Miami, a ovo bi mogla da mu jednokratni pokusaj da se uzme 5.prsten u karijeri.
Oligarhstars
 
Posts: 1631
Joined: 10 Jan 2017, 07:20

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Holden » 19 Aug 2017, 10:26

Oligarhstars wrote:on je to sam odlucio



Kako znaš?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby delgado » 19 Aug 2017, 11:37

Zabrojao si se Oli, Wade ima 3 prstena :biggrin:

Ako ostane Kajri i dodje Wade, Kavsi ce imati vise opcija.

Wade moze cuvati Klaya, kao i Shump/Jr. Wade moze cuvati i Curry-ja u odredjenim situacijama. A mogu ga staviti i na SF da cuva Igudala. U krajnjem slucaju Wade moze i Duranta. Da bude odbrambeni specijalac i da igra na niskom postu. Rose je takodje dobar bek jos uvek, materijal za startera u sampionskom timu. I dalje su Warriorsi favoriti, ali nesto manji nego prosle godine. Jeff Green ce uzimati minute na 3-4 i cuvati KD da LBJ pomaze. 4-2 je neka realnost za GSW ako Irving ostane, i dodje Wade.
Teske price iz hooda!
User avatar
delgado
 
Posts: 6733
Joined: 07 Apr 2011, 21:24

Re: NBA vesti, transferi, aktuelnosti

Postby Malterego » 19 Aug 2017, 11:46

delgado wrote:Wade moze cuvati Klaya, kao i Shump/Jr. Wade moze cuvati i Curry-ja u odredjenim situacijama. A mogu ga staviti i na SF da cuva Igudala. U krajnjem slucaju Wade moze i Duranta. Da bude odbrambeni specijalac i da igra na niskom postu.


Auu Delgiša jest tebi dobro :laugh:
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: bbq, Chuck and 12 guests