Board index Košarka Košarkaški miks

Biznis, MLBB i Poslovna liga

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 13 Dec 2017, 13:42

Neka prica ide da ce i sada biti "pomilovan", al videcemo. U petak se donosi odluka
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Admiral » 13 Dec 2017, 13:53

I njima je u intresu da Barajevo ide gore, nisu dzabe dobili novu halu.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 13 Dec 2017, 15:10

Admiral wrote:I njima je u intresu da Barajevo ide gore, nisu dzabe dobili novu halu.

Ne mogu da se setim da li 1 ili 2 idu? Jbg vrtece se to oko BTC, Eko i Barajeva... Eventualno Vizura, ali oni imaju problem sto imaju dosta obaveza u mladjim kategorijama koje su im prioritet... Ostali nema ko... Tu smo jos i mi i Mladost 2, ali ni jedni ni drugi nemamo pravo prelaska gore, van konkurencije smo. Eko juce izgubio od LA Basketa. Sada BTC 1 poraz, Eko 2, Barajevo i Vizura po 3.
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 15 Dec 2017, 14:21

Akcija koju tradicionalno organizujemo svake godine. OVe godine nadam se u malo vecem obimu. Ako je neko od forumasa raspolozen da navrati bice mi zadovoljstvo:

http://kkrivers.com/poslednje-kolo-velika-akcija/
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby B13 » 20 Dec 2017, 22:35

Betmene, je l' realno da vam igra Kalkan? :biggrin:
B13
 
Posts: 4942
Joined: 19 Jan 2014, 16:22

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 21 Dec 2017, 15:27

B13 wrote:Betmene, je l' realno da vam igra Kalkan? :biggrin:

Tu je Nemanja :) Iskreno propustio je dobar deo sezone, jos uvek ne znam najbolje koliko moze, zasada je ovih par utakmica imao malo manju minutazu, videcemo sta ce pokazati u narednom periodu i da li moze vise. Jbg ispred njega su 4 igraca koji su u klubu vec duze vreme i bolje znaju sistem, a i pritom su dosta cvrsci u duelu, sto iskreno smatram najvecim Nemanjinim nedostatkom, inace je ovako sasvim fino potkovan. Kada bi malo ocvrsnuo mogao bi da ima ok rolu. Stankovic, Ciric, Ilic i Milisavljevic su ipak trenutno dosta ispred njega.
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby B13 » 22 Dec 2017, 11:54

Znam ja, gledao ga godinama u drugoj srpskoj sever. Tek ćeš da čupaš kosu :biggrin:

Trapav je, beži od duela, što kažeš treba da očvrsne, ima problem sa koncentracijom i velikim brojem promašenih zicera.

Aj da ispišem i ja po koju o nižim ligama..

U drugoj srpskoj sever - grupa jug, situacija je mnogo lošija nego prosle sezone. Prošle godine, 3 ekipe su se do pred kraj borile za ulaz u viši rang (Banovci, Dinamo, Golubinci) i postojala i četvrta koja je mogla da da dobije svaku od ovih i da im pomuti račune (Kačarevo). Na kraju Banovci završiše prvi, dok su od gore ispali Inđija i Stara Pazova.

Dinamo je najveći sportski tragičar u Srbiji u poslednje dve sezone.

Pretprošle igraju u direktnom duelu sa Starom Pazovom za ulazak gore. Igraju kod kuće i brane 3 poena iz prve utakmica i gube 1 na par sekundi do kraja. Dečko iz Pazove se diže sa 10m i uz zvuk sirene ulazi kao kap.

Prošle godine igraju protiv Banovaca, isto u Pančevu, i treba im bilo kakva pobeda. Na poluvremenu gube 17 razlike, utakmica cirkus. Stižu do kraja i odlaze u produžetak. U produžetku nerešeno na 10 sekundi do kraja i imaju napad za pobedu. Promaš šut na 3 sekunde, ide pas po dijagonali preko terena i momak sa 45 sa igračem u sebi skače u nazad i bez ikakvog balansa ubada trojku uz zvuk sirene za odlazak u prvu srpsku.

Ove sezone su dosta slabiji, otišli su im bitni igrači, ali se drže. Na kraju će opet biti borba do samog kraja, ovoga puta sa Inđijom. Inače, Dinamo je filijala Tamiša.

Inđija je najozbiljnija ekipa u ligi. Zbog nekog svog propusta, nisu se pojavili na jednoj utakmici koju su izgubili službenim rezultatom, i nisu dobili ni onaj jedan bod za poraz, što bi na kraju moglo da bude ključno. Nemaju prava više ni ja jedan kiks, a rekao bih da ima tu ekipa koje ako im je dan mogu da iznenade svakog.

Treba pomenuti:

Vojka se dosta pojačala, dobro su i počeli, ali nemaju ambicija za gore, pa su i izgubili neke utakmice verovatno iz zajebancije.

Tu je i Kačarevo koje je standardno dobro sa najvrućim domaćim terenom u ligi :biggrin:

Šimanovci takođe korektna ekipa.

Ostale ekipe su tu na sredini. Mislim da opet niko neće da ispada, tako da su svi sigurni za opstanak.
B13
 
Posts: 4942
Joined: 19 Jan 2014, 16:22

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 23 Dec 2017, 18:06

B13 wrote:Znam ja, gledao ga godinama u drugoj srpskoj sever. Tek ćeš da čupaš kosu :biggrin:

Trapav je, beži od duela, što kažeš treba da očvrsne, ima problem sa koncentracijom i velikim brojem promašenih zicera.


Aj da ispišem i ja po koju o nižim ligama..

U drugoj srpskoj sever - grupa jug, situacija je mnogo lošija nego prosle sezone. Prošle godine, 3 ekipe su se do pred kraj borile za ulaz u viši rang (Banovci, Dinamo, Golubinci) i postojala i četvrta koja je mogla da da dobije svaku od ovih i da im pomuti račune (Kačarevo). Na kraju Banovci završiše prvi, dok su od gore ispali Inđija i Stara Pazova.

Dinamo je najveći sportski tragičar u Srbiji u poslednje dve sezone.

Pretprošle igraju u direktnom duelu sa Starom Pazovom za ulazak gore. Igraju kod kuće i brane 3 poena iz prve utakmica i gube 1 na par sekundi do kraja. Dečko iz Pazove se diže sa 10m i uz zvuk sirene ulazi kao kap.

Prošle godine igraju protiv Banovaca, isto u Pančevu, i treba im bilo kakva pobeda. Na poluvremenu gube 17 razlike, utakmica cirkus. Stižu do kraja i odlaze u produžetak. U produžetku nerešeno na 10 sekundi do kraja i imaju napad za pobedu. Promaš šut na 3 sekunde, ide pas po dijagonali preko terena i momak sa 45 sa igračem u sebi skače u nazad i bez ikakvog balansa ubada trojku uz zvuk sirene za odlazak u prvu srpsku.

Ove sezone su dosta slabiji, otišli su im bitni igrači, ali se drže. Na kraju će opet biti borba do samog kraja, ovoga puta sa Inđijom. Inače, Dinamo je filijala Tamiša.

Inđija je najozbiljnija ekipa u ligi. Zbog nekog svog propusta, nisu se pojavili na jednoj utakmici koju su izgubili službenim rezultatom, i nisu dobili ni onaj jedan bod za poraz, što bi na kraju moglo da bude ključno. Nemaju prava više ni ja jedan kiks, a rekao bih da ima tu ekipa koje ako im je dan mogu da iznenade svakog.

Treba pomenuti:

Vojka se dosta pojačala, dobro su i počeli, ali nemaju ambicija za gore, pa su i izgubili neke utakmice verovatno iz zajebancije.

Tu je i Kačarevo koje je standardno dobro sa najvrućim domaćim terenom u ligi :biggrin:

Šimanovci takođe korektna ekipa.

Ostale ekipe su tu na sredini. Mislim da opet niko neće da ispada, tako da su svi sigurni za opstanak.

Kakvu je ulogu on imao gore?
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Admiral » 23 Dec 2017, 23:22

Celokupne nize lige gube svaku smisao, a iz sezone u sezonu, situacija je sve gora.

Tome mnogo doprinose i biznis i rekreativ lige kojih ima mali milion.

Npr, u 1. Srpskoj centar (dakle, pricamo o ligi iz koje se ulazi direktno u B ligu) za razliku od prethodnih sezona kada je bilo 14 ekipa, prvi put ove sezone se takmici ukupno 12 ekipa. Razlog je prost, sve je manje ekipa koje zele da igraju, jer puno kosta klubove.

S obzirom na sistem takmicenja, to znaci da iz lige nema ispadanja (do duse postoji teoretska sansa) sto dovodi do toga da se liga devavira jer za pojedine ekipe igraju kadeti, klubovi stede na terminima pa se ne trenira igraju se samo utakmice itd, itd....

E sad, i to bi koliko toliko bilo prihvatljivo da nije cinjenice da 2. srpska (dakle liga ispod) ima 15 ekipa u ligi.

Nidje veze.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby B13 » 24 Dec 2017, 02:27

Batman wrote:Kakvu je ulogu on imao gore?


Ma igrao je u ekipi gde su bili sve klinci, on je bio najstariji i trebalo je da se iskaže i da bude lider, ali ni tu nije odskakao. Pokušavali su i da spuštaju na njega jer liga realno nema visoke igrače, i bar bi na visinu trebalo da neku prednost da ostvaruje, ali slaba vajda. Loša koncentracija, ne može loptu da iskontroliše, i baš problem sa zicerima. Tako da je bio tu da uhvati po koji skok, ako može iz ofanzivnog da poentira, i tako. U odbrani su ga vrteli, mislim da nije ni obruč čuvao nikako.

Ne znam da li je napredovao nešto, ali ni oni nisu nešto nezadovoljni što je otišao, doveli su nekog klinca na njegovu poziciju, jeste dijabola, ali zna da igra i jedan im je od najbitnijih igrača.

@Admiral

Ako je takvo stanje u Beogradu, možeš da zamisliš kakva je situacija u unutrašnjosti.

Ja samo gledam kuda idu mlađe kategorije, i plašim se da baš teška vremena za našu košarku dolaze.
B13
 
Posts: 4942
Joined: 19 Jan 2014, 16:22

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 15 Jan 2018, 11:09

SInoc smo sa 7 igraca dobili drugi tim Mladosti iz Zemuna. U pitanju je ekipa koja je do tog susreta imala 11 vezanih pobeda! Uz poraz Eko Sporta od Barajeva mi smo ponovo u borbi za vrh. Sledeci vikend igramo derbi sa liderom BTC-om, na startu "drugog kruga". U prvom susretu smo pobedili bili posle produzetaka. BTC ima 2 poraza mi imamo 4. Dobra stvar je sto iako smo formalno "gosti" igramo na domacem terenu u Zarkovu jer su i oni tamo domacini. Trenutna situacija na tabeli:

1) Eko 11-3
2) Mladost 2 11-3
3) Barajevo 10-5
4) BTC 11-2
5) Borca 2 10-4
6) SKK Zvezdara 10-4

Bice jako zanimljivo do samog kraja
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Admiral » 15 Jan 2018, 13:19

Sustinsko pitanje je ko bi u slucaju ulaska, prihvatio da igra visi rang.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 15 Jan 2018, 15:26

Moje nagadjanje je da BTC ima tu ambiciju. Mi bismo igrali ali smo van konkurencije... Mada kruze price po gradu da postoji mogucnost i to da se sredi sa formiranjem novog kluba, al ko ce ga znati...
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Admiral » 18 Jan 2018, 08:52

BTC tesko, jako tesko.
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

Re: Biznis, MLBB i Poslovna liga

Postby Batman » 18 Jan 2018, 09:50

Mislis? Ja sam bas stekao utisak da oni jure gore... Znam da je pre pocetka sezone i Vizura imala ambicije... Ali ne znam da li to i dalje stoji, a i rezultatski ih ne ocekujem tu da budu
User avatar
Batman
 
Posts: 2647
Joined: 28 Aug 2012, 22:49
Location: Novi Beograd

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests