Board index Košarka Košarkaški miks

Trenerska skola

Re: Trenerska skola

Postby Pit Bull » 20 Apr 2016, 15:06

Gledam malo ovu Visoku sportsku skolu sto je na Banovom brdu, ima li ko kakvih saznanja o njoj, kvalitet i slicno?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Trenerska skola

Postby White Mamba » 20 Apr 2016, 16:07

Za to nemam pojma Pite najbolje je da se raspitas u savezu da li izdaje licencu sa diplomom te skole..
Npr ranije je bila 2godisnja skola na difu ciju dipl ni ministarstvo prosvete i savezi nisu prihvatali..
Najbolja ali i najteza ti je osnovne strukovne studije na difu, to je bas kao visa 3 godine programa sa difa malo olaksano..
Imas rekreaciju i sp grane
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Trenerska skola

Postby Pit Bull » 20 Apr 2016, 16:15

Na ovoj Visokoj sportskoj ima posebno za kosarkaskog trenera odsek gde dobijam nakon trogodisnje skole diplomu kao diplomirani trener...

Sad nakon toga se trebaju ganjati licence, ali ako je neko upucen, nadam se da ce odgovoriti.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 08 May 2016, 21:35

Imas sve za licence na sajtu ukts.rs. To za licence je druga prica ali oproban sistem je sldeci. Nadjes neki kkub koji ce za par stotina evra da ti izda potvrdu da si radio minimum dve godine sa odredjenim uzrastom i eto licence. To se masovno radi, nije nikalva tajna. Druga stvar je clanarina. Radio ne radio moras da placas godisnju licencu koja je oko 400e. Ukoliko neko hoce da te zaposli on treba da ti placa licencu inace ces raditi za kikiriki. Ukoliko ne obnavljas licencu moras sve ispocetka. Takodje, imas i nacin da dodjes do licence preko seminara ani kotizacija nije jeftina.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 08 May 2016, 21:36

Inace, sve skole u BG bilo privatne i drzavne VAZE u Savezu.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby Pit Bull » 08 May 2016, 21:52

Koja je bolja opcija po tebi, Visoka kosarkaska sto sam napisao gore ili Apeiron ili ima neka treca bolja?

Mada ovo na Apeironu mi se cini da su knjige opste za sve sportove i tek na trecoj godini odabir sporta...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 09 May 2016, 12:59

Pit Bull wrote:Koja je bolja opcija po tebi, Visoka kosarkaska sto sam napisao gore ili Apeiron ili ima neka treca bolja?

Mada ovo na Apeironu mi se cini da su knjige opste za sve sportove i tek na trecoj godini odabir sporta...



Banovo brdo u svakom slucaju.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 09 May 2016, 13:06

Ajde jedan globalni savet za sve koji zele da se bave ovim poslom. Prvo, nadjite klub za pocetak gde cete volontirati, biti ukljucen u kakav takav trenazni proces. Ovde je sve obrnuto. Ljudi krenu da rade ovaj posao priuceni onda tek krecu sa studijama. Nikome ne treba trener bez iskustva sa licencom.

Onda tek ganjajte skolu i licencu. Svi znate da je u kosarci opsta kriza a ne mozete da zamislite koija je kriza u najmladjem uzrastu.

Recimo u BG plata trenera mladjih kategorija prosecnih klubova se krece oko 10 hiljada za tri termina nedeljno. Utakmice ne mozete voditi bez licence mada delegati u najvecem broju slucajeva precutno pustaju.

I da zavrsite skoku retko koji klub ce vam placati clanarinu za licencu tako da ispada i manje od 10 hiljada. Ako vam klub nije blizu radicete nizasta.

Znaci, prvo volontiranje da uipste vidite kakav je to hleb, pa tek onda skola, besmisleno je drugacije jer u svakom slucaju skolovanje nije jeftino a pitanje da li cete ikada vratiti ulozeno.

Treneri mladih koji mogu da zive od ovog posla uglavnom zive od ind rada, raznih dopunskih aktivnosti i poznanstava sa roditelima imucne dece:)), nazalost.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 09 May 2016, 17:39

White Mamba wrote:Za to nemam pojma Pite najbolje je da se raspitas u savezu da li izdaje licencu sa diplomom te skole..
Npr ranije je bila 2godisnja skola na difu ciju dipl ni ministarstvo prosvete i savezi nisu prihvatali..
Najbolja ali i najteza ti je osnovne strukovne studije na difu, to je bas kao visa 3 godine programa sa difa malo olaksano..
Imas rekreaciju i sp grane


Ta skola je bila prevara cista. A jos vec trik je sto su je savezi prihvatali do 2012. Posle su ponistili diplome. Jednostavno DIF nije imao pravo da oformi Visu skolu. Jos veca tuga je bio nacin na koji su se polagali ispiti i kako su se delile ocene.

A opet, sa druge strane, smer kosarke na regularnom cetvorogodisnjem smeru je sto se tice znanja sramotan kao i ceo mas prosvetni sistem.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby Pit Bull » 09 May 2016, 17:49

Koliko je priznata ova diploma sa Vise na Banovom brdu u drugim drzavama? S obzirom da je u BiH mnogo lakse dobiti licencu npr...

Znas li kakva je situacija u KLS u ovim timovima iz Beograda, bi li neko izasao u susret po pitanju volontiranja?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 10 May 2016, 14:44

Za inostranstvo vec to ide preko Fiba licenciranja, ali kao skola je priznata. Za preko moras imati fibine licence to je vec malo komplikovanija prica.

U BG ima bas dosta klubova koji izlaze u susret. Okk Beograd, Beovuk, Fmp

Uodtalom, ako biudes zeleo da volontiras u BG, kontaktiraj me, mozes slobodno uvek kod mene, ja uvek imam bar dvojicu, trojicu mladih asistenata volontera.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby Pit Bull » 10 May 2016, 18:57

Dogovoreno :hatman: , tamo sam na leto nekad najverovatnije posto mi rekose ovi sa Brda u razgovoru da ne moram u junu polagati prijemni jer vec studiram drugi fax pa kvalifikacioni ispit mogu i krajem septembra.

Imas li kakav mail da stalno koristis, posto znas odredjeno vreme "nestati" sa foruma :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Trenerska skola

Postby dacha » 11 May 2016, 11:19

Pit Bull wrote:Dogovoreno :hatman: , tamo sam na leto nekad najverovatnije posto mi rekose ovi sa Brda u razgovoru da ne moram u junu polagati prijemni jer vec studiram drugi fax pa kvalifikacioni ispit mogu i krajem septembra.

Imas li kakav mail da stalno koristis, posto znas odredjeno vreme "nestati" sa foruma :D


Ocajan sam sa vremenom, cesto sam na putu, ali redovno citam, manje pisem. Poslacu ti mail na PM pa me slobodno kontaktiraj.
User avatar
dacha
 
Posts: 2374
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Trenerska skola

Postby Sani » 11 May 2016, 12:07

Dačo, poslao sam ti privatnu poruku, pogledaj kad budeš imao vremena.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Trenerska skola

Postby Admiral » 24 May 2016, 12:09

Cek cek cek polako.... moram da se ukljucim u diskusiju...

Koje diplome je ministarstvo povuklo iz upotrebe i ne koriste se vise?
Ja sam zavrsio Sportsku Akademiju koja je na starom Difu i traje 2 godine, normalno koristim crvenu licencu. Sta vise, diplomu te vise skole sam iskorisatio za upis drugog Fakulteta bez problema.
Do duse, diplomirao sam 2009 pa ne znam kako sada stvari stoje sa tom skolom.
Vecina trenera koji sada rade, zavrsilo je skolu na B.Brdu.

http://www.ukts.rs/plava-licenca-1 Plava licenca
http://www.ukts.rs/crvena-licenca-1 Crvena licenca.

Sto se FIBA licence tice, tek je prica smesna iz iskustva pisem! Poenta je da vec posedujes licencu, i uplatom odredjenu taksu i dobijes FIBA licencu.

Ako nekome treba kontakt vezan za volontiranje, moze i meni slobodno da se javi. pokusacu da pomognem
Uzmi Sale svetsku titulu!
User avatar
Admiral
 
Posts: 12853
Joined: 17 Jul 2014, 23:43

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests