Board index Košarka Košarkaški miks

"SOS Koš" i "Zona Press" - Vladan Tegeltija

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby Beonegro » 29 Mar 2011, 14:05

AirBall wrote:Tegi je u emilu koji mi je poslao zeleo da odgovori na pitanje o svom poreklu pa iz tog razloga cu i postaviti na forum

E da, video sam da nekoga interesuje moje poreklo. Prenesi slobodno,nije frka, da su Tegeltije bile pre nekoliko vekova Ivanovici, ali su posle ubijanja nekih Turaka u Staroj Hercegovini, bezali od osvete istih, u trouglu Durmitor,Nevesinje, Trebinje. Potom je prezime promenjeno u Cvijic, po jednom od cetiri brata Ivanovica. Medjutim progon je bio surov,kao i slobodarski duh mojih predaka, koji su morali da beze ka zapadu, danasnjim delovima bosanske krajine, jedni ka Vakufu, drugi ka Mrkonjic gradu, uz novu promenu prezimena ili po cebet Teget, ispod sedla u seobama, ili po Tegljenju imovine sa sobom. Ima nas dosta i medju damama,junacima, a za ostale koje onaj lik pita, prenesi da nas ima u Vladi Republike Srpske, kao i na mestu predsednika kosarkaskog saveza te zemlje, kao i po Srbiji, Vojvodini, svetu.Prenesi i pozdrave tom znatizeljnom forumasu i ne budi strog,kao ja sa ukljucenjima.


A je li od Ivanovića iz okoline Gusinja ili Ivanovića iz okoline Podgorice? ;)
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby kocic » 29 Mar 2011, 15:10

AirBall wrote:Tegi je u emilu koji mi je poslao zeleo da odgovori na pitanje o svom poreklu pa iz tog razloga cu i postaviti na forum

E da, video sam da nekoga interesuje moje poreklo. Prenesi slobodno,nije frka, da su Tegeltije bile pre nekoliko vekova Ivanovici, ali su posle ubijanja nekih Turaka u Staroj Hercegovini, bezali od osvete istih, u trouglu Durmitor,Nevesinje, Trebinje. Potom je prezime promenjeno u Cvijic, po jednom od cetiri brata Ivanovica. Medjutim progon je bio surov,kao i slobodarski duh mojih predaka, koji su morali da beze ka zapadu, danasnjim delovima bosanske krajine, jedni ka Vakufu, drugi ka Mrkonjic gradu, uz novu promenu prezimena ili po cebet Teget, ispod sedla u seobama, ili po Tegljenju imovine sa sobom. Ima nas dosta i medju damama,junacima, a za ostale koje onaj lik pita, prenesi da nas ima u Vladi Republike Srpske, kao i na mestu predsednika kosarkaskog saveza te zemlje, kao i po Srbiji, Vojvodini, svetu.Prenesi i pozdrave tom znatizeljnom forumasu i ne budi strog,kao ja sa ukljucenjima.

1. zasto onda nisu tegetlije ili tegljetije a ne tegeltije?
2. ako su preci bili slobodarskog duga i nisu podnosili represiju turaka kako objasnjava ucesce tegija u vladi republike srpske koja je pod represijom visokog predstavnika?
3. ako je od ivanovica kao i ana ivanovic da li bi mogao da mi obezbedi poster sa aninim potpisom i posvetom?

hvala
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby aca04 » 29 Mar 2011, 16:28

AirBall wrote:Tegi je u emilu koji mi je poslao zeleo da odgovori na pitanje o svom poreklu pa iz tog razloga cu i postaviti na forum
E da, video sam da nekoga interesuje moje poreklo.


Jel' to Tegi prvi put javno priznao da cita forum(e)?
...nego sto je nasa ljubav prema crno-beloj boji
User avatar
aca04
 
Posts: 652
Joined: 15 Mar 2011, 08:06
Location: novi sad

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby AirBall » 29 Mar 2011, 16:29

aca04 wrote:
AirBall wrote:Tegi je u emilu koji mi je poslao zeleo da odgovori na pitanje o svom poreklu pa iz tog razloga cu i postaviti na forum
E da, video sam da nekoga interesuje moje poreklo.


Jel' to Tegi prvi put javno priznao da cita forum(e)?


Ajde nemoj da zezas... Ja sam ga zamolio da pogleda forum...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106450
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby mali_buda » 29 Mar 2011, 16:59

Kakva god da mu je emisija, kakva god da je tehnika, Tegi je jedini novinar koji se ozbiljno bavi košarkom i koji sme da postavi i neugodno pitanje. Mi smo se ovde skupili da razmenjujemo mišljenja o košarci, da iskazujemo naše stavove, a voleli bi da imamo priliku i da nekog "jakog igrača" priupitamo nešto što nas zanima.

Imamo priliku preko ove teme, da posrednim putem, preko Tegija, postavimo pitanja nekim ozbiljnijim ljudima iz naše košarke. Iskoristimo tu priliku, odnosno sarađujmo sa Tegijem i pokušajmo da doprinesemo da se ta, jedina emisija koja se bavi košarkom, poboljša, da mi kvalitetnim pitanjem i dobronamernim savetima, pomognemo Tegeltiji da emisiju podigne na viši nivo.

Raspravljajmo ovde o gostima, o njihovim stavovima, o tome koga bi voleli da vidimo u emisiji. Manimo se SOS tehnike, studija, Tegijevo porekla (ne znam zbog čega je to bitno?).
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby vicharhcp » 30 Mar 2011, 22:43

Gost u cetvrtak - Miroslav Muta Nikolic
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby Paki » 31 Mar 2011, 13:01

Pitanja za Mutu:
1. Da li sebe vidi kao trenera Radničkog i sledeće sezone i da li je imao ponude drugih klubova?
2.Da li je bio zainteresovan da dovede Đekića na pozajmicu u Radnički i da li smatra da je takav igrač idealan za njegov sistem?
3.Za kog igrača Radničkog misli da zaslužuje mesto na širem spisku reprezentacije?
4.Ko je po njemu najbolji trener u Srbiji trenutno?(da vidimo koliko je skroman :mrgreen: )

Pitanja za Tegija:
1.Da li namerava da u svoju emisiju dovede Edina sa arene?
2.Šta misli o tome da jednu emisiju odradi u tandemu sa mlađim kolegom(ne mogu da se setim kako se zove,preziva se Nikić to znam)?
3.Kada će gledaoci SOS kanala moći da odgledaju reprizu njegove emisije U CELINI?
Paki
 
Posts: 1278
Joined: 19 Mar 2011, 00:41
Location: Zemun

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby kotrljko » 31 Mar 2011, 13:12

za Mutu :

1.da li je istina da ima ponudu Zagreba i da na kraju sezone preuzima taj klub ?
2.da li je zadovoljan radom svog pomocnika Makse ?
3.kako gleda na igre proslogodisnjeg clana Radnickog Dragana Milosavljevica ?
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby Bodi Bond » 31 Mar 2011, 13:48

kotrljko wrote:za Mutu :

1.da li je istina da ima ponudu Zagreba i da na kraju sezone preuzima taj klub ?
2.da li je zadovoljan radom svog pomocnika Makse ?
3.kako gleda na igre proslogodisnjeg clana Radnickog Dragana Milosavljevica ?


Istina je da ima ponudu. :)
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby kotrljko » 31 Mar 2011, 13:50

znam ja to,nego me zanima sta ce da odgovori :mrgreen:
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby Jovan » 31 Mar 2011, 14:04

za Mutu:

Da li smatra da Cakarevic ima reprezentativnog potencijala?
Da li Radnicki moze do titule ove sezone?
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby AirBall » 31 Mar 2011, 14:15

Pitanje za Mutu

Kog igraca Radnickog vidi sledece sezone u Partizanu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106450
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby ima 1 tim » 31 Mar 2011, 14:19

AirBall wrote:Pitanje za Mutu

Kog igraca Radnickog vidi sledece sezone u Partizanu...


a i kog igraca bi iz Partizana uzeo u Radnicki :mrgreen:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby bekrinjo » 31 Mar 2011, 15:51

Pitanja za Mutu:

Da li jos uvek ima svoja srecna odela u kojima nikada nije doziveo poraz?
U inostranim klubovim je radio samo u 3 navrata(Apolon,Saratov i AEL),zasto?
Sta misli o Milenku Topicu koga je otkrio u BFC a sa kojim je kasnije saradjivao i u Buducnosti/Hemofarmu?



Pitanje za tegija:
Da li postoji mogucnost da u neku od svojih emisja pozove gorepomenutog Topica,nadasve skromnog igraca i coveka?
Last edited by bekrinjo on 31 Mar 2011, 17:03, edited 1 time in total.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Pitanja za Vladana Tegeltiju i njegove goste

Postby HariHaler » 31 Mar 2011, 15:55

Pitanja za Mutu:

- posto je poznavao Duleta iz mladjih dana, da li moze da uporedi prvu godinu Jovanovica sa pocecima Vujosevica? Koja je razlika, koja je slicnost? Ako je moguc strucan osvrt, bez "alibija" - drugacija se kosarka igrala, nisu napustali zemlju do 25, veci budzet sada, pritisak, mapa Evrope, itd, itd...

- svidja mi se sto se njegovo poverenje u igrace vidi na terenu, kroz slobodnu igru i sut. Strpljiv je, i dobro iskoriscava potencijale. Zato i mogu da daju Partizanu 96 poena u Pioniru.

- nekada su srpski igraci bili poznati svetu po ubitacnom sutu. A danas ih, bez uvrede, vecinu prepoznajem kao sablone, odnosno igrace od zadatka. Zasto nemamo sutera, koji je uvek u stanju da stvori slobodan prostor, i da sutira bez razmisljanja, kad god je sam? Cinjenica je da klinci slabo treniraju, i da je krivica podeljena. Sta misli o ovom problemu?

- da li prati NBA/NCAA kosarku, za koga navija, ko su mu omiljeni igraci/treneri, itd... ? <kladim se da ne prati ;)>

- da li bi mogao da preporuci, mladim trenerima, neku strucnu literaturu o kosarci?

- koliko je, i kako se snalazi, u internet svetu? Da li prati komentare, forume, i dr? Ili stara skola jos uvek odoleva? :D

pozdrav za Mutu, i svako dobro! :)
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest