Board index Košarka Američka košarka

NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 30 Apr 2024, 05:32

Je li Murray trenutno najbolji clutch igrač u NBA?
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8688
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby veljkos161 » 30 Apr 2024, 05:36

Bojdo wrote:Je li Murray trenutno najbolji clutch igrač u NBA?

Nagradu za to je osvojio Kari,Jokić je bio četvrti.
Marej nije ni spomenut.
Dakle,ne :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7427
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby fontaneros » 30 Apr 2024, 05:37

Dodji na jaja

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44634
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 30 Apr 2024, 05:37

veljkos161 wrote:
Bojdo wrote:Je li Murray trenutno najbolji clutch igrač u NBA?

Nagradu za to je osvojio Kari,Jokić je bio četvrti.
Marej nije ni spomenut.
Dakle,ne :biggrin:


To su glasali igrači, to je irelevatno.

Govorim statistički, vjerovatno ima neki podatak negdje, samo ga treba izvuci.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8688
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 30 Apr 2024, 06:17

Kakva oružana pljačka u Denveru. :lol2:

Upregli se Srebro i sudije da LeBum prođe dalje, ali džaba.
Jebote 30 bacanja u gostima naspram 9 domaćina. :laugh: Trosutruki MVP 0 (NULA) penala. :laugh: :laugh: :laugh:

E sad, mimo sudija, pogledaš stat line najboljeg dua Denvera i pomisliš pa dobro klasični Jokić i Marej. A ono Jokić odigrao jednu od najslabijh utakmica u plejofu, tipa 10+ izgubljenih, a Marej sutirao 10/34.

Generalno, mimo Portera niko iz Denvera nije odigrao dobar meč.

Moraće dobro da se uozbilje da bi prošli Minesotu.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33091
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 30 Apr 2024, 06:41

Deran991 wrote:Možda je i bolje da Marej ne igra s obzirom da do sada u seriji nije bio nikakav faktor i realno više štete od njega nego koristi.

Image

Utisak serije mi je da su Nagetsi činili više grešaka nego Lejkersi i da su odigrali na 80-85 odsto svojih mogućnosti, a opet 4-1.

Zanimljiv osvrt Ringera:
https://www.theringer.com/nba/2024/4/29/24144320/denver-nuggets-title-defense-cracks
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7083
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby fontaneros » 30 Apr 2024, 06:56

Kad je prva Den vs Sota?

Edit, nasao..Sez, jednu cemo odgledati kao ljudi

Last edited by fontaneros on 30 Apr 2024, 07:02, edited 1 time in total.
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44634
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Sezione » 30 Apr 2024, 06:59

Ponedeljak na utorak

Taman da nam pozele srecan rad

Salim se, mislim da se jos ne zna
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13899
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Fratelo » 30 Apr 2024, 08:31

Ne da Marej ziv loptu, a igra bas losu seriju.

Jokic ono njegovo, uglavnom izbegava da zavrsava, kao da ima ugovor ranga KCP, a ne super max.

Morace da uzima vise suteva i to mnogo.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18307
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby NEDJA » 30 Apr 2024, 09:04

Mislim da Minesota prolazi 4-2 ili 4-3. Suvise je Denver pokazao mana, realno su se prilicno provukli. Jedino ako je Marej u stanju da se upali u kontinuitetu i da maksimalno iskoriste domaci teren. S jedne strane bi voleo da Denver prodje ali ako ispadnu dosta su vece sanse da Jokic igra na OI.
Dosta se potcenjuje Oklahoma zbog mladosti i neiskustva, ali se ne bih uopste iznenadio da stignu do velikog finala
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6233
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 30 Apr 2024, 10:29

I meni je Minesota blagi favorit posle viđenog. Ne vjerujem da bi dobili sedmu u Denveru, ali u šest bi itekako mogli. Starks je u pravu da Denver ima rezervu u odnosu na ovo, Meloun je izbjegavao da koristi pik Jokić-Marej osim kad je bilo baš neophodno, ali nisu odigrali nijednu kompletnu utakmicu, a Minesota je u strašnoj formi, puca od samopouzdanja, i odlično je spremna za Denver.
I koncepcijski su dosta nezgodni, jer ako staviš Gordona kao najboljeg defanzivca na Edvardsa, onda je Porter u mismeču protiv Taunsa, alternativa je da probaš sa Poupom protiv Edvardsa, mada vjerujem da će Meloun početi sa prvom varijantom, pa se prilagođavati ako bude neophodno.
Vulvsi su prava plej-of ekipa, imaju 5 pouzdanih startera kao i Denver, ali imaju i Rida kao zvanično najboljeg šestog igrača lige, plus Andersona i Aleksander Vokera kao dva igrača koja ne iskaču iz svojih uloga iako su limitirani, tako da nije nimalo lako naći pukotinu u njihovom sistemu. Opet, Jokić je ubjedljivo najbolji igrač u seriji, a ako Marej bude blizu Edvardsovog nivoa, Denver ima dobru šansu. Ali Edvards igra brutalan plej-of, a Marej suprotno od toga, tako da je tu nekoliko znakova pitanja za Denver.

Što se tiče utakmice sinoć, kapa dolje Porteru, odigrao je skoro bez greške kad je bilo najvažnije. Da nije bacio u aut ono lob dodavanje za Gordona u kontri, bila bi perfektna utakmica. Gordon je opet izvukao tijesnu utakmicu ofanzivnim skokom kad je prijetila da isklizne, tako da se i on itekako ugradio u pobjedu. Jokić (sa gomilom potpuno neiznuđenih grešaka) i Marej ispod nivoa, Poup evidentno indisponiran, klupa sa smanjenom minutažom, ali Džekson dobar u prvom pa užasan u drugom poluvremenu. Meloun u četvrtoj na klupi kao Piksi kad su nas Švajcarci okrenuli. :biggrin:

Bojdo wrote:
veljkos161 wrote:Nagradu za to je osvojio Kari,Jokić je bio četvrti.
Marej nije ni spomenut.
Dakle,ne :biggrin:


To su glasali igrači, to je irelevatno.

Govorim statistički, vjerovatno ima neki podatak negdje, samo ga treba izvuci.


Glasali su novinari, kao i svaku drugu nagradu

Bojdo wrote:Realno da je Lebron mladji 3-4 god, bila bi ovdje metla za Denver


Da su samo igrali u plej-ofu prije 3-4 godine pa da ne moraš da nagađaš :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13471
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 30 Apr 2024, 11:09

Radonjaa wrote:I koncepcijski su dosta nezgodni, jer ako staviš Gordona kao najboljeg defanzivca na Edvardsa, onda je Porter u mismeču protiv Taunsa, alternativa je da probaš sa Poupom protiv Edvardsa, mada vjerujem da će Meloun početi sa prvom varijantom, pa se prilagođavati ako bude neophodno.


Samo ukoliko Tauns odluči da je vreme da se spusti na niski post / odnosno da napada obruč u klouz aut situacijama. Ukoliko stoji na 7.5 metara od koša i šutira trojke kao veći deo karijere, nije Porter u mismeču.
Lepo je Barkli rekao posle utakmice, mora Tauns da koristi svoj size da bi uveo Denver u probleme, jer njega Porter de facto ne može da čuva 1na1 na niskom postu.

Inače, moram da primetim da su Lejkersi bili baš nezgodan mečap za Denver defanzivno (da imaju 8:1 protiv njih u poslednje dve serije), ali nisu pošteno mogli da sačuvaju LeBrona, a pogotovo ništa nisu mogli da urade Dejvisu.
Minesota iako ima poletnijeg i potentnijeg igrača u ovom trenutku u Edvardsu, mislim da ne može da pravi toliko problema Denveru iz mismeč situacija što je radio LeBron i u igri 1na1 na niskom postu konstantno napadajući Jokića preko Dejvisa.

Zato i ja mislim da je ključ u Taunsu, ako on natera Denverovu odbranu da ga čuva Gordon kao njihov najbolji defanzivac, to će umnogome povećati šanse Minesoti da prođu dalje.

Iako je serija tek za nekoliko dana i mišljenja mogu da se promene, ako Denver otvori seriju sa dve pobede kući, ne verujem da Minesota može da ih dobije u 4 od 5 utakmica.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33091
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bogun » 30 Apr 2024, 11:09

Radonjaa wrote:I koncepcijski su dosta nezgodni, jer ako staviš Gordona kao najboljeg defanzivca na Edvardsa, onda je Porter u mismeču protiv Taunsa, alternativa je da probaš sa Poupom protiv Edvardsa, mada vjerujem da će Meloun početi sa prvom varijantom, pa se prilagođavati ako bude neophodno.


Samo ukoliko Tauns odluči da je vreme da se spusti na niski post / odnosno da napada obruč u klouz aut situacijama. Ukoliko stoji na 7.5 metara od koša i šutira trojke kao veći deo karijere, nije Porter u mismeču.
Lepo je Barkli rekao posle utakmice, mora Tauns da koristi svoj size da bi uveo Denver u probleme, jer njega Porter de facto ne može da čuva 1na1 na niskom postu.

Inače, moram da primetim da su Lejkersi bili baš nezgodan mečap za Denver defanzivno (da imaju 8:1 protiv njih u poslednje dve serije), ali nisu pošteno mogli da sačuvaju LeBrona, a pogotovo ništa nisu mogli da urade Dejvisu.
Minesota iako ima poletnijeg i potentnijeg igrača u ovom trenutku u Edvardsu, mislim da ne može da pravi toliko problema Denveru iz mismeč situacija što je radio LeBron, kao i u igri 1na1 na niskom postu konstantno napadajući Jokića preko Dejvisa.

Zato i ja mislim da je ključ u Taunsu, ako on natera Denverovu odbranu da ga čuva Gordon kao njihov najbolji defanzivac, to će umnogome povećati šanse Minesoti da prođu dalje.

Iako je serija tek za nekoliko dana i mišljenja mogu da se promene, ako Denver otvori seriju sa dve pobede kući, ne verujem da Minesota može da ih dobije u 4 od 5 utakmica.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33091
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 30 Apr 2024, 11:53

Ako bude Gordon na Edwardsu onda ce KAT uhvatiti dosta skokova u napadu. Recimo, kad sam gledao protiv Sunsa, Durant je tesko gradio KAT i ovaj je hvatao skokove.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8688
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 30 Apr 2024, 12:18

Da, to će biti i veći problem od igre leđima, jer Gober (a ni Mekdenijels sa 3) ne nude Bog zna kakav spejsing protiv kog Denver ne bi mogao da pomaže Porteru i rotira nakon izlaznog pasa. Rezervna varijanta je Tauns na 5 a Rid na 4 što je takođe vrlo opasno jer obojica odlično šutiraju, a znaju i da odigraju leđima, tu bi već bilo teže pomagati, vjerovatno bi Porter morao da igra više 1 na 1 sa ogromnim Ridom. Generalno su Vulvsi fizički baš moćna ekipa, a imaju i mnogo opcija pod košem, i koliko god dobar Edvards bio, vjerovatno će od bitke na 4/5 zavisiti tok serije, jer će od toga zavisiti i koliko će prostora imati Edvards. Vidim da je Denver favorit po kladionicama, razumljivo, ali je ovo u najmanju ruku 50/50 serija, jedva čekam da počne. :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13471
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Starks and 7 guests