Board index Košarka Košarkaški miks

Košarkaški TV komentatori

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Panta » 21 Nov 2011, 17:16

Caretta Caretta wrote:
Panta wrote:
Caretta Caretta wrote:Taj što nas je prenosio na Avali je posle bio portparol, danas počivšeg, KK Crvena Zvezda.


Ti mislis na Milosa Milicevica koji je, cini mi se radio emisiju pred same utakmice, ali same utakmice je komentarisao izvesni Mladen Basic.

Komentarisao je i Milićević. Veruj mi, imam snimke :laugh:


Ma verujem, nego nas je taj Mladen cesce prenosio :biggrin:

A Milicevic je, ne znam ko mi rece, bio i clan grupe Brigate i imao neki zivopisan nadimak, samo ne mogu da se setim.

edit: Cakim :laugh:

Ciganska verzija Sarana :laugh:

P.S. Da li je moguce da su neki mislili da je Saran cigan :lol: U svoje vreme Saran je bio prilicno redovan na Jugu.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Moebius » 21 Nov 2011, 21:53

@ Caretta

Na koju foru si izvukao sve ono za Gajića? :blue:

Nisi valjda stanografisao snimak :biggrin:
Moebius
 
Posts: 3159
Joined: 22 Mar 2011, 12:13

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Caretta Caretta » 21 Nov 2011, 23:18

Moebius wrote:@ Caretta

Na koju foru si izvukao sve ono za Gajića? :blue:

Nisi valjda stanografisao snimak :biggrin:

Jesam :laugh: .
Svako je frik na svoj način :roll:
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Milutinov Tata » 24 Nov 2011, 06:44

Talicni Tom wrote:Pod jedan - Vlada Olić. On je prenosio NBA na BK krajem devedesetih. Bio je izuzetan poznavalac prilika u američkoj košarci, bar za mene tada i stvarno je bio iskorak od sedam milja u odnossu na druge. Slično Edinu danas, za kojeg se vidi da je obuzet košarkom pa informacije ko pčele prosto čekaju da budu lansirane iz košnice, s tim što je internet danas dostupan svima, a onda smo se obrazovali Žurnalom, Košarkom, Tempom i sičnim magazinima.


Vlada Olic je zajedno sa Mikljom radio u sportskoj redakciji na 3K po njegovom osnivanju, i vec tada se videlo da zna znanje. Medjutim vrlo je brzo otisao za SAD (San Francisko) odakle je redovno pisao za tadasnju kosarkasku reviju KOS, o dogadjanjima u NBA i secam se da je bio vatreni navijac Voriorsa koje je tada predvodio Kris Malin.

mali_buda wrote:Moze li neko od iskusnijih forumasa da prokomentarise malo stariju gardu. Ja se Nikitovicevih prenosa secam kao kroz maglu, a secam se i onog sto je prenosio Bosnu i Sloboda Ditu, cini mi se Sead Hadzijahic ili tako nesto. Kakvi su bili hrvatski komentatori u to doba?


U SFRJ je vazilo nepisano pravilo da je beogradska skola pravila komentatore koji su vise bili zaduzeni za pricu i opisivanje, dok su se nasuprot njima bili zagrebcani koji su bili mnogo konkretniji i sa mnostvom statistickih podataka. Koliko se secam ni Dragan Nikitovic ni Vladanko Stojakovic nisu dobro pratili ritam utakmica i "davili' su nekim stvarima koje nisu bile bitne za taj trenutak. U toj staroj redakciji Korac je bio mladi junosa, ali vec tada je biserao, Pantic, Mihajlovski, Gajic, jedno vreme i Petar Lazovic, Luka Jezina zaduzen za vaterpolo, a tu je bio i pokojni Srdjan Knezevic.

Od zagrebackih novinara kosarku su prenosili Vladimir Anzulovic i Boris Mutic, a Slavko Cvitkovic je tek pocinjao karijeru i cini mi se da je on prvi upotrebio izraz trica. Kao sto je Irr napisao Sportski Pregled ili Sportska Subota kada rade BG i ZG kao nebo i zemlja :biggrin: .

Kod Sarajlija kosarku je uglavnom prenosio Sead Hadzijahic, tezak mrtvak. Ta citava redakcija je bila vrlo cudna, jedino mi se svidjao Zoran Popovski koji je prenosio uglavnom fudbal (njemu je zapalo da prenosi finale sa Hejsela i poslednji zvanicni mec SFRJ reprezentacije u Becu '91), a radio je i prenos finala kada je Bosna uzela titulu prvaka Evrope.

Tokom osamdesetih je na radio Zagrebu subotom uvece, ili utorkom kada je bio vandredni termin, isao prenos kosarkaskih utakmica (nesto kao sto je radio Radio S kod nas tokom devedesetih). Sa Partizanovih utakmica iz Hale Sportova je izvestavao Risto Kubura. Kakva je to legenda bio, tri minuta opisa, stihova i price i par sekundi cisto da pomene rezultat :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby CRNO_BELI » 03 Dec 2011, 21:08

Ovi komentatori na B92, mogu samo komentarisati tenis, jer u tom sportu neko vrijeme se nista ne govori. A u ostalim sportovima, kad je potrebno stalno (ili 90%) vremena pricati, su skroz losi. Evo veceras gledajuci CZBG-Makabi i Barsa-Levante, vise vremena su bili "nijemi", nego sto su nesto pametno rekli...

Znam da nije bas vezano za Kosarkaske komentatore, ali morao sam napisati..
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina. - Andrić

Ako hoćeš da budeš najbolji, moraš da trčiš sa najboljima. - Dule
User avatar
CRNO_BELI
 
Posts: 3514
Joined: 26 May 2011, 18:10
Location: Ozren

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mastro mostro » 03 Dec 2011, 22:52

CRNO_BELI wrote:Ovi komentatori na B92, mogu samo komentarisati tenis, jer u tom sportu neko vrijeme se nista ne govori. A u ostalim sportovima, kad je potrebno stalno (ili 90%) vremena pricati, su skroz losi. Evo veceras gledajuci CZBG-Makabi i Barsa-Levante, vise vremena su bili "nijemi", nego sto su nesto pametno rekli...

Znam da nije bas vezano za Kosarkaske komentatore, ali morao sam napisati..


Sramota je da u zemlji koja se puva da je košarkaška, prenose utakmica rade takvi amateri i neznalice kakvi su komentatori 92-ojke... Vujčin je ipored govorne mane, katastrofalne dikcije i neskrivene navijačke pristrasnosti prosto skandalozan, Šaranović je raskrinkan kao pacer onom na snimku Arene... u svakom slučaju antipropaganda košarke od strane najnesportskije srpske redakcije... kakvi su nam komentatori (i na 92 i uopšte), čudi me da hale nisu dupke pune jer se isplati platiti kartu ako je to jedini način da se izbegne paranje ušiju uz Tv prenos.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mali_buda » 03 Dec 2011, 22:56

mastro mostro wrote:
Sramota je da u zemlji koja se puva da je košarkaška, prenose utakmica rade takvi amateri i neznalice kakvi su komentatori 92-ojke... Vujčin je ipored govorne mane, katastrofalne dikcije i neskrivene navijačke pristrasnosti prosto skandalozan, Šaranović je raskrinkan kao pacer onom na snimku Arene... u svakom slučaju antipropaganda košarke od strane najnesportskije srpske redakcije... kakvi su nam komentatori (i na 92 i uopšte), čudi me da hale nisu dupke pune jer se isplati platiti kartu ako je to jedini način da se izbegne paranje ušiju uz Tv prenos.

Slazem se u potpunosti, a moram da dodam, iako nema veze sa kosarkom, da su komentatori sa B92, ali i sa vecine drugih TV paceri i za druge sportove.

Kakvo je uzivanje bilo gledati prvih 20min fudbalskog derbija dok se nije ukljucio komentator.

Meni deluje kao da je neko ovima sa B92 u nekom prebijanju dugova dao prenose ABA lige, pa oni nisu imali vremena ili novca da nadju bar nekog priucenog komentatora. Najcrnje je sto Vujcin prenosi kosarku i na ES 2 :tap:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mastro mostro » 03 Dec 2011, 23:06

mali_buda wrote:
mastro mostro wrote:
Sramota je da u zemlji koja se puva da je košarkaška, prenose utakmica rade takvi amateri i neznalice kakvi su komentatori 92-ojke... Vujčin je ipored govorne mane, katastrofalne dikcije i neskrivene navijačke pristrasnosti prosto skandalozan, Šaranović je raskrinkan kao pacer onom na snimku Arene... u svakom slučaju antipropaganda košarke od strane najnesportskije srpske redakcije... kakvi su nam komentatori (i na 92 i uopšte), čudi me da hale nisu dupke pune jer se isplati platiti kartu ako je to jedini način da se izbegne paranje ušiju uz Tv prenos.


Slazem se u potpunosti, a moram da dodam, iako nema veze sa kosarkom, da su komentatori sa B92, ali i sa vecine drugih TV paceri i za druge sportove.

Kakvo je uzivanje bilo gledati prvih 20min fudbalskog derbija dok se nije ukljucio komentator.

Meni deluje kao da je neko ovima sa B92 u nekom prebijanju dugova dao prenose ABA lige, pa oni nisu imali vremena ili novca da nadju bar nekog priucenog komentatora. Najcrnje je sto Vujcin prenosi kosarku i na ES 2 :tap:


Ma to je bre komentatorska mafija... :biggrin: jedni drugima nabacuju šljake i ne dozvoljavaju da uleti neko mlađi i atraktivniji jer bi onda svi popadali i izgubili priliku da namlate ljutih dvadeset evra po prenosu.

Slažem se i sa prva dva pasusa apsolutno...
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby ofkovac » 04 Dec 2011, 00:15

mastro mostro wrote:
CRNO_BELI wrote:Ovi komentatori na B92, mogu samo komentarisati tenis, jer u tom sportu neko vrijeme se nista ne govori. A u ostalim sportovima, kad je potrebno stalno (ili 90%) vremena pricati, su skroz losi. Evo veceras gledajuci CZBG-Makabi i Barsa-Levante, vise vremena su bili "nijemi", nego sto su nesto pametno rekli...

Znam da nije bas vezano za Kosarkaske komentatore, ali morao sam napisati..


Sramota je da u zemlji koja se puva da je košarkaška, prenose utakmica rade takvi amateri i neznalice kakvi su komentatori 92-ojke... Vujčin je ipored govorne mane, katastrofalne dikcije i neskrivene navijačke pristrasnosti prosto skandalozan, Šaranović je raskrinkan kao pacer onom na snimku Arene... u svakom slučaju antipropaganda košarke od strane najnesportskije srpske redakcije... kakvi su nam komentatori (i na 92 i uopšte), čudi me da hale nisu dupke pune jer se isplati platiti kartu ako je to jedini način da se izbegne paranje ušiju uz Tv prenos.


nisam upucen to za sarana, mozes malo detaljnije? vujcin je car, kaze danas andrija nedovic, skroz se pogubi za vreme prenosa :banana:
User avatar
ofkovac
 
Posts: 1582
Joined: 21 Nov 2011, 00:53

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mali_buda » 04 Dec 2011, 00:23

ofkovac wrote:
nisam upucen to za sarana, mozes malo detaljnije? vujcin je car, kaze danas andrija nedovic, skroz se pogubi za vreme prenosa :banana:

Imas negde na forumu snimak sa YT, gde Saranovic u Pioniru doziva Edina i raspituje se kako se izgovaraju prezimena nekih igraca Radnickog i na kojoj poziciji igraju...

Evo nadjoh na YT:

Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby KKP » 04 Dec 2011, 00:28

Svi komentatori sa B92 (košarka, fudbal, tenis, sve mu je to isto) su najgori koji postoje. Njihovi prenosi su očajni, bolje da gledaš meč na "mute", života mi, mislim, dokazali su do sada to 1000 puta, a ovaj snimak samo govori o tome koliko oni "znaju" i u šta se upuštaju... :facepalm:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby CRNO BELI SVET » 04 Dec 2011, 00:38

Na stranu što je Šaran šaran za košarku, dotični je i veliki šaran za fudbal.

Ne bi mi bio problem da njegovo puko filozofiranje slušam na B92, a iskreno i to izbegavam jer imam arene, ali me ubija kada želim da uživam u igri mog BVB-a, a on satire svojom satirom na eurosport 2, rečima ubijajući sve lepo što igrači postignu na terenu...

Može dotični biti Grobar koliki hoće, takvi što se fudbala tiču ne mogu ni da prismrde jednom pijanom Ciganinu Gojku Andrijaševiću...
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Odin » 04 Dec 2011, 01:37

CRNO BELI SVET wrote:ali me ubija kada želim da uživam u igri mog BVB-a, a on satire svojom satirom na eurosport 2, rečima ubijajući sve lepo što igrači postignu na terenu...


Mi sto koristimo Total TV mozemo da izaberemo da li hocemo da slusamo engleskog ili srpskog komentatora, barem sto se Eurosporta tice, mozda ta opcija postoji i kod tebe... Kod mene je uglavnom engleski, jer Eurosport osim momka koji komentarise Tur de Frans i skijanje nema normalne komentatore. Tu pre svega mislim na bolesni duo koji uglavnom radi fudbal, i Vujcina i Boskovica koji rade tenis i kosarku.
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Caretta Caretta » 04 Dec 2011, 07:27

Jedan lapsus od sinoć, Kole na Areni, utakmica CZ Beograd-Makabi:
"Sofo je reprezentativac nekadašnje Grčke".
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mali_buda » 04 Dec 2011, 08:49

Caretta Caretta wrote:Jedan lapsus od sinoć, Kole na Areni, utakmica CZ Beograd-Makabi:
"Sofo je reprezentativac nekadašnje Grčke".

Kole je poznat po tome sto se zaleti sa pricom, pa se obicno zaprica i pocne da lupa gluposti ;) Mada, sta se desava sa GRckom, mozda i bude u pravu :laugh:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests