Board index Košarka Košarkaški miks

Dule Vujoševic

Re: Dule Vujosevic

Postby Diktator » 19 Mar 2011, 19:53

Smenjen Perasovic posle poraza od Mersina,ali ga nije nasledio debeli vec Ufur Saridza..
to je kontam privremeno?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Dule Vujosevic

Postby AirBall » 19 Mar 2011, 19:55

Aleksa wrote:Smenjen Perasovic posle poraza od Mersina,ali ga nije nasledio debeli vec Ufur Saridza..
to je kontam privremeno?


Ufuk Saridza u Efesu ima ulogu sportskog direktora, ili tako nesto...

Nesto poput Todorica kod nas...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Dule Vujosevic

Postby Panta » 25 Mar 2011, 21:47

Danas sam u Palati pravde video Duleta :D :D :D .

On i Tosa se setaju hodnicima kao Vajat Erp i Dok Holidej.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dule Vujosevic

Postby DON » 25 Mar 2011, 21:58


Душко Вујошевић укорен због Горана Весића
25 мар, 2011

Завршено је суђење Душку Вујошевићу по тужби Горана Весића за увреду и клевету.

Садашњи потпредседник ФК Црвена звезда је тужио Вујошевића због излагања на конференцији за новинаре после друге утакмице финалу плеј-офа 2007. године у којој је Партизан савладао Звезду са 100:83 и повео са 2:0 у серији.

Тај дерби обележили су бројни инциденти, неколико прекида и напета атмосфера. У инцидентима је лакше повређено шест особа, а тадашњи селектор Србије Зоран Славнић погођен је столицом у главу.

Најдужи прекид од 15 минута десио се у последњој четвртини, када су навијачи Црвене звезде, који су до тада често убацивали разне предмете у терен, прешли ограду трибине и кренули ка заштићеном простору на терену. Ту се испречио кордон полиције и тада је дошло до физичких обрачуна.

Најтрофејнији стручњак црно-белих жестоко је тада говорио о дешавањима на утакмици током серије, у излагању је поменуо и Весића, па су због тога дошло и до суднице.

- Суд је одлучио да за тужбу због увреде мој клијент буде судски опоменут, док је тужба за клевету одбачена. У образложењу друге одлуке каже се да је суд сматрао како је Вујошевић имао право да критикује негативне појаве – рекао нам је Илија Дражић, адвокат позтнатог стручњака.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Dule Vujosevic

Postby Panta » 25 Mar 2011, 22:11

Zato sam ga i video, znaci.

Dule pobedjuje i na terenu i u sudnicama :clap: .
Last edited by Panta on 25 Mar 2011, 22:33, edited 1 time in total.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dule Vujosevic

Postby ima 1 tim » 25 Mar 2011, 22:29

those were the days...

:(
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Dule Vujosevic

Postby AirBall » 02 Apr 2011, 09:43

El grande Dule

:blue: :blue: :blue: :blue: :blue:

Vujošević: ''Ne umem da živim bez košarke''

Tvorac Partizanovih uspeha u poslednjoj deceniji priznaje da nije lako podneo činjenicu da odmara usred sezone, posle otkaza u CSKA. Ističe da je košarka njegov život, tokom aktuelne pauze odlazi na utakmice, ali ne i na Partizanove

Bliži se finiš sezone u domaćim i evropskim klupskim takmičenjima, a među akterima nema Duška Vujoševića koji i sam priznaje da mu nije bilo lako da se privikne na dužu pauzu.

Image

I pored otkaza u Moskvi koji, kako kaže ''ranjava sujetu'', legendarni trener Partizana ne sumnja u sopstvene vrednosti, a sada je potpuno svestan i da ne može bez košarke.

''Nisam gotovo nikad, a posebno u poslednjih desetak godina razmišljao da ću da odmaram usred sezone. Ali desilo se, ne možete biti amnestirani od takvih stvari. Ipak, znam da sam dobar trener. Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti. Osim toga, i pad je veličanstven let, kako je nekad napisao Arsen Dedić'', objašnjava Vujošević.

Svestan da su se mnogi ''obradovali'' njegovom neuspehu, ali i dodaje da ga to uopšte ne čudi posle svih dosadašnjih iskustava tokom trenerske karijere.

Image

Nema ga na Partizanovim mečevima, ovoga puta u ulozi navijača, a objašnjava i zašto.

''Mislim da bi me publika pozdravila na malo naglašeniji način od 'pristojnog'. Ne bismo se osećali prijatno ni ja, a ni moj naslednik i prijatelj Vlada Jovanović'', smatra Vujošević.

Aktuelna sezona se privodi kraju, a iskusni stručnjak teško bi podneo još jednu sezonu bez košarke.

''Iskreno, ne moram da radim, ali ne mogu i ne umem da živim bez košarke'', poručio je Vujošević, između ostalog, u intervjuu za današnji ''Sport''


http://www.sportske.net/vest/kosarka/vu ... 40095.html

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Dule Vujosevic

Postby Unexpected » 02 Apr 2011, 11:29

Vujošević: Pad je veličanstven let
R. N. | 02. april 2011. 11:27

Ima mnogo onih koji su se obradovali mom neuspehu i pokušavaju da ga podignu na nivo definicije mog kvaliteta. Ja znam da sam dobar trener – ističe nekadašnji strateg Partizana i moskovskog CSKA

Kaleidoskop. Usta puna zemlje. Tri boje- belo. Crveno i plavo ostalo u svlačionici, pokraj aut linije. Sada je u gledalištu, baš tamo odakle su mu godinama skandirali, nekada prozivali, a kasnije mesijanski pozdravljali. Duško Vujošević, suvim birokratskim rečnikom, trenutno košarkaški trener bez zaposlenja, uvek je talasao strasti, nikada nije bilo “nešto između”, već samo crno ili belo. Baš kao klupske boje od kojih je napravio srpsku basket instituciju, a koje ostaju u srcu do poslednjeg daha.

Nije mali broj onih koji su “znali” da će se harizmatični kouč brže vratiti iz Moskve, nego što je odlazio za kormilo ruske ikone, CSKA. Neki iz puke navijačke želje da do “kraja života” kormilari Partizanom, kao garancija superiornog kontinuiteta, a ostali... Uglavnom, jer ih je “zadužio”, najviše pucajući na sve moguće teme, basket se podrazumevaju. Vujošević ih ima na umu i kada bi trebalo da se priča opušteno, dok teku dani bez životne vokacije.

- Ima mnogo onih koji su se obradovali mom neuspehu i pokušavaju da ga podignu na nivo definicije mog kvaliteta, što me zapravo, od velike većine i ne čudi. Sa ovoliko životnog iskustva, barem sam naučio neke lekcije, ali je ponekad teško izaći na kraj sa emotivnom inteligencijom - pakuje misao kao i uvek kada nema tenzije.

I onda, ne kao dodatak samopouzdanju, samo jednostavna konstatacija:

- Ja znam da sam dobar trener. Moj zanat mi je dao vrh sa kojeg ću pasti. Znate, i pad je veličanstven let, kako je nekad napisao šansonjer bez premca sa balkanskih prostora, Arsen Dedić - ističe Vujošević za "Sport".

I to je Vujošević, kao i kada na sasvim obično pitanje o proticanju vremena u kome nema potrebe za pripremanjem utakmica i svim ostalim trenerskim “sitnicama”, kaže:

- Kao što ima potrebu za organizovanjem svog vremena, čovek istovremeno ima potrebu za odmorom. Kod mene je to malo zapetljano. Ranije se nisam bavio, već samo živeo košarku, i to u prekomernim dozama. Tako sam velike količine energije akontaciono potrošio. A odmor je stigao iznenada, neplanirano... Još uvek mi ne polazi za rukom da ga pretvorim u aktivnu verziju. A kakav sam, ne verujem da će mi to uopšte uspeti.

Objašnjavajući kako funkcioniše, uz put, prevaljuje preko usana:

- Nisam nikada razmišljao, barem ne poslednjih desetak godina, kako ću da “odmaram” u sred sezone. A desilo se, ne možeš da budeš amnestiran od tih stvari. Tako je moj odmor došao posle neuspeha u poslu (CSKA), što ranjava sujetu. A kada se “pomiriš” sa sobom, shvatiš da si već razne depoe energije potrošio uspesima... I stižem do nesrećne kombinacije, istrošena energija i nagli prekid posla. Opasno je i kada nema povišenog adrenalina.

Naizgled miran, ali pogled ga odaje, toliko se dugo poznajemo. Ali, nemire ne priznaje...

- Mir se retko postiže, izabrani za tako nešto godinama treniraju, ne možeš da pucneš prstima i stigneš do tog nivoa. U svakom slučaju, pripremam se da dobro radim posao kada ga počnem.

Zamka u koju se uleće kao kada prave faul iako je koš već viđen. Ruka brža od misli. Pa i ono “kada počinjete” je suvišno, odgovora nema, ali...

- Ja sam još uvek vezan ugovorom sa CSKA, a bez obzira koliko paradoksalno zvučalo, naši međusobni odnosi su na zadovoljavajuće dobrom nivou. Interes obe strane je da se napravi sporazumno rešenje problema.

Iako je evidentno da ne bi trebalo da bude “finansijskih nesporazuma”, Vujoševiću je nametnuto ćutanje na temu CSKA. To verovatno najteže pada, ne stiže ni demant, ali ni potvrda.

- Suština mog zadatka u CSKA je bila jasna, sve stane u - stvaranje novog tima i rezultati, u većini sredina nema amnestije od poslednjeg. Takva su vremena poodavno, iako moraš da si strpljiv ako bi da pojedeš jabuku sa stabla koje si zasadio. Iskreno, u Moskvu sam stigao nedovoljno informisan i odmoran, posle dva velika posla (Partizan, selekcija Crne Gore). I kako to obično biva, kalemile su se i neke druge nepovoljne situacije. Od teških povreda ruskih reprezentativaca (Hrjapa, Kaun, Voroncevič), pa nosioca Holdena, turneje po SAD u nevreme, tačno sam znao da će ostaviti rezultatske posledice... A kada smo započeli evroligašku “igranku”, bilo mi je jasno da je ravno pogibiji izgubiti od milanskog Armanija, u sred Moskve, na startu takmičenja. A upravo se to desilo, da se ne vraćam na težak raspored... CSKA je klub koji je godinama navikao na velike uspehe, ali je izgubio imunitet za suočavanje sa kriznim situacijama. Posle svega, ne bih sve ono što mi se desilo mogao samo da nazovem “gorkim iskustvom”. Za evropsku košarku je važno da se CSKA vrati na pređašnji nivo, što im želim od sveg srca.

I još jedno “priznanje” koje nije moglo da stigne pre nego što se ohladio, iako je bilo evidentno.

- Volim puno da pričam kada radim, ali nije to samo uobičajeno baratanje basket terminologijom da možeš da premostiš pasivno znanje (engleskog) jezika. Nisu ni prevodioci od velike pomoći, kako prevesti emociju.

Sada na sreću/ žalost, ima sasvim dovoljno vremena da gleda druge, od Evrolige do Superlige.

- Košarka napreduje na Kontinentu, ima fantastičnih izdanja u najkvalitetnijem takmičenju. Ali, samo oni klubovi, koji naprave pravu selekciju u funkciji tima imaju šanse.

Da ne bi “izdao” sebe, mini komentar, nije teško pogoditi da će o- službenim licima.

- U Evroligi je unapređeno i- suđenje, ali generalno, moralo bi da se zna ko delegira arbitre, da kontrolori ocenjuju njihov učinak, ocene javne, a prosek glavni kriterijum za delegiranja.

Domaća Superliga je tek počela (tri kola), a nije da nema iznenađenja. Od poraza aktuelnog šampiona do negativne serije FMP...

- Mnogo važnije od uzaludnih priča o svrsishodnosti Jadranske lige je da se igra dobra košarka. Najlakše je sedeti u fotelji i kritikovati. Neke bih pitao šta misle, da li dečkić iz Čačka gleda Lejkerse, iako Pau Gasol ne dolazi u njegov grad. Tako je i sa našim, srpskim dilemama, domaća ili Jadranska liga. Ništa nije savršeno, niti lako upakovati, pa još po instant sistemu. Ali, ovde se radi o nečem drugom. Mi smo narod koji je sklon da se pre bavi stvarima na koje ne može da utiče, valjda da se ne bi bavili onim drugim...

Nije želeo da zvuči savetodavno, samo je tako ispalo...Mada, sa njim se nikada ne zna, ne može bez “igranja”.

- U ovakvim vremenima, jedini način da jedni drugima pomognemo je da se svako maksimalno posveti svom poslu. Ako neko još ima dilemu, krajnje je vreme da shvati da je ovaj sport u ozbviljnoj situaciji, da ne kažem nevolji. Iako je u košarci nekada bilo para, sasvim solidnih, ali... Znate onu jevrejsku: “ Dabogda imao, pa nemao.

Ako imate sreće, možda ga sretnete sa Larisom, jednogodišnjim labradorom, u šetnji, između dva poluvremena. Duško Vujošević.

O CRVENOJ ZVEZDI
Crvena zvezda mu je, kao svakom pravom večitom rivalu, čak i kada ne sedi na klupi crno- belih, privlačila pažnju.

- Crveno - beli moraju sami sebi da pomognu praveći tačnu analizu količine sredstava, koja su ušla u klub, kako su potrošena, a sa kojim rezultatima. Potrebno je sagledavanje krivice za trenutnu situaciju. Sigurno da bi i društvo trebalo da pomogne, ali onog trenutka kada klub sa Malog Kalemegdana demonstrira odgovornost. I još nešto: ni manje, ni više nego što je to potrebno, recimo, Hemofarmu ili kragujevačkom Radničkom, kao što je neophodno i stvaranje novih centara, negovanje postojećih...Licemerne, klubaške i pogrešne su priče da je spas za srpsku košarku spasiti Zvzedu, jer, sve je mnogo složenije.


NE MOGU BEZ BASKETA

Otkada je otišao sa klupe CSKA, selili su ga svuda po malo, “najizvesnije” u Lotomatiku, pa Efes Pilsen... A gde će zapravo, koliko početkom leta kada se ugovaraju poslovi za sledeću sezonu, možda i ranije.
- Iskreno, ne moram da radim, ali ja ne mogu (ne umem) da živim bez košarke.


SAVET KOLEGAMA
Nema velike priče o CSKA, nema ni potrebe, ali ponešto izleti, indirektno.
- Neke ustupke ne bi trebalo praviti ni po koju cenu. Znači, pravi svoju selekciju igrača, a ne samo da imaš na umu klupske interese. Pametnije je bilo ono što je radio Etore Mesina.
Ali, nije “ništa” uradio u Realu za bezmalo dve sezone, da bi nedavno otišao?
- Nema veze, mislim da je bio u pravu.
Sledi konkretno:
- Kada sam stigao u CSKA, glavne zvezde (Holden, Lengdon, Smodiš, Šiškauskas), trebalo je da odrade poslednju godinu ugovora. Gro budžeta je odlazio na “veterane”, tako da za nova lica nije preostalo ekstremno puno u evropskim okvirima.


PARTIZAN UŽIVO
Vujošević se može videti na superligaškim duelima u Beogradu, ali ne i u “Pioniru” gde je “njegov” Partizan domaćin.
- Očekujem da bi me publika pozdravila na malo naglašeniji način od “pristojne” forme. Niko se ne bi osećao prijatno, ni moj naslednik i prijatelj Vlada Jovanović, a još manje moja malenkost.


Večernje novosti
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Dule Vujosevic

Postby ima 1 tim » 13 May 2011, 21:52

RED I ZA VUJOŠEVIĆA
MADA se u decembru 2010. razišao sa CSKA, uspesi Duška Vujoševića sa Partizanom ne blede, pa tako većina timova koji žele novog kormilara prate svaki njegov pokret na odmoru. Prvo se pominjala Lotomatika, zatim Efes pilsen, a poslednji su Armani džins i Olimpija.


:mad2: :sad2:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Dule Vujosevic

Postby ima 1 tim » 18 May 2011, 15:36

:tap:

VUJOŠEVIĆ: OPET BIH U CSKA!

Sreda, 18. Maj, 2011.| Autor: Predrag Gajić

Duško Vujošević, koji je početkom sezone otišao s klupe Moskovljana, kaže da bi se po završetku sezone najradije vratio u taj klub


Mnogi bi Duleta, a on bi ponovo u Moskvu!
Gotovo da nema poznatijeg kluba u Evropi koji u svojim redovima ne bi voleo da vidi Duška Vujoševića. U ovih pola godine, otkad je otišao sa klupe CSKA, pominjala su se razna imena - Himki, Efes Pilsen, Real, Lotomatika, Milan, a od juče je u igri i Olimpija. Međutim, čovek koji je poslednjih godina zadivio Evropu smireno kaže da bi se najradije vratio u Rusiju.

- Veoma poštujem Olimpiju, to je klub koji ima preduslove da napravi dobar rezultat. Ipak, najradije bih se vratio u CSKA - rekao nam je Vujošević i potom objasnio svoj stav:

- Ja sam i dalje pod ugovorom s Moskovljanima i oni svoje obaveze ispunjavaju. Ukoliko bi se desilo da to prestanu da rade, morao bih da preduzmem druge mehanizme posle kojih bih postao slobodan. Međutim, posle ove sezone i dešavanja u klubu, mislim da je jasno da je tu bilo najmanje moje krivice. Zbog toga smatram da bi najbezbolnije rešenje za njih, a i za mene, bilo da nastavim tamo gde sam stao.

Prema informacijama iz Slovenije, za dovođenje Vujoševića najviše se zalaže gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković, koji je bio izuzetno ljut što Olimpija na minulom fajnal foru nije osvojila trofej.



http://www.kurir-info.rs/sport/vujosevi ... -91059.php
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Dule Vujosevic

Postby Jovan » 18 May 2011, 19:34

BIVŠI PARTIZANOV TRENER NA NOVOM RADNOM MESTU
Duško Vujošević preuzima Efes

D. Nikolić | 18. 05. 2011. - 18:14h | Foto: A. Dimitrijević | Komentara: 10
Novi trener turskog košarkaškog kluba Efes biće Duško Vujošević, saznaje Blicsport.rs.

Trofejni strateg, koji se proslavio na klupi Partizana, bez posla je od raskida saradnje sa moskovskim CSKA u koji je prešao posle trijumfalnih godina sa beogradskim crno-belima.

Ipak, pauza neće trajati previše dugo nakon napuštanja “armejaca” 25. novembra 2010, a završiće se baš kao što je Vujošević i najavio za Blicsport.rs - upravo na kraju ove sezone.

Vujošević će dobijati po 350.000 evra u naredne dve sezone na klupi Efes Anadolije, kod nas poznatijem po svom dosadašnjem nazivu Efes Pilsen koje će ovog leta morati da se menja zbog turskog zakona o zabrani reklamiranja alkohola.

Turski mediji potvrdili su da je uprava Efesa pred kraj ove sezone konkretizovala svoje prošlogodišnje želje da bivšeg selektora Crne Gore angažuje kao šefa stručnog štaba, što će se i ozvaničiti ovog leta.


http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-k ... uzima-Efes
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Dule Vujosevic

Postby Diktator » 18 May 2011, 19:44

Vujošević za B92: Ne preuzimam Efes
Izvor: B92 | AK

Bivši trener Partizana Duško Vujošević negirao je u izjavi za B92 medijske spekulacije da će postati trener turskog Efes Pilsena.

Vujošević je posle decenijske dominacije sa Partizanom, prošlog leta preuzeo moskovski tim, ali je zbog loših rezultata smenjen.

Crnogorski trener je za B92 istakao da je i dalje ugovorom vezan sa CSKA i dok ne reši spor sa “armejcima“ ne može da razmatra ponude zainteresovanih klubova.

“Nije tačno da preuzimam Efes. Ja sam pod ugovorom sa CSKA. Kakva je situacija sada vrlo je teško da se nešto planira", rekao je Vujošević.

"Ugovorna obaveza koju imam sa CSKA je na još dve godine, i ono što bi moglo da taj ugovor “poništi“ je ili neki dogovor i poravnanje koje bi postigli ili da oni ne poštuju taj ugovor, pa da ja staknem uslove da putem suda naplatim taj ugovor".

"U tom slučaju bih mogao da razmišljam o ponudama ili prihvatim neku od onih koje budu u datom momentu. Kako sada stvari stoje, još smo daleko od dogovora takve vrste i samim tim ne mogu ništa da posebno planiram“
, rekao je Duško Vujošević za B92.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Dule Vujosevic

Postby AirBall » 18 May 2011, 19:51

Ja se ne bih iznenadio da Dule otpusti Zalizanog...

Svaki treci dan neka nova buva u novinama...

Ne stigne ni da demantuje... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Dule Vujosevic

Postby mastro mostro » 18 May 2011, 20:47

AirBall wrote:Ja se ne bih iznenadio da Dule otpusti Zalizanog...

Svaki treci dan neka nova buva u novinama...

Ne stigne ni da demantuje... :D


Ma njemu Zalzani služi samo da mu otkuca ugovor... sigurno Miško ne pregovara za njega ili mu traži klub.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Dule Vujosevic

Postby Beonegro » 19 May 2011, 09:48

mastro mostro wrote:
AirBall wrote:Ja se ne bih iznenadio da Dule otpusti Zalizanog...

Svaki treci dan neka nova buva u novinama...

Ne stigne ni da demantuje... :D


Ma njemu Zalzani služi samo da mu otkuca ugovor... sigurno Miško ne pregovara za njega ili mu traži klub.


Tako je bilo na početku saradnje... ali sad više nije početak saradnje ;)
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests