Board index Košarka Košarkaški miks

Put oko sveta

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Блок_64 » 08 Nov 2012, 02:12

ps. bzvz mi je ta prozivka za medalje i preskočiću to sumiranje "pehara, medalja i zahvalnica"... samo ću ti reći da u "malim derbijima" nisam gubio, ni na Kalemegdanu ni u 20 oktobru.


Понајмање ми је била намера да величам себе а спуштам било кога другог том изјавом већ је било речи о сисању палца итд итд.Од Здравка Кубата нема ко није изгубио,а самим тим што си се бавио кошарком код мене имаш један велики плус и са тобом је много лакше вероватно причати него са неким ко се опет спортом није бавио.20 октобар чувена сала вероватно си бар један део каријере провео код аце јањића.Одличан учитељ.

Покушао сам само оно што је тражено да објасним у смислу два клуба и никако не желим да ово прерасте у тему чи је тата јачи тако да када смо већ завршили са хваљењем можемо се вратити кошарци.
АВАНГАРДА-ФОРУМ ГРОБАРА СВИХ БОЈА

Не јебе леп него Боби.
User avatar
Блок_64
 
Posts: 3142
Joined: 02 Jun 2011, 21:47
Location: Србија - Београд

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby mastro mostro » 08 Nov 2012, 11:27

Блок_64 wrote:
ps. bzvz mi je ta prozivka za medalje i preskočiću to sumiranje "pehara, medalja i zahvalnica"... samo ću ti reći da u "malim derbijima" nisam gubio, ni na Kalemegdanu ni u 20 oktobru.


Понајмање ми је била намера да величам себе а спуштам било кога другог том изјавом већ је било речи о сисању палца итд итд.Од Здравка Кубата нема ко није изгубио,а самим тим што си се бавио кошарком код мене имаш један велики плус и са тобом је много лакше вероватно причати него са неким ко се опет спортом није бавио.20 октобар чувена сала вероватно си бар један део каријере провео код аце јањића.Одличан учитељ.

Покушао сам само оно што је тражено да објасним у смислу два клуба и никако не желим да ово прерасте у тему чи је тата јачи тако да када смо већ завршили са хваљењем можемо се вратити кошарци.


Imao sam čast, sreću i privilegiju da sam košarku učio i trenirao kod Ace Janjića... Onaj ko je radio sa takvim legendama, masterima košarke i pedagogije, kao što su bili Aca i Kubat, mora tu igru da voli svim srcem... a da ne zvučim prepotentno, siguran sam i da je poznaje i prepoznaje.

Spletom okolnosti sam jedno leto trenirao i na Malom Kalemegdanu sa Kubatom i iz tog vremena nosim najlepše uspomene na hladovinu i miris Zvezdinih terena, na Brku čuvara, zvek lopti koji se odbija o zidine, na jedinstvenu atmosferu i ambijent kojim je taj legendarni prostor odisao... danas, kad svratim tamo, više nije tako živo, šareno i idilično i to je jedan od razloga Zvezdinog sunovrata... nema više tog i takvog rada, entuzijazma, ljubavi, žrtve, borbe... ali to je druga i duga priča.

Tuga je da su i Aca i Kubat otišli sa ovog sveta tako tiho i neprimetno (mislim čak i kao siromašni, Aca i posle teške i duge bolesti) a da im njihovi matični klubovi (s tim da je Aca pre Partizana radio i u ZvezdiI) nisu odali nikaku počast i zahvalnost za tolike igrače i uspehe koji su proistekli iz njihovog nemerljivog doprinosa.

Jedan od razloga zašto nam košarka propada je što se ne stavra klima da se pojave i rade neki novi Kubati i Janjići.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Блок_64 » 08 Nov 2012, 17:18

Spletom okolnosti sam jedno leto trenirao i na Malom Kalemegdanu sa Kubatom i iz tog vremena nosim najlepše uspomene na hladovinu i miris Zvezdinih terena, na Brku čuvara, zvek lopti koji se odbija o zidine, na jedinstvenu atmosferu i ambijent kojim je taj legendarni prostor odisao... danas, kad svratim tamo, više nije tako živo, šareno i idilično i to je jedan od razloga Zvezdinog sunovrata... nema više tog i takvog rada, entuzijazma, ljubavi, žrtve, borbe... ali to je druga i duga priča.

Tuga je da su i Aca i Kubat otišli sa ovog sveta tako tiho i neprimetno (mislim čak i kao siromašni, Aca i posle teške i duge bolesti) a da im njihovi matični klubovi (s tim da je Aca pre Partizana radio i u ZvezdiI) nisu odali nikaku počast i zahvalnost za tolike igrače i uspehe koji su proistekli iz njihovog nemerljivog doprinosa.

Jedan od razloga zašto nam košarka propada je što se ne stavra klima da se pojave i rade neki novi Kubati i Janjići.


Плашим се да наша кошарка никада више неће имати такве две кошаркашке легенде као што су Здравко Кубат и Аца Јањић.Тачно тако отишли су тихо и неприметно а да некоме кажемо да је један Аца Јањић створио много кошаркашке легенде па и Моку Славнића.Једнставно био је тренер кога ниси могао да не волиш и волео је само децу и само је радио са децом.Сећам се чувене генерације 1983 годиште партизана које је он тренирао па после препустио ту екипу када је дошла до јуниора јер једноставно није хтео да играју деца спонзора.Колико је он само имао етузијазма и какву визију кошарке је имао.Сви играчи су му играли на свим позицијама.Поштовање према свима је имао невероватно и мислим да је цео живот провео као тренер и да никада није добио техничку грешку.
Здравко Кубат,дође ми да станем мирно када изговарам његово име.Строг али правичан не бих га назвао тренером већ учитељем и ствараоцем играча.Једноставно није прошао играч кроз Црвену Звезду кога он није створио.Сећам се када је са јуниорима играо сениорску лигу и био првак Тица,Радмановић,Вујанић.....једоставно умео је да направи играча.
Гледајући данашње тренере млађих категорија сигуран сам да се такви више родити неће и да некако данас иако нису са нама осећамо и те како колико нам недостају играчи који су прошли кроз њихову школу.
АВАНГАРДА-ФОРУМ ГРОБАРА СВИХ БОЈА

Не јебе леп него Боби.
User avatar
Блок_64
 
Posts: 3142
Joined: 02 Jun 2011, 21:47
Location: Србија - Београд

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby mastro mostro » 08 Nov 2012, 19:53

Блок_64 wrote:
Плашим се да наша кошарка никада више неће имати такве две кошаркашке легенде као што су Здравко Кубат и Аца Јањић.Тачно тако отишли су тихо и неприметно а да некоме кажемо да је један Аца Јањић створио много кошаркашке легенде па и Моку Славнића.Једнставно био је тренер кога ниси могао да не волиш и волео је само децу и само је радио са децом.Сећам се чувене генерације 1983 годиште партизана које је он тренирао па после препустио ту екипу када је дошла до јуниора јер једноставно није хтео да играју деца спонзора.Колико је он само имао етузијазма и какву визију кошарке је имао.Сви играчи су му играли на свим позицијама.Поштовање према свима је имао невероватно и мислим да је цео живот провео као тренер и да никада није добио техничку грешку.
Здравко Кубат,дође ми да станем мирно када изговарам његово име.Строг али правичан не бих га назвао тренером већ учитељем и ствараоцем играча.Једноставно није прошао играч кроз Црвену Звезду кога он није створио.Сећам се када је са јуниорима играо сениорску лигу и био првак Тица,Радмановић,Вујанић.....једоставно умео је да направи играча.
Гледајући данашње тренере млађих категорија сигуран сам да се такви више родити неће и да некако данас иако нису са нама осећамо и те како колико нам недостају играчи који су прошли кроз њихову школу.


bold 1. nisam znao za Moku... znam da je ponosan bio na Kićanovića, Baneta Prelevića, Bobana Jankovića pored mnogih koje je "izmislio"... sećam se i da je bio neumoran u traganju za igračima i da ga nije mrzelo da se raspituje svuda i da obilazi škole i po zabitima ne bi li pronalazio visoke dečake.


bold 2. upravo to... u beskrajno zanimljivim besedama kojima je bio sklon pre, na i posle treninga sećam se priče o tome da će košarka doživeti vrhunac kada u petorci budu igrali igrači koji mogu da igraju svi sve i na svakoj poziciji... da je Jugoslavija poživela verovatno bi petorka koja nikad nije odigrala ni minut (osim možda na oproštaju Saleta Đorđevića) u sastavu Bodiroga, Danilović, Kukoč, Divac, Rađa bila najbliža tom njegovom snu.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Блок_64 » 08 Nov 2012, 21:04

Да,тако је се некада радило.Тренери су обилазили школе,вукли за руку децу на кошаркашке терене знали су за ту болест деце да када једном уђу на терен да са њега не излазе.Здравка и Ацу бих назвао људима који су били једноставни, пуни ентузијазма,људи који су имали визију доброг кошаркаша али никада нису имали да будемо искрени паре од тога нити их је то претерано занимало.Један од људи који је био сличан њима по ентузијазму је Мића Мирковић из ужичке,имао је и шампион такве људе,окк Београд наравно, многи људи су у кошарци тада били из велике љубави а од ње зарађивали јако мало на жалост.
Времена се мењају,тако да сада висока деца сама долазе у клубове добре и лоше само што више нема Здравка и Аце сада су неки други ту углавном мање добри и више лоши али сви остајемо у нади да ће увек таквих бити и да такве никада не треба да заборавимо.
АВАНГАРДА-ФОРУМ ГРОБАРА СВИХ БОЈА

Не јебе леп него Боби.
User avatar
Блок_64
 
Posts: 3142
Joined: 02 Jun 2011, 21:47
Location: Србија - Београд

Re: Put oko sveta

Postby Baron » 13 Nov 2012, 15:25

Dobili smo klipove nekog klinca,koje je pravio njegov otac,pa nas moli za sugestije misljenje i slicno,inace decko je 2002 god :







User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Put oko sveta

Postby mihZR » 20 Nov 2012, 14:30

User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Put oko sveta

Postby Baron » 20 Nov 2012, 14:49

Kakvo je uzivanje citati i slusati Edina, kakvom kolicinom raspolaze ovaj novinar, to je za :copa1:
Cudnovat je Ray Ray, al' da nije takav mozda mi ne bi gledali ovako sjajnog sutera!
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Put oko sveta

Postby Unexpected » 21 Nov 2012, 10:04

Sam ubacio 138 poena!
21. novembar 2012. 08:53 > 08:57

Džek Tejlor, igrač košarkaške ekipe koledža Grinel iz Ajove u Americi, ubacio je, ni manje ni više nego 138 poena u pobedi njegove ekipe na utakmici koledž lige nad timom Fejt Babtist Bajbl, 179:104.

Tako Džek slobodno može da ponese epitet najboljeg šutera u Americi i verovatno ne samo tamo. Tejlor je za dva poena šutirao 52 od 108, a za tri 27 od 71. Kada pogledate samo statistiku šutiranja dolazite do neverevotnog zaključka da je on sam šutirao više puta nego što to pojedini timovi u celini urade tokom jednog meča!

Istini za volju, ekipa Grinela i igra takvu košarku koja omogućuje dosta šuteva, njihova filozofija igre je, "šutiraj"! Naravno, moraju i da trče, ali kad bi mogli i to bi izbegli, ipak, 138 poena!?

Takvom igrom je ranije jedan igrač ovog koledža dao isto tako neverovatnih 89 poena, što nije ni blizu Tejlorovom rekordu.

"Čovek tim" je izjavio da je utakmicu počeo slabo jer prva četiri šuta promašio, ali onda...

"Posle početnih promašaja osetio sam da sam se zagrejao i da igram solidnu utakmicu. Mislio sam da sam na poluvremenu dao 30 poena ali mi je onda trener rekao da sam dao 58! Skoro da se i ne sećam ničega, igrao sam kao u transu. Koš mi se činio ogromnim, u jednom trenutku sam znao da sam dao osam poena za redom i tada sam shvatio da mi baš ide", rekao je Tejlor.

Pogledajte kako je "čovek tim" dao neke od poena na toj neverovatnoj utakmici.


(MONDO)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Put oko sveta

Postby kecman » 21 Nov 2012, 12:22

Čekaj, dečko je opalio 71 trojku za jednu utakmicu?! :ajdejebote:
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Put oko sveta

Postby lockdown » 21 Nov 2012, 14:55

Gde su crnci na toj utakmici? :D To sad neki anonimus postavi rekord koga nece mozda niko nikad srusiti ...
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Put oko sveta

Postby MilosRS » 23 Nov 2012, 16:10

kecman wrote:Čekaj, dečko je opalio 71 trojku za jednu utakmicu?! :ajdejebote:


Neka neko pokaze Muti ovaj klip :biggrin:
Sto vise upoznajem ljude, to mi je draze sto radim sa masinama
User avatar
MilosRS
 
Posts: 1150
Joined: 15 Mar 2011, 12:44

Re: Put oko sveta

Postby R'N'B » 27 Nov 2012, 13:30

Evo jedne zanimljivosti…

Jedan sam od privilegovanih koji mogu da kažu da su gledali Dražena Praju Dalipagića uživo. Bila je to sezona1991/92. Praja je sa svojih 40 godina igrao Drugu srpsku ligu u “KK 22. decembar” Novi Beograd. Klub je kao domaćin igrao u Hali sportova. Živeo sam blizu i često sam odlazio na tekme. Praja je nosio svoju 14-icu i igrao momački. Sada, kad vratim film, teško mi je da zamislim da je tada već bio zagazio u petu deceniju života.

Nisam znao gde da postujem ovo jer sada pored teme za bivše igrače Partizana postoji ista i za bivše Zvezdaše :D
Najjači samo ostaju
nikad se ne predaju
User avatar
R'N'B
 
Posts: 2347
Joined: 12 Apr 2012, 15:31
Location: Novi Beograd

Re: Put oko sveta

Postby Unexpected » 27 Nov 2012, 22:42

The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Put oko sveta

Postby R'N'B » 28 Nov 2012, 09:41

Juče sam postovao onu pričicu o Praji a nisam znao da mu je baš tada rođendan. Ispada da je to sećanje na njega bila spontana rođendanska čestitka :biggrin:
Najjači samo ostaju
nikad se ne predaju
User avatar
R'N'B
 
Posts: 2347
Joined: 12 Apr 2012, 15:31
Location: Novi Beograd

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests