ABA liga

Re: ABA liga

Postby JoJo » 11 Jul 2019, 22:18

Garancije od hohstaplera... :lollol: :lollol:

Nek pitaju Vucka, kako je prosao sa garancijama, non paper i usmenim dogovorima... pa sad cvili, obecali ste mi ovo ono...

Vazi samo ono sto je napisano, a ako treba nece vaziti ni to, odnosno ne Vazi za svakoga...

Zapadni kolacici za balkanske budale, da ne kazem nesto gore...

Pa setite se samo bodovanja i dodeljivanja licenci, kad je Partizan osvojio licencu, onda bodovanje vise nije vazilo...

Sto pre se reorganizovati i okrenuti ka Fibi, jer kod Jordia
cemo uskoro imati samo evrokup, i to vec za godinu, max dve, mada ni tamo ne sede cvećke...
Neko je Lovern, a neko Vujosevic!
JoJo

Postby СрбинПодгорица » 11 Jul 2019, 22:29

Шта ће у ФИБИ да играш?
СРПСКУ СПАРТУ ВРАТИЋЕМО КАД ТАД НА КАРТУ!
ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby JoJo » 11 Jul 2019, 23:18

СрбинПодгорица wrote:Шта ће у ФИБИ да играш?

Kod Jordi-a ce da se igra samo Euro Cup ...i to vrlo brzo...
Ocigledno je da se pravi zatvoreni sistem, aventualno 1/2 preko Cupa ce moci da upadnu...

Fibu treba podrzati, jer je koncept drugaciji, obzirom da populise takmicenje, a ne zatvoren sistem...
JoJo

Postby trpacev dvojnik » 11 Jul 2019, 23:30

familija wrote:Da li moze neko da nabroji trenutni sastav Mornara?
Nidam, Rajli Ros
Vranes , Pulen
Lukovic
Jure Riversa i Begica..ko ima jos u ekipi?

Spolja su tu Nidam,Pulen, Rejli Ros, Vranjes, Mijovic i trebalo bi da priduze Wallera i jure Riversa. Unutra su za sad Markota,Bjelica,Lukovic,Pavic, Vujosevic i ako dodje Begic. Za Rebica i Micovica ima naznaka da ih je htela Igokea tako da mislim da ne ostaju. Mislim da ce jako cesto igrati sa tri niska, jer osim K.C. tu i nema klasicnog krila vec sbe prangije 1 i 2, Bjelica i Markota na 4 i Begic i Lukovic na 5(krpice Pavic i Vujosevic koji su produzili ugovore).
Zvezda oooooooooooo
trpacev dvojnik

Postby Angus Young » 12 Jul 2019, 00:23

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/covic-o-reformama-u-evroligi-zvezda-je-spremna-ovo-je-faza-resetovanja-na-putu-ka-krajnjem-cilju/332251

Evo rekao Covic da ABA liga nije nista izgubila i da svi koji kazu suprotno u stvari ne znaju sta se dogodilo.

A onda u nastavku dodao :laugh:

Čović je otišao korak dalje i predočio kako bi čitav sistem trebalo da izgleda kroz neku godinu...
"U dogledno vreme iz nacionalnih prvenstava (u koje se ubrajaju i regionalna takmičenja - ABA i VTB) ići će se u Evrokup, iz Evrokupa u Evroligu, a iz Evrolige ispadati u Evrokup. To je krajnji cilj.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
Angus Young

Postby cele iz fotelje » 12 Jul 2019, 00:31

DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
cele iz fotelje

Postby Balon » 12 Jul 2019, 00:38

cele iz fotelje wrote:Možda i ne bude tako lako oko EL.
https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1565230

Tegi je bas sad objasnio :D https://www.instagram.com/p/BzygU0UIXcg/
Balon

Postby СрбинПодгорица » 12 Jul 2019, 01:19

JoJo wrote:
СрбинПодгорица wrote:Шта ће у ФИБИ да играш?

Kod Jordi-a ce da se igra samo Euro Cup ...i to vrlo brzo...
Ocigledno je da se pravi zatvoreni sistem, aventualno 1/2 preko Cupa ce moci da upadnu...

Fibu treba podrzati, jer je koncept drugaciji, obzirom da populise takmicenje, a ne zatvoren sistem...

Шта ову смијешну ЛШ гдје шампиони бјеже из ње? Боље играти ЕК и надати се кроз њега у ЕЛ него ФИБА. Једноставно док најбољи не пређу у ФИБА не требамо ни ми.
СРПСКУ СПАРТУ ВРАТИЋЕМО КАД ТАД НА КАРТУ!
ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby JoJo » 12 Jul 2019, 01:31

Poenta je da se Jordi vise puta posrao po nama, mislim na celu ABA ligu,i da nema nameru da stane...

Mozemo cutati, uvlaciti se, sta god, efekat ce biti isti... ej, nadati se... mozda jednom u 10 godina neko osvoji Eurocup?

Postoji ona stara izreka, sa Nadom gubim Veru...

Meni je jasno kojoj bi se priklonio, a neko u Veri vidi Nadu... al sta cu mu ja...
JoJo

Postby Noodles » 12 Jul 2019, 05:53

Pa i treba da se posere...Zar vi zaista mislite da kod njega igraju samo pare? Nije on covek mutav al nece prosto da ulazi u te politicko mafijaske kombinacije na kojima pociva sport na ovim prostorima. Pre ce ukinuti i to jedno mesto nego da non stop gleda u pasulj koja mu ekipa sa ovog prostora trenutno najvise odgovara. Da je ovde sport privatizovan i zdrav, ja sam ubedjen da bi Partizan (iz ovog regiona) na osnovu istorije i onoga sto je dao evropskoj kosarci uvek imao mesto u bilo kakvoj zatvorenoj evroligi. Bez normalnog finansiranja klubova covek jednostavno nece da misli i tu ga podrzavam. :okk: Znaci minimum finansija nekih a bogme i ime...Bez ovog prvog njemu prosto siste muda. Covke moze da obezbedi i 10 miliona budzeta ne moze njega da prevari..
TRI POENA, TRI POENA... NEMOJTE SE LJUTITI ŠTO SAM ZAĆUTAO ZA TRENUTAK...
Noodles

Postby Baxter Stockman » 12 Jul 2019, 10:24

Milija sportski direktor aba lige...
https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/da-li-ce-milija-vojinovic-ujediniti-aba-ligu/332271

CedOli ili kako god rešimo da ih krstimo uzela nekog rukija
Baxter Stockman

Postby jupol » 12 Jul 2019, 10:37

СрбинПодгорица wrote:Шта ову смијешну ЛШ гдје шампиони бјеже из ње? Боље играти ЕК и надати се кроз њега у ЕЛ него ФИБА. Једноставно док најбољи не пређу у ФИБА не требамо ни ми.

I meni je FIBA draza od govnjivog Djordija, ali u pravu si potpuno. Bas to - stanes na stranu koju izaberu najmocniji klubovi, sve ostalo je pisanje uz vetar.

Iskreno, ovaj najavljeni sistem po kojem ce se kroz EC ici u EL, a ABA liga imati 3-4 mesta za EC mi se mnogo vise svidja nego dosadasnji. Prestace spletkarenje Covica i ostalih regionalnih govana koji su i zrtvovali domace lige da bi se dodvorili Djordiju i izborili kod njega za uticaj koji nisu zasluzili na terenu. Sve je to pre svega bilo na stetu Partizana, koji je i u toj ABA ligi dominirao iako je uteran na silu (pa su i tu morali da dovode stari jadranski tim Makabi da im malo ublazi komplekse).
jupol

Postby bhc_comp » 12 Jul 2019, 10:54

Baxter Stockman wrote:CedOli ili kako god rešimo da ih krstimo uzela nekog rukija

Slovenac. Interesantan potpis.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju
bhc_comp

Postby BorisKG21 » 12 Jul 2019, 11:51

jupol wrote:
СрбинПодгорица wrote:Шта ову смијешну ЛШ гдје шампиони бјеже из ње? Боље играти ЕК и надати се кроз њега у ЕЛ него ФИБА. Једноставно док најбољи не пређу у ФИБА не требамо ни ми.

I meni je FIBA draza od govnjivog Djordija, ali u pravu si potpuno. Bas to - stanes na stranu koju izaberu najmocniji klubovi, sve ostalo je pisanje uz vetar.

Iskreno, ovaj najavljeni sistem po kojem ce se kroz EC ici u EL, a ABA liga imati 3-4 mesta za EC mi se mnogo vise svidja nego dosadasnji. Prestace spletkarenje Covica i ostalih regionalnih govana koji su i zrtvovali domace lige da bi se dodvorili Djordiju i izborili kod njega za uticaj koji nisu zasluzili na terenu. Sve je to pre svega bilo na stetu Partizana, koji je i u toj ABA ligi dominirao iako je uteran na silu (pa su i tu morali da dovode stari jadranski tim Makabi da im malo ublazi komplekse).

Ja mislim baš kontra.

Sad će Čović ići u EL a da ne mora da osvaja ABA više. Mešetarenje tek sad dobija legitimitet.

Ovako si mogao da se nadaš da ga kroz ABA kako tako poraziš i ideš u EL, recimo kao Budućnost prošle sezone.

Ovako više osvajač nema nikakve garancije, dakle pošto će ovi na vlasti jahati sigurno još dugo, uvek će dobiti garancije i biti "stabilniji i poželjniji" klub za Govnomeu-a.

EC bukvalno postaje osnovno takmičenje, a ABA čist prestiž.
BorisKG21

Postby markovl12 » 12 Jul 2019, 12:10

Ozbiljnu konkurenciju ce imati u Tedeskom. Mnogo je vece ima Olimpija nego sto bi ikada bilo Cedevita. Imace gotovo sigurno jaku zaledjinu i ako budu zeleli da igraju EL, bice tim koji sigurno moze da ponudi najvise para.
"Preziveli su ostali spanski klubovi vladavinu Franka i "dominaciju" Reala, preziveli su ostali nemacki klubovi vladavinu Hitlera i "dominaciju" Salkea, prezivece i PARTIZAN vladavinu Aleksandra Vucica! Pamtite!"
markovl12

PreviousNext

Return to Domaća i regionalna košarka