Board index Košarka Američka košarka

NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 30 Oct 2023, 12:27

Sarpsborg 08 wrote:Pitanje je da li ce se ikada pojaviti jos jedan ruki kao Lebron, a kamoli veci talenat.
Hajp oko Vembija je preteran, ali bice ozbiljan igrac bez dileme.

Samo od 2003. bilo je tuce rukija sa sličnim ili boljim debitantskim sezonama od Lebrona.

Njemu je doslovno poklonjena ROY nagrada ispred Entonija koji je uveo Denver u plej-of (na paklu Zapada) i to nakon što su sezonu prije završili sa 17-65.

Klivlend je takođe ostvario 17-65 prije Džejmsa, sa njim 35-47 (osam pobjeda manje od Denvera) i bez učešća u PO u slabijoj konferenciji.
Image
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7109
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 30 Oct 2023, 12:40

Zadnje je vrijeme došlo kad mi je žao konjine Lebrona kad vidim s kakvim duducima igra. 39 godina za dva mjeseca i jedini vuče u četvrtoj i produžetku, ostali nesposobni da makar pokupe skok. Ali sam ih je birao :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13569
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 30 Oct 2023, 14:23

Starks wrote:
Sarpsborg 08 wrote:Pitanje je da li ce se ikada pojaviti jos jedan ruki kao Lebron, a kamoli veci talenat.
Hajp oko Vembija je preteran, ali bice ozbiljan igrac bez dileme.

Samo od 2003. bilo je tuce rukija sa sličnim ili boljim debitantskim sezonama od Lebrona.

Njemu je doslovno poklonjena ROY nagrada ispred Entonija koji je uveo Denver u plej-of (na paklu Zapada) i to nakon što su sezonu prije završili sa 17-65.

Klivlend je takođe ostvario 17-65 prije Džejmsa, sa njim 35-47 (osam pobjeda manje od Denvera) i bez učešća u PO u slabijoj konferenciji.
Image


Nisam mislio samo na ruki sezonu, nego celokupnu karijeru i talenat. Slozices se da od se od kad je Lebron usao u ligu, se nije pojavio bolji igrac u Nba, a i pitanje je kada ce. Covek je lagano i dalje medju boljim igracima u ligi sa 39 godina. Psiha ga je kostala jos bolje karijere, ali i ovako je covek lagano u GOAT prici, za razliku od Karmela i ostalih tuceta rukija koji su bili bolji od Lebrona u svojom prvim sezonama.(naravno bez ocekivanja da budu spasioci NBA i u rekordnom roku vode svoje ekipe do prstena)
Sarpsborg 08
 
Posts: 600
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby fontaneros » 30 Oct 2023, 15:08

Ma dodji mi na majmuna

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 45181
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 30 Oct 2023, 15:24

Sarpsborg 08 wrote:Nisam mislio samo na ruki sezonu, nego celokupnu karijeru i talenat. Slozices se da od se od kad je Lebron usao u ligu, se nije pojavio bolji igrac u Nba, a i pitanje je kada ce. Covek je lagano i dalje medju boljim igracima u ligi sa 39 godina. Psiha ga je kostala jos bolje karijere, ali i ovako je covek lagano u GOAT prici, za razliku od Karmela i ostalih tuceta rukija koji su bili bolji od Lebrona u svojom prvim sezonama.(naravno bez ocekivanja da budu spasioci NBA i u rekordnom roku vode svoje ekipe do prstena)

Ozbiljan rezime imaju Durent i Kari. Džejms ima prednost, ali je najbliži penziji od trojice.

Najdraži mi je Durent, ali je ozbiljan mentol, pri čemu se odao jurnjavi za titulama i pridruživanju super timovima - na vlastitu štetu u pogledu na mjesto u NBA istoriji.

Kari je za 6 sezona manje u ligi osvojio isti broj titula kao Džejms (uz tek dva finalna poraza naspram šest). Ogroman plus što je to učinio u matičnom klubu, bez kuknjave i traženja pojačanja (iako uz značajnu dozu sreće). On je kolovođa procesa drastične promjene paradigme i pristupa košarci, što se ne može reći za Džejmsa i Durenta.

Džejms je veličanstven košarkaš, neponovljiv i najkompletniji u triju, ali i onaj kome su liga i mediji najviše pomogli.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7109
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 30 Oct 2023, 17:00

Sad shvatam da je Džejlen Djuren tek četrdesetak dana stariji od Vembanjame :blue: Mnogo znači godina NBA iskustva, ali da je VV ovako počeo sezonu, stavili bi ga za logo lige
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13569
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 30 Oct 2023, 21:34

@starks
Ozbiljan rezime njih obojice izmedju ostalog i zahvaljuci tome sto su se udruzili da bi savladali Lebrona. Mrlja u legasiju obojice, iako se Stefu iz nekog razloga to uopste ne uzima za zlo. (najverovatnije zbog toga sto je on osvajao titule i bez Durenta, a ovaj drugi nije bez Stefa)

@radonjaa
Duren za mene iznenadjenje, mislio sam da je i dalje previse zelen za neke ozbiljne partije. Ocekivao sam da ce od sledece sezone eksplodirati, videcemo da li ce moci da zadrzi ovaj nivo bez prevelikih oscilacija.
Sarpsborg 08
 
Posts: 600
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 30 Oct 2023, 22:17

Kari i Durent su se udružili u jednoj ekipi, a Lebron je u trima franšizama sam sastavljao tim uz svesrdnu podršku NBA uprave. Nezapamćen slučaj u istoriji lige.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7109
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sarpsborg 08 » 30 Oct 2023, 22:52

Slazem se za Lebrona, trend sa supertimovima koji je on popularisao sam oduvek mrzeo, a i njega mnogo manje cenim zbog toga.
Offtopic
Njegova karijera je i pored toga nedostizna za sve igrace od 2003 nadalje i ostace jos dugo tako.
Inace sam uvek bio protiv toga da se on spominje u GOAT prici bas zbog nacina na koji je dolazio do titula, ali kako vreme prolazi sve vise ga cenim i manje se protivim tome. Nisu samo u putanju titule i (izgubljena) finala, vec i broj poena, skokova i asista, a sta tek reci za cinjenicu da sa 39 godina ima oko 28 poena, 8 skokova i 6 asista. Ne znam koliko igraca moze da se pohvali takvim brojkama na pragu pete decenije, ali ne verujem da ih je puno.:D
Ontopic
To sto je Lebron cava, ne znaci da su i ova dvojica manje cave sto su se udruzili da bi ga pobedili.
Sarpsborg 08
 
Posts: 600
Joined: 06 Jul 2020, 23:48

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Rajs » 31 Oct 2023, 00:34

Vasington i San Antonio, mrtva trka ko je veci lom
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25932
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Rajs » 31 Oct 2023, 02:47

Sta napravi Atlanta Minesoti u drugom poluvremenu

Rajakovic vezao treci poraz, da ne prodje on kao Kokoskov :biggrin:
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25932
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Deran991 » 31 Oct 2023, 03:21

Kako me nervirao ovaj MPJ to je neverovatno. Retko beskorisan, pa i štetan igrač. Ne znam zašto mu Meloun daje toliku slobodu u igri. Neverovatno kada pogledaš Mareja i Gordona i vidiš kako su njih dvojica sazreli i postali bolji i racionalniji igrači vremenom, a ovaj ništa. Samo siljenje šuta. Najslabija karika tima definitivno. Kada bi mogli da ga trejduju i izvuku nešto za njega to bi bilo super.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1290
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 31 Oct 2023, 03:34

Sad uđoh da to napišem. Igrač koji godinama igra u odličnoj ekipi sa odličnim igračima, pri čemu vidiš kako svi napreduju iz sezone u sezonu, a on i dalje isto. Maloprije ne umije da riješi kontru 3 na 1 :blue: A što je najcrnje, bogomdan šuterski talenat sa odličnim fizičkim predispozicijama, ali uzalud


Rajs wrote:Rajakovic vezao treci poraz, da ne prodje on kao Kokoskov :biggrin:


Aj što gube, nego igraju neki hrkljuš. Siakam od jednog od najkompletnijih visokih igrača par godina unazad do totalne pogubljenosti na terenu, Peltl isto djeluje nesnađeno. Ideja je da Barns postane lider ekipe, što je super, ali nije Toronto baš toliki krš da je normalno da gube utakmice i da svi igraju loše, da bi jedan mladi napredovao. Nije im ni raspored bio težak, valjda će preokrenuti ovakav početak
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13569
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Darth Vader » 31 Oct 2023, 03:43

Kako igra Stef na početku ove sezone :blue:
Šteta što već par sezona nisu u stanju da dovedu kvalitetnog centra, mislim da im je to potrebno za prsten, ali mi se jako svidja ovaj tim sa Kris Polom.
"Drugi igrač ne treba to da kritikuje, nego da se vrati sprintom i baci za tu loptu kao da je on napravio grešku - e tada se pali mašina."
User avatar
Darth Vader
 
Posts: 1066
Joined: 18 Jul 2023, 00:49

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 31 Oct 2023, 04:42

Ovaj što im sad igra centra ima 3 prstena :biggrin: Od toga 2 kao jedan od ključnih igrača, a tek ulazi u najbolje godine. Plus Drejmond koji je malo krenuo da usporava, ali je i dalje jako zajeban. Bolje pitanje je šta će biti sa Klejom i CP3 kad se sezona bude lomila, oni su se mučili u poslednjim plej-of nastupima. Ali moram priznati da sam iznenađen u koliko su dobroj formi na startu
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13569
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest