Board index Košarka Košarkaški miks

Biznis, MLBB i Poslovna liga

Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 20 Mar 2016, 02:59

Kao sto neki od vas znaju, imam ekipu sa kojom sam ucesnik u ovom takmicenju, pa s obzirom da postoji jedna novina, zeleo sam malo da podelim ovu pricu sa vama... Ako moderacija smatra temu nepotrebnom neka brise.
Dakle kosarkaska Biznis liga je jedna od nekoliko amaterskih kosarkaskih takmicenja koja se odrzava na tlu Beograda. Usudicu se da kazem i da je najjaca po kvalitetu. Mnogi bivsi kosarkasi su igrali ili igraju ovu ligu, izmedju ostalih i Sekularac, Pistoljevic, Majstorovic, Zdravkovic, Cokanovic, Cabarkapa, Canak, Glintic itd itd. Ove sezone je jubilarna 10 sezona takmicenja, a mom klubu treca u ovom takmicenju. Prvi put smo se nasli u Play Offu, a s obzirom da smo jedna od retkih (ako ne i jedina) samofinansirajuca ekipa, ovo je za nas zaista ogroman uspeh. U regularnom delu ucestvovalo je 13 timova, svako je sa svakim igrao jedan mec, 8 najboljih su u Play Offu.
Danas su na programu 1/4finalni dueli. Igra se na 2 dobijena susreta, a po propozicijama lige, boljeplasirane ekipe iz regularnog dela imaju prednost od 1-0 u susretima. Mecevi se igraju na Torlaku i bice direktan prenos svih duela na ovom linku:
http://www.sportuzivo.tv/v2/stream/inde ... ortuzivo16
Parovi i satnica:
15:30 - [1] JOVSIC PRINT CENTAR - [8] RIVERS (moja ekipa :D)
16:50 - [2] NISSAN LF AC - [7] COMBERA OCTOPUS
18:10 - [3] DR AVDALOVIĆ - [6] MSG FON
19:30 - [4] ADV.KANC.MARKOVIĆ - [5] SKUPŠTINA GRADA
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Tajler Darden » 20 Mar 2016, 19:56

Да нисам дошао на утакмицу, живео бих у убеђењу да не постоје Обркнежевићи и у овој лиги. :biggrin:

Сјајна утакмица Риверса, овакву крађу нисам скорије видео. Честитке на борби, Бетмене.
Не дирајте Терзу и Ћокија - противно је правилима форума.
User avatar
Tajler Darden
 
Posts: 6494
Joined: 16 Feb 2015, 16:02

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Withnail » 21 Mar 2016, 00:30

svaka vama cast kad sami finansirate...tesko je skupiti ekipu koja ce toliko da isfinansira.
mi igramo ligu koja se igra u Borci i Zarkovu, koja je dosta jeftinija, pa ljudi dosta vosljare.
inace pratim i ovu najjacu, saigrac mi je takodje u plej ofu :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby J10nutz » 21 Mar 2016, 07:37

Svaka vama cast kad imate uopste ekipu. Ja ove kumim sve koje poznajem da odigramo 3 na 3.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 21 Mar 2016, 11:11

@Tajler
Hvala puno i na lepim recima i sto si bio :)
Nazalost zaista na kraju nekoliko sudijskih odluka je prelomilo utakmicu... Nazalost nisu vazili isti kriterijumi, pa je tako na jednoj strani svirana nosena lopta, na drugoj 3 puta ociglednija nije svirana... Takodje kod faulova katastrofalna situacija. Nama je sviran i najmanji kontakt telom... Ok, ruku na srce, to jeste faul... Ali na drugoj strani nasem pleju bukvalno samo sto nisu otkinuli ruku u vise navrata, nista se ne svira... Na minut ipo do kraja, vise nego ocigledna namerna, jedva su i obican faul dunuli... Jbg, ne moze se protiv sistema :D

@Witnhnail
Jeste mnogo zajebano, pogotovo sto su ljudi kao ljudi idioti, pa neretko umeju i da te ispale i zajebu, pa se posle sam snadji...
Jel igras u Zarkovu ili Borci? Koja ekipa? :) Mi smo prosle godine igrali i Zarkovo, a ove sezone nam igraju dve ekipe u Zarkovu, samo sto vecina momaka iz ove najjace nam ne igra tu za ekipu :) I za koga ti igra drug? :)
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Withnail » 21 Mar 2016, 12:55

u Borci. ekipa Monsters. najbolji igrac nam je eks klinac kkp, cz, fmp, 94 god, prosek poena skoro 40 :biggrin:

ovaj igra za Dr.Avdalovic, samo juce nije igrao...Sone Baftija, jedan od najpoznatijih basketasa kod nas

i kako cenis razliku izmedju mlbb i ove biznis lige? moj glavni utisak je da je najveca razlika u visini svih igraca, pogotovo u centrima, i da su iskusniji...razlika u najboljim ekipama, posto ovde ima dosta ekipa sa amaterima
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 21 Mar 2016, 16:08

Znam Baftiju :) Igra sa Zubom za Olimp 3na3 :)

Iskreno, osnovna razlika je sto Boki i Sinisa gledaju da pruze priliku svakome da zaigra kosarku ko voli u Zarkovu i Borci... I to je kul, ali onda stvarno nastaje veliki jaz u kvalitetu medju ekipama. Iskreno, moj tim koji prosle godine nije stigao do Play Offa u Biznisu, je u Zarkovu stigao do "polufinala konferencije", gde smo ispali kosem u poslednjoj sekundi... Sam Biznis je dosta bolje organizovan, i mnogo je striktniji po pravilima. Sve ekipe moraju da imaju dresove, napad je 24 sekunde (u MLBBu 30), broje se licne i sa 5 se izlazi napolje (u MLBBu se tek u Play offu gledaju licne po igracu i ima 6), igraju se produzeci a ne penali... E sad ne znam da li zbog toga, ili zbog cega, ali cinimi se da su ekipe u Biznisu daleko ozbiljnije organizovane... Za visinu si donekle u pravu, ali opet ako bi gledao celokupno, nije tolika razlika mozda sa visinama. I jednu i drugu ligu karakterise da ekipa da bi bila u vrhu, mora da ima pravu peticu. Ali recimo u Biznisu ekipe poput Fona, Jovsica, Combere nemaju klasicne petice... To su sve uglavnom stariji likovi koji su visoki i igrali 3-4 ali zbog starosti su prebaceni na 5 i jaki su u duelu... Moj osecaj je da svaka ekipa koja je u Biznisu duze od 2-3 sezone, u najmanju ruku moze da igra egal sa najjacom ekipom Zarkova... Jednostavno i sama koncentracija kvaliteta je drugacija... Ovde gde imas oko 40 ekipa, imas sigurno dosta dobrih igraca, ali oni su svi raspodeljeni po ekipama, dok ovde sa 13 ekipa, pa je automatski lakse spojiti nekoliko dobrih igraca...
Ali daleko od toga da mislim da je liga u Zarkovu losa... Moja tri najveca pojacanja ove sezone su upravo dosli iz te lige... Centra sam pokupio iz poslednjeplasirane ekipe u ligi, i on je decko u Biznisu jedan od top 5 centara, pokupio sam i rezervnu peticu odatle, i doveo sam beka/pleja koji je prosle godine bio najbolji igrac lige i osvojio sa Ivancicem i sinovima... Dakle cinjenica je da kvaliteta ima u obe lige, samo je malo bolje koncentrisan u Biznisu i to pravi osnovnu razliku izmedju ekipa... Takodje u Biznisu svake sezone se barem jedna ekipa raspadne u toku sezone (uglavnom ona najlosija), i jos nekoliko na kraju odustane od ucesca jer jednostavno nisu zadovoljni rezultatima. Mi smo pristupili pre 3 sezone, i iz te prve sezone kada je ucestvovalo 20 timova, ostalo je svega top 6 ekipa+2 koje su promenile sponzora i dosta igraca, ali im je neka srz tima ostala... Pritom i od ovih 6, 3 su odradile fuziju sa drugim jakim ekipama i tako stvorili jos jaci tim...
Malo sam se raspisao previse :D
I da, zamolio bih moderaciju ako moze da promeni naziv u Biznis, MLBB i Poslovna liga... (ne znam da li postoje jos neke :D).
Jer iskreno nisam znao da ima ovde jos ljudi iz ove scene, mogli bismo fine diskusije da imamo :)
Last edited by bhc_comp on 21 Mar 2016, 16:53, edited 1 time in total.
Reason: Promenjeno...
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Withnail » 21 Mar 2016, 18:20

pa to, lepo si objasnio u biznisu je kvalitet skoncentrisan na mali broj ekipa, ovde se rasplinuo na dosta strana...zaista ima mnogo ekipa, i zato je i normalno da ima dosta ekipa sa igracima koji nisu trenirali ili igrali iole ozbiljniji basket. kod nas u Borci, od tri grupe u jednu je stavio bas sve amatere (da se tako izrazim), u ostale dve po jedna ekipa da je slabija od svih.
kad bi se ekipe fuzionisale opusteno bi mogle da se kidaju u po biznisa :biggrin:

a sto se tice organizacije, naravno sve je na mnogo visem nivou u biznisu. jos je kod Bokija u Zarkovu dobro, kod Sinise je sprdnja sto se tice organizacije, svi mu otkazuju, dogovaraju se, pa raspored ne bude pre petka pa se ti organizuj onda za subotu, nedelju uvece ako si planirao da izadjes ili sta god vec...ali je Sinisa veliki car.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 30 Mar 2016, 00:14

Malo me nije bilo :)
Slazem se, kada bi se bolje koncentrisao kvalitet moglo bi da se kida i tamo :)
Sto se tice Bokija i Sinise, obojica su veliki carevi... Momci stvarno ginu, i za to im skidam kapu... Trude se da svakome izadju u susret na svaki moguci nacin, i da svako dobije priliku da uziva u igri :)

Inace za vikend pocinje jos jedno takmicenje, RKL (rekreativna kosarkaska liga). Organizuju je momci koji vode "Kort Sajd Magazin" i jos neki likovi valjda sa njima. Tekme ce se igrati u KL Centru, na Zvezdari. Moji su prijavljeni i ucestvuju, javicu bas utiske :) Zasada su se momci bas pokidali oko organizacije i priprema turnira, sve pohvale zasada od mene :)
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 11 May 2016, 01:39

Tema je malo zamrla :)
Biznis gotov, RKL i MLBB su pri kraju :)
Htedoh samo da kazem, da smo i ove godine, kolega Surovi45 i ja krenuli sa pripremom za turnir NBLL u kosarci.
Ovo ce nam biti druga sezona, i veci deo mesta se vrlo brzo popunio, bice dosta jakih ekipa, pa bih iskoristio sve da vas pozovem da dodjete i vidite kako izgleda :) Mecevi se igraju od 28.5 do 26.6 na terenima O.S. "Branko Radicevic" na Novom Beogradu.
Pored kosarkaskog turnira ove sezone cemo prvi put organizovati i turnir u basketu 3na3. On ce krace trajati, pocinje 18.6 i traje isto do 26.6.
Sve informacije vezane za turnir mozete naci na nasoj FB stranici, koja se zove po ligi :)
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 30 Jul 2016, 14:59

Ajde cisto da napisem kratak post ako eventualno nekoga interesuje amaterska scena za ovu godinu, barem informacije koje imam.
Pored tri vec postojece lige, ove sezone pokusavaju tri nove lige da se "probiju na trzistu"
Biznis liga i Rekreativ liga - Liga sa najduzom tradicijom, ove godine ce se odigrati jubilarna deseta sezona. Postojala je neka prica da ce vlasnik ove lige formirati i trecu ligu, u kojoj bi nastupale samo firme sa zaposlenima, ali jos uvek nemam tacnu informaciju da li je to realizovano. Naravno liga bi u tom slucaju bila treca po kvalitetu (Biznis za nijansu jaci od Rekreativa). Titulu u Biznisu brani Jovsic Print Centar a u Rekreativu Elkoms. Najveci broj timova je potvrdio ucesce i sledece sezone i ocekuje nas ponovo odlicna kosarka. Mecevi se igraju na Torlaku i u Vizuri u Zemunu.

MLBB - Druga po tradiciji (9. sezona), ali trenutno ubedljivo najmasovnija liga. Prosle godine se takmicilo cak 56 timova podeljenih u 7 grupa u 2 konferencije. Ove godine je jos uvek nepoznat konacan broj, ali sa sigurnoscu mogu da kazem da je vecina mesta vec popunjena. U ovom takmicenju moze da se nadje mesto za svakoga od ozbiljnijih takmicarskih timova do skupa rekreativaca koji igraju basket 1 u 2 nedelje :) U Zarkovu, timovi su bili rasporedjeni po grupama prema kvalitetu, najkvalitetniji su igrali u prvoj grupi, pa sledeci u drugoj itd. itd.. Ono sto je interesantno je i da prolaznost u Play Off je rasporedjen tako da najvise timova u doigravanju ima prva grupa, pa druga itd. Mecevi se igraju u hali u Zarkovu (blizu DIFa) i OS u Borci. Aktuelni sampion je ekipa Ivancic i Sinovi.

Poslovna liga - Nije mi previse poznata, znam ljude koji su je igrali, ali nikada nisam ucestvovao u njoj. Igra se u Balonu Sava i vecinu ekipa cine banke, osiguravajuca drustva, JP itd. Solidan nivo kosarke, ali po nekim pricama sto sam cuo, slabiji od prve dve lige. Jedno takmicenje traje pola regularne sezone. Svi mecevi prosle sezone bili su snimani. Aktuelni sampion je

Nova takmicenja:

RKL - Takmicenje je po prvi put organizovano ovog proleca. Ucestvovalo je 8 ekipa koje su bile podeljene u dve grupe. Sve ekipe su prolazile iz grupe, posle cega se igrao knock-out sistem. Mecevi su se igrali 2 puta po 15 minuta prljavo, i do meceva za medalju sudio je samo 1 sudija, dok su ta dva meca sudila dvojica sudija. Veliki trud i entuzijazam je ulozen, pominjali su da planiraju ligu i u jesen, ne znam jos koliko timova su imali u planu, ali znam da su zeleli da prosire ligu. Igra se u KL Centru u Ilidenskoj ulici.

Amaterska Superliga Beograd - Novo takmicenje koje ce premijerno biti ove jeseni. Lokacija jos uvek nije poznata ali ce verovatno biti neki balon u Grcica Milenka. Ligu organizuju super momci i odlucili su da probaju da pruze organizaciono najvise: detaljne statistike meceva, liste najboljih pojedinaca, video snimak i cak celendz! :) Dobra ideja, koja ako se sprovede u delo moze da bude pravi BUM. Pominjalo se da ce trostruki osvajac Biznis lige, ekipa FON-a ucestvovati na ovom takmicenju, ali jos uvek nemam potvrdu za ovu informaciju.

BALK - Momci su jos na zimu od zime rade na organizaciji ovog projekta. Jedina su liga koja ce imati novcanu nagradu. Lokacija u ovom trenutku meni nije poznata, ali momci su dosta truda i energije ulozili i verujem da ce uspesno organizovati ovaj projekat.

Ukoliko neko ima nekih pitanja ili informacija na raspolaganju sam :)
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 14 Nov 2017, 16:46

Pozdrav drugari ja opet malo da osvezim ovaj toping, nadam se da ce nekome biti i interesantno :)
Sta ima novo u prethodnih godinu dana u amaterskoj kosarci?

Moja ekipa je izgubila u finalu Biznis Lige kosem Ratka Varde u poslednjoj sekundi (tu je bilo dosta polemike da li je izbacio na vreme ili ne, ali zvanicna odluka je da se priznaje) :D
Igrali smo i finale Corn lige (Prvobitno nazivana Amaterska Superliga Beograd), tu smo izgubili od FON-a, imali smo sut za produzetak medjutim nazalost nismo najbolje odigrali to.
MLBB smo igrali polufinale konferencije, osvojila je ekipa KK Vozdovac.
RKL su osvojili Flaming Lionsi
BALK su osvojili Sinovi.

OVe godine je vecina liga opstala i takmicenja su ponovo tu. Mi smo se pustili i u "poluprofesionalne" vode pa ove godine igramo pod savezom 2. Regionalnu ligu. Iz tog razloga smo smanjili takmicenja samo na Biznis ligu, gde cemo da probamo da odemo korak dalje, i MLBB ligu, gde cemo pokusati da se konacno dokopamo finala. Ekipa nam je ove godine jos jaca nego prethodne. Najzvucnije ime kod nas su svakako Zoran Cica (Macak iz 1na1), Marko Zuba Markovic (bivsi igrac 3x3 Olimpa) i Goran Pantovic (bivsi NCAA D1, Drexel Dragons), a prosle nedelje nam je debitovao u MLBBu i Aleksandar Novosel, bivsi igrac Buducnosti.
Amaterska kosarka dozivljava veliku ekspanziju, svake godine je sve vise ekipa i svake godine je sve vise "proverenih" igraca. Mnogi momci su poceli da uporedo sa visim ligama igraju i amaterske, dok i oni koji se povuku iz razlicitih razloga natupaju ovde. Ima i nekoliko igraca iz 3x3 liga. Najzvucnija imena koja su nastupala prosle godine su Ratko Varda, Mladen Sekularac (FMP), Sasa Bratic (Zvezda, FMP, Radnicki KG), Jovan Zdravkovic (Vojvodina), Petar Torlak (Partizan proba i Igokea), Zivko Misiraca (Igokea, Uniks), Aleksandar Cokanovic (OKK, BKK), Milos Suzic (nekada OKK), Marko Gujanicic (George Mason Univerzitet), Dejan Kijanovic (Poslovni direktor KK Partizan) i vecina njih ce i ove sezone nastupati.
S obzirom da sam ove godine i u 2 Muskoj Regionalnoj Ligi za region Beograda (4. stepen takmicenja pod savezom), mogu slobodno da kazem da bi mnoge ekipe iz Biznisa i MLBB-a bez problema mogle da se takmice u 1. Muskoj Regionalnoj ligi.

Gledacu da vam pisem kada imaju neka interesantna desavanja. Biznis liga je pocela prosle nedelje, ostale lige malo ranije.Mi smo startovali pobedom i nadamo se da cemo nastaviti u tom ritmu... Prosle godine smo bili prava senzacija jer smo sa 7. pozicije usli u PO i izbacili sve favorite na putu do finala. Vise informacija o prosloj i ovoj sezoni nase ekipe mozete naci na nasem zvanicnom sajtu... Da ne bih spamovao, koga zanima neka pise :)
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Serano » 16 Nov 2017, 00:07

Обавезно да извештаваш на овој теми. Ако ми обавезе дозволе имаћеш једног навијача макар у једној утакмици ове сезоне. :okk:
Serano
Guest
 

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Withnail » 16 Nov 2017, 00:30

kasmo kod navijaca
vamo kod nas u Mlbb, sektor Borca, od ove sezone igra ekipa Padinjak, bukvalno ih prati hiljadu ludaka iz Padinjaka, dodju sa gajbama piva, zaposednu tribine (citava dva reda) i udri, vristi, zvizdi, skaci :biggrin: nisam jos igrao protiv njih, ali jedva cekam, da vidim da li cu se userem ili cu pokidam :laugh:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6072
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 16 Nov 2017, 01:15

Withnail wrote:kasmo kod navijaca
vamo kod nas u Mlbb, sektor Borca, od ove sezone igra ekipa Padinjak, bukvalno ih prati hiljadu ludaka iz Padinjaka, dodju sa gajbama piva, zaposednu tribine (citava dva reda) i udri, vristi, zvizdi, skaci :biggrin: nisam jos igrao protiv njih, ali jedva cekam, da vidim da li cu se userem ili cu pokidam :laugh:

Pricao mi je Sinisa o tome, umro sam od smeha :D Moracu da pogledam jednom tu tekmu :D Inace kada smo kod Borce, moji Riversi nastupaju u 2.MRLC pod imenom Borca 2, a ja sam i povremeni deo strucnog staba Borce 1, tako da cu svracati i u te krajeve koliko mi obaveze dozvole :D
Inace uz konsultacije sa Xrecevedom, pisacu ovde i o 1. i 2. MRL. Mi sutra docekujemo Veba Basket. Posle 7 kola imamo skor 4-2,a u 2. kolu smo bili slobodni.

Najavu utakmice imate na nasem sajtu :) (ne znam da li je legitimno da ostavljam linkove sa izvestajima i najavama? :D)

Btw. Kada spominjes navijace, evo kako su izgledale tribine na nasem finalu, atmosfera je bila nesto sto cu pamtiti za sva vremena, u nastavku utakmice su se jos vise bile ispunile:

https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5AAEA72D
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Next

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests