Board index Košarka Košarkaški miks

Košarkaški TV komentatori

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mali_buda » 21 Nov 2011, 00:36

Danas na grckom derbiju je objasnjavao kako je Saras uz Nikolu Vujacica dominirao u Makabiju.

Juce je pricao kako je pravilo tehnicke greske preuzeto iz NBA lige, samo sto je razlika da se u NBA ligi izvodi jedno bacanje, ne racuna se licna greska i nema promene poseda lopte. Pa gde je tu slicnost uopste ;)

Sinoc je rekao da je Pesic trazio da se igraju "rogovi" u napadu, ali da to igraci nisu ispostovali, a onda mu je Edin rekao da postoje i "obrnuti rogovi", sa postavkom dva igraca u reketu i da upravo taj napad i igra Zvezda ;)

Ima jos bisera i ponavljanja mnostva Edinovih izraza, od vec navedenog kompletiranja igre za 3 poena, pa do ulaska lopte kao kap i sl. Kad bih ga cuo da samostalno prenosi utakmicu, iskoristio bih opciju mute, bez razmisljanja. Ovo je sve vezano za Koletove prenose kosarkaskih utakmica, na drugim sportovima ga ne pratim i ne mogu o tome da sudim.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Otac Makarije » 21 Nov 2011, 00:40

Caretta Caretta wrote:
Humska1 wrote:@Milutinov Tata
Nemoj tako za Edina, a ono: " Kakva je ovo sezonaaa, kakva je ovo sezona Partizana! " :biggrin: Bez njega bi Kostic izgledao sasvim prosecno, cak lose sa nekoliko naucenih fraza tipa "kompletiranje igre za tri poena" koju precesto koristi. Edin je kosarkaski fanatik, nije navijac Partizana, pa ga svaki dobar potez odusevljava, makar dosao od nasih protivnika.
Ne znam da li je neko pominjao Milosa Saranovica. Njegovi prenosi kosarke su smesni, monotoni i bez emocija. Cak je i najmanji problem sto je njegovo poznavanje kosarke na nivou mog poznavanja kriketa :roll: Veliko razocarenje za mene, obzirom da je deklarisani Grobar, Partizan u kosarci, a i u fudbalu je prenosio kao da igraju Azerbejdzan i Jermenija u hokeju na travi :colera:

Potpuno sam zaboravio da i B92 prenosi košarku, nijednu utakmicu ABA lige ove godine nisam gledao na njihovom programu :roll: . Slažem se da je Šaran loš komentator bez obzira što je veliki Grobar i obrazovan čovek. Ali šta tek reći o Igoru Vujčinu :D ?

:D, horor. On i njegovo nerazlikovanje termina blokade i blokova. Za njega su sve to "blokovi" :roll: Ali je zato "teniser" boli glava ;) Svi ti sa B92 po dikciji, temperamentu, poznavanju kolektivnih sportova manje vise spadaju u "tenisere". Nijednog ne bih izdvojio, iritantni su gotovo jednako kao i pomama za tenisom preko noci.
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Choda » 21 Nov 2011, 00:41

Da ti se Budo pridruzim :) Kako me je Kole iznervirao za vreme F4 u Ljubljani prvo nas je vec proglasio za pobednike nekih 30 sec pre kraja, a kad je Kurta na kraju izvodio bacanja, on covek kao da namerno baskuzira govoreci da nije promasio ni jedno bacanje i on naravno tad promasi :banghead:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Napredpartizan » 21 Nov 2011, 00:48

Kole je na SOS kanalu radio specijalne emisije o odbojci... Kasnije je nastavio da radi odbojku i na areni kada je prenosio razne meceve i pokazao da se zaista razume u taj sport... Zasto je kasnije prikljucen da prenosi i kosarku nemam pojma,ne lezi mu nikako...
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Tegi » 21 Nov 2011, 00:52

Napredpartizan wrote:Kole je na SOS kanalu radio specijalne emisije o odbojcje i... Kasnije je nastavio da radi odbojku i na areni kada je prenosio razne meceve i pokazao da se zaista razume u taj sport... Zasto je kasnije prikljucen da prenosi i kosarku nemam pojma,ne lezi mu nikako...

Secate li se kada je Kole 2008. vodio zonu press umesto Tegija, koji je tada bio u Istanbulu (Partizan pobedio Efes u top16)? Gost je bio stariji Lukovski. Kole je tada nosio beli sako koji bi i Vranesu bio mali. Naravno, taj sako je bio glavna tema sledece Tegijeve emisije. :laugh:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Otac Makarije » 21 Nov 2011, 00:56

@Choda
Isti slucaj, ja sam stekao neverovatan osecaj da mu je zelja da "izbaja" promasaj Dzerelsa. On je toliko puta ponovio da Dzerels nije promasio nijedno bacanje, da je to izgledalo smesno, nesto kao ocajnicki pokusaj da nam "promeni srecu" u toj utakmici. Obicno ne obracam paznju na te stvari, ali ovo je bilo bas upadljivo. Znam da je navijac zvezde, ali ipak...
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17330
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Odin » 21 Nov 2011, 01:00

Humska1 wrote:Svi ti sa B92 po dikciji, temperamentu, poznavanju kolektivnih sportova manje vise spadaju u "tenisere".


S tim da su svi postali teniski strucnjaci preko noci, pogotovo Vujcin, a nije ni znao sta je tenis do pre par godina.

Saranu ni fudbal ne ide, a kamoli kosarka. ;)
User avatar
Odin
 
Posts: 875
Joined: 24 Jun 2011, 21:43

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Choda » 21 Nov 2011, 01:38

Sto se tice komentatora sa RTS-a Sarenca i Dende, oni su mi kao komentatori sa igrica sa krajem 90-ih imaju par fraza koje stalno ponavljaju, stim sto to mene strasno zabavlja, kad sam vec osudjen da ih slusam pronaso sam zabavu slusajuci ih.

Sarenac (Careta Careta je to vec napisao, al da ja malo dopunim) je naprednija verzija komentatora koristi internet i ima siri fond prica, koje se razlikuju bilo da prenosi Partizan u Evroligi (tu mu je omiljeno bilo koliko je utakmica vezao za redom Tripko u kojima je postigao bar jednu trojku) ili Svetsko/Evropsko tu ima vise prica po jednu za svaku reprezentaciju(meni najupecatljivija braca Lavrinovic dal su spavali obojca sa istom zenom ili tako nesto, ili sad skorije za Sarasa kako ce da doda loptu uvek kako treba), i naravo uopstene tehnicko takticke price(lopta se dodaje od zemlju pod uglom od 45 stepeni).

Denda :blue: kakav car :jos: on covek 15+ godina koliko ga ja slusam da prenosi ima samo 3 fraze, jako i do samo ga kraja, efektno, i u svom stilu, ponekad ove 3 fraze kombinuje i to je sve. :blue: Covek ne mudruje, pusti strucne konsultante da rade svoj posao,naviko sam na njegov glas i posle Sarenog koji je vise smorio,kad cujem Dendu na RTS-u to mi je pravo osvezenje. Prosle sezone u nasoj ligi je Vladimira Lucica zvao Uros jedno 5-6 tekmi i meni je fascinatno da ga niko nije ispravio :laugh: posle toga sam ga zgotivio jos vise :biggrin:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mastro mostro » 21 Nov 2011, 02:15

Kad se pokrene priča o košarkaškim komentatorima ne mogu a da se ne prisetim legendarnog Dobrosava Gajića, koga je prema urbanoj legendi kolima zveknuo sin nekog tadašnjeg glavonje, i da bi ga ućutkali oni mu ponude da bira šta bi radio, a dobri Dobrosav je imao samo jednu želju, da bude TV komentator... šta je on sve bulaznio i kako je „dočaravao“ košarkaške predstave, to je neponovljivo... on je bio toliki kreten da sa današnje distance (a i slušajući sve ostale mediokritete na RTS-u) žalim što mu Tijanić ne da još jednu šansu... kad je već sve na toj bednoj nacionalnoj televiziji postalo sprdnja, prava je šteta ne slušati jednog takvog „doajena“ i čoveka koji je postavio temelj srpskog košarkaškog komentatorstva.

Od onoga što je ostalo međ’ kometatorima da nam para uši cepa živce, po nekog redosledu od najgoreg ka boljima idu:

- Petar Denda, novinar- „istinski šmeker“ prozuklog glasa i naočitog stasa, novinar koji je ponikao u prištinskoj redakciji RTS početkom devedestih odakle ga je prilikom svog transfera u prestonicu, povukao njegov prijatelj, čuveni i jednako „dobri“ novinar Dragoljub Milanović. Denda je po profesionalnoj dužnosti verovatno pogledao mnogo utakmica, sigurno je poupoznavao mnogo ljudi iz sveta košarke (uglavnom iz provincijskog miljea na čelu sa svojim prijateljem Stepijem), ali jednostavno je toliko ograničen da u suštinu najlepše igre nikad nije pronikao... Postoji čitav niz njegovih užasnih komentatorskih poštapalica koje vređaju intelekt i cijuču u ušima poput stiropora koji se guli uz staklo, ali one tipa „nema njegovih poena ohoho vremena“ ili „dooobar, doooobar ulaz“ su mene definitvno opredelili da za života ne platim TV pretplatu, pa makar do smrti glavio robiju zbog neuzmirenih obaveza.

- Ilija Kovačić, čovek koji je u BK eri prenošenja NBA utakmica patentirao najiritantniji uzvik svih vremena – BOOOOOMBA, i koga decenijama kasnije ne želi da se odrekne već upravo suprotno, kod skoro svake trojke se namerno dernja ko magarac, verovatno misleći da je to kul baš kao i prefolirano naglašavanje imena igrača u određenim situacijama igre... klasičan degenerik. Koliko znam taj košarkašku loptu ne da nije uzeo u ruke nego ne ume da je šutne ni nogom kad ga zamole klinci na terenčetu da im doda, a nekom poznavanju košarke kao igre nema ni govora... tipičan BK karijerista koji se na vreme uglavio i sada samo i jedino razmišlja kako da zaradi parice... koji li su tek debili oni na SK koji mogu a neće da ga išutiraju u bulju.

- Slobodan Šarenac... kada se pojavio u vreme dok je Dobrossav bio u naponu snage i vrhuncu karijere, delovao je kao pravo osveženje... bivši košarkaš betonskih terena koji je prvi na RTS uneo emocije i osvojio naciju prenošenjem legendarnog atinskog finala ’95... pokušavao je da (barem kad je reprezentacija u pitanju) nastavi sa tim žarom, ali se vremenom pokazalo da je u svakom smislu prosečan, dosadan, ponovljiv, površan... lično ga ne znam, ali ljudi koji imaju tu privilegiju tvrde da je prilično glupav, mada... ljudi su zavidni pa pričaju i da ga Anđa leši od batina, što mi ne ide u glavu obzirom koliki je... najsmešnije mi je i najneverovatnije da se javna ličnost i TV novinar poput njega već godinama pojavljuje krezav, bez gornje dvojke i da nema nikog da mu kaže (kad već njemu ne pada na pamet) da uradi neku protetiku.

- Srđan Radojević... verovatno sam subjektivan jer je dečko deklarisani Grobar, koji se odrekao prenošenja F4 u Parizu da bi gledao Partizan uživo ostavljajući nas na nemilost Bombi Kovačiću, ali meni se on dopada. Ima znanje, informisan je, fokusiran, voli košarku (i Partizan)... i što CC reče uz malu doobuku ili barem iskustvo, verovatno će izrasti u respektabilnog komentatora. U svakom slučaju najviše volim da njega slušam kada igra Partizan.

- Edin Avdić... pošto je na dnu liste ispada da je najbolji... mada u gomili kretena on i Srki ispadoše najmanje irritantni... Ima dara, puno zna, mnogo prati, ima priču, sad već i puno iskustvo da dramatizuje meč i prepozna momenat, pri tom se trudi da bude umeren i nepristrasan (mada nekad preteruje sa oduševljavanjem banalnim al’ atraktivnim potezima). Mene njegov naglasak ipak nervira (mada stvarno nisam bosnomrzac), jer me je onaj OBN-NBA trio od pre par godina ubjao u mozak sa svojim otezanjem i razvlačenjem, i danas kad čujem Edina odmah imama fleševe.

Ostali sa Arene, SK-a, Eurosporta nisu ni vredni spominjanja i kapiram da su tu da pokupe svojih 20 evrića po meču, i ne verujem da će napraviti značajniju karijeru. A „elita“ sa 92 na čelu sa Vujčinom je tek uvreda za sport i poseravanje po glavama svih koji su osuđeni da ih slušaju, bez obzira o kom se sportu radi.

Sve u svemu, košarkaški komentatori, kao uostalom sportski komentatori uopšte, kao i sportski novinari generalno... ma novinarstvo uopšte je na toliko jadnom, neprofesionalnom nivou da to nije normalno, čak i za ovako nenormalnu sredinu kakva je Srbija.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Milutinov Tata » 21 Nov 2011, 02:49

Nisam znao za Saranovica da je Grobar, mislio sam da je 100% zvezdas :tap: Ma on je tu apsolutno zalutao, neko je postavio klipove pred utakmicu Partizan-Radnicki, potpuno nepripremljen, bas neporfesionalno. Eh da mi je da sam na njegovom mestu, ja bih kidao, a on kulira cak i na finalu LS.

@Humska1

Edin je za mene odlican kada ne igramo mi ili reprezentacija. Dosta mi je sto mi je muka kada nas neko zatrpava, jos mi treba komentator koji se odusevljava time. Po meni te meceve treba da prenosi neko ko ima visak emocija prema timu/reprezentaciji. S druge strane me uzasavaju neki nasi komentatori kada na utakmicama domace lige u bilo kom sportu otvoreno pokazuju ciji su navijaci.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Grobar89 » 21 Nov 2011, 08:39

A zaboravili ste komentatore sa Rts:Duska Koraca i Nedeljka Kovinjala,koji su to biseri :laugh:
Grobar89
 
Posts: 6291
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Tegi » 21 Nov 2011, 09:09

Grobar89 wrote:A zaboravili ste komentatore sa Rts:Duska Koraca i Nedeljka Kovinjala,koji su to biseri :laugh:


Jesu biseri, ali ne komentarisu kosarku.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Talicni Tom » 21 Nov 2011, 09:14

Uuuuuu, poopljuvaste sve ljude koji su se pojavili na televiziji u bilo kakvoj ulozi posljednjih 20 godina. Bilo je tu i nekih dobrih dostignuća pojedinaca, mada su i oni kasnije padali u sivilo poluprofesionalizma i površnog otaljavanja komentatorskog posla.

Pod jedan - Vlada Olić. On je prenosio NBA na BK krajem devedesetih. Bio je izuzetan poznavalac prilika u američkoj košarci, bar za mene tada i stvarno je bio iskorak od sedam milja u odnossu na druge. Slično Edinu danas, za kojeg se vidi da je obuzet košarkom pa informacije ko pčele prosto čekaju da budu lansirane iz košnice, s tim što je internet danas dostupan svima, a onda smo se obrazovali Žurnalom, Košarkom, Tempom i sičnim magazinima.

Drugi - Šarenac u kombinaciji sa Sedlačekom su takođe bili tri puta bolji od ostatka esnafa. Odlično su se dopunjavali, Sedlaček ima dara da kaže prave stvari u kratkom vremenu koje mu se nudi, ne davi, niti statira u kukuruzu. Isto tako, čini mi se da je Šarenac bio tada još uvijek napaljen na posao, nikada neću zaboraviti onu njegovu "Vins Karter Radmanooooović", neprocjenjivo. I još jedna stvar, traje dugo a nema nijedan sukob sa košarkašima ili košarkaškim radnicima. I to nešto govori.
Inače, kada se već prisjećam nekih starijih vremena, da pomenem grafičku obradu i statistiku koju je na RTS potisivala neka firma sa G, Genex ili tako nešto, mnogoooo bolja nego sve današnje, možda ne detaljna toliko, ali pravovremena i tačna. :bravo:

Pošto sam već u pozitivnom tonu, da zastranim totalno od košarke, Jovan Memedović, kakva legenda, umalo da udahne život boksu onim emisijama što je vodio početkom devedesetih, kombinacija poznavanja vještine, duhovitosti i same slike, upakovana s mjerom. :bravo:
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby mali_buda » 21 Nov 2011, 10:30

Sedlacek je, po mom skromnom misljenju, ubedljivo najbolji strucni konsultant. Zna kad i sta treba da kaze, ne gnjavi nevaznim stvarima.

Secam se jedne utakmice na kojoj je Rakocevic promasio nekoliko sl. bacanja, Sareni pricao kako mu ne ide, a Sedlacek rekao da je Igorov problem sto pre suta loptu zarotira u rukama i cim je uhvati odmah je izbacuje, a cesto mu posle tog rotiranja, lopta ne "legne" kako treba.

Saranovic je deklarisani Grobar, mislim da je ove godine vodio i promociju KKP. Kako god, nije za komentatora. Ima neki monoton glas, pa sem kosarke koju i ne poznaje dobro, ume da prilicno umrtvi i cesto interesantne utakmice Bundes lige, koje povremeno prenosi na ES2.

Moze li neko od iskusnijih forumasa da prokomentarise malo stariju gardu. Ja se Nikitovicevih prenosa secam kao kroz maglu, a secam se i onog sto je prenosio Bosnu i Sloboda Ditu, cini mi se Sead Hadzijahic ili tako nesto. Kakvi su bili hrvatski komentatori u to doba?
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Košarkaški TV komentatori

Postby Caretta Caretta » 21 Nov 2011, 10:44

@ mastro mostro

Što se tiče Dobrosava, teško je naći adekvatne reči da se opiše to što je on bio. Ne znam da li je ta priča o budži koji ga je udario samo urbana legenda, ali je jasno da ni partijska pripadnost sama po sebi nije mogla da bude dovoljna da postavi onakvog čoveka na mesto komentatora, stručnjaka za košarku. Osiim što je bio retko glup, Dobrosav je imao veliku tremu (svih 30 godina) i to ga je podsticalo da priča non-stop. Nije znao nijedno košarkaško pravilo, uvek su sudije dodeljivale loptu, kao nekim dekretom.
Svi snimci starih Partizanovih utakmica koji se mogu naći na internetu su moji. To jest, nisam ih ja postavio na you tube i druge sajtove, već sam ih ja snimio VHS-om i prebacio na DVD format. Davao sam te snimke raznim prijateljima i tako sada mnogi mogu da iskopaju nešto o Dobrosavu. Vrhunac njegove karijere je ipak peta utakmica finala Partizan- BFC 1996. godine, pokušaću da skinem šta je sve tu izgovorio na kraju. Na žalost ( ili na sreću :roll: ) imam stotine utakmica koje prenosi Dobrosav Gajić.
Ipak, većina ljubitelja košarke neće nikad zaboraviti njegov kratki intervju sa Mokom Slavnićem posle poraza Zvezde u Solunu od Paoka.
Dobrosav: "Druže Slavniću, hoćete li da prokomentarišete ovu blistavu pobedu Crvene Zvezde?"
Moka: "Kao prvo, želeo bih da kažem da smo mi večeras izgubili".
Ukoliko mlađi članovi foruma misle da sam nešto hiperbolisao ovde, moram da kažem da je to izgledalo mnogo gore nego što papir može da istrpi. Pokušajte da zamislite razgovor Gajića i Slavnića, a da pritom gledate i Dobrosavljevo lice :laugh:
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 57 guests