Board index Košarka Američka košarka

NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Pit Bull » 23 Apr 2024, 21:43

Lebronu bi najpametnije bilo da se vrati u Klivlend, odigra jos dvije godine i penzija. Sigurno bi mu i sina potpisali.

Njima treba jedan superstar taman Lebron da naprave iskorak. Imaju solidnu osnovu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58296
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby NEDJA » 24 Apr 2024, 00:43

Na ovih 11 utakmica plej ofa najvise je palo poena na Minesota-Finiks 120-95. Tek toliko da ne idu price da se ne igraju odbrane. Drastican pad poena u odnosu na regularni deo gde je bilo meceva sa suludo velikim brojem poena
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6132
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Pit Bull » 24 Apr 2024, 03:42

Ovaj Finiks je najveca frankenstajn ekipa gledajuci samo ekipe koje su imali 3 superstara istovremeno.

Doveli su tri ultra napadaca koja imaju 40+ u rukama, ali fino je to u teoriji. Odbranu ne pipaju citavu sezonu niti imaju potencijal da je igraju sa ovom trojicom na parketu. A ni ostatak rostera nije bazdaren za tu stranu terena.

I naletili su u prvoj rundi na najgori moguci matchup. Minesota je daleko najbolja ekipa u ligi, pri tome 10 puta cvrsca u odbrani i nije nikakvo iznenadjenje sto su uspjeli da ugase napad Finiksa, iako sam ocekivao da ce Sansi moci bar 7-10 poena vise u prosjeku da ubacuju.

S druge strane, napad Minesote nije Bog zna koliko ultra mocan, ali imas Edvardsa i Taunsa sto je sasvim dovoljno da ubacis 100-105+ ovakvoj odbrani Finiksa i to je to. Plus lakse nalazis pozicije za sut ovim role igracima jer lakse ti probijas 1 na 1 nego sto to napadaci Finiksa uspjevaju.

Ne bi me iznenadilo da ovo bude serija bez brejka sa sedam domacih pobjeda, ali sam ubjedjen da Finiks brejka nece napraviti. Od toga moze li Minesota dobiti u gostima zavisi rezultat serije.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58296
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Nikola » 24 Apr 2024, 04:05

Evo izgleda i prvog brejka konacno
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8909
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Pit Bull » 24 Apr 2024, 05:12

Klipersi gadjaju 4/21 trojke i vode na kraju trece.

Dalas ovo mora da iskoristi kako zna i umije.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58296
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby fontaneros » 24 Apr 2024, 05:41

Ideeeee
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44454
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Pit Bull » 24 Apr 2024, 05:48

Odradio Luka sto je trebalo.

Bice ovo luda serija do samog kraja. Nije smio Dalas ovo ispustiti i nisu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58296
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Fratelo » 24 Apr 2024, 06:45

Svi pricaju o trojki koju je postigao Debeli kao klac sutu, a zapravo klac sut je trojka Maxi Klebera.

Ali narativ...
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18159
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby NEDJA » 24 Apr 2024, 07:33

Fratelo wrote:Svi pricaju o trojki koju je postigao Debeli kao klac sutu, a zapravo klac sut je trojka Maxi Klebera.

Ali narativ...


Mada mu je Doncic omogucio da bude na sutu sam ko duh.
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6132
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Ćoba » 24 Apr 2024, 09:16



:lollol:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23611
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Bojdo » 24 Apr 2024, 10:53

Uzima Dallas seriju.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8602
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Fratelo » 24 Apr 2024, 17:35

Finiks je primer da niti jedna ekipa na svetu ne moze da igra bez plejmejkera.

Oni imaju izrazit individualni kvalitet, ali kada dodje stani-pani i kada se zategnu odbrane, to koliko im fali plej se vidi iz aviona.
User avatar
Fratelo
 
Posts: 18159
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Dylam Dop » 24 Apr 2024, 18:31

Dylam Dop wrote:
Bogun wrote:Kad smo kod statistike


nobody beats LAL 11x in a row..

haha, thumbnail rulez

User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7230
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Starks » 24 Apr 2024, 21:35

Pit Bull wrote:Lebronu bi najpametnije bilo da se vrati u Klivlend, odigra jos dvije godine i penzija. Sigurno bi mu i sina potpisali.

Njima treba jedan superstar taman Lebron da naprave iskorak. Imaju solidnu osnovu.

Klivlend ima silose talenta koji je zlosrećno nagomilan na dvije pozicije, bekovskoj i centarskoj. Mobli i Alen nisu najsrećniji tandem, dok Garland i Mičel baš štrče kao nekompatibilni. Obojica su niži od prosjeka za svoju poziciju, obojica imaju shoot first, pass later mentalitet i obojici treba lopta u rukama da bi igrali na optimalnom nivou.

Pritom Garland je u grupi igrača koji su podbacili u sezoni. Fakat vukao je povredu, međutim bolju kampanju je odigrao Sekston (kog su se odrekli) u Juti nego on. Veliki upitnik je nad njim, nadam se da će zablistati 2024/25.

Mičel je najizgledniji superstar koji će promijeniti klub. Njujork, Majami i Lejkersi su pokazali interes, on ima samo jednu garantovanu sezonu pod ugovorom. Nikad nije želio da bude trejdovan u Kavalirse. Moguće da će ga duboka brazda u plej-ofu uvjeriti da mogu da budu kontenderi.

Ako bi se dogodio trejd sa Lejkersima (povratak Lebrona u Ohajo), sigurno bi poslali Mičela i Alena u LA. Da li ekipa sa osovinom Garland - Džejms (40 godina) - Mobli ima realnih šansi da se nadmeće ne za titulu, već makar na Istoku? Teško.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7060
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: NBA 2023-24: Novi dan, nova nafaka

Postby Radonjaa » 24 Apr 2024, 23:31

Lebron ima opciju da izađe posle ove godine, ne bi morao da bude trejdovan, mada pretpostavljam da po nekom pravilu Klivlend ne bi mogao da mu da pare koje ima ovamo, mada nije isključeno da se odrekne nekog dijela para da bi imao šansu da se bori za titulu. Ali je tačno da je Klivlend, osim u slučaju ozbiljnog plej-of rezultata (izbacivanja Bostona), zreo za razlaz. Njihov vodeći problem je što Alen i Mobli jednostavno nisu dovoljno dobri u paru, čega je i Bikerstaf svjestan, pa mu utakmicu često završava samo 1 od njih dvojice, u zavisnosti od protivnika, ili forme.

Ovo je njihovih 8 najčešćih petorki (tj svaka koja je u sezoni skupila preko 100 posjeda), pogledajte net rejting najčešće petorke, tj njihovih 5 startera, mršavih +1.4, a onda petorke sa Alenom na 5 i Vejdom na 4, ili Moblijem na 5 i Niangom na 4, to su brutalni rejtinzi, od +19, +23... Istina, ima i jedna petorka sa Alenom i Moblijem koja je dobra (+8.2), ali je to na manjem uzorku (9 utakmica, 62 minuta), i tu je upadljivo što je Okoro umjesto Mičela, to je drugi dio problema o kom je Starks pisao.
Image

Možda bi Lebronov odlazak tamo imao smisla u varijanti da ostanu Mičel i Alen, a da Moblija i Garlanda trejduju za neku krupnu zvjerku
, ili za 3-4 dobra igrača rotacije.


Mada bih u slučaju da Lebron odluči da ode, više obratio pažnju na Voriorse i Sikerse. I jedni i drugi su u februaru probali da trejduju za njega, i jedni i drugi imaju potencijala da na ljeto budu očajni i vuku radikalne poteze dok ne prođe voz njihovim najboljim igračima, i jedni i drugi imaju velike ističuće ugovore (jedni Kleja, drugi Herisa).
Filadelfija se pominjala kao opcija za potpis još 2019, ali sad pod ugovorom za iduću sezonu imaju svega 2-3 igrača (mislim samo Embida, Rida i Rikija Kaunsela), tj maksimalno su fleksibilni, a Meksi-Lebron-Embid bi na istoku bili u najužem krugu favorita.
Golden Stejt nema apsolutno nikakvu finansijsku fleksibilnost, to bi vjerovatno moglo da se izvede jedino trejdom, plus su na zapadu koji je pakleno jak, a ima potencijala da bude samo jači naredne sezone, ali bi imalo smisla iz marketinškog ugla, mada je to dosta nerealnija varijanta.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13432
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Američka košarka

Who is online

Users browsing this forum: Chuck and 2 guests