Board index Košarka Košarkaški miks

Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Ćivot » 07 Apr 2014, 14:33

Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Brajkula » 07 Apr 2014, 14:40

Unexpected wrote:
Brajkula wrote:
Unexpected wrote:
Grba wrote:I da, trebalo bi da budemo u blokadi godinu dana da bi se pokrenuo stecajni postupak.

Zvezda nije bila celih godinu dana. U stečaju su bili samo na sudu, nekih 30-ak sekundi između dve odluke. Proglašen stečaj, a odmah zatim proglašeno stupanje na snagu UPPR-a...


Bez ljutnje ali ovo je najgluplji post od svih ovih koje sam pročitao jer pojma nemaš o instituciji stečaj a trudiš se da napišeš nešto. Stečajni postupak pokreće SUD tako da mora biti pred sudom (a ne SAMO pred sudom kako si ti napisao). E sada kada se pokrene stečaj postoje dve moguće solucije : 1. Likvidacija pravnog lica, tj. prodaja njene imovine i namirenje poverilaca i 2. Reorganizacija pravnog lica kroz plan reorganizacije (na šta je KKCzv otišla, logično). Da ne idemo u širinu kako se usvaja plane reorganizacije jer ima tu još dve institucije tipa skupština poverilaca i veće poverilaca čija je uloga korektivna, poenta je da je Zvezda i danas pod stečajem i biće sve dok se ne odradi usvojeni plan reorganizacije pred sudom, tako da ovo 30-ak sekundi je neviđena glupost, kao da je naše sudstvo cirkus kolorao, a opšte je poznato da se ceo taj sistem vlasti - izvršna, sudska, zakaonodavna - zasniva na načelu samostalnosti, dakle nijedna strana ne sme uticati na onu drugu, tj. na donošenje odluka one druge. Ukratko....

Skoncentriši se o onome o čemu pišem.
Kada ste bili u stečaju pre UPPR-a? Okačio sam ti dokument iz suda. Zvezda nije u stečaju, čak već duže vreme nema ni blokiran račun (preko godinu dana).
Raspitaj se malo pre nego što napišeš da neko lupa gluposti.

Spoiler: pokaži
Image


Pa nema blokiran račun jer je društvo solventno, tj. plaća svoja dugovanja (da ne dođe do zabune, nzm kako i ko da je te pare) ali KKCzv izmiruje prema tom planu reorganizacije duga sva svoja dugovanja, tj. dug se deli po stečajnim redovima na dužnike, pa u okviru redova na one koji su prvi prijavili svoja potraživanja. Do blokade dolazi kada poverilac nakon dospelosti zatraži izvršenje prestacije a dužnik nema novca na računu da isplati, tj. kada je nesolventan za plaćanje.

Što se tiče dela aktivan nije pod stečajem, stečaj ti ne znači gubitak svojstva pravnog lica, pravno lice i dalje postoji, ali je nad njim pokrenut stečajni postupak čiji je zapravo cilj da se izmire njegovi poveriocu što je bolje moguće. A taj deo 30 sekundi stečaja i to, pa seti se detalja kada je imovina na Kalemegdanu popisivana radi stečaja, ono sa koševima itd.

Nema tu šta da se raspitujem ili ne oko tvog posta koji ide u smeru teorije zavere, moj savet ti je da prelistaš Zakon o stečaju. Na kraju, da se ne zabuniš, ne sporim ja da je ovaj postupak oko oporavka KKCzv poguran dobro od strane države, u ostalom svaki normalni čovek ove države treba da podrži taj poduhvat bez obzira za koga navija, kao što ću i ja to uraditi kada se i kao slična stvar desi sa vašim kk-om, prosto, a blizu ste i tu sada ne bih ulazio što i kako jer ne mogu da navlačim gnev na svoje postove, već ti samo iz svoje struke iznosim činjenice kojima ti ne vladaš.
User avatar
Brajkula
 
Posts: 95
Joined: 04 Feb 2014, 18:36

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby patron » 07 Apr 2014, 14:47

Diktator wrote:ajmo,fajronat..diktator rekao

Sutra o novcu koji Zvezda i Partizan dobijaju od države

BEOGRAD - Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučcić najavio je da će sutra izneti podatke o tome koliko su Partizan i Crvena zvezda dobili novca od države.

Vučić je na konferenciji za novinare, odgovarajući na pitanja u vezi sa jučerašnjim emisijom u kojoj su gostovali Duško Vujošević iz Partizana i Nebojša Čović iz Crvene zvezde i govorili o novcu koji klubovi dobijaju od države, a pominjali i Vučića, rekao da će sutra na Javnom servisu izneti podatke koliko je ko novca od države dobio.
"Sutra ću na RTS prvi put posle godinu i po dana odgovoriti na nešto što nisu ni optužbe. Meni ništa nije prebačeno", rekao je Vučić.

On je dodao i da će sutra izneti predlog kojim će, kako je naveo, 95 odsto građana biti oduševljeno, ističući da se privatizacija podrazumeva, a da će do tad biti mnogo više odgovornosti i manje trošenja državnih para.
"Tako će imati oko manje čega neko da se svađa u budućnosti", rekao je Vučić.

Predsednik sportskog društva Partizan Duško Vujošević rekao je sinoć da državne firme mnogo više sponzorišu Crvenu zvezdu, dok je prvi čovek košarkaškog kluba crveno-belih Nebojša Čović izneo drugačije podatke i naveo da Vujošević iznošenjem neistina vrši pritisak na državu.


Ovo manje trošenja državnih para se odnosi na KKP?
N.A.
...velikodušan rođače,raspolagati tuđom mukom nije mala zajebancija...
User avatar
patron
 
Posts: 1513
Joined: 22 Mar 2014, 11:25

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Zlaja » 07 Apr 2014, 14:48

Raoul Duke wrote:
Malo više :D Za jednu nulu. Naravno, pričamo o prihodima, ne o neto dobiti. O tome je pričao i Čović, a i ti si pitao za bruto prihod.


120 milijardi dinara mu dođe nešto preko 1 milijarde evra :biggrin:

Ma ja sam se zajebao, mislio sam na mobilnu telefoniju.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46964
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby zmago » 07 Apr 2014, 14:48

Pa bilo je kod Pantica u emisiji, kad se Simic (poreska) pogubio...[/quote]

Nije se Simić pogubio...profesionalac je to...samo je potvrdio da se radilo o višim interesima...i to je to.

On je bio državni službenik...imenovano lice od strane ministarstva finansija i privrede tj. vlade Republike Srbije...i kad takav čovek objasni da je to pitanje na koje ne daje odgovore, jasno Vam je da je DV u pravu...klasičan APARHEJD države.o nisu iskoristili pravo žalbe na Rešenje o usvajanju UPPr

PU nikada nije dala saglasnost na UPPR ako dolazi do otpisa dela poreskog duga...ovde su oni preglasani u klasi gde pripadaju i prećutno nisu iskoristili pravo žalbe na Rešenje o usvajanju UPPR jer su mogli da ga obore bez problema...obaveza je predlagača da PU u skladu sa Zakonom o stečaju izdvoji u posebnu klasu...PU se nikada ne preglasava drugim poveriocima.

Rezime: Čović to vrlo dobro zna i zato se ježi i vrišti kada čuje sledeću kvalifikaciju: UPPR KK CZV je izglasan na prevaran i nezakonit način.
User avatar
zmago
 
Posts: 226
Joined: 13 Dec 2012, 21:32

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Unexpected » 07 Apr 2014, 14:50

Kakva crna teorija zavere. Ni jedan dan pre UPPR-a niste bili u stečaju. Mislim da je od 2012. ukinut automatski stečaj. Da li je preduzećima o stečaju aktivan račun? Ko je uopšte pominjao pravno lice? Vidim ni dokumenta overena u sudu ne priznaješ, a lepo sve piše, samo treba znati čitati. Proveri sa svojima pa javi.
Imam računovođu kući tako da prilično znam o čemu pišem...

Kapiram da bi voleo sličnu stvar kod nas, kao i većina vas. Moram priznati da sam nenormalan i da ne podržavam guranje FMP-a, i da mi smeta što je večiti rival zamrznut.

Ko je bio stečajni upravnik KKCZ?
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby zmago » 07 Apr 2014, 14:53

Kod UPPR nema stečajnog upravnika...sudija imenuje privremenog stečajnog upravnika, ali ne sa zadatkom vodjenja stečaja, već mu Rešenjem o imenovanju odredi granice njegovog rada...a to je u većini slučajeva kontrola tačnosti podataka obuhvaćenih planom...
User avatar
zmago
 
Posts: 226
Joined: 13 Dec 2012, 21:32

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Unexpected » 07 Apr 2014, 14:56

zmago wrote:Kod UPPR nema stečajnog upravnika...sudija imenuje privremenog stečajnog upravnika, ali ne sa zadatkom vodjenja stečaja, već mu Rešenjem o imenovanju odredi granice njegovog rada...a to je u većini slučajeva kontrola tačnosti podataka obuhvaćenih planom...

Pitam pre UPPR-a, pošto pominju navodni stečaj.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby zmago » 07 Apr 2014, 15:02

pa to sam i kazao - Srećko Šojić :)

UPPR je dokumenat kojim sam dužnik predlaže uvođenje stečaja ali po Unapred pripremljenom planu reorganizacije....privremeni SU dolazi mesec dana pre glasanja o Planu i kontroliše tačnost podataka u UPPR...Dužnik još nije u stečaju, i računi su mu obično i dalje u blokadi....pred Ročište o glasanju privremeni SU obavesti sud da su podaci u UPPR uglavnom verodostojni i istiniti...i sud zakazuje glasanje.

Stečaj traje oko 2 minuta...kako ?

Stav 1 rešenja glasi: Otvara se stečaj nad dužnikom....
Stav 2 rešenja glasi: Usvaja se UPPR.....
Stav 3 istog rešenja glasi: Obustavlja se stečajni postupak nad ....

Dakle stečaj traje onoliko koliko zapisničaru treba da otkuca ova 3 stava....

Malo sam uprostio...ali to je to...belive me...I know that
User avatar
zmago
 
Posts: 226
Joined: 13 Dec 2012, 21:32

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Brajkula » 07 Apr 2014, 15:04

Unexpected wrote:Kakva crna teorija zavere. Ni jedan dan pre UPPR-a niste bili u stečaju. Mislim da je od 2012. ukinut automatski stečaj. Da li je preduzećima o stečaju aktivan račun? Ko je uopšte pominjao pravno lice? Vidim ni dokumenta overena u sudu ne priznaješ, a lepo sve piše, samo treba znati čitati. Proveri sa svojima pa javi.
Imam računovođu kući tako da prilično znam o čemu pišem...

Kapiram da bi voleo sličnu stvar kod nas, kao i većina vas. Moram priznati da sam nenormalan i da ne podržavam guranje FMP-a, i da mi smeta što je večiti rival zamrznut.

Ko je bio stečajni upravnik KKCZ?


Unexpected wrote:
zmago wrote:Kod UPPR nema stečajnog upravnika...sudija imenuje privremenog stečajnog upravnika, ali ne sa zadatkom vodjenja stečaja, već mu Rešenjem o imenovanju odredi granice njegovog rada...a to je u većini slučajeva kontrola tačnosti podataka obuhvaćenih planom...

Pitam pre UPPR-a, pošto pominju navodni stečaj.


Kog bre suda ? Ovo što si okačio je iz APR-a. Mislim na ovo u spojleru. I to su ti osnovne "genitalije" pravnog licau ovom slučaju KKCzv, dakle nema šta da pominješ ti okačiš iz APR prinskrin i pozivaš se na neke sudske odluke, kakve sudske odluke ? Pa nije imenovan stečajni upravnik zato što je odmah usvojen plane reorganizacije koji kako sam ja skapirao pravnu konstrukciju ide kroz ovaj ugovor o franšinzingu sa FMP gde isto možemo da tražimo pravne šupljine koje se krpe učešćem države.

Što se ovog drugog dela gašenja itd., više manje ironičnog, stvarno ne treba komentarisati, jbg nismo svi napaljeni klinci, prolazi te to kroz koju godinu.

zmago wrote:pa to sam i kazao - Srećko Šojić :)

UPPR je dokumenat kojim sam dužnik predlaže uvođenje stečaja ali po Unapred pripremljenom planu reorganizacije....privremeni SU dolazi mesec dana pre glasanja o Planu i kontroliše tačnost podataka u UPPR...Dužnik još nije u stečaju, i računi su mu obično i dalje u blokadi....pred Ročište o glasanju privremeni SU obavesti sud da su podaci u UPPR uglavnom verodostojni i istiniti...i sud zakazuje glasanje.

Stečaj traje oko 2 minuta...kako ?

Stav 1 rešenja glasi: Otvara se stečaj nad dužnikom....
Stav 2 rešenja glasi: Usvaja se UPPR.....
Stav 3 istog rešenja glasi: Obustavlja se stečajni postupak nad ....

Dakle stečaj traje onoliko koliko zapisničaru treba da otkuca ova 3 stava....

Malo sam uprostio...ali to je to...belive me...I know that


Stečajni postupak traje sve dok se ne završi plan reorganizacije, sto posto ti je tako, da se ne otvorio stečajni postupak ne bi se ni postavljalo pitanje tog plana reorganizacije jer je isti samo jedan od vidova završetka samog stečajnog postupka. Drugi je već rekoh likvidacija "bolesnog" pravnog lica.
Last edited by Brajkula on 07 Apr 2014, 15:06, edited 1 time in total.
User avatar
Brajkula
 
Posts: 95
Joined: 04 Feb 2014, 18:36

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby NEDJA » 07 Apr 2014, 15:04

Da ukratko najprostije rezimiramo.Drzava je mnogo vise para dala FK Crvena Zvezda nego FK Partizan a sto se tice kosarkaskih klubova,nesto vise je dobio KK Partizan koji veci deo vraca drzavi preko poreza ali KK Crvena Zvezda Telekom ima veci budzet jer Andrej Vucic reketira privatnike koji su u obavezi da sponzorisu kosarkaski klub. :lollol:
Last edited by NEDJA on 07 Apr 2014, 15:17, edited 1 time in total.
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6115
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Unexpected » 07 Apr 2014, 15:05

zmago wrote:pa to sam i kazao - Srećko Šojić :)

UPPR je dokumenat kojim sam dužnik predlaže uvođenje stečaja ali po Unapred pripremljenom planu reorganizacije....privremeni SU dolazi mesec dana pre glasanja o Planu i kontroliše tačnost podataka u UPPR...Dužnik još nije u stečaju, i računi su mu obično i dalje u blokadi....pred Ročište o glasanju privremeni SU obavesti sud da su podaci u UPPR uglavnom verodostojni i istiniti...i sud zakazuje glasanje.

Stečaj traje oko 2 minuta...kako ?

Stav 1 rešenja glasi: Otvara se stečaj nad dužnikom....
Stav 2 rešenja glasi: Usvaja se UPPR.....
Stav 3 istog rešenja glasi: Obustavlja se stečajni postupak nad ....

Dakle stečaj traje onoliko koliko zapisničaru treba da otkuca ova 3 stava....

Malo sam uprostio...ali to je to...belive me...I know that

Pa to pišem već par strana (moja procena je bila 30-ak sekundi)... :biggrin:
Čak sam i dokument postavio, za slabovide, evo i naglašeno:

Image
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby zmago » 07 Apr 2014, 15:07

Sorry...nisam video :)

Eto...sve si objasnio u slici i reči.

Za 30 sek treba ti vrhunski zapisničar :)
User avatar
zmago
 
Posts: 226
Joined: 13 Dec 2012, 21:32

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby Unexpected » 07 Apr 2014, 15:08

Brajkula wrote:
Unexpected wrote:Kakva crna teorija zavere. Ni jedan dan pre UPPR-a niste bili u stečaju. Mislim da je od 2012. ukinut automatski stečaj. Da li je preduzećima o stečaju aktivan račun? Ko je uopšte pominjao pravno lice? Vidim ni dokumenta overena u sudu ne priznaješ, a lepo sve piše, samo treba znati čitati. Proveri sa svojima pa javi.
Imam računovođu kući tako da prilično znam o čemu pišem...

Kapiram da bi voleo sličnu stvar kod nas, kao i većina vas. Moram priznati da sam nenormalan i da ne podržavam guranje FMP-a, i da mi smeta što je večiti rival zamrznut.

Ko je bio stečajni upravnik KKCZ?


Unexpected wrote:
zmago wrote:Kod UPPR nema stečajnog upravnika...sudija imenuje privremenog stečajnog upravnika, ali ne sa zadatkom vodjenja stečaja, već mu Rešenjem o imenovanju odredi granice njegovog rada...a to je u većini slučajeva kontrola tačnosti podataka obuhvaćenih planom...

Pitam pre UPPR-a, pošto pominju navodni stečaj.


Kog bre suda ? Ovo što si okačio je iz APR-a. Mislim na ovo u spojleru. I to su ti osnovne "genitalije" pravnog licau ovom slučaju KKCzv, dakle nema šta da pominješ ti okačiš iz APR prinskrin i pozivaš se na neke sudske odluke, kakve sudske odluke ? Pa nije imenovan stečajni upravnik zato što je odmah usvojen plane reorganizacije koji kako sam ja skapirao pravnu konstrukciju ide kroz ovaj ugovor o franšinzingu sa FMP gde isto možemo da tražimo pravne šupljine koje se krpe učešćem države.

Što se ovog drugog dela gašenja itd., više manje ironičnog, stvarno ne treba komentarisati, jbg nismo svi napaljeni klinci, prolazi te to kroz koju godinu.

zmago wrote:pa to sam i kazao - Srećko Šojić :)

UPPR je dokumenat kojim sam dužnik predlaže uvođenje stečaja ali po Unapred pripremljenom planu reorganizacije....privremeni SU dolazi mesec dana pre glasanja o Planu i kontroliše tačnost podataka u UPPR...Dužnik još nije u stečaju, i računi su mu obično i dalje u blokadi....pred Ročište o glasanju privremeni SU obavesti sud da su podaci u UPPR uglavnom verodostojni i istiniti...i sud zakazuje glasanje.

Stečaj traje oko 2 minuta...kako ?

Stav 1 rešenja glasi: Otvara se stečaj nad dužnikom....
Stav 2 rešenja glasi: Usvaja se UPPR.....
Stav 3 istog rešenja glasi: Obustavlja se stečajni postupak nad ....

Dakle stečaj traje onoliko koliko zapisničaru treba da otkuca ova 3 stava....

Malo sam uprostio...ali to je to...belive me...I know that


Stečajni postupak traje sve dok se ne završi plan reorganizacije, sto posto ti je tako, da se ne otvorio stečajni postupak ne bi se ni postavljalo pitanje tog plana reorganizacije jer je isti samo jedan od vidova završetka samog stečajnog postupka. Drugi je već rekoh likvidacija "bolesnog" pravnog lica.

To što ti nešto ne vidiš, ne znači da nije postavljeno. Obustavlja se stečajni postupak verovatno znači i dalje traje. Bitno je da ja lupam gluposti i da sam nenormalan... :okk:

EDIT: Što ne pomenu franšizing ranije... :laugh:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vujošević Duško vs Čović Nebojša

Postby zmago » 07 Apr 2014, 15:14

Kad se stečajni postupak pravosnažno obustavi...on je obustavljen i više ne traje....

Plan reorganizacije usvojen na ovaj način podrazumeva da dužnik nastavlja da posluje tako što više nije u stečaju, sud ga odblokira, a odnose sa poveriocima je regulisao planom ( rokove dospelosti, otpise...itd ).

Stečaj može ponovo da se uvede ako dužnik ne postupa po usvojenom planu ( ne namiruje poverioce npr ), ili ako je isti izdejstvovan na prevaran i nezakonit način ( ono što Čovića najviše boli ).

Predlog za ponovno pokretanje stečajnog postupka, koji se rušenjem plana reorganizacije nastavlja isključivo bankrotstvom ( unovčenjem imovine ) može da pokrene bilo koji poverilac iz UPPR ako smatra da je ispunjen jedan od 2 gore navedena razloga.
User avatar
zmago
 
Posts: 226
Joined: 13 Dec 2012, 21:32

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 38 guests