КК Партизан 2018/2019 - "Кошарка, то је Партизан"

Re: КК Партизан 2018/2019 - "Кошарка, то је Партизан"

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 04:33

Golden Warrior wrote:@Pitbull

Sad dolazimo do sustine :biggrin:

Znaci mozemo da postojimo i dobicemo pare ali da ih trosimo sa nestrucnim ljudima sa pogresnim mestima. Poslednjim postom si samo potvrdio ono sto ja pricam. Nista ih vise nece sprecavati da nam nakon odredenog vremena ispostave racun za ponasanje kao da smo pijani milioneri i sto je najgore nista nece pogresiti.

Da se ja pitam odavno bi mi zavrsili u beton ligi tj. ne bi jer ne bi smeli da nas ugase, tu bi se onda otvorila bespotrebno gomila nekih drugih problema sto im nije u interesu.

Vise bih voleo da postojimo u nekim preskromnim uslovima makar to bio i donji donj ABA lige ali sa pravim ljudima na pravim mestima i da nas ne zanima (kosarkaski klub naravno) sta se desava na Kosovu vec samo ono sto je na terenu. Da stvaramo nesto i kad odes halu mozes na miru da gledas utakmicu a ne da se osecas kao da si dosao u Los Cabos i zadesio se u unakrsnoj vatri zaracenih Kartela.

To sto je Trinkijeri dosao je kao da sad FK Partizan dovede Gvordiolu sto ne menja cinjenicu da od vrha do njega postoji septicka jama sa Vuleticem i ostalom bagrom.

Kazem ostavljam i ja prostor da nisam u pravu, da je Ostoja vizionar koji ce Partizan izvesti na puteve stare slave ili barem postaviti na zdrave noge ali previse sam se toga nagledao u zemlji Srbiji i da je to svetlo na kraju tunela obicno voz.

Ali kazem na leto ce znati dosta vise stvari, kakvi god da su neki temelji su postavljeni, barem Trinkijeri zna sta radi i ako mu ne budu bacali klipove u tockove trebali bi sledece sezone da budemo barem duplo ozbiljniji uz manja ulaganja nego ovogodisnja samo ako ga puste da rade ...

Pa da, dobices pare, ali s obzirom da isplacujes trenutno sve kako treba, ne mozes se zaduziti dok dolaze pare. Ako prestanu da dolaze na leto, onda napravis manji proracun za sledecu sezonu i slicno... Mada to je sve teorija, trenutno trosimo u okviru onoga sto imamo. I kada upises kiks sa Braunom, rekao sam ti da KKP nije iskocio iz planiranog budzeta za ovu sezonu osim plate Trinkijerija. Da kazemo eto da smo mozda nekih 400k otisli preko planiranog budzeta, ali nije to sad ne znam milion ili dva, to se pokriva... Nismo pijani milioneri ako smo promasili jednog igraca u sezoni i platili 100k nepotrebno. Desava se i drugim klubovima.

Ja isto tako ne verujem u pricu da nas ne bi smeli ugasiti? Zasto? Mislis da bi to bio neki udarac za drzavu? Bi kurac...

Kada skapiras da je kosarka neprofitabilan sport, isti kurac da li ti je budzet 500 hiljada ili 3 miliona... Bice koliko drzava napravi da bude. :D Zato se ja ne opterecujem toliko...

E sad dolazim do kljucnog dela gde se ne slazemo... Ja ne bih rekao da je previse nestrucnih u klubu... Pa jesi citao/gledao intervju sa Zaretom Vucurevicem neki dan? Covek rece da se nikad ne bi vratio u KKP da nisu uslovi odlicni trenutno i da se ne planira unapred par godina... Pa kud ces bolje od Vucurevica za mladje kategorije? Ima li bolje?

Pa onda imas sad Trinkijerija za koga i sam Vucurevic kaze da sve prati i ima kontakt sa svim trenerima mladjih kategorija, znaci pravis spregu i radi se po planu da se u narednim godinama izbacuju igraci za prvi tim. Tako da se ja nikako ne mogu sloziti da struka ne postoji.

Sad, da li postoji nesposobnih nekih drugih na nekim drugim pozicijama, to je druga prica, ali ono gde najvise odlazi novca iz budzeta, a to je plate igraca, tu dok je Trinkijeri tu ne bi trebalo biti previse failova jer ce se on pitati najvise tu. A onda opet imas Ostoju koji za sada fino radi sa budzetom koji imamo i pravi neku osnovu da u buducnosti Partizan ima svoju kucu i slicne price i da ne placa troskove za neke gluposti svake godine sto moze imati svoje. I to je pozitivno.

Sto se tice kartela, to ti je zacarani krug. Mozes ti otici sad u beton ligu, bice 200 ljudi na tribinama. Proci ce 4-5 godina, nebitno koliko, vratis se u prvu ligu, izboris neku Evropu i dodjes opet gde si sada. Pa sta mislis da ce u hali biti tada samo najverniji? Hoce kurac... Opet ce ti biti klanovi, karteli, navijacke grupe... Nece mozda dolaziti dok si u beton ligi, ali nemoj sumnjati da ces ih videti kada se vratis na vrh. To nema veze sa rezultatima, to krece od drzave. Kad se promeni tj. ako se ikada promeni stanje u drzavi, onda se mozda i to promeni.

I da poentiram na kraju, nije Ostoja vizionar, ni madjionicar ni spasilac, ali jeste ono sto je potrebno Partizanu u ovom vremenu u okvirima ove drzave. Da bi Partizan funkcionisao kako treba (tu mislim imao stabilan budzet i mogucnost da se bori za trofeje, nastup u Evroligi i sve ono sto ga je krasilo oduvek) klub mora da vodi neko je blizak sa vlasti da bi imali neke iole garancije da ce finansije biti stabilne i da ce drzava pomagati tj. da nece gledati da nas unisti i ugasi. Ostoja ispunjava taj uslov.

Pod dva, neophodno je da taj neko ima malo mozga i da nije glup. Hocu reci, da zna da radi posao kako treba. Ostoja je iz ekonomije, zna sa novcem, vodi svoju firmu, nije neko ko je tek usao u ovo i da mu je ovo prvo nesto sto je vodio u zivotu. Iskusan covek u sferi ekonomije, bez obzira na proslost, fakat je da ima iskustvo u toj oblasti. Isto tako, mogao nam je predsednik biti neki krezubi SNS kadar koji stvarno voli Partizan, ali koji ne bi bio u stanju da vodi kucni savet, a ne KK Partizan. I onda dodjes u situaciju da ne zna baratati sa novcem i slicno i onda dolazis u situaciju da se klub zaduzuje i slicno. Pa seti se Vesica i Zike pauka u Zvezdi. I oni su dobijali drzavni novac pa su ukanalili klub. Ja mislim da je Ostoja debelo sposobniji od njih... Sto bih rekao da se i vidi.

Na kraju krajeva, taj Ostoja se ne mesa u sportski kadar sto je mnogo bitno. Ne bira pojacanja i ta prica, nego je prepustio sportskom sektoru, sto pravi predsednik i radi. Sad jbg. sto ti kazes, fakat je da su Loncar i Canak napravili neke kikseve u prethodnoj godini, ali je li taj Canak smenjen? Jeste... Ostoja radi dobro u tom pogledu, sad jbg. nije ni Ostoja kompetentan da bira trenere i sportske direktore jer nije iz sveta kosarke, zato ima savetnike (koji su opet... ali dobro). Poenta je da se ne mesa u nesto u sto nije strucan kao neki. Za nadati se da Trinkijeri nece praviti kikseve u pogledu dovodjenja igraca. Ali jbg. svima se greske desavaju, retko kad ti mozes u kosarci sastaviti roster bez greske, pa i taj Dule je znao otpustati igrace tokom sezone ili da odlaze.

Kad sve podvuces, ja sam zadovoljan kako Ostoja radi u okviru onoga koliko se moze raditi za Partizan u ovom trenutku u ovoj drzavi. Zaista sumnjam da bi neko u ovako kratkom periodu uradio vise (ma koliko neki mislili da je to malo). Pa imali smo Pekovica dve godine, pa u klubu se nije znalo gde ko udara. E moze i tako da ti bude pod SNSom? Je li bolja era Pekovica ili ova Ostoje? Nemoj da se salimo...

Valjda i ti ljudi koji su bliski klubu i koji ga hvale nesto znaju poput Sase Pavlovica i slicnih. Kapiram da su mnogo upuceniji i od tebe, i od mene. A i sto sam ja cuo od svakoga ko je trenutno u KKP i blizu KKPa, da klub funkcionise neuporedivo bolje nego ranijih godina. Ima svako svoja zaduzenja i ne talasa mnogo.

Jbg. takvo stanje u drzavi... Prilagodi se ili nestani. Kamo srece da dodje do privatizacije i da imas vlasnika koji ce da sipa pare kao Janakopulosi ili slicno, ali to se skoro nece desiti, pogotovo ne dok je ova vlast. Tako da, prezivljavaj nekako :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

"Evroliga dođe i prođe, a Partizan ostaje... U mojoj glavi ja sam kapiten najvećeg kluba" - NOVICA VELIČKOVIĆ
Pit Bull

Postby Golden Warrior » 11 Jan 2019, 05:59

Pa i Vesic i Pauk su misli da pametno trose u tom trenutku, isto je delovalo da je to u okvirima u kojim im drzava salje sredstva.

Sto se tice rezultata ni na tom polju trenutno ne zaostaju za Limarom.

Stvar je percepcije ja nikad ne bih voleo da je Covic predsednik Partizan makar imali budzet i 10 miliona budzet. Iako je odgledao utakmica i generalno zna kosarke koliko Limar nece nauciti za 3 zivota ali ipak granica se negde mora povuci.

Za Vucurevica necu reci da je govno ali njemu su pare na prvom mestu sto je legitimno i u neku ruku normalno ali ne mora sad da se proserava i prosipa mudrost kako je dosao u klub jer je prepoznao neku viziju. Dok je u Hemofarmu platica stizala prvog u mesecu nije mu padalo na pamet da se pomera iako se Partizan tada polomio oko njega ali dobro...

Opet ti ponavljam sve se trenutno drzi na tim parama kojih trenutno ima i Trinkijeriju, ostalo je go qrac. Ni s od sistema.

Mogu da nas razjebu u roku od 5 minuta ako im tako prdne. Isti imam osecaj kao kad je Djura Mutavi bio u FK Partizanu ( ovi trenutni nisu ni zasluzili pomen) radujes se sto si osvojio titulu/usao u LS a opet osecas gorak ukus u ustima sto bagra dobija autoritet i pusta korenje ili kad se ispadne od Samroka dodje ti da povracas od muke ali opet osecas delic satisfakcije sto postoji promil sanse da ce ga oterati...
Golden Warrior

Postby Фантом » 11 Jan 2019, 06:22

Je l' se to nesto promenilo u sponzorstvima pa sad imamo vise novca od drzave u odnosu na Pekovicevo predsednikovanje?
Фантом

Postby V for Vendetta » 11 Jan 2019, 07:09

Za Pita i Goldena, ima i kredita i pozajmica koje moraju da se vrate. Trenutno ne toliko ali ce ih biti sredinom i krajem ove godine.
V for Vendetta

Postby dacha » 11 Jan 2019, 09:34

@golden

Taman posla da se uvredim, manje vise si u oravu. Samo cu takstativno da se i ja ypisem

-Vuvurevic odavno nije t od trenera, ubira plodove ranijeg rada

-Tacno je da mogu da nas razbucaju za pet minuta bukvalno

-Ostoja je realnost u ovom trenutku, ako mora neko iz sns da vodi klub (a svi znamo da mora), on je najbolja opcija

-Faktor Trinkijeri moze biti zaninljiv, covek je dosao po rezultat (zna se koji), tesko ce njemu neko da objasni znas vucic, el, zvezda, mi ne smemo, ne bi on progutao te price. Kapiram da ako oseti politiku i lance pobeci ce glavom bez obzira

-ja se sve nesto nadam da ce puci sa druge strane brda malo...
dacha

Postby PERA » 11 Jan 2019, 10:14

na sve one koji imaju obraza sa glorifikuju SNS prasca, koji je preko medija napadao i vredjao jednog Duleta Vujosevica, na one koji bi i koji jesu prodali i Duleta, i sve njegove igrace, sve pobede, svih 23 trofeja i oba F4 jednom primitivnom seljaninu, Ostoji, za dva-tri solidna igraca, kupcic i par pobedica.
Potpuno razumem navijace koji navijaju za klub i odu u halu, jebiga, Partizan je Partizan pa makar ga vodio i Ostoja, ali navijaci koji koriste svaki prostor da pohvale ekonomsko carobnjastvo, strucnost, organizacionu sposbnost i virtuoznost SNS primitivca su isti oni

Sezione, naravno da je duplu krunu doneo Marko Nikolic. Da se Ivica nije upiskio u gace jer je zasrao sa Tomicem i od straha poslusao navijacko javno mnjenje koje je redom bilo za Nikolica, ne bismo videli tu duplu krunu.
Ali ako se nekakvi “ rezultati “KKP-a pripisuju Ostoji madjiji, onda je red i da se dupla kruna i prolece u Evropi pripisu i upravi FKP-a.[/quote]

Bez želje za polemikom,ali moram da pitam ko je to izdao i prodao (od nas navijača) trenera i na koji način? Njega i klub su više izdale "legende" i legende kluba koje ga nisu podržale nego mi.Zašto je to tako pitanje je za sve ,ne znam i ne ulazim u to .
Ja volim PARTIZAN opet to ponavljam ,mene ne interesuje previše ko je predsednik i ko je u upravi ,interesuju me trener i igrači i moja ekipa sa kojom prelazim 200 km da odem i vratim se iz pionira,dok god vidim borbu na terenu jebe mi se za sve ostalo.
Pomenuo si negde atmosferu u hali,pa jel ostoja ili bilo ko iz kluba kriv zato što se dve ekipe više bore za sebe a ne za klub,da se ne zajebavamo više.
Napisao sam i opet ću smatram da je u našem interesu da neko sedne sa vođama i da se dogovore oko podrške.
Saša Pavlović izjavi pre neki dan na Jahorirni da svi oni prate oostoju i da ja zato i ušao u klub,jel i on izdajnik?

Dule je propustio da ćuti mnogo puta ,da se razumemo on je za mene sinonim jedne ere PARTIZANA ,ali nije veći od PARTIZANA ni on ni Kića ni Žoc ni bilo ko,a svi su uzidali sebe u temelje ovog kluba,neko manje neko više.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
PERA

Postby Cuburac » 11 Jan 2019, 10:15

Ja sam jos uvek skepican u vezi Ostoje i ne znam na osnovu cega se moze reci da je on najbolje resenje, ali stoji svakako da je bolje od prethodnih. Vidljivo je i golim okom da se nesto pokusava sto nije samo u domenu kozmetike, hocu reci , veca je skepsa u odnosu na to koliko kosta i ko placa, nego na same operativne poteze.

Napisao sam, ako je sve ovo moguce u okviru obezbedjenog budzeta, ne bih imao nekih vecih primedbi, jer sam svestan da u odnosu na ovo sto vidimo nedostaje jos jedan milion da bi imalo bili ravnopravni ( nema brige, necemo ga videti) , a ne verujem da bi i sa tim dodatnim milionom prisli nekim budzetima, u svakom slucaju to bi bilo jos uvek daleko od proseka u komsiluku npr.

Ali borbe ima i to mi je za sada dovoljno.
Uzalud trud, dzaba nam sve, kapiranje im ne ide.
kapiranje ~ prihvatanje istine
Cuburac

Postby Bolkonski » 11 Jan 2019, 10:42

@Cuburac,
Odgovorio sam ti na prehodnoj strani, za slucaj da nisi video, ako je aktivnost teme " progutala " post.
Bolkonski

Postby Poison and Remedy » 11 Jan 2019, 10:53

Sta sad, ne sme ni da se slavi pobeda KK Partizan zato sto je Ostoja na celu tog kluba? Hocem da preskocimo Pekovicevu eru? Sto on nije uradio isto ovo sto radi Ostoja? Kako njemu nije ni palo na pamet da POGLEDA ugovor sa Marfin bankom? Zasto on nije iznajmio trenaznu halu na par godina? Zasto nije doveo u klub gomilu mladih talentovanih igraca u klub? Sve je to i on mogao da uradi, ali nije. On se opredelio da sutne Duleta iz kluba. To je bio vrhunac njegovog predsednikovanja. Gde su svi ti "pravi" ljudi koji bi po vama trebalo da vode klub? Ko im brani da se organizuju i podnesu kandidaturu za predsednika KK Partizan. Nisam nesto ni cuo ni video te gromade da se nude da preuzmu kormilo kluba posle odlaska Pekovica.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
Poison and Remedy

Postby Kreanga » 11 Jan 2019, 11:22

Druga je tema sto smo dosli do toga da nas vadi neki Ostoja iz Cacka,a ne neka od nasih tzv legendi.
Legende se stekaju zelezniku,a neke su cak finansijski upumpale dodatna sredstva u tog mutanta.Btw,KKP tad nije mogao da dovede ni Rakicevica.Svima po zasluzi,pa i tom Ostoji.
Kreanga

Postby Rimodec1996 » 11 Jan 2019, 11:26

Ideal gdje bivši igrač koji ima pare vodi klub, u ovom vremenu, ove politike, je vidjeli smo kako prošao.

Očekivati da je Partizan oaza u Srbiji gdje SNS ne vlada je iracionalno. Tako stvari ne funkcionišu.

Top16 je neki rezultat, 4.mjesto u ABA je realnost, i nije neki uspjeh. Ostoja je doveo Trinkijerija, to je zasluga i njegovih ajmo reći pregovaračkih sposobnosti, ali i keša koji je uletio u klub generalno, jer se sa tribina na utakmicama KKP neće čuti Vučiću pederu.

Da volim Ostoju neću, ali ovo je jedini način da klub opstane.
Rimodec1996

Postby Cuburac » 11 Jan 2019, 11:47

Bolkonski wrote:@Cuburac,
Odgovorio sam ti na prehodnoj strani, za slucaj da nisi video, ako je aktivnost teme " progutala " post.

Da, bila je interesantna diskusija izmedju Pita i Zlatnog, imali smo tu svako svog zastupnika. :biggrin:
Naravno da sam procitao tvoj post , zvuci dosta prihvatljivije (mogla bi lopta jos malo nize).
Nisam ti direktno odgovorio, jer ju su gledista manje vise jasna, moj stav imas u postu iznad.

Zbog predistorije ja sam imao skepsu i prema Vazuri i Vuleticu, kao i prema Ostoji. Prvi su sumnje opravdali, cak i premasili, za Ostoju cemo da vidimo kako stvari stoje. Imao je i on nekih dziberskih izjava, ali po svemu sto curi iz kluba, stanje je malo drugacije i bolje. AKo dobro radi, manje je bitno sta prica. Gde su limiti tog boljitka ne mogu da sagledam.

Ipak ukratko
pod tvojim 1. Da, bilo je toga , ali msilim da svesna vecina nije tako rezonovala, mene to nije impresioniralo, naucio sam da treba da sacekam da vidim efekte. Ostoji je to mozda znavilo, ali to je situacija sa kojom on mora da se nosi.

2. Kako je Covic resio problem, vidljivo je iz UPPRa i izvestaja APRa. Koliko je Ostoja resio problema i kako je i da l i je nesto uopste uradio, za sada se ne moze sagledati, ako jeste , po svemu sudeci , svakako se ni iz daleka ne moze uporedjivati, nije imao takve resurse.

itd...
Uzalud trud, dzaba nam sve, kapiranje im ne ide.
kapiranje ~ prihvatanje istine
Cuburac

Postby meda » 11 Jan 2019, 13:46

gledam ovu polemiku pita i goldena i mislim se upravu su i jedan i drugi :palcevi:
"Svesni smo težine zadatka. Da je lakši, pripao bi nekom drugom"- D. Vujosevic

"jug" je uspeo da postane ogavniji od "gospode" iz zapadne loze, a to je bilo gotovo nemoguce postici.
meda

Postby СрбинПодгорица » 11 Jan 2019, 14:25

Нити је клуб јак нити имамо јаку личност која би могла у фронт против власти, тако да је уплив власти у клуб неминовност. На крају ћемо видјети како је клуб водио Остоја.
СРПСКУ СПАРТУ ВРАТИЋЕМО КАД ТАД НА КАРТУ!
ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby dacha » 11 Jan 2019, 14:54

Pero, da se nadovezem na tvoj post, na onaj deo o navijacima.

Naravno da nike Ostoja kriv sto smo mi govna. Da je sretno vreme boleo bi nas kurac ko je predsednik kluba, za dugove, banke, upprove i ostale pizdarije kojima prosecan navikac ne bi trebalo da se zanima. Ono cime bi trebalo da se zanimamo jeste samo teren.

U eri komunikacija je sve dostupno pa svaka susa moze da kenja po drustvenim mrezama a tri blage veze sa zivotom nema. Eto, Dule nike domacinski™ poslovao pa je sve redom boleo kurac dok je bilo rezultata. Mene licno nike jer sam zavisio od toga, ali kao neutralnog je i mene.

Sto se mene, KAO NAVIJACA, tice zabole me patka koliko dugujemo dokle god imam rezultat. Nemam ja nista od domacinskog poslovanja ako nam domet bude playoff aba narednih 3 godine. Hocu rezultat jer mi smo Partizan. Zato i uzivam u ovom periodu tranzicije jer se nadam da ce vrlo uskoro klinac cuti Devotion uzivo a ne preko jebenog yt i to duzu verziju.

Kada pomenes Duletovu eru (koliko god se ja neslagao sa vecinom stvari unutar kluba) uvek ces se setiti magije, neces dugoca, neisplacebih stipendija i slicnih sranja.

Sto se tice finansijskih izvestaja nikome ni slovo ne verujem. Nista im ne verujem, tako da Ostoja do prekosutra trtlja, ne zanima me. Ne zanima me ni transparentnost u poslovanju takodje. Neka rade sta god zele, ako ja vidim 12 igraca i trenera i volju i krv, jebe mi se.

Zbog pantica, agatonovica i raznih polubudaletina mi se bavimo ovim sto se bavimo. Ako zavisimo da ovaj magarac ode pa da nam svane, cekacu i to. Ako ne docekam, jbg, u sledecem zivotu onda.
dacha

PreviousNext

Return to Domaća i regionalna košarka