Board index Košarka Košarkaški miks

Edin Avdić - U obruču i oko njega

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 29 Dec 2012, 17:44

Ja mislim da nije kasno za Muslija ja ga čak smatram i za ubedljivo najtalentovanijeg centra u Evropi. Pored Divca kao primer možeš i da navedeš Vranješa koji je od 22. do 24. napredovao, a od 24. do 27. godine, u Partizanu, eksplodirao.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Baron » 29 Dec 2012, 18:18

Cekaj, kako bre Vranes eksplodirao, mislis na Slavka ? :D I ja mislim da za Muslija ima nade, zato me ta prica Divca i odusevila.
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 29 Dec 2012, 18:32

Da, Slavko. Dok je igrao kod nas, aj da preskocim neku tesku rec, ali vezara, u Buducnosti je pomalo licio na kosarkasa, dok je DV od njeg napravio prosecnog kosarkasa...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Baron » 29 Dec 2012, 18:35

Mislio sam da pricas u napretku u smislu koordinacije, eksplozivnosti i to :) Da, iskoristio je na najbolji nacin njegovu visinu, mislim da vise niko nikada i nigde nece Slavkana svrstavati u ozbiljne kosarkase.
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby AirBall » 29 Dec 2012, 18:52

Andrija wrote:Da, Slavko. Dok je igrao kod nas, aj da preskocim neku tesku rec, ali vezara, u Buducnosti je pomalo licio na kosarkasa, dok je DV od njeg napravio prosecnog kosarkasa...


Slavko je izuzetno kasno poceo da igra kosarku, a svoju karijeru je zapoceo sasvim slucajno, na jednoj plazi u Kotoru (ako nisam permutovao mesto) ga je zapazio Rasa Radovanovic koji je tada bio glavni u FMP-u za selekciju igraca i pitao ga da li bi dosao na trening, Slave je rekao da je trenirao samo karate i da kosarku do tada nije igrao...

Ostalo je istorija... :D

Tako da njegov sporiji razvoj ne treba da cudi, jednostavno kasno je zapoceo karijeru kao i Rasko Katic... Malo ljudi zna da i jedan od najboljih evropskih centara Bouroussis je poceo da igra sa 16-17 godina (mrzi me sad da surfam i da proveravam), a Diamantidis npr nikad nije bio reprezentativac u mladjim selekcijama Grcke, kao ni Nemanja Bjelica kod nas...

Late bloomeri su po pravilu bolji od velikih talenata koji propadaju... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 29 Dec 2012, 21:47

Eksplozivnost a pogotovu koordinacija pokreta se u kosarci rade/treniraju kroz citavu karijeru i tako se nadograđuju do maksimuma. Reći da "jbiga što je naučio, naučio je" pada u vodu kada uzmemo da je npr Rakočević promenio kompletnu tehniku izvođenja slobodnih bacanja sa 24. godine. Naravno da je mnogo teže stvoriti koordinaciju pokreta kod centara, ali i zato oni kasnije i to dosta kasnije sazrevaju. Mnogo snage i rada je potrebno da se sa perorezom napravi skulptura od balvana. A ljudi preko 2.05 su balvani, u bukvalnom smislu te reči. Ja ponovo govorim da je najveći problem srpskih centara u bilo kojoj ekipi to što nemaju visinsku konkurenciju u mlađim kategorijama pa na konto dominantne visine idu sa dve ruke na koš, ne znaju da šutnu o tablu i to što misle da zbog te bogom dane visine više ništa u životu ne moraju da rade. Voleo bih da vidim jedan trening na kome Gagić, Milutinov i Musli bacaju pegle i posle kojih ne mogu da dignu ruke iznad glave jedno 3 dana. Voleo bi da ih vidim da šutnu 3-4 horoga ili poluhoroga na utakmici, da pokušaju bar jednom u životu da sklope konstrukciju u Pioniru. Na svim ovim utakmicama sam gledao kako musli zazida ispod koša svog čoveka i onda kad treba da polomi koš, on nema snage da ubode zicer. Pa mamu ti bezobraznu, 100 kila na ramena i diži dok se ne usereš! :colera:


PS da se nadovežem na ovu priču Divca... On je, bar za mene, bio k*rton od igrača dok nije otišao u NBA. Uvek sam više voleo Pecarskog nego njega... Ali kada ga je KAJ naučio taj horog i kako da se zagradi ramenom, tek tada je on po meni postao igrač. I to kakav igrač :copa1:
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 30 Dec 2012, 17:43

Andrija wrote:

PS da se nadovežem na ovu priču Divca... On je, bar za mene, bio k*rton od igrača dok nije otišao u NBA. Uvek sam više voleo Pecarskog nego njega... Ali kada ga je KAJ naučio taj horog i kako da se zagradi ramenom, tek tada je on po meni postao igrač. I to kakav igrač :copa1:


Ne sviraj ono sto se ne svira :biggrin: . Divac je kao igrac Partizan, bio zvanicno najbolji igrac Evrope. Sa 20 godina je karao i Makadua( 2 puta najbolji strelac u NBA, sada nesto zapisuje na klupi Majamija :biggrin: ) i onog Mekgija iz Makabija.
KAJ i Divac nisu igrali zajedno u Lakersima. :nisamja:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 30 Dec 2012, 18:34

Andrija wrote: bar za mene


Možda nisi primetio, možda si zlonameran, možda pokušavaš da me hipnozom ubediš.... Nego vidi gde sam napisao da su igrali zajedno, limtemo... Ajmo slovo po slovo...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 30 Dec 2012, 18:47

Andrija wrote:
Andrija wrote: bar za mene


Možda nisi primetio, možda si zlonameran, možda pokušavaš da me hipnozom ubediš.... Nego vidi gde sam napisao da su igrali zajedno, limtemo... Ajmo slovo po slovo...


Nisam zlonameran. Kad kazes "kurton od igraca", kao da pricas o Seju Bukvi, a ne o najboljem evropskom centru kraja 80-ih.
Kada je Vlade stigao u LAL, Karim je bio svezi penzioner i nije ostao u strucnom stabu, tako da su jedino mozda radili individualno, ali ja za to nisam cuo. Mozda i jesu, ali mislim da nisu :biggrin: .
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 30 Dec 2012, 19:04

Tegi wrote:
Andrija wrote:
Andrija wrote: bar za mene


Možda nisi primetio, možda si zlonameran, možda pokušavaš da me hipnozom ubediš.... Nego vidi gde sam napisao da su igrali zajedno, limtemo... Ajmo slovo po slovo...


Nisam zlonameran. Kad kazes "kurton od igraca", kao da pricas o Seju Bukvi, a ne o najboljem evropskom centru kraja 80-ih.
Kada je Vlade stigao u LAL, Karim je bio svezi penzioner i nije ostao u strucnom stabu, tako da su jedino mozda radili individualno, ali ja za to nisam cuo. Mozda i jesu, ali mislim da nisu :biggrin: .



Under the mentorship of Kareem Abdul-Jabbar and Magic Johnson, he improved his play and adapted to the American style of the game.
Pomogao mi je dosta i Karim Abdul Džabar, jer sam s njim počeo da radim neke poteze koje ranije nisam mogao - zaključio je Divac
Što se tiče Kevina Mekgija i "karanja", na toj utakmici Divac je postigao 19 poena, a ovaj što je karan 34 :ajdejebote:.
Last edited by John Doe on 30 Dec 2012, 19:13, edited 1 time in total.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby Tegi » 30 Dec 2012, 19:13

Andrija wrote:
Tegi wrote:
Andrija wrote:
Andrija wrote: bar za mene


Možda nisi primetio, možda si zlonameran, možda pokušavaš da me hipnozom ubediš.... Nego vidi gde sam napisao da su igrali zajedno, limtemo... Ajmo slovo po slovo...


Nisam zlonameran. Kad kazes "kurton od igraca", kao da pricas o Seju Bukvi, a ne o najboljem evropskom centru kraja 80-ih.
Kada je Vlade stigao u LAL, Karim je bio svezi penzioner i nije ostao u strucnom stabu, tako da su jedino mozda radili individualno, ali ja za to nisam cuo. Mozda i jesu, ali mislim da nisu :biggrin: .



Under the mentorship of Kareem Abdul-Jabbar and Magic Johnson, he improved his play and adapted to the American style of the game.
Što se tiče Kevina Mekgija i "karanja", na toj utakmici Divac je postigao 19 poena, a ovaj što je karan 34 :ajdejebote:


Izvinjavam se za Karima.
Prikazi kompletnu Divcevu statistiku te sezone(87/88). Nije bio kurton i tacka, pa sta ako ga je razbio 100 puta iskusniji igrac.
I cemu ovo :ajdejebote: ? Zar se ne sme suprotstaviti nicijem misljenju?
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 30 Dec 2012, 19:24

Prvo ne želim da tražim statistiku iz 87/88, drugo nije suprotstavljanje mišljena kad ti kažeš da je razbio Mekgija, nego suprotstavljanje činjenica (19:34) i zato znak :ajdejebote: . Suprotsavljanje mišljenja je da ja mislim da Divac nije bio toliko dobar igrač u Evropi i izvinjavam se ukoliko sam tebe ili Divca uvredio svojim mišljenjem tj time što sam rekao da je k*rton, ali ja sam u to vreme više voleo Pecarskog nego njega. Ti tvrdiš suprotno i to je to.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby teglica » 31 Dec 2012, 01:24

Andrija wrote:Prvo ne želim da tražim statistiku iz 87/88, drugo nije suprotstavljanje mišljena kad ti kažeš da je razbio Mekgija, nego suprotstavljanje činjenica (19:34) i zato znak :ajdejebote: . Suprotsavljanje mišljenja je da ja mislim da Divac nije bio toliko dobar igrač u Evropi i izvinjavam se ukoliko sam tebe ili Divca uvredio svojim mišljenjem tj time što sam rekao da je k*rton, ali ja sam u to vreme više voleo Pecarskog nego njega. Ti tvrdiš suprotno i to je to.


Neumesno je da poredis Divca i Pecarskog, u Partizanu, Evropi, Americi, svuda
KEBINO POREKLO I MORAL SEVERINE
ODLIKA JE ĆOKIJEVACA SA SEVERNE TRIBINE
User avatar
teglica
 
Posts: 7826
Joined: 27 Nov 2012, 16:56

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby John Doe » 31 Dec 2012, 11:23

Au braćo grobari evo, više volim Dica, navijam za FMP iz Železnika, Nebojša Čović je veći zločinac od Stepinca, Obradović je pičkin dim za Duleta, Tegeltija pa 100 mesta pa Kole i Edin (da ne bude da je off), više volim Todorića nego kevu i ćaleta, budžet nam je bar 7 puta veći nego vaš i daj podsetite me još nešto. Da, oćemo katanac bre!
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Edin Avdić - U obruču i oko njega

Postby lockdown » 02 Jan 2013, 13:09

Andrija wrote:Au braćo grobari evo, više volim Dica, navijam za FMP iz Železnika, Nebojša Čović je veći zločinac od Stepinca, Obradović je pičkin dim za Duleta, Tegeltija pa 100 mesta pa Kole i Edin (da ne bude da je off), više volim Todorića nego kevu i ćaleta, budžet nam je bar 7 puta veći nego vaš i daj podsetite me još nešto. Da, oćemo katanac bre!

Ne preteruj :D
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests