Board index Košarka Američka košarka

NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 31 Mar 2024, 22:23

Kukoc se obrukao sa tom izjavom realno, proradila sujeta sto se pojavio igrac sa naseg podneblja koji ga je nadmasio, iako nema toliko prstena kao on. A sto je jos gore po njega tek ce ga nadmasiti i Doncic tako da verujem da je covek vise pokusao da spasi svoju reputaciju "balkanskog sinonima za NBA", nego sto je stvarno mislio to sto je rekao.
P.S.ako Jokic osvoji mvp ove godine bice tek 9.igrac u istoriji NBA sa 3+ mvp regularnog dela.
Sarpsborg 08
 
Posts: 599
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby veljkos161 » 31 Mar 2024, 22:27

Sarpsborg 08 wrote:Kukoc se obrukao sa tom izjavom realno, proradila sujeta sto se pojavio igrac sa naseg podneblja koji ga je nadmasio, iako nema toliko prstena kao on. A sto je jos gore po njega tek ce ga nadmasiti i Doncic tako da verujem da je covek vise pokusao da spasi svoju reputaciju "balkanskog sinonima za NBA", nego sto je stvarno mislio to sto je rekao.
P.S.ako Jokic osvoji mvp ove godine bice tek 9.igrac u istoriji NBA sa 3+ mvp regularnog dela.

I iako se ta Mvp nagrada doživljava zdravo za gotovo,pogledati ostalu osmoricu koja su uzela najmanje 3 puta i sve ti je jasno koje visine je debeli dohvatio.
Mada,sačekajmo da je osvoji zvanično.
Nego,šta mislite ima li Dončić šanse da uzme :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7453
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 31 Mar 2024, 22:29

Ako pričamo trenutno, od debelog su u ovoj eri zasad veći igraci: Durant, Curry, James, Leonard...
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8793
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby veljkos161 » 31 Mar 2024, 22:35

Bojdo wrote:Ako pričamo trenutno, od debelog su u ovoj eri zasad veći igraci: Durant, Curry, James, Leonard...

Kari i Lebron ok,po Amerikancima koliko sam pročešljao njihove forume Durent više ne nego da,jer je otrčao u najjači tim da bi uzeo prsten dok je debeli uzeo sa svojim timom,dok Lenarda niko ni ne razmatra da stavi u istu ravan sa njim,mada je Lenard istina klasa,samo ga povrede često jebu.
Jokića po tim all time listama već često guraju u top 20 svih vremena,ako dovrši ove sezone posao za Mvpija i kojim slučajem zabode prsten ponovo,top 15 je beton,sa tendencijama za ulazak u top 10.
Mada ono,nije to nešto ni bitno,ali umeju biti zanimljive diskusije analize i poređenja.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7453
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 31 Mar 2024, 22:40

Tačno, ali je ipak on bio prevaga i uzeo MVP finala. Nametnuo se u tako jakoj ekipi ispred Curry-a.
Leonard je ajde malo nategnuto, iako kao MVP dva finala ima dva prstena, što je najvaznije mjerilo
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8793
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 31 Mar 2024, 22:42

Imaju i Doncic, a i SGA narocito, sanse da uzmu. Narativ je takav da NBA stalno trazi novu senzaciju, cujem razne komentatore kako guraju SGA u prvi plan i nadam se da Oklahoma nece uzeti prvo mesto u regularnom delu bas zbog toga.
Inace se slazem sa Amerikancima oko te price ko je najbolji igrac ove ere, ja gledam samo evropljane i njih poredim sa Jokicem, to jest njega sa njima.
Sarpsborg 08
 
Posts: 599
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby veljkos161 » 31 Mar 2024, 22:47

Istina,traže nova lica ali kontam da će uzeti opet debeli ipak.
Kvota na njega je trenutno 1,08,nisu kladionice za te stvari baš tolike budale.
Dončić 11, Šai 15.
S tim da stvarno nema mnogo utakmica do kraja i Denver ima dobar raspored,a evo danas je odigrao sjajno protiv jakog rivala, 26/18/16.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7453
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 31 Mar 2024, 22:50

Ova utakmica definitvno pomaze u mvp trci, trebao bi ovako do kraja i da zapusi usta svima, jer je realno da lagano uzme.
Inace sad kad sam video Nianga ne bih vise Jokica zvao debeli :D
Sarpsborg 08
 
Posts: 599
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 31 Mar 2024, 22:51

Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8793
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby NEDJA » 31 Mar 2024, 22:55

Da se nadovezem na Radonjin sjajan post u vezi razlike u kvalitetu tadasnje NBA i nasih asova iz 70-ih.
Tad je kosarka u Evropi bila na poluprofesionalnom nivou u smislu kvaliteta, treninga, uslova, ishrane. Hipoteticki govoreci verujem da bi Kica, Praja i Kreso Cosic da su rodjeni u devedesetim uspeli sad u NBA, ne u nekim glavnim ulogama ali bi imali skroz ok NBA karijeru. Tad je evropljanima bila skroz zatvorena NBA liga a ne mozes da napredujes i priblizavas se njihovom nivou ako ne treniras i ne igras sa najboljima.
Jokic i Doncic su bas podigli lestvicu, jeste im dosta lakse bilo da udju u ligu nego u nekoj drugoj eri ali su toliko ispred svih jugoslovenskih asova devedesetih da je Kukoceva izjava bas neprikladna u stilu sa Dexijevim poredjenjima. :biggrin:
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6297
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 31 Mar 2024, 23:17

Paradoks je što su američki košarkaši danas vidno lošiji od prethodnika iz 90-ih i 2000-ih. Izuzeci su Džejms, Durent i Kari.

Tog Lenarda bi Mekgrejdi iz Orlanda raznio u paramparčad.

Najveća razlika postoji na visokim pozicijama. Bred Doerti bi danas lagano bio najbolji centar Amerikanac u NBA, dok u svoje pero nije bio ni među 5.

Jedina pozicija na kojoj i dalje štancuju vrhunske talente je krilna.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7105
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 31 Mar 2024, 23:32

Nema,one ankete ESPN-a, zar nije trebala krajem marta?
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8793
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 31 Mar 2024, 23:34

Starks wrote:Tog Lenarda bi Mekgrejdi iz Orlanda raznio u paramparčad.


Kad ga u paramparčad nije razneo LeBron, sumnjam da bi to pošlo za rukom MekGrejdiju, ali ajde bilo nekada pa ostalo u lepom sećanju na dane mladosti. :biggrin:

Iako je MekGrejdi definitivno bio napadački nadareniji i talentovaniji nego što je Lenard.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33385
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Chuck » 31 Mar 2024, 23:34

Bojdu je više stalo da debeli uzme nagradu, nego Jokiću samom. :biggrin:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3409
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 31 Mar 2024, 23:56

Bogun wrote:
Starks wrote:Tog Lenarda bi Mekgrejdi iz Orlanda raznio u paramparčad.


Kad ga u paramparčad nije razneo LeBron, sumnjam da bi to pošlo za rukom MekGrejdiju, ali ajde bilo nekada pa ostalo u lepom sećanju na dane mladosti. :biggrin:

Iako je MekGrejdi definitivno bio napadački nadareniji i talentovaniji nego što je Lenard.

Fama je izgrađena oko nečeg čega nije bilo u tolikoj mjeri. Uvijek sam navijao protiv Džejmsa i nastaviću, no tvrdim da nema košarkaša koji je jeftinije "platio" status superstara u NBA od Lenarda.

Kad se pogleda Lenardova karijera imao je dvije elitne sezone u San Antoniju (2015-2017) i jednu u Torontu. Tri od 12 u karijeri (ne ubrajam tekuću jer još traje).

Lenard 2014. i Iguodala 2015. su dvojica statistički najlošijih MVP-ja finala unazad 40 godina - i ne samo statistički. Džejms i Durent su u svojim najslabijim sezonama uporedivi ili čak bolji od Lenardovih najboljih izdanja. Dankan je sa 37 godina bio ozbiljan kandidat da 4. put bude FMVP nakon pobjede nad Majamijem. Parker je bio najbolji strijelac ekipe.

Šta je Kavaj ostvario od 2019. naovamo? To je pola decenije. Povrede? Dostupnost treneru i ekipi je vrlo potcijenjen košarkaški kvalitet. "Availability is the best ability".

Sistem Sparsa + razvoj i učenje uz legionare Dankana, Parkera i Đinobilija + epohalna sreća da Golden Stejt ostane bez KD i Tompsona u finalu. Eto formule za Lenardov status velikana, ne treba ništa mistifikovati.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7105
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests